Da li kafa šteti u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Cula sam price kako ne valja za bebu da se pije kafa i ne treba preterivati sa gaziranim sokovima,da je to toliko strasno verovatno bi mi doktorka nesto rekla,mene interesuje sta vi mislite da je stetna kafa u trudnoci?Miris turske kafe ne mogu da podnesem ali mi zato ness sa mlekom i 3 u 1 jako prija.Izvinjavam se ako tema vec postoji,nisam je nasla inace sam tek usla u 5 mesec.Pozdrav svim mamama i trudnicama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa ja popijem po jednu kafu dnevno,ima dana kada je ni ne pijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da ne treba pretjerivati, od dvije šoljice kafe sa mlijekom ne može biti ništa...

Ja sam pila jutarnju i popodnevnu, jednostavno mi je bio nizak pritisak i bila mi je nepohodna. Smatram da se u trudnoći moramo normalno ponašati.

Maraya84 i Milena1984 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popijem tursku kafu pre podne, ali obavezno prvo doruckujem. Jednostavno kao da mi je nizak pritisak, i ta jedna kafa mi prija. Ako ne ujutru onda kad mm stigne s posla popijem s njim, i to ono pola solje sto kazu... Ne verujem da je stetno, ali ni u cemu ne treba preterivati, a od jedne kafe dnevno sumnjam da ce ti biti ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooooj glupost! Ja mislim da ne treba preterivati naravno ali zašto bi štetila kafa?! Da ne daj Bože detetu nešto fali verovatno bi rekli da je od kafe....ma važi... <_<

Više je to u našim glavama...čim nešto čujemo da ne valja,pravimo se da ne verujemo a ustvari nas isto to kopka....da li ili ne?! -_-

Ja lično pijem kafu,pogotovu jutarnju jer bez nje jednostavno ne mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jako volim da pijem kafu, ali gledam da je smanjim na minimum. Jedna do dve soljice sasvim je ok. I obaveznao dodam mleko. Kafu pijem gorku, tako da ne unosim dodatni nepotrebni secer.

plavi andjelcic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jako volim da pijem kafu, ali gledam da je smanjim na minimum. Jedna do dve soljice sasvim je ok. I obaveznao dodam mleko. Kafu pijem gorku, tako da ne unosim dodatni nepotrebni secer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor rekao da izbegavam da pijem kafu i coca colu od 7 meseca, jer sadrže kofein koji izaziva kontrakcije materice i može da dovede do pre vremenog poroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem sta mi se pije, kad mi se pije, i isto tako jedem. Pice me mnogo manje brine od jela. U jelu se bas trudim da se ogranicim, jer inace mnogo jedem, no, o picu, tacnije kafi je rec, tako da- kod mene je jedna kafa dnevno obavezna, jer sam primetila da ako je ne popijem do 1-2 h po podne, pocinje glava da me boli. Umem da popijem jos 3 ali i umem da ne popijem ni jednu vise. Sto se tice energeckih i gaziranih napitaka, trudim se da napravim neki balans, tipa 1 kafa i 1 gaz. pice na dan ili 1 energetski ili 2 kafe... Znaci trudim se da mesam, menjam ali i pratim sta i kad unosim u organizam. Inace, volim srednju, gorku kafu, bez mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da pijem kafu bez kofeina, cudno bilo 7 dana, sad sam se nakon 9 meseci navikla... Uzivam u svom jutarnjem i popodnevnom ritualu, a nisam morala da razmisljam steti li to bebi u stomaku ili ne... I vuk sit i ovce na broju... Posto je dojim sacekacu do tri meseca, a onda mmmmmmm kofein... A to za pritisak je nazalost velika varka, kafa samo trenutno podigne pritisak, a onda ga naglo obara... Ja imam uzasan pritisak 90/50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam price kako ne valja za bebu da se pije kafa i ne treba preterivati sa gaziranim sokovima,da je to toliko strasno verovatno bi mi doktorka nesto rekla,mene interesuje sta vi mislite da je stetna kafa u trudnoci?Miris turske kafe ne mogu da podnesem ali mi zato ness sa mlekom i 3 u 1 jako prija.Izvinjavam se ako tema vec postoji,nisam je nasla inace sam tek usla u 5 mesec.Pozdrav svim mamama i trudnicama :wub:

Kafu sam pila, do dve soljice dnevno, i sada toliko pijem. Sto se tice gaziranih sokova, inace ih ne volim, ali dok su mi trajale mucnine, pila sam ih i to puno. Trajalo je do 4tog meseca a onda vise nisam. Mislim da sve generalno steti u velikim kolicinama,ne vezano da li smo trudne ili ne. I uvek sam se pridrzavala toga da jedem/pijem ono sto mi organizam trazi.

Milena1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da ne treba pretjerivati, od dvije šoljice kafe sa mlijekom ne može biti ništa...

Ja sam pila jutarnju i popodnevnu, jednostavno mi je bio nizak pritisak i bila mi je nepohodna. Smatram da se u trudnoći moramo normalno ponašati.

Isto i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kafu sam pila, do dve soljice dnevno, i sada toliko pijem. Sto se tice gaziranih sokova, inace ih ne volim, ali dok su mi trajale mucnine, pila sam ih i to puno. Trajalo je do 4tog meseca a onda vise nisam. Mislim da sve generalno steti u velikim kolicinama,ne vezano da li smo trudne ili ne. I uvek sam se pridrzavala toga da jedem/pijem ono sto mi organizam trazi.

Slazem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veoma poznati internista mi je jednom rekao, kada nisam bila trudna, da kafu nikada ne pijem 1-2 sata nakon jela, jer na neki nacin neutralise gvozdje koje unesem putem ishrane. Inace pijem 2 dnevno. Jednu ujutru, veeeliku, pre koje obavezno jedem bananu, i jednu manju popodne sa malo hladne vode u njoj, da ne bude vrela i jaka... I tako radim godinama, to su moji rituali u kojima uzivam, pa i sada u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... a da... i naravno sa sve cigarom... pa uzivkam 2 puta dnevno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mišljenja da kafa i ostali navedeni napici, kao i cigarete utiču negativno na razvoj ploda i treba u širokom luku da se izbegavaju. Takođe sam svesna da mnoge trudnice ne mogu odjednom da promene svoje dugogodišnje loše navike u ishrani, ali bi ipak zarad zdravlja svoje bebe trebale postepeno smanjivati i na kraju potpuno izbacati navedene sastojke.

Za regulisanje pritiska u trudnoći postoje prirodni lekovi, koji ne utiču negativno na plod, pa uz konsultaciju sa svojim lekarom-ginekologm treba primenjivati zdravu alternativu.

Morate biti svesne da se potencijalne anomalije možda neće videti odmah po rođenju bebe, već kroz nekoliko godina, i onda ćete se pitati kako sad to odjednom, kada je beba rođena zdrava. I pitanje, da li bi pušile u sobi gde boravi beba, verujem da bi većina odgovorila sa NE, ali vaša beba u stomaku je takođe pasivan pušač.

AK22 i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mišljenja da kafa i ostali navedeni napici, kao i cigarete utiču negativno na razvoj ploda i treba u širokom luku da se izbegavaju. Takođe sam svesna da mnoge trudnice ne mogu odjednom da promene svoje dugogodišnje loše navike u ishrani, ali bi ipak zarad zdravlja svoje bebe trebale postepeno smanjivati i na kraju potpuno izbacati navedene sastojke.

Za regulisanje pritiska u trudnoći postoje prirodni lekovi, koji ne utiču negativno na plod, pa uz konsultaciju sa svojim lekarom-ginekologm treba primenjivati zdravu alternativu.

Morate biti svesne da se potencijalne anomalije možda neće videti odmah po rođenju bebe, već kroz nekoliko godina, i onda ćete se pitati kako sad to odjednom, kada je beba rođena zdrava. I pitanje, da li bi pušile u sobi gde boravi beba, verujem da bi većina odgovorila sa NE, ali vaša beba u stomaku je takođe pasivan pušač.

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem!

Slazem se sa ovim...

Znam bezbroj slucajeva gde je trudnica pusila, a kasnije je beba imala problema sa disajnim organima. Takodje sam pristalica toga da trudnice i oni koji imaju malu decu treba da zabrane pusenje u svojoj kuci. Posto sam sad u fazi priprema za sledecu trudnocu, ja sam vec u mojoj kuci zabranila pusenje, pa kome se ne svidja ne mora ni da mi dodje. U prethodnoj trudnoci sam pila kafu ( ne nesto preterano ), ali pusac nisam, cak sam i alergicna na duvanski dim (osipam se od njega, kijam, slinim, itd). Dva meseca sam zivela sa majkom MM i ona je bila pusac, konstantno sam udisala duvanski dim. Kada sam posle toga otisla na ultrazvuk, doktorka me je pitala: Da li sam pusac? Kao posteljica mi je ista kao u pusaca (ne mora da znaci da je to uzrok, ali na neki nacin sam bila pasivni pusac - s obzirom da pre nisam zivela u kuci gde se konstantno pusilo). Po cemu oni to vide neznam, ali se secam da mi je tako rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mišljenja da kafa i ostali navedeni napici, kao i cigarete utiču negativno na razvoj ploda i treba u širokom luku da se izbegavaju. Takođe sam svesna da mnoge trudnice ne mogu odjednom da promene svoje dugogodišnje loše navike u ishrani, ali bi ipak zarad zdravlja svoje bebe trebale postepeno smanjivati i na kraju potpuno izbacati navedene sastojke.

Za regulisanje pritiska u trudnoći postoje prirodni lekovi, koji ne utiču negativno na plod, pa uz konsultaciju sa svojim lekarom-ginekologm treba primenjivati zdravu alternativu.

Morate biti svesne da se potencijalne anomalije možda neće videti odmah po rođenju bebe, već kroz nekoliko godina, i onda ćete se pitati kako sad to odjednom, kada je beba rođena zdrava. I pitanje, da li bi pušile u sobi gde boravi beba, verujem da bi većina odgovorila sa NE, ali vaša beba u stomaku je takođe pasivan pušač.

Ja sam za prirodno. Prirodni lekovi za regulisanje pritiska i ostalog. Tablete-raznorazna hemija... Veliki sam protivnik toga. Pre cu popiti kafu, pojesti malo luka, pojesti nesto slano i na taj nacin podici pritisak nego lekove. I izvan trudnoce, pijem lekove kad bas-bas zagusti. Bolove trpim do zadnjeg, samo da nemoram tablete da pijem. Jedinu "hemiju" sa kojom sam se slozila je utrogestan na pocetku trudnoce, jer sve je bolje od jos jednog pobacaja, i pregna vitali, jer trudnice treba da piju dodatne vitamine. Nista, ali nista vise. A sto se tice duvanskog dima, niko u kuci nije pusac, al' mi ne pada na pamet da branim pusenje u kuci bilo kome, jer ja cu sutra sa bebcom otici kod nekog ko pusi, i sta, tad moze, a kod kuce nemoze da se udise? Ne kazem da treba konstantno biti izlozen tome, al' smatram da netreba drzati dete pod staklenim zvonom. Sklanjate ga od dima, a on onda krene u prvi razred i zapali cigaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za prirodno. Prirodni lekovi za regulisanje pritiska i ostalog. Tablete-raznorazna hemija... Veliki sam protivnik toga. Pre cu popiti kafu, pojesti malo luka, pojesti nesto slano i na taj nacin podici pritisak nego lekove. I izvan trudnoce, pijem lekove kad bas-bas zagusti. Bolove trpim do zadnjeg, samo da nemoram tablete da pijem. Jedinu "hemiju" sa kojom sam se slozila je utrogestan na pocetku trudnoce, jer sve je bolje od jos jednog pobacaja, i pregna vitali, jer trudnice treba da piju dodatne vitamine. Nista, ali nista vise. A sto se tice duvanskog dima, niko u kuci nije pusac, al' mi ne pada na pamet da branim pusenje u kuci bilo kome, jer ja cu sutra sa bebcom otici kod nekog ko pusi, i sta, tad moze, a kod kuce nemoze da se udise? Ne kazem da treba konstantno biti izlozen tome, al' smatram da netreba drzati dete pod staklenim zvonom. Sklanjate ga od dima, a on onda krene u prvi razred i zapali cigaru.

Slazem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se i ja sa tobom,takodje ne zelim nikome da branim za zapali cigaretu ispred mene i trudim se da izbegavam duvanski dim koliko mogu da ga ne bi udisala al se nadam da ce me ljudi sa kojima sam okruzena postovati,to jest mene i moje dete i da nece konzumirati cigarete u prisustvu malog deteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvih pet meseci nisam pila kafu,a posle sam pocela sebe da castim jednom nes kafom ujutru,sa dosta mleka.Mislim da ne skodi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Celu trudnoću sam pila normalno kafu,2-3 dnevno,normalno sam se ponašala kao i da nisam trudna,jedino što sam izbacila bile su cigarete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pocetku sam povracala pa nisam pila ni jednu kafu dnevno. Od cetvrtog meseca pijem belu kafu iz aparata (1 na dan). A da bih volela, bih :blink:. Jednu duplu, srpsku sa puuuuuuno secera ( zabranjeno zbog dijabetesa) i cigaretom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pila sam kafu, uglavnom turku i to maksimum 2 dnevno. prijala mi je i pila mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.