Da li kafa šteti u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Ne znam da li šteti, ali se meni mnogo više pila kad sam bila trudna, nego inače.

A pila sam dve dnevno. Jednu pre podne, jednu posle podne....

Mislim da umereno pijenje kafe ne može da škodi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se i miris kafe, a i ukus mnogo svidja i toga se nisam lisavala u trudnoci. Pijem po 3 do 4 kafe dnevno, nes ili 3 u 1, i nije mi skodilo kad sam to radila u trudnoci. Inace imam nizak pritisak, tako da mi je bilo nesto potrebno da to regulisem, ali bez lekova.

Istrazivanja o stetnom uticaju kafe na fetus su tako neubedljiva da se uopste nisam osvrtala na to.

Alkohol nikad ne pijem, jer ne volim, a ni ne pusim, zdravo se hranim, pa ako je kafa porok, onda moram neki i ja da imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam moju dr jos na pocetku trudnoce da li mogu da pijem kafu i rekla je da nije problem popiti dve-tri male kafe dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem jednu dnevno,upravo sam suknula moju Ness sa plazma keksom..Bas nam je prijala B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo od cega sam osetila mucninu kada sam zatrudnela bio je miris kafe. Pijem uglavnom nes sa malo mleka i dosta seera...inace tursku sam pila uzasno jaku i bez i trunke secera. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre trudnoce sam godinama pila kafu,tursku najobicniju...e letos,nekih 2meseca pre nego sto sam zatrudnela pocela mi je jako smetat kafa pa sam presla na kapucino....medjutim nedawno sam pocela osecati mucninu kad ga pijem pa mi je doktorica rekla da se ja wratim na tursku kafu sa malo secera koja btw i pomaze kod niskog krwnog pritiska(a meni je jaaaako nizak al ni kafa nepomaze )...zato trudnice 2-3 kafice na dan ispijte bez premisljanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo od cega sam osetila mucninu kada sam zatrudnela bio je miris kafe. Pijem uglavnom nes sa malo mleka i dosta seera...inace tursku sam pila uzasno jaku i bez i trunke secera. :D

A sad? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre trudnoce sam godinama pila kafu,tursku najobicniju...e letos,nekih 2meseca pre nego sto sam zatrudnela pocela mi je jako smetat kafa pa sam presla na kapucino....medjutim nedawno sam pocela osecati mucninu kad ga pijem pa mi je doktorica rekla da se ja wratim na tursku kafu sa malo secera koja btw i pomaze kod niskog krwnog pritiska(a meni je jaaaako nizak al ni kafa nepomaze )...zato trudnice 2-3 kafice na dan ispijte bez premisljanja :)

Pila sam dve veće šolje turske bez šećera, isto sam imala nizak pritisak, al nije pomagala :) Nije mi ni smetala kafa, i smatram da u nekim razumnim količinama ne može da šteti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam i ja kafu, s tim sto mi je od turske povremeno bilo muka pa sam cesce pila nes ili kapucino, 2u1 i sl. I mislim da mi nije nista naskodilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Energetski napitak steti i nama a kamo li bebi u stomaku, ubrzava rad srca i to zaista nije OK. Isto mislim i za gazirane sokove i alkohol, ostecuju jetru i kod odrastlog covjeka a sta tek rade organu koji je tek u razvoju??? Pušenje takođe ali KAFA? Nikada nisam pila vise od dvije solje kafe dnevno pa tako i u trudnoci i to je uglavnom razblazena sa mlijekom. Posteljica je tu da na neki nacin sluzi kao filter toksinima ali sasvim je dovoljno toksina koje unosimo pasivnim pusenjem, kafom i nepravilnom ishranom u sebe. Ni posteljica nije svemoguca kada su u piranju neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim običnu tursku kafu, toplu i bez šećera...Pila sam 3-4 dnevno, ali sam se sada ograničila na dve, onu najlepšu jutarnju i jednu šoljicu popodne ako mi neko dođe ili odem negde na kafu. Pošto se još nisam odrekla cigareta u potpunosti, uz te dve zapalim i po jednu... Njih ću se odreći, ali kafe nemam nameru osim ako mi bude muka od nje i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kafa mi ne smeta, ali popijem samo jednu šoljicu dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku trudnoće kafu nisam pila jer mi je izazivala žgaravicu, a posle sam počela. Ne pijem više od dve šoljice dnevno, bila trudna ili ne, tako da mislim da u tim količinama ne može štetiti.

Ako obratite pažnju, svaki dan na nekom portalu ili novinama izađe članak vezan za korisnost/štetnost kafe. Jedni kažu ovo jedni ono, tako da ko bi znao. Istina je verovatno na sredini, ni sa čim ne treba preterivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kafu ne pijem uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kafa porok, i u trudnoci sam pila dosta nesa i sl. Pogotovo u trudnoci. A pomaze mi, jer imam nizak pritisak. Nije smetalo, a mm nikad nije prigovarao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kafu ne pijem uopste...

Ni ja, srecom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja, srecom...

da znas da si mi i deovala kao neko ko ne pije kafu ;)

Ja sam se pre trudnoce dopingovala kafom, u trudnoci je nisam pila niti sam jela cokoladu, a posle sam ponovo ocela posle mesec-dva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem kafu,najvise 2 soljice dnevno ali uvek sa mlekom i sto slabiju,ne zbog trudnoce nego inace ne volim jaku kafu.

Milena1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim kafu i pila sam je i u trudnoci i posle trudnoce...Posle sam cula,kada sam prestala da dojim,da kafa steti mleku i da ne valja da se pije dok se doji.Ne znam...a ja kada se setim,dojim i pijem kafu sad mi je krivo zbog toga,ako je stvarno stetno dok se doji. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem 3u1, ujutru, ne zato sto mi ta kafa treba da me razbudi, vec zato sto mi je to neki ritual. Pila sam i u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre pila mnogo kafe. Onda sam zbog gastritisa morala da smanjim ali onu prvu jutarnju sam obozavala. Sad radije popijem kapucino i to samo manju soljicu, ali umem nekad ujutru da si skuvam pola soljice turske, ne pije mi se vise od toga... Bila sam i pusac, pogotovo uz kaficu zapalim po par komada, sad ne palim, cak mi smeta dim jako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pijem kafu, slabiju "tursku" :) uz savet doktora :) potrebna mi je radi odlaska u Weseli Centar :D izbegavam da je pijem svaki dan ali recimo da svakog drugog, treceg dana popijem po jednu solju i prija mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.