Feng Shui

odgovora

Objavljeno

Uh, dobro je, malo su se stisale strasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno ja sam fanatik za kucu...znaci to mi je jako bitno....volim da mi kuca tj stan uvek dobro izgleda , volim da ulazem u to i nikad mi nije zao da sebe uskratim necim da bih kupila neki dobar komad namestaja ili neku statuu naprimer:).....ali mislim da to ima veze sa vaspitanjem, moji su isto takvi pa se ta bolest valjda nasledjuje :lol: :lol: :lol:

A za dobro i ulaganje mi ne pricaj! Il nista ne kupujem il kupujem da je vrh, najbolje na trzistu isl... Mm ce da poludi od mene i stalno mi ponavlja da spustim kriterijume :rolleyes: Sta mogu kad znam da ako kupim jeftino ili da lici al nije ono sto stvarno hocu od starta cu biti nezadovoljna i kopkace me sto nisam sacekala da ustedim ili trazila duze... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, dobro je, malo su se stisale strasti...

pssst.....ne diraj lava dok spava :)

Ja mislim da je ziveti po Fengu dobra stvar, da ne nabrajamo sve prednosti opet.

Mislim da mozemo da unesemo malo toga u nase domove svi, bar po malo, ono sto mozemo i sto nam prija....to je vec dobar korak. Ja licno nikada necu striktno pratiti ta pravila, nego svoje osecaje , kako i u svemu, i naravno mogucnosti, ali mislim da cu cesto da maznem nesto iz te filozofije....zdrava je i logicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam ser da cu i ja nekada imati svoj stan i da cu moci da ga sredim kao sto ste i vi vase stanove sredile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da cu i ja nekada imati svoj stan i da cu moci da ga sredim kao sto ste i vi vase stanove sredile...

i ja se nadam Micika, i za tebe i za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si moje srce!!! Uvek tu da me podrzis i da mi pomognes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si moje srce!!! Uvek tu da me podrzis i da mi pomognes...

:wub: :wub: raznezila sam se.... Klizi suzica jedna ali sa osmehom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za dobro i ulaganje mi ne pricaj! Il nista ne kupujem il kupujem da je vrh, najbolje na trzistu isl... Mm ce da poludi od mene i stalno mi ponavlja da spustim kriterijume :rolleyes: Sta mogu kad znam da ako kupim jeftino ili da lici al nije ono sto stvarno hocu od starta cu biti nezadovoljna i kopkace me sto nisam sacekala da ustedim ili trazila duze... ;)

aj' sve to, al ja bih svake 2-3 godine menjala namestaj....mm tek siziiiiiiii......:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se nadam Micika, i za tebe i za mene :)

pa ninuska nadaj se i za mene :)

ja imam u bgdu moj stan, ali ovde nemam...zato se nadaj i za mene u atini.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a evo vam jedan jako dobar sajt za feng...imaju super videe sa objasnjenjima....

http://fengshui.about.com/

Hvala seceru, bas si slatka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala seceru, bas si slatka...

nema na cemu micika..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj' sve to, al ja bih svake 2-3 godine menjala namestaj....mm tek siziiiiiiii......:)))

Ma mani muzeve- oni ce uvek da nadu od neceg da size! Moj trenutno od cipela, prosle sezone od opreme za foto aparat, pre toga od decijeg obrazovanja... Sta cu kad sam zavisnik- kad se navucem to ti je- amenuj me dok se sama ne skinem s teme! E zato te za namestaj razumem skroz ;)

E i hvala za link- super je sajt! Jednostavan a efikasan! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da sajt je super...meni je jedan od boljih za feng.....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neka od vas poznavaoca feng-shuija da mi kaze da li je dobro drzati ogledalo u spavacoj sobi okrenuto ka prozoru, posto sam procitala da ne valja da bude upereno ka ulaznim vratima jer sva energija odlazi iz kuce?

A ako vec ima neki dobar sajt aj dajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neka od vas poznavaoca feng-shuija da mi kaze da li je dobro drzati ogledalo u spavacoj sobi okrenuto ka prozoru, posto sam procitala da ne valja da bude upereno ka ulaznim vratima jer sva energija odlazi iz kuce?

A ako vec ima neki dobar sajt aj dajte.

po fengu ogledalo uopste ne bi trebalo da postoji u spavacoj sobi....evo ti na sajtu o ogledalima....

http://fengshui.about.com/od/usesoffengshu...hui-Mirrors.htm

evo i za svaku sobu posebno...imas i za spavacu dosta tips

http://fengshui.about.com/od/designbyroom/..._by_room.htm#s3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde je najbolje mesto za fontanu (malu) u dnevnoj sobi, takodje i za bambus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna gde je najbolje mesto za fontanu (malu) u dnevnoj sobi, takodje i za bambus?

za fontanu, koja je po fengu karakteristicna jer pospesuje nocav i prosperitet, najbolji je ugao za novac , a to je JUGO-ISTOK.

zdravlje i porodica - ISTOK

karijera- sever

ali znam da uvek svi stavljaju fontanu na jugo-istok...pitam se i zasto :)

evo ti link bas za fontane....

http://fengshui.about.com/od/fengshuicures/p/fountain.htm

bambus isto jugo-istok.....

http://fengshui.about.com/od/fengshuicures...gshuibamboo.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko o mojoj "intuiciji" :mellow: .Sad je na jugo-zapadu :( :( :(

Sad moram da smislim gde da je prebacim a da Lea ne moze da je dohvati.Ne gine mi pravljenje nove police.

Stavicu je na istok :lol: nema gde drugde.A jel sme bambus iza ulaznih vrata na jugo-istoku?Pogledacu i linkove obavezno,ali znam da ti znas pa je lakse :D

Hvala Seceru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad moram da smislim gde da je prebacim a da Lea ne moze da je dohvati.Ne gine mi pravljenje nove police.

Stavicu je na istok :lol: nema gde drugde.A jel sme bambus iza ulaznih vrata na jugo-istoku?Pogledacu i linkove obavezno,ali znam da ti znas pa je lakse :D

Hvala Seceru ;)

nema na cemu.....

pa valjda sme iza ulaznih vrata :lol::lol:

a leu nauci da ne sme da pipne cvece :lol:

ja mom luki samo kazem "drago cvece", dam mu da pomazi i onda mu objasnim da cvece treba da raste i da ne sme da se dira i kida.....i uspeva, posto na terasi imamo vise od 20 saksija, kao i bambus u kuci, i stvarno nikad nije nista pipnuo...dam mu na terasi flasicu da kao on zaliva, pa je sav ponosan,,,,,, :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije frka za cvece :) ...ono silno u dvoristu ne dira (za sad).Jedino sto je i ona neumorna sa zalivanjem,napunim joj kanticu na cesmi,pa ona zalije i tako je u stanju ceo dan,ali ja nisam bas uvek :)

Taman ce ti na leto Luka olaksati posao zalivanja ;)

Frka mi je za fontanu,nju moram na policu.Dovoljan je trenutak (napad inata) samo da je capi.Manje vise zbog skupljanja vode sa poda,nego zbog struje i vode,jer ima i neku lampu u sebi...Ja bi i jare i pare :) ali njena bezbednost je na prvom mestu,pa makar i fontana stajala na pogresnoj strani sveta ;)

Javnem kad nadjem kompromisno resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije frka za cvece :) ...ono silno u dvoristu ne dira (za sad).Jedino sto je i ona neumorna sa zalivanjem,napunim joj kanticu na cesmi,pa ona zalije i tako je u stanju ceo dan,ali ja nisam bas uvek :)

Taman ce ti na leto Luka olaksati posao zalivanja ;)

Frka mi je za fontanu,nju moram na policu.Dovoljan je trenutak (napad inata) samo da je capi.Manje vise zbog skupljanja vode sa poda,nego zbog struje i vode,jer ima i neku lampu u sebi...Ja bi i jare i pare :) ali njena bezbednost je na prvom mestu,pa makar i fontana stajala na pogresnoj strani sveta ;)

Javnem kad nadjem kompromisno resenje

slazem se...

javljaj gde si je smestila i jel imala efekta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam feng shui i celu tu filozofiju o uredjenju zivotnog i poslovnog prostora, pa me interesuje kakva su vasa misljenja o tome.......

Rado cu ga primeniti samo da se preselim :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado cu ga primeniti samo da se preselim :lol::lol::lol:

daj da nadjemo u fengu neku foru tipa "kako smiriti svekrvu" :lol::lol::lol:

mislim da bi ti odmah to primenila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daj da nadjemo u fengu neku foru tipa "kako smiriti svekrvu" :lol::lol::lol:

mislim da bi ti odmah to primenila

Bolje "kako da ne dolazi" :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.