Feng Shui

odgovora

Objavljeno

Jao Šećer ni najmanje mi nema ovakav raspored :( jel to nije dobro odnosno jel to znači da nešto nisam dobro nacrtala?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Šećer ni najmanje mi nema ovakav raspored :( jel to nije dobro odnosno jel to znači da nešto nisam dobro nacrtala?!

Nista me ne pitaj. Ja sad analizairam svoj plan i sve sam zbrkala. Jugo istok za novac sam potpuno u pogresan ugao smestila. roknucu se. A to traje vec 4 godine :lol::lol::lol:

Kuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tronoga žabica se ne preporučuje stavljati u spavaću sobu, kuhinju i kupatilo. Idelano je dnevna soba, na parketu tj podu u skrivenim delovima sobe (ispod troseda, fotelja, stolova i sl), da ne gleda ka ulaznim vratima (jer to simbolizuje izlazak para iz kuće- odnosno takva žabica IZNOSI pare iz kuće). Propručuje se 1,3,6 ili 9 kom. žabica. Ukoliko je dnevna soba ujedno i sfera posla, preporučuje se "metalna" žabica.

ja nemam dnevnu sobu, tj dnevna mi je i spavaca. ako po ovoj slici gledam gde mi sredina, tj ova zuta kocka tu mi je wc qq

cjz-filade.jpg

sad mi je jasno sto meni pare samo odlaze... imam ovo cvece ispred ogledala, naspram ulaznih vrata! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista me ne pitaj. Ja sad analizairam svoj plan i sve sam zbrkala. Jugo istok za novac sam potpuno u pogresan ugao smestila. roknucu se. A to traje vec 4 godine :lol::lol::lol:

Kuku

:lol: Pa čekaj ako ti "ide" dobro ne menjaj. "ništa ja tu nebi dir'o"

ja nemam dnevnu sobu, tj dnevna mi je i spavaca. ako po ovoj slici gledam gde mi sredina, tj ova zuta kocka tu mi je wc qq

sad mi je jasno sto meni pare samo odlaze... imam ovo cvece ispred ogledala, naspram ulaznih vrata! <_<

I nama je uglavnom dnevna i spavaća gde spavamo samo kada je mm kući, inače ja spavam sa Emom u spavaćoj sobi. Mislim da se u tim sitacijama veliki značaj imaju ti uglovi u samoj sobi. NPR moja dnevna soba ima samo jedan mali deo poslovnog segmenta a takođe se u dnevnoj nalazi i segment znanja i slave a i zdravlja ali u ovaj deo (zelene boje) ću nabudžiti sve što je vezano za posao i parice tako da su tu smešteni radni sto i one silne žabice (koje još nisam kupila, za sada stoji samo jedna) kao i novčiće povezane crvenim kanapčićem.

Što se tiče cveća, mislim da nije strašno što "gleda" u ogledalo to je i ODLIČNO ali nikako nije ok što ti je naspram ulazni vrata. Jer cveće donosi parice, sa ogledalom uvećavaš te parice a automatski sve odlaze napolje. Samo ih nekako pomeri da nisu direkt ispred vrata (ako postoji šanse)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da...

Devojke stige su mandarineeee.... Ajde u kupovinu i da vam stalno stoje na kuhinjskom stolu. Čim ih pojedete kupujte sledeću turu. ;)

E sad...izvukla sam iz knjige da je dobro držati na kuhinjskom stolu, a ubijte me ako mogu da se setim zašto je dobro :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da...

Devojke stige su mandarineeee.... Ajde u kupovinu i da vam stalno stoje na kuhinjskom stolu. Čim ih pojedete kupujte sledeću turu. ;)

E sad...izvukla sam iz knjige da je dobro držati na kuhinjskom stolu, a ubijte me ako mogu da se setim zašto je dobro :(

Meni se kompas nesto zeznuo.sve je ok na kraju kao sto sam i napravila. lepo sam sad opet uzela kompas i smestila ga u dnevnu sobu i pokazao mi opet jugo istok u uglu gde mi je inace io ugao za novac. Uf, :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda si ga stavila pored nekog metalnog predmeta pa zato da ti je malo povrljavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda si ga stavila pored nekog metalnog predmeta pa zato da ti je malo povrljavio...

Ma ko ce ga znati. Nego lampa mi je u uglu za novac. :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo Šećer izgoreše ti pare :D

pa ako može nebi bilo loše da je prebaciš samo na drugu stranu sobe a?

A palo mi je na pamet da možda staviš fontanicu pored pa ono logikom "voda gasi vatru" a?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo Šećer izgoreše ti pare :D

pa ako može nebi bilo loše da je prebaciš samo na drugu stranu sobe a?

A palo mi je na pamet da možda staviš fontanicu pored pa ono logikom "voda gasi vatru" a?!

Pa imam vaznu sa vodom i u njoj bambus.

ali opet ta lampa izgore pare :lol:

Ubice me mm, nemam gde da smestim tu lampu

daj predlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jos jedno pitanje... pocela sam da crtam stan, pravougaon je i ide mi u �#8220;.

kyp-stan.jpg

ako sve gledam kao kocku, meni onaj ljubicasti deo (zdravlje) nije u kući! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MISLIM da to možeš nadoknaditi sa forsiranjem istočne strane što je u tvom slučaju terasa i odlično mesto za "zeleniš"- biljke, fontanica, zelene prostirke, slike cveća i vodopada i sl. Gledano kroz osnovne pravce sveta, upravo je Istok sektor Zdravlja. Tako da eto ti prednosti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

seceru aj mi desifruj sta znaci ovo u tim kockama sto pise boje i godisnja doba ...da li to znaci da u tu boju okrecis taj deo tj.prostoriju ...

Dole ti pise da bi tu trebala da budu ulazna vrata. znaci smestis u ovu kocku tvoj stan, tacnije podelis stan na devet ovih kocki i vidis fakticki koja ti je prostorija za sta. A sto se boja tice, trebala bi znaci ta odredjena boja da dominira u toj prostoriji.

I meni je stan kao pravougaonik, ali nekako se borimo sa fengom :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jg8-feng.png

Meni su isto ovako strane sveta poredjane kao i tebi. Samo sto mi je stan uspravni pravougaonik, za razliku od tvog polozenog. Znaci ugao za novac ti je isto gde i meni.:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je bukvalno kod mene.E sad npr dnevni boravak je za novac,pogotovo ovaj jugoistocni cosak.Medjutim,meni nije jasno npr.jug-znanje,da li da racunam obe prostorije ili samo delove prostorija.

Ja cak mislim da je po ovom mom rasporedu koji je nekako bas jednolican,najbolje da uradim precizniju podelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka ima neki novac za igranje, kao za monopol, i ja mu danas otela tu malu novcanicu od 500 evra i stavila je u ugao za novac. Luka kad je video poceo da pisti "to je moje, vrati mi"..svadjali smo se pola sata oko te novcanice :lol:

Na kraju sam ga ubedila da to mora tu da stoji, da on ima svoje druge pare :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je bukvalno kod mene.E sad npr dnevni boravak je za novac,pogotovo ovaj jugoistocni cosak.Medjutim,meni nije jasno npr.jug-znanje,da li da racunam obe prostorije ili samo delove prostorija.

Ja cak mislim da je po ovom mom rasporedu koji je nekako bas jednolican,najbolje da uradim precizniju podelu.

U svakom slucaju u fengu je najbolje da radis deo po deo, nikad sve odjednom. znaci prvo ti zavrsi ovaj deo za novac, pa ostalo polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana kod tebe je odlicno sto ti je kupatilo na kraju stana. Kod mene ne. Kupatilo mi dodje gde mi je deo za karijeru. Toliko o mojoj karijeri :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru,ne razumem ja nista u vezi ovih boja i kocki,pa zato nemoj da se smaras oko mene jer nisam ozbiljan kandidat da to primenim u kuci,vec me jede radoznalost :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru,ne razumem ja nista u vezi ovih boja i kocki,pa zato nemoj da se smaras oko mene jer nisam ozbiljan kandidat da to primenim u kuci,vec me jede radoznalost :lol:

Pa u ovu kocku smestis svoj stan tako da ti dole pri dnu budu ulazna vrata. Tako da ces imati svoj stan podeljen na 9 jednakih delova i vidis u kom delu koja boja bi trebala da ti preovladava tacnije koji deo ti je zasta. Plava kocka je za znanje; zelena prostorija za porodicu i zdravlje, ljubicasto za prosperitet i bogastvo; tamnija plava za karijeru; zuta za centar srece; crvena za slavu,reputaciju, soc. zivot; siva za putovanja i ostalu duhovnu hranu; bela prostostorija- deca, zabava; roza prostorija za brak, veze itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u ovu kocku smestis svoj stan tako da ti dole pri dnu budu ulazna vrata. Tako da ces imati svoj stan podeljen na 9 jednakih delova i vidis u kom delu koja boja bi trebala da ti preovladava tacnije koji deo ti je zasta. Plava kocka je za znanje; zelena prostorija za porodicu i zdravlje, ljubicasto za prosperitet i bogastvo; tamnija plava za karijeru; zuta za centar srece; crvena za slavu,reputaciju, soc. zivot; siva za putovanja i ostalu duhovnu hranu; bela prostostorija- deca, zabava; roza prostorija za brak, veze itd.

Ha,ha,ha!

Kod mene zdravlje izvire iz Ta peci!

Bogatstvo cuci u frizideru!

Reputacija mi je u WC solji!

Jedino mi je krevet gde se mm i ja susrecemo izgleda na dobrom mestu!

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ha,ha!

Kod mene zdravlje izvire iz Ta peci!

Bogatstvo cuci u frizideru!

Reputacija mi je u WC solji!

Jedino mi je krevet gde se mm i ja susrecemo izgleda na dobrom mestu!

:lol::lol::lol:

Pa dobro nije lose, Jako je tesko imati stan bas po pvoj mapi.

ako ti je bogastvo u frizideru onda nije lose, posto on i jeste povezan sa bogastvom u fengu, i trebalo bi uvek da je pun i cist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u nezgodnoj situaciji.Pored ulaznih vrata stoji zamrzivac,ali tu ne bi smela da stavim slona sa podignutom surlom,jer bi se sis verovatno zapitali sta ce ova sloncina na zamrzivacu.E sad mogu da ga stavim ispod stepenista da gleda u vrata ali jedino da ga sakrijem u cizmu ili neku cipelu da oni ne vide.Da li ce tako imati dejstvo u cipeli?

Ili mogu li da stavim slona na sprat u hodniku u istoj vertikali sa ulaznim vratima,npr da gleda na vrata od terase?

Zabu sam stavila iza dvoseda u dnevnom boravku i stavila sam paru ispod nje,okrenula sam je ka cosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste se na ovoj temi bas lepo zabavljale. :D

Da li bi vas interesovalo malo ozbiljnije da pozabavite ovom tematikom i koliko ste raspolozene da neka nova saznanja primenjujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.