Feng Shui

odgovora

Objavljeno

uh nikako ne bih smela sa smestim ogledalo u spavacu!!! :lol::lol::lol:

ne zbog mazenja vec po fengu ti je ogledalo u spavacoj sobi "trece lice"....

onda sam ja zakleti egzibicionista :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, krenula sam da citam temu od pocetka, procitala prve dvije stranice :D i imala sta da procitam ... Inace trazila sam odgovore na sljedeca pitanja ....

Gdje staviti terari sa kornjacom ili ribice?

Gdje staviti bonsai drvce?

Gdje staviti vaznu sa bambusima?

zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, krenula sam da citam temu od pocetka, procitala prve dvije stranice :D i imala sta da procitam ... Inace trazila sam odgovore na sljedeca pitanja ....

Gdje staviti terari sa kornjacom ili ribice?

Gdje staviti bonsai drvce?

Gdje staviti vaznu sa bambusima?

zna li neko?

terari sta je?

ako pricamo o akvarijumu ili slicnom, sve sto ima vodu najbolje je na jugo istok.

Bonsai, koliko znam je los po fengu, posto je to "zakrzljalo" drvo i nema puno razvitka.najbolje biljke po fengu su uvek neke sa okurglim liscem, koje rastu brzo itd..a od tih kucnih,najbolja je orhideja, bambus itd.

Vazu sa bambusima, sam ja isto svavila na jugo-istok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

terari sta je?

ako pricamo o akvarijumu ili slicnom, sve sto ima vodu najbolje je na jugo istok.

Bonsai, koliko znam je los po fengu, posto je to "zakrzljalo" drvo i nema puno razvitka.najbolje biljke po fengu su uvek neke sa okurglim liscem, koje rastu brzo itd..a od tih kucnih,najbolja je orhideja, bambus itd.

Vazu sa bambusima, sam ja isto svavila na jugo-istok.

thn :9

terari ... "akvarijum" za kornjace :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu puno izbora...sklanjam fontanicu i stavljam po sred JI akvarijum (i ovako zaboravljam da palim fontanu,a da bi bilo efekta mora da radi bar 4h)

nego sta nego sam se bacila :P cak je i mm popravio dasku na solji :lol:

nemoj da sklanjas bre fonanicu. pa po fengu fontanica ima vise efekta nego akvarijum jer je bitno da voda tece. ali jos bolje ako je premestis isped kuce, jer je najbolje da je tekuca voda ispred kuce...sasvim logicno zar ne, da zivis pored reke, a iza da su ti planine....manje vetra i slicne logike....:)

a to sto kazes za dasku na solji,, ja sam mm zvala iz ceske da mu kazem da odmah popravi cev ispod lavaboa koja curi vec 2 godine, jer mi nesto nije bilo dobro....i eto ja dobih cin1! :lol:

sad kao ne curi...ali najgore su te cevi sto cure...uf sto ih ne volim.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny ja bih spavacu u lavandu sa vanila-bela kafa posteljinom :)

slazem se. lavanda itekako zna da umiri....samo da bude svetla lavanda...sa zelenom nam zidu je malo risky igrati se, ali najbolja je za deciju sobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se. lavanda itekako zna da umiri....samo da bude svetla lavanda...sa zelenom nam zidu je malo risky igrati se, ali najbolja je za deciju sobu.

Moze lavanda u spavacoj, namestaj mi je u boji bukve pa se slaze, a sta cu onda za dnevnu, trpezariju i kuhinju (to je sve jedna prostorija)? mm nista u vezi toga ne zanima, a ja ni sama vise ne znam sta i kako... :unsure::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny ja bih spavacu u lavandu sa vanila-bela kafa posteljinom :)

Sad moram i posteljinu da menjam! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze lavanda u spavacoj, namestaj mi je u boji bukve pa se slaze, a sta cu onda za dnevnu, trpezariju i kuhinju (to je sve jedna prostorija)? mm nista u vezi toga ne zanima, a ja ni sama vise ne znam sta i kako... :unsure::huh:

i meni je sve to jedna prostorija...kao malo je izdvojeno ali zapravo sve je jedna soba....nego koje ti je boje namestaj?meni je sve belo , osim kamina koji sam ofarbala u svetlo svetlo sivu...ali ipak cu da menjam, stavicu neku svetlu kapucino boju.

ne znam koje su ti ostale boje u sobi, ali dnevni boravak bi trebao po pravilu da ima dosta zemljanim boja, tj u centru cele te prostorije najbolje su zemljane boje. znaci od bele do tamne cokolada....

ja bih ti preporucila mozda sve belo a samo jedan zid neka braon ili kapucino....ne znam to je neki moj ukus...ali opet kazem ne znam kakav ti je ostatak namestaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je sve to jedna prostorija...kao malo je izdvojeno ali zapravo sve je jedna soba....nego koje ti je boje namestaj?meni je sve belo , osim kamina koji sam ofarbala u svetlo svetlo sivu...ali ipak cu da menjam, stavicu neku svetlu kapucino boju.

ne znam koje su ti ostale boje u sobi, ali dnevni boravak bi trebao po pravilu da ima dosta zemljanim boja, tj u centru cele te prostorije najbolje su zemljane boje. znaci od bele do tamne cokolada....

ja bih ti preporucila mozda sve belo a samo jedan zid neka braon ili kapucino....ne znam to je neki moj ukus...ali opet kazem ne znam kakav ti je ostatak namestaja.

Nema namestaja :lol:

Tek treba da kupimo garnituru za dnevnu i trpezariju, tepih... Zato bih i htela sad da uredim kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema namestaja :lol:

Tek treba da kupimo garnituru za dnevnu i trpezariju, tepih... Zato bih i htela sad da uredim kako treba...

u pa ti si onda srecnica!!! mi smo sve sa ovim sto imamo morali da uklapamo prema fengu!!!

vodi racuna da ti sto bude okrugao!!!znaci sve zaobljeno, nigde ostre ivice jer to po fengu stvara sarove!meni nije, i zato mi i nije sve po taman u zivotu :P:lol:

posto bi trebalo zemljane boje da ti dominiraju, ja bih kupila neku bez garnituru i ofarbala zidove u belo samo jedan u braon ili kapucino. em se slaze , em je po fengu!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u pa ti si onda srecnica!!! mi smo sve sa ovim sto imamo morali da uklapamo prema fengu!!!

vodi racuna da ti sto bude okrugao!!!znaci sve zaobljeno, nigde ostre ivice jer to po fengu stvara sarove!meni nije, i zato mi i nije sve po taman u zivotu :P:lol:

posto bi trebalo zemljane boje da ti dominiraju, ja bih kupila neku bez garnituru i ofarbala zidove u belo samo jedan u braon ili kapucino. em se slaze , em je po fengu!!! :)

Hvala seceru, malo cu i ja da procitam po nesto, ako bude problema, trazicu pomoc opet :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala seceru, malo cu i ja da procitam po nesto, ako bude problema, trazicu pomoc opet :rolleyes:

Nema na cemu, slobodno pitaj, mada svi smo mi ovde pocetnici u fengu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li staviti kristal na luster koji je na pola puta od ulaza do trpezarije ili mora da je okacen? :lol:

posto gore na lusteru imam ravnu malu povrsinu pa mi palo na pamet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li staviti kristal na luster koji je na pola puta od ulaza do trpezarije ili mora da je okacen? :lol:

posto gore na lusteru imam ravnu malu povrsinu pa mi palo na pamet....

Ma, zeno, tebi treba jedan ooogroooman kristal, jer mi se cini da je problem sto ti se kuhinja i trpezarija vide odmah sa vrata! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, zeno, tebi treba jedan ooogroooman kristal, jer mi se cini da je problem sto ti se kuhinja i trpezarija vide odmah sa vrata! :lol::lol:

hoces reci da bi trebalo da kupim onu kristalnu kuglu i okacim je na zid??? :lol::lol::lol:

vidis citana kako nas borjana minira :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li staviti kristal na luster koji je na pola puta od ulaza do trpezarije ili mora da je okacen? :lol:

posto gore na lusteru imam ravnu malu povrsinu pa mi palo na pamet....

:lol: :lol: :lol:

e ima da se ulogujem na neki fs forum koji je specijalizovan za kristale (na plafonu)

ti si veceras bas resila da me zasmejavas(da nadoknadis za juce) :lol:

"ne znam,nisam pametna" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Akvarijum je sad na idealnoj poziciji...ali ako ta polica popusti...mislim da ce to biti jedan los fs :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoces reci da bi trebalo da kupim onu kristalnu kuglu i okacim je na zid??? :lol::lol::lol:

vidis citana kako nas borjana minira :lol::lol:

Samo da je sto veca, da ti zakloni vidik prema kuhinji! :lol: Ko minira, ja dajem konstruktivne savjete? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Akvarijum je sad na idealnoj poziciji...ali ako ta polica popusti...mislim da ce to biti jedan los fs :lol:

ahahahahahahahahahahahahahaha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti si veceras bas resila da me zasmejavas(da nadoknadis za juce) :lol:

sto kakva sam juce bila??? :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da je sto veca, da ti zakloni vidik prema kuhinji! :lol: Ko minira, ja dajem konstruktivne savjete? :P

jako kontstruktive , nema sta :P

neka neka, kad meni i prijki krene naglo u zivotu, pitacete vi za neki feng savet :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam kod svekrve danas knjigu od Lilien Too "Praktican Feng Sui, 188 briljantnih nacina da se snadjete sa onim sto imate".

Dakle, zene, nacicemo odgovor za sve nedoumice :lol:

Secer, bez obzira na Lilien, i dalje cu ti se obracati za pomoc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kinezi imaju kristale???? ima mamu da posaljem odmah sutra....ali kako se kupuju, u kesici ili?

ajde ako te ne mrzi slikaj da vidim kako to izlgeda mozda ima i ovde ali ja ne znam da su to kristali....

Moja svekrva ima kristale od starog lustera, znas one staklene visuljke sto su nekad bili in? Drzi ih u staklenoj cinijici. Moj savet ti je, rasturi neki luster! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam kod svekrve danas knjigu od Lilien Too "Praktican Feng Sui, 188 briljantnih nacina da se snadjete sa onim sto imate".

Dakle, zene, nacicemo odgovor za sve nedoumice :lol:

Secer, bez obzira na Lilien, i dalje cu ti se obracati za pomoc :lol:

pa daj neki savet od te lilien bre!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.