Feng Shui

odgovora

Objavljeno

Moja svekrva ima kristale od starog lustera, znas one staklene visuljke sto su nekad bili in? Drzi ih u staklenoj cinijici. Moj savet ti je, rasturi neki luster! :lol:

nemam niciji kristalni luster... :lol:

ili da pocnem i ja da kupujem ove swarovski lustere! eto resenja :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre kakve peripetije oko feng-a......

Citala sam na sajtu (ali nikako ne pitajte na kom jer pojma nemam) svasta nesto o feng-u...Ono sto sam shvatila je da prvo moram da,za pocetak,odredim kako mi je stan lociran (istok,zapad,sever,jug) pa tek onda da stavljam raznorazne dzidzabidze!

Meni je iskreno sve to jako simpaticno i nekoliko stvari sam i iskoristila :D !!!!

Svaka strana sveta ima svoj element a svaki element svoje boje i samim tim svaka stvar svoje mesto!

Ono sto sam ja primenila na jugo-zapadnoj strani svog stana je zelena zabica....Tacnije,decija igracka,ali je super posluzila :) jer je upravo na toj strani decija soba :P...Jedini "problem" je to sto je "strogo zabranjeno" dirati tu zabicu!!!!

Ne znam puno o feng-u ali mi je izuzetno drago da ovde imam sa kim da se o istom posavetujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre kakve peripetije oko feng-a......

Citala sam na sajtu (ali nikako ne pitajte na kom jer pojma nemam) svasta nesto o feng-u...Ono sto sam shvatila je da prvo moram da,za pocetak,odredim kako mi je stan lociran (istok,zapad,sever,jug) pa tek onda da stavljam raznorazne dzidzabidze!

Meni je iskreno sve to jako simpaticno i nekoliko stvari sam i iskoristila :D !!!!

Svaka strana sveta ima svoj element a svaki element svoje boje i samim tim svaka stvar svoje mesto!

Ono sto sam ja primenila na jugo-zapadnoj strani svog stana je zelena zabica....Tacnije,decija igracka,ali je super posluzila :) jer je upravo na toj strani decija soba :P ...Jedini "problem" je to sto je "strogo zabranjeno" dirati tu zabicu!!!!

Ne znam puno o feng-u ali mi je izuzetno drago da ovde imam sa kim da se o istom posavetujem!!!

e dobrodosla u feng klub...haahahahhaha...

pa eto ja za zabicu nisam znala..to jest jos je nemam.....ali za pocetk u fengu je da stan uvek bude cist, provetren, osvetljen i da nema nepotrebnih stvari....a moj je sve, samo nije osvetljen toliko :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e dobrodosla u feng klub...haahahahhaha...

pa eto ja za zabicu nisam znala..to jest jos je nemam.....ali za pocetk u fengu je da stan uvek bude cist, provetren, osvetljen i da nema nepotrebnih stvari....a moj je sve, samo nije osvetljen toliko :angry:

Tronoga žaba je simbol fenga i koristi se da prizove pare. Može da se kupi figurica koja ima i novčić (kineski) u ustima. Žabe se ne vezuju ni za koju stranu posebno, rasporede se po kući kao da su se same tu uselile, jedino ne treba da gledaju prema ulaznim vratima i prozorima (da pare ne odu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tronoga žaba je simbol fenga i koristi se da prizove pare. Može da se kupi figurica koja ima i novčić (kineski) u ustima. Žabe se ne vezuju ni za koju stranu posebno, rasporede se po kući kao da su se same tu uselile, jedino ne treba da gledaju prema ulaznim vratima i prozorima (da pare ne odu).

za simbol zabe znam ali nisam znala da i ona ima svoje mesto... ali eto ti kazes da ne ide na posebno mesto...

danas inace vidim neku novu radnju samo za feng shui..puna knjiga o fengu, kristala, kamenja, figurica itd itd...ma fenomenalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se. lavanda itekako zna da umiri....samo da bude svetla lavanda...sa zelenom nam zidu je malo risky igrati se, ali najbolja je za deciju sobu.

a jel lavanda spada u ljubicastu? :unsure: posto ljubicasta podstice na samoubistvo, ja htela da krecim dnevnu sobu tako, ali odustala. nije feng, ali ej ste energija boja...

a secer, jesi luda skroz :D citam ove sve postove (doduse tek sam do decembra stigla :D) i pokidala sam se od smeha :D

ali da se razumemo, i ja imam feng shui momenata po kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel lavanda spada u ljubicastu? :unsure: posto ljubicasta podstice na samoubistvo, ja htela da krecim dnevnu sobu tako, ali odustala. nije feng, ali ej ste energija boja...

a secer, jesi luda skroz :D citam ove sve postove (doduse tek sam do decembra stigla :D ) i pokidala sam se od smeha :D

ali da se razumemo, i ja imam feng shui momenata po kuci

pa lavanda jeste svetlo ljubicasta, i znam da ljubicasta vazi za boju samoubica ali ne znam po kojim teorijama..... :lol:

mi smo skoro okrecili spavacu u svetlo svetlu ljubicastu, tj boju lavande, ali onda smo menjali sobu sa lukom, tj on je otisao u spavacu a mi u njegovu tako da nam je spavaca opet bela...

ma definitivno moram da se bozabavim fengom opet, malo sam se opustila i odmah mi se sve zeznulo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tronoga žaba je simbol fenga i koristi se da prizove pare. Može da se kupi figurica koja ima i novčić (kineski) u ustima. Žabe se ne vezuju ni za koju stranu posebno, rasporede se po kući kao da su se same tu uselile, jedino ne treba da gledaju prema ulaznim vratima i prozorima (da pare ne odu).

Eto ti sad :blink: ....tronoga zaba....Ova moja ima samo dve noge :blink: .....pih....il' da kupimo novu zabu il' da joj instaliramo i trecu nogu....rucno.....hahahahha :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ti sad :blink: ....tronoga zaba....Ova moja ima samo dve noge :blink: .....pih....il' da kupimo novu zabu il' da joj instaliramo i trecu nogu....rucno.....hahahahha :lol::lol::lol:

ma rucno bre :lol:

mada ja za pare drzim u tom uglu vaznu sa vodom, i tu su mi i krsitali i plavi svecnjak od kristala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj ugao u decijoj sobi :(.....zato samo zaba dolazi u obzir :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj ugao u decijoj sobi :( .....zato samo zaba dolazi u obzir :(

pa kako mislis u decijoj sobi....kad udjes na ulazna vrata ili si u dnevnoj sobi,uzmes kompas i vidis gde ti je taj ugao...u svakoj sobi imas 4 strane sveta bre!!!! :lol:

ali ako si ti radila po onoj drugoj mapi gde je ceo stan podeljen na polja za novac i bla bla, onda cak i u decijoj sobi u tom uglu mozes staviti neku sliku sa morem, vodom ili bilo sta plavo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kako mislis u decijoj sobi....kad udjes na ulazna vrata ili si u dnevnoj sobi,uzmes kompas i vidis gde ti je taj ugao...u svakoj sobi imas 4 strane sveta bre!!!! :lol:

ali ako si ti radila po onoj drugoj mapi gde je ceo stan podeljen na polja za novac i bla bla, onda cak i u decijoj sobi u tom uglu mozes staviti neku sliku sa morem, vodom ili bilo sta plavo....

E pa tako sam ja radila,ceo stan.....Eeee vidis dade mi suuuper ideju,odoh da stavim nesto plavo....Faaaajaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa tako sam ja radila,ceo stan.....Eeee vidis dade mi suuuper ideju,odoh da stavim nesto plavo....Faaaajaaaa

nema na cemu.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja smo iscitali sve o Feng Shui,on se bas primio inace veruje jako u to i zagrejao se da preuredimo prostor.

Ali ja i nisam bas nesto za to,mada bih mozda promenila neke bitnije sitnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada sam se slozila da iscupamo ruzu koja je vec 20, i vise godina ispred kuce tik do ulaznih vrata.I svo trnovito zbunje oko kuce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Feng shui: Sredite kuću, privucite novac

Feng šui je drevna kineska tehnika uređenja prostora kojom se čovek usklađuje sa okruženjem. Cilj tog prilagođavanja jeste postizanje hramonije i ravnoteže s okruženjem. U osnovi je najvažnije pravilno postaviti kuću, rasporediti prostorije i razmestiti nameštaj, a ovo drevno znanje može pomoći će da se iz okruženja prizove sreća. Ako ima dovoljno čija i ukoliko se nesmetano i sporo kreće, to je dobro, feng šui će dati povoljan rezultat.

PRIVUCITE NOVAC

Da biste privukli stalni priliv novca u kuću, poželjno je da u jugoistočni sektor stavite vodene simbole, koji sugerišu prisustvo vodene energije. U dnevnoj sobi možete da koristite slike i fotografije na kojima su prikazani vodeni pejzaži. Takođe, možete da osmislite dekoraciju ovog polja uz pomoć tamno plave i crne boje.

USPOSTAVITE RAVNOTEŽU

Ukoliko nedostaje, ravnotežu ćete povratiti tako što ćete zid obojiti u jasno zelenu boju ili postaviti veliku biljku. Možete i da okačite ogledalo tako da se biljka ogleda u njemu i stvara efekat bašte. Setite se da se biljke ne stavljaju u spavaću sobu.

VODOPADI STVARAJU MILIONERE

Smatra se da vodopadi prave milionere. Osim slika sa vodopadima, možete staviti akvarijum sa ribicama. Ali, poslužiće i posuda od keramike ili porcelana u kojoj se nalazi samo voda. Mini fontane su, takođe, povoljno rešenje.

TRI NOVČIĆA ZA SREĆU

Tri novčića različitih oblika sa otvorom u sredini, koji su povezani crvenom trakom, oni se smatraju veoma srećnim simbolom. Najbolje je da ih nosite u novčaniku. Mogu se kupiti u kineskim prodavnicama u Beogradu.

NAPRAVITE SVOJ BROD BOGATSTVA

Napravite svoj brod bogatstva. Kupite malu maketu broda i okačite nakit (može bižuterija). Ovakav brod se može postaviti pored ulaznih vrata tako da uplovljava u sobu.

TRONOGA ŽABA

Tronoge drvene žabe sa novčićem u ustima su najčešći simbol i mogu se naći u Indijan šopovima koji su prisutni u svim našim gradovima. Postavlja se u jugistočni ugao, odnosno oblast. Možete ih koristiti za dekoraciju i u kući i u kancelariji.

Preuzeto sa http://zena.blic.rs/Kuca/5978/Feng_shui_Sr...privucite_novac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da podelim sa Vama nesto novo sto sam procitala vezano za Feng Shui i simbole (konkretno slonove koje licno obozavam :) )

SLONOVI I FENG SHUI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da podelim sa Vama nesto novo sto sam procitala vezano za Feng Shui i simbole (konkretno slonove koje licno obozavam :) )

SLONOVI I FENG SHUI

I ja obozavam slonove. Dobila sam jednog velikog drvenog skoro, i stoji mi blizu ulaza kao sto ovde kaze, ali mi nije jasno, sta znaci to okrenutom ka vani. Da gleda u ulazna vrata ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja obozavam slonove. Dobila sam jednog velikog drvenog skoro, i stoji mi blizu ulaza kao sto ovde kaze, ali mi nije jasno, sta znaci to okrenutom ka vani. Da gleda u ulazna vrata ili?

Tacno sam znala ko ce meni biti sagovornik na ovoj temi :wub: Da, da ja sam sve ove godine mislila da slonu guza treba da bude okrenuta ka vratima kad ono..... Upravo tako da licem bude okrenut ka vratima. Ja izvrteh moje sloncice a ti si sledeća :lol:

Na istom sajtu ima jako lepih objašnjenja vezanih i za ostale simbole feng shui-ja, kao što je npr. veseli buda čije figurice isto imam i mnogo su slatke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj covece kako sad ovog slona da okrenem da gleda ka ulaznim vratima, onda cemo mu mi gledati guzu?!!!hahahaha

ajde idem sad da ga okrenem, sta da radim :)

a moja drugarica tvrdi da mora zadnjom lozom da bude okrenut ka vratima. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj covece kako sad ovog slona da okrenem da gleda ka ulaznim vratima, onda cemo mu mi gledati guzu?!!!hahahaha

ajde idem sad da ga okrenem, sta da radim :)

a moja drugarica tvrdi da mora zadnjom lozom da bude okrenut ka vratima. :blink:

Ja ti kažem da sam ja sve ove godine bila ubedjena da bas tom zadnjom ložom treba da bude okrenut ka vratima ali eto vidiš. Pošto vidim da prave razliku izmedju slonova sa podignutom surlom i onih sa spuštenom, a ja imam svakakvih :D ja sam uradila sledeće: stavila sam jednog slona uzdignute surle kraj vrata i isti gleda ka vratima, dok sam 3 komada (u komadima :D) spuštene surle ostavila okrenute zadnjom ložom ka vratima :lol: E tako to radi plavuša, ali što je sigurno sigurno je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti kažem da sam ja sve ove godine bila ubedjena da bas tom zadnjom ložom treba da bude okrenut ka vratima ali eto vidiš. Pošto vidim da prave razliku izmedju slonova sa podignutom surlom i onih sa spuštenom, a ja imam svakakvih :D ja sam uradila sledeće: stavila sam jednog slona uzdignute surle kraj vrata i isti gleda ka vratima, dok sam 3 komada (u komadima :D ) spuštene surle ostavila okrenute zadnjom ložom ka vratima :lol: E tako to radi plavuša, ali što je sigurno sigurno je :lol:

hahaha. I ja sam plava, ali moj problem je taj sto ja imam samo jednog velikog slona kod ulaza :)

okrenula sam ga da gleda u vrata pa cemo videti.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad sam citala na nekih drugim stranim sajtovima, bitno je da je taj sto je pored ulaza sa podignutom surlom, znaci sklanjaj te male sto imaju spustenu surlu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dEVOJKE crveni kocnic na kojima je riba i 3 novcica gde se stavlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dEVOJKE crveni kocnic na kojima je riba i 3 novcica gde se stavlja?

:unsure: :unsure: uh bre pa posto je to takodje simbol vezan za parice predpostavljam da ide tamo gde i zaba :unsure: , a to mu dodje JI deo stana/prostorije ili jos bolja varijanta da ih nosis sa sobom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.