Feng Shui

odgovora

Objavljeno

Ja sam stavila ogroman cvet u cosak za novac,nadam se da ce imati efekta,po knjigama bi trebalo.

Takodje sam u prostoriji za novac veliki drveni brodic okitila nekim nakitom,i napravila svoj brod bogastva po feng shui i to donosi novac.

Za novac - tronoge žabe po podu, može ispod kreveta. U kineskom tržnom centru na Novom Beogradu koštaju 150-200 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KUPATILO NA JI :(

taman sam se ponadala da ubacivanjem aktivatora i neutralizatora u kupatilo da ću ublažiti odliv novca ali sam pre neki dan pročitala da u kupatilo ne treba apsolutno ništa ubacivati odnosno u njemu treba da budu SAMO stvari koje se koriste tj nikakvi aktivatori i neutralizatori.

Zato, šta da učinim :( da jednostavno ostavim tako kakvo jeste pa da se samo pridržavam pravila čistoće, sređenosti ili ipak da ubacim neke sitnice tipa svećice u zelenoj i crnoj boji?

Sta podrazumevas pod aktivatorima i neutralizatorima?

U svakom slucaju za kupalo je bitno da sve bude uvek zatvoreno, tacnije vrata i wc solja i da ima neki umirujuci ton. znaci najbolje zemljane boje kako bi "upijale" vodu. Ja imam npr dosta skoljki u braon boji u kupatilu.

Takodje svece su super u kupatilu, ili metalna slova u fazonu reci SPA ili slicno. Najbitnije: Provetravanje kupatila, tacnije da ima prozor. Thats it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stavila ogroman cvet u cosak za novac,nadam se da ce imati efekta,po knjigama bi trebalo.

Takodje sam u prostoriji za novac veliki drveni brodic okitila nekim nakitom,i napravila svoj brod bogastva po feng shui i to donosi novac.

Koji cvet si stavila?

Takodje, pazi za taj brod da ga ne nacickas. jer po fengu sve sto je nacickano, ne donosi dobru energiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam na bebac portalu tekst o uredjenju kuhinje i kako nikako rerna ne treba da bude blizu frizidera i sudopere,ne trpe se voda i vatra.

A kod mene onaj mali sporetic sa rernom stoji na frizideru.

Zato sam ja u stvari tako losa domacica :lol:

hahaha, zeno nisi losa domacica vec i bez fenga, nikad frizider pored sporeta, jer naravno da se ne trpe voda i vatra kad ti frizider onda trosi vise struje od spoljnog zagrevanja pored sporeta. Hellooooo :lol::lol:

Sklanjaj sporet i kaktuse napolje. Ili jos bolje prodaj ih na limundu, eto vidis kako funkcionise feng :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam pročitala da je dobro (za posao) ubaciti kamen (kamenčiće) u kupatilo.

Meni je posao u dnevnom boravku i tu imama trenutno dve žabe (jedna drvena-što ne bi trebalo i jedna metalna). Tu treba da ubacim bar još dve metalne a da izbacim drvenu. Ali nama ovaj sektor nije problem jer stvarno mm (koji baš i sedi u tom sektoru) ima posla na pretek ali kako zaradi tako i ode :(

Sta podrazumevas pod aktivatorima i neutralizatorima?

U svakom slucaju za kupalo je bitno da sve bude uvek zatvoreno, tacnije vrata i wc solja i da ima neki umirujuci ton. znaci najbolje zemljane boje kako bi "upijale" vodu. Ja imam npr dosta skoljki u braon boji u kupatilu.

Takodje svece su super u kupatilu, ili metalna slova u fazonu reci SPA ili slicno. Najbitnije: Provetravanje kupatila, tacnije da ima prozor. Thats it.

Aktivatori - pojačavanje pozitivne energije a neutralizatori smanjenje negativne energije (npr to što otiče voda).

Što se tiče "zatvaranja" apsolutno nam je UVEK zatovrena wc šolja i vrata od wca. E vidiš a ja pročitala da kao ne valja ubacivati školjke u kupatilo jer one nemaju svoju funkciju a već sveće bi i mogle.

Dakle da zanemarim to što neki pominju da u kupatilo ne treba ubacivati ikakve aktivatore energije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aktivatori - pojačavanje pozitivne energije a neutralizatori smanjenje negativne energije (npr to što otiče voda).

Što se tiče "zatvaranja" apsolutno nam je UVEK zatovrena wc šolja i vrata od wca. E vidiš a ja pročitala da kao ne valja ubacivati školjke u kupatilo jer one nemaju svoju funkciju a već sveće bi i mogle.

Dakle da zanemarim to što neki pominju da u kupatilo ne treba ubacivati ikakve aktivatore energije?

Pa znam sta su aktivatori i neutralizatori, ali sta si ti po pom pitanju ubacila? :)

Koliko ja znam o fengu uvek dodajes nesto sto ce da pojaca energiju ili slicno.

Sto se skoljki tice, mislim da su one dobre po fengu, ali evo i dokaza :)

I ima jos dobrih stvari za kupatilo, pa cisto baci oko :)

http://www.design-decor-staging.com/blog/f...ng-secrets/2749#

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo situaciju da na bebinoj sobi ima dvoja vrata, jedna ka dnevnoj druga ka nasoj spavacoj, i sad razmisljam kako da mu okrenem krevetac, gde glava a gde noge, kako god da okrenes njemu i glavica i noge idu ka vratima. Da li je bolje da mi glava bude ka nasoj ili dnevnoj sobi?

Ja ga bas zakomplikova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo situaciju da na bebinoj sobi ima dvoja vrata, jedna ka dnevnoj druga ka nasoj spavacoj, i sad razmisljam kako da mu okrenem krevetac, gde glava a gde noge, kako god da okrenes njemu i glavica i noge idu ka vratima. Da li je bolje da mi glava bude ka nasoj ili dnevnoj sobi?

Ja ga bas zakomplikova.

Pa gledaj samo da noge ne izazlaze na vrata direktno. Jel' to moguce u takvoj sobi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neka od vas poznavaoca feng-shuija da mi kaze da li je dobro drzati ogledalo u spavacoj sobi okrenuto ka prozoru, posto sam procitala da ne valja da bude upereno ka ulaznim vratima jer sva energija odlazi iz kuce?A ako vec ima neki dobar sajt aj dajte.

Meni tacno prekoputa ulaznih vrata se nalazi ooogromno ogledalo! Da ga izbacujem? Inace mi je osvetljen stan, malo stvari (tj samo najpotrebnije) imam. Nemam tih nekih detalja, ali sam resila da opremim stan po FS sa tim detaljima koji su vezani za pozitivnu energiju i za novac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa gledaj samo da noge ne izazlaze na vrata direktno. Jel' to moguce u takvoj sobi?

Jeste, ali tako bi krevetac bio nasred sobice, to je samo trenuno njegova soba da bi nam bio blizu , a kad mao poraste ide u svoju pravu sobicu, a ovoj cemo vratitit staru funkciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni tacno prekoputa ulaznih vrata se nalazi ooogromno ogledalo! Da ga izbacujem? Inace mi je osvetljen stan, malo stvari (tj samo najpotrebnije) imam. Nemam tih nekih detalja, ali sam resila da opremim stan po FS sa tim detaljima koji su vezani za pozitivnu energiju i za novac ;)

da pomeri da negde drugde. MIslim na ogledalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji cvet si stavila?

Takodje, pazi za taj brod da ga ne nacickas. jer po fengu sve sto je nacickano, ne donosi dobru energiju.

A gde da stavim tronoge zabe.Moze li u prostoriju za novac bilo gde?

Dobro si mi rekla za brodic,ja natrpala sve sto sam imala :lol:

A cvet sam izmestila,jer je bila ogromna dracena.Citala sam da nije dobro nista sa siljatim uskim listovima,a ona je takva.Pa sam u potrazi za nekim sa okruglim listovima.Imate li neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde da stavim tronoge zabe.Moze li u prostoriju za novac bilo gde?

Tronoga žabica se ne preporučuje stavljati u spavaću sobu, kuhinju i kupatilo. Idelano je dnevna soba, na parketu tj podu u skrivenim delovima sobe (ispod troseda, fotelja, stolova i sl), da ne gleda ka ulaznim vratima (jer to simbolizuje izlazak para iz kuće- odnosno takva žabica IZNOSI pare iz kuće). Propručuje se 1,3,6 ili 9 kom. žabica. Ukoliko je dnevna soba ujedno i sfera posla, preporučuje se "metalna" žabica.

A cvet sam izmestila,jer je bila ogromna dracena.Citala sam da nije dobro nista sa siljatim uskim listovima,a ona je takva.Pa sam u potrazi za nekim sa okruglim listovima.Imate li neki predlog?

npr sukulenti, vrste kakstusa koja nema bodlje a ima mesnate i zaobljene listove

onda, guščija noga (bar tako zove moja tetka)

3ln-guscij.jpg

filadendron

cjz-filade.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde da stavim tronoge zabe.Moze li u prostoriju za novac bilo gde?

Dobro si mi rekla za brodic,ja natrpala sve sto sam imala :lol:

A cvet sam izmestila,jer je bila ogromna dracena.Citala sam da nije dobro nista sa siljatim uskim listovima,a ona je takva.Pa sam u potrazi za nekim sa okruglim listovima.Imate li neki predlog?

Dobar je bambus.

takodje japansko drvo itd,sve sa zaobljenim listovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna neko kako da odredim koji deo kuce je za novac i td

Za novac je jugo-istok.uzmes kompas pa na posao. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna neko kako da odredim koji deo kuce je za novac i td

Premeriš stan i nacrtaš ga na papri u umanjenim proprcijama odnosno nešto što mi je bilo 330cm ja sam crtala kao 33mm.

Kada iscrtaš uzmi kompas i pronađi gde je sever i jug odnosno istok i zapad a zatim i severo-istok, severo-zapad, jugo-istok i jugo-zapad. I to ucrtaš u crtež. Samo da napomenem da centar preseka svih pravaca treba da ti bude u centru stana.

I već sada možeš da naslutiš koja ti je prostorija za šta...

Sever-posao, karijera

SeveroIstok-znanje

Istok-porodica

JugoIstok- finansije, bogatstvo

Jug-znanje

JugoZapad-Veza, ljubavni odnosi, brak

Zapad-deca

SeveroZapad-slava

Za nešto preciznije određivanje unutar same prostorije koje je polje "najjače" potrebno je da takozvani "tlocrt" podeli ga na 9 jednakih polja.

Svako to polje numerišeš sa određenim brojevima pa tako

"polje" koje se nalazi na Severu je broj 1 i to je dakle karijera

polje koje se nalazina SI je broj 8 i to je znanje

polje koje se nalazi na Istoku je broj 3 i to je porodica

polje na JugoIstoku je 4 i to je bogatstvo,finansije

polje na Jugu je 9 i to je znanje

polje na Jugozapadu je br 2 i to je brak, veza, ljubavni odnosi

Zapad je broj 7 i označava decu

polje koje se nalazi na Severozapadu je br 6 i označava slavu

A centralno polje je broj 5 i predstavlja zdravlje.

E sad, ko razume šta sam ja htela da objasnim, SUPER :)

Evo kako izgleda primer (nadam se da se vidi jer sam slikala sa mob.tlf)

rkv-Fotogr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, Ana, hvala!

Bas sam htela da pitam koji su pocetci u opremanju stana po feng shui metodi? Sta bi trebala da uradim kao prvo i osnovno? Verovatno ovaj plan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to prvo uradila a sad uz pomoć te knjigice i Šećerinih linkova isčitavam gde šta (ne)može.

U svakom slučaju prvo metar, kompas, papir i olovku u ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, Ana, hvala!

Bas sam htela da pitam koji su pocetci u opremanju stana po feng shui metodi? Sta bi trebala da uradim kao prvo i osnovno? Verovatno ovaj plan..

feng-shui-at-home.jpg

feng-shui-at-home-2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bu_Gua_Map.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, sta je Ba Gua? Pise na ovim tvojim tabelama?

Ana, hvala. Vidim da je tvoj stan u obliku kvadrata, moj nije, vise je nepravilan, ima spojeno kvadrat i pravugaonik kad se nacrta, da li ce to biti problem kod ovog odredjivanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci na ovom tvom crtezu, gde su ti ulazna vrata?dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, sta je Ba Gua? Pise na ovim tvojim tabelama?

Ana, hvala. Vidim da je tvoj stan u obliku kvadrata, moj nije, vise je nepravilan, ima spojeno kvadrat i pravugaonik kad se nacrta, da li ce to biti problem kod ovog odredjivanja?

Nece, videces otprilike koji ugao je gde.

A bagua to je odredjivanje ove mape na 8 tj devet delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bu_Gua_Map.gif

Anci pogledaj ovo i reci mi da li ti se uklapa u tvoju mapu? Ovde nema srana sveta, vec su vrata dole na dnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, hvala. Vidim da je tvoj stan u obliku kvadrata, moj nije, vise je nepravilan, ima spojeno kvadrat i pravugaonik kad se nacrta, da li ce to biti problem kod ovog odredjivanja?

Nije pravilan. Vidiš polje broj 9 mi je prazan i to se po ovoj knjizi naziva udubljenje. Odnosno prilikom crtanja stana, kada završite iscrtavanje celokupan stan uokvirite u ili kvadrat ili pravougaonik pa se onda određuje da li je reč o udubini ili izbočini objekta/stana. (ukoliko je nedostajući deo manji od 50% radi se o udubini u suprotnom o ispupčini).

Pošto je kod mene to polje 9, nisam nešto preterano obratila pažnju na nadoknađivanje energije koja se tu gubi.

Anci na ovom tvom crtezu, gde su ti ulazna vrata?dole?

Šećer, ne. Ulaz u stan mi je upravo u polju 9 odnosno u gornjem desnom uglu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.