Masnoća u krvi

odgovora

Objavljeno

MM vodi konstatnu borbu sa povišenom masnoćom, uzok stres, a ne ishrana. Pošto mislim da je vrlo mlad da prelazi na terapiju ljekovima, pretpostavljam da znate neke prirodne terapije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa moja mama ima istih problema.Ali ne od hrane vec bas od stresa.Znam da pije jabukovo sirce u staklenoj ambalazi i samo doooosta grejfuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam,a i sama koristim mesecima laneno seme koje je izvanredan izvor omega 3 nezasicenih kiselina koje su odlicne protiv stetnih radikala,holesterol,trigliceridi....podize imuni sistem,jaca organizam,jedna supena kasika je zamena za 3 plave morske ribe...jako dobra stvar,imas na netu dosta o tome,takodje ima i laneno ulje.Preporuka :)

Druga stvar jako dobra za pomenuti problem je mleveni integralni pirinac,mm je imao do skoro problema sa holesterolom i skinuo ga je upravo sa pirincem.Svako jutro pre kafe/dorucka na prazan zeludac po jednu kafenu kasicicu,mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala djevojke, moj deda je skinuo holesterol sa jednim grefrutom dnevno.

Čitala sam o lanenom semenu, samo me zanima na koji način ga uzimati?

Suncokret, integralni pirinač, jel se sam uzima ili se mješa s nečim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala djevojke, moj deda je skinuo holesterol sa jednim grefrutom dnevno.

Čitala sam o lanenom semenu, samo me zanima na koji način ga uzimati?

Suncokret, integralni pirinač, jel se sam uzima ili se mješa s nečim?

Sam,samo se samelje i drzi u zatvorenoj posudi,ne mora u frizideru,bitno je da bude na tamnom mestu.Malo je bljak(k'o brasno da jedes) ali jako dobro.Sto se tice semena uzima se kako god,da li s'jogurtom,mlekom,cajem,moze u supu,hleb,kiflice,kolace...ma kako god,bitno da udje u organizam.I jako bitno, da se samelje jer nesamleveno zrno samo "protrci"kroz organizam bez da uradi nesto znacajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret odmah sam javila mami da pocne da koristi.Samo da li sami treba da samelju seme ili se kupuje mleveno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret odmah sam javila mami da pocne da koristi.Samo da li sami treba da samelju seme ili se kupuje mleveno?

Sami moraju da samelju,nema samleveno da se kupi,najbolje u mlinu za kafu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa...ako tm ima povišen holesterol ne od hrane nego od stresa valjda mu treba svakodnevna antistres terapija,koju mu samo ti možeš pružiti.. :rolleyes: .....p.s. ne mislim na sex ni malo ;) ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cccc..mna mama, ovu mu moram prenijeti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa...ako tm ima povišen holesterol ne od hrane nego od stresa valjda mu treba svakodnevna antistres terapija,koju mu samo ti možeš pružiti.. :rolleyes: .....p.s. ne mislim na sex ni malo ;) ......

Redovna terapija čuda čini ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cccc..mna mama, ovu mu moram prenijeti :lol:

ma dzaba mu prenela... bolje pređi na konkretne stvari :P (ne mislim na sex)...vedra i nasmejana žena koja ne zvoca 'čuda čini'....skida masnoće bolje od grejpa i lana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec mesec i po dana vodim rat sa masnocama u krvi. Holesterol mi je bio oko 9, trigliceridi i sve ostalo mi je bilo duplo, nesto cak i troduplo vise od dozvoljenih vrednosti. Kod mene su svi faktori obuhvaceni, od genetike, preko ishrane, (pogotovo slatkisa) i nekretanja. Sasvim slucajno sam otisla da izvadim krv i proverim lipidni status i kad se nisam onesvestila.. :huh: Mada, imala sam i povremene tahikardije, verovatno od tog svega.

Sada sam na terapiji, uzimam Holipam za masnoce i Propranolol za srce. Naravno, dobila sam i dijetu, hranim se na savim drugaciji nacin nego do sada. Jedem samo belo meso dinstano, bez ulja, puno povrca barenog, bez ulja i zaprski, koristim maslinovo ulje za salate, jedem ovsene pahuljice, lan, mekinje, puno jogurta, a najvise od svega skusu i tunjevinu 3-4 puta nedeljno. I bas mi prija. Takodje pijem Omega 3 kapsule.

Posle 6 nedelja mi se sve prepolovilo, mada nije jos u granicama, ali ide na bolje.

Doktorka mi je rekla da dok uzimam lekove i ne dovedemo masnoce u normalu, sacekam sa trudnocom. A sa lekova se skida postepeno.. :(

Zanima me da li je neka od vas imala ovakav problem pre trudnoce? Nadam se da necu morati da cekam 100 godina dok budem smela da zatrudnim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pre trudnoce bio i holesterol i trigliceridi na gornjoj granici,ponekad i iznad,a u trudnoci i prosli put i sad otisli ihahaj(mislim da mi je na poslednjoj kontroli holesterol bio oko 7,a trigliceridi oko 5-uzas),ali doktori ne obracaju bas puno paznju na to,kazu desava se u trudnoci.Sad i ne pazim nesto puno na ishranu,ali prosli put sam bila na onoj dijabetinoj dijeti i rezultati su bili isto losi.Eto,kod mene nema bas puno veze sa ishranom.A kada sam vadila krv posle nase slave(3 dana pre toga sam jela masti,masti i samo masti :)),rezultati bili odlicni.Nista tu meni nije jasno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам имао високу масноћу и друге анализе су биле лоше и решио сам то исхраном и физичком активношћу.

Мало више воћа, и обавезно, пола сата дневно умереним темпом шетња.

Више рибе у исхрани, кувано поврће... а неко је написао да и супруга може да помогне, мање да "звоца" а навече ...

свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ima genetski povisen holesterol, malo. Inace je mrsav i zdravo se hrani, ali necu ni da pomislim kako bi bilo da se ne hrani tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ovde "prijavim". Radila sam krvnu sliku... trigliceridi poviseni, dok su holesterol i secer blizu gornje granice; gvozdje i hemoglobin niski. :( Dr mi je rekla da da probam to sve da regulisem ishranom, da mi ne daje lekove, pa za mesec dana opet da radim kks.

Ako jos neko ima neki savet, pored gore navedenih, neka napise. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ovde "prijavim". Radila sam krvnu sliku... trigliceridi poviseni, dok su holesterol i secer blizu gornje granice; gvozdje i hemoglobin niski. :( Dr mi je rekla da da probam to sve da regulisem ishranom, da mi ne daje lekove, pa za mesec dana opet da radim kks.

Ako jos neko ima neki savet, pored gore navedenih, neka napise. Hvala!

Holesterol u mladosti uglavnom nastaje od stresa,zato draga manje nerviranja :rolleyes:

Neka yoga sa Anom* ili slicno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Holesterol u mladosti uglavnom nastaje od stresa,zato draga manje nerviranja :rolleyes:

Vala ja se stvarno previse stresiram i za ono sto treba i za ono sto ne treba.

Neka yoga sa Anom* ili slicno :lol:

;)

Moram, moram, neku rekreaciju podhitno da pocnem da upraznjavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam neki dan vadila nalaze i sve masnoće su mi visoke i holesterol i trigleciridi a naročtio LDL holesterol. Baš sam se ubedačila a baš vodim računa šta jedem. Sad sam krenula sa sjemenkama lan, susam i suncokret u jogurtu uz dodatak cimeta pa ćemo vidjeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro bi b

Uh ja sam neki dan vadila nalaze i sve masnoće su mi visoke i holesterol i trigleciridi a naročtio LDL holesterol. Baš sam se ubedačila a baš vodim računa šta jedem. Sad sam krenula sa sjemenkama lan, susam i suncokret u jogurtu uz dodatak cimeta pa ćemo vidjeti...

Dobro bi bilo da mozes negdje da nabavljas surutku da pijes. To je odlicno u borbi protiv povecanog holestorola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.