Feng Shui

odgovora

Objavljeno

Nije mi jasno zasto se svadjate? Ako nekome ne odgovara tema moze jednostavno da je preskoci. Meni je sve to simpaticno i mislim da ima smisla,posto verujem da sve na ovom svetu nosi svoju energiju koju treba iskoristiti. Realnost je ipak drugacija,mali stanovi, nedostatak novca... ali uz malo maste sve moze da se realizuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo to govorim, da ako i ne mozes ili neces, niko te ne tera.

A ko je prvi napadao.... pa to se vidi.

Ovde smo radi medjusobne podrske, zelje za znanjem i malo zabave. Ne da bi dozivljavali stresove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi nije jasno ovde ali nema veze. Cula sam da nacin na koji se uredi dom pomaze da sve pre svega bolje funkcionise a da li ce biti para ili ne znam cega, po meni to je manje bitno. Koliko znam, para imas ako radis, srece imas ako imas mir u dusi a sve ostalo zaista ne znam kako funkcionise.

Ne ra razumem zasto se svadjate, svako ima prava da ovde bude i kaze sta misli ali isto tako moze i da ne bude. Ponovicu sto su neki vec rekli, kome se neka tema ne dopada neka je PRESKOCI!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Напад свакако није био инициран са моје стране, ја сам рекла да имам аверзију према томе, а то што ви то сматрате као напад, преиспитајте свој однос према неистомишљеницима, он није флексибилан, а не мој.

Ја рецимо сматрам да, ако желим, могу да учествујем на било којој теми на форуму, а та порука да нисам требала да се јављам ако не волим фенг није испуњена очекиваном толеранцијом, већ напротив.

Научите дијалог са неистомишљеницима, требаће вам :)

пс не може се Божија сила називати ни једниом другим именом, типа БИОенергијом и сл. Мало више од вас се разумем у енергије, то видим из ваших постова, прожетих безразложном увређеношћу, јер ја нисам рекла да имам аверзију према вама, већ према некој теорији која није у складу са вером у којој сам (Православље).

Али добро, примићете више знања о томе када будете на то спремне и када будете желеле, за сад можете оволико и ја то разумем јер сам до недавно користила и сама поштапалице.

И без нервирања, све смо ми мало хистеричне у трудноћи и после порођаја ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez imalo zelje da ulazim u raspravu sa tobom reci cu ti sledece: ako si nervozna jer si trudna i imas bebu a pomoci i razumevanja niotkuda, nemoj da ti mi ovde budemo izduvni ventil za sve tvoje probleme i frustracije.

Ja sam sa tobom zavrsila svaku pricu!

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Осећам, да можеш, сад би ме истукла јер не волим фш, а?

:rolleyes:

А као ја сам бесна ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Питање:

Поштовани Оци!

Интересуе ме однос Правослсавне вере к Кинескои филозофий Фен-шуи овде яко популарной.Имам друга чия е куча сва у иконама али и у разним фен-шуи симболима.Он каже да то нема везе са религиом него е то правилна организациа простора и да за симбол можеш узети обичан камен ако ти нешто значи.Молим вас да ми ако можете одговаорите(разясните).Извините за Руски шрифт! Унапред хвала.

Аца

Одговор:

Помаже Бог,

први пут сада чујем за неку такву филозофију "фен-шуи". Вероватно да бих требао да знам и Кинески језик да бих могао да разумем и значење те такозване филозофије - религије. Ако није религија зашто узима симболе? Колико је мени познато ми немамо ништа са том врстом филозофије. За нас једина Мудрост - Софиа је Христос који нам је открио прави живот. Свака друга филозофија која је у супротности са Христом Софиом, је против Христа и ми то кажемо анти-христ тј. против-Христа, а то је за нас мрак.

о.Дејан

http://www.svetosavlje.org/pastir/index_sve.php?qa=437

пс ко жели да живи у мраку - широко му поље

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha ha ha.

JANA,

ja se nimalo ne ljutim ili nerviram ili svadjam.

Ali ti nemas pojma koliko JA znam o veri i energijama. Ne znas cime se bavim u slobodno vreme i bas slepo ne vidis koliko jesam flesibilna i rado prihvatam ispravne kritike i volim cuti druga misljenja.

A ti tvoji Sveti Oci su takodje ljudi, gresni i smrtnici. Da li su oni svesni da i pravoslavlje koristi simbole??? Sta ti je krst, zeno, ako ne simbol?

I pehar vina, ako ne simbor krvi hRISTA (na sta bi mnogi rekli da je morbidno).

Stvarno mi nisi jasna, ja se slozila u vezi tvije vere, a TI NISI BILA TOLIKO FLEKSIBILNA DA SA OTVORENIM RAZUMOM PROCITAS OBJASNJENJE KOJE JE NAJBLIZE TVOJIM UVERENJIMA.

Ja sam vernik, a ne neka sektasica koja prati stroga uputstva nekih nadredjenih, jer to NIJE po hriscanstvu! Ja Boga nosim u srcu i borim se za mir i ljubav, za razliku od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha ha ha.

JANA,

ja se nimalo ne ljutim ili nerviram ili svadjam.

Ali ti nemas pojma koliko JA znam o veri i energijama. Ne znas cime se bavim u slobodno vreme i bas slepo ne vidis koliko jesam flesibilna i rado prihvatam ispravne kritike i volim cuti druga misljenja.

A ti tvoji Sveti Oci su takodje ljudi, gresni i smrtnici. Da li su oni svesni da i pravoslavlje koristi simbole??? Sta ti je krst, zeno, ako ne simbol?

I pehar vina, ako ne simbor krvi hRISTA (na sta bi mnogi rekli da je morbidno).

Stvarno mi nisi jasna, ja se slozila u vezi tvije vere, a TI NISI BILA TOLIKO FLEKSIBILNA DA SA OTVORENIM RAZUMOM PROCITAS OBJASNJENJE KOJE JE NAJBLIZE TVOJIM UVERENJIMA.

Ja sam vernik, a ne neka sektasica koja prati stroga uputstva nekih nadredjenih, jer to NIJE po hriscanstvu! Ja Boga nosim u srcu i borim se za mir i ljubav, za razliku od tebe.

Важи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bozije srce je otvoreno prema svemu i svima, ako jos nisi cula za to, a sama institucija crkve je zasnovana na lazima da bi u srednjem veku manipulisala svetom. Bog nije u crkvi, a popovi nisu njegovi postari. Bog je u svemu, i naci ces ga u kamenu i wc solji, i nikad ti nece servirati stvari na tacni vec te uci da sama sebi stvoris uslove za ostvarenje zelja. A najveca mudrost koja je u nasoj veri je

TVOJE SRCE TREBA DA JE UVEK OTVORENO.

tvoje bas i nije, kao ni um

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da si kao dete od 12 godina...

"VAZI" onda zasto ti nemas normalne argumente?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А оно за вц шољу сам чула од пар њих који су фанови фенга, а сви кажу да верују да ће имати већи прилив новца ако држе вц даску затворену.

Болесно ако је то фш.

Moram da primetim sledece:

1. Bolesno je ako je daska wc sholje podignuta. Kad pomislim na sve bakterije i ostale mikroorganizme jeza me hvata. Kad se daska spusti, koliko-toliko mikroorganizama ima manje u kupatilu (+ anitra, domestos, itd.).

2. Tolerancija je dvosmeran proces. Plastichno objasnjenje bi bilo:

a) Vi verujete u Boga i Bozju volju - OK. Vase pravo. Niko nema prava da vam sudi zbog toga niti da Vam nasilno "preobraca" ubedjenje.

b) Drugi imaju vere u Energiju/FengShui/Yoda-u/Darth Vader-a/NestoTrece - OK. Njihovo pravo. Niko nema prava da im sudi zbog toga niti da im nasilno "preobraca" uverenje.

Primetila sam da ste u chitavoj komunikaciji samo Vi agresivni. Ostali sagovornici su iskazali postovanje prema Vasem ubedjenju i nisu Vam rekli da npr. Bog ne postoji, te da ste Vi ovakvi ili onakvi zato sto pripadate verujucima. Smatram da je dovoljno bilo (ako Vam je cilj uopste bio ukljuchenje u diskusiju, a ne "vracanje na pravi put zabludelih ovchica") reci da ne verujete u FengShui, te da verujete u Boga.

Da ne duzim dalje, poenta je sledeca:

ako niste spremni na zdravu komunikaciju i toleranciju, onda ne samo ova tema i ne samo ovaj forum nisu prikladno mesto za Vas.

A sad, da se vratim na temu:

FengShui nisam bas nesto podrobno prouchavala (informisala sam se tu i tamo malo o materiji). Chitav koncept protoka energije mi deluje sasvim OK. Kad budem imala malo vishe vremena, sigurno cu se i ovoj materiji posvetiti malo vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bozije srce je otvoreno prema svemu i svima, ako jos nisi cula za to, a sama institucija crkve je zasnovana na lazima da bi u srednjem veku manipulisala svetom. Bog nije u crkvi, a popovi nisu njegovi postari. Bog je u svemu, i naci ces ga u kamenu i wc solji, i nikad ti nece servirati stvari na tacni vec te uci da sama sebi stvoris uslove za ostvarenje zelja. A najveca mudrost koja je u nasoj veri je

TVOJE SRCE TREBA DA JE UVEK OTVORENO.

tvoje bas i nije, kao ni um

Само Бог може знати какво је човечије срце.

А што се отворености за овакве теорије бољег живота тиче, прошла сам их масу, а нашла многоцени драгуљ, те га не бих мењала као ни коња за магарца.

пс а ти си видовита, јел, видиш на даљину и моје срце и ум и годиште?

Ево да ти се поклоним :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da primetim sledece:

1. Bolesno je ako je daska wc sholje podignuta. Kad pomislim na sve bakterije i ostale mikroorganizme jeza me hvata. Kad se daska spusti, koliko-toliko mikroorganizama ima manje u kupatilu (+ anitra, domestos, itd.).

2. Tolerancija je dvosmeran proces. Plastichno objasnjenje bi bilo:

a) Vi verujete u Boga i Bozju volju - OK. Vase pravo. Niko nema prava da vam sudi zbog toga niti da Vam nasilno "preobraca" ubedjenje.

b) Drugi imaju vere u Energiju/FengShui/Yoda-u/Darth Vader-a/NestoTrece - OK. Njihovo pravo. Niko nema prava da im sudi zbog toga niti da im nasilno "preobraca" uverenje.

Primetila sam da ste u chitavoj komunikaciji samo Vi agresivni. Ostali sagovornici su iskazali postovanje prema Vasem ubedjenju i nisu Vam rekli da npr. Bog ne postoji, te da ste Vi ovakvi ili onakvi zato sto pripadate verujucima. Smatram da je dovoljno bilo (ako Vam je cilj uopste bio ukljuchenje u diskusiju, a ne "vracanje na pravi put zabludelih ovchica") reci da ne verujete u FengShui, te da verujete u Boga.

Da ne duzim dalje, poenta je sledeca:

ako niste spremni na zdravu komunikaciju i toleranciju, onda ne samo ova tema i ne samo ovaj forum nisu prikladno mesto za Vas.

A sad, da se vratim na temu:

FengShui nisam bas nesto podrobno prouchavala (informisala sam se tu i tamo malo o materiji). Chitav koncept protoka energije mi deluje sasvim OK. Kad budem imala malo vishe vremena, sigurno cu se i ovoj materiji posvetiti malo vise. :)

Шта, толико сам јака да сте морале да зовете појачање?

Ова ''толерантна'' би још и да ме отера са форума.

Е којих ..... овде све има ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da si kao dete od 12 godina...

"VAZI" onda zasto ti nemas normalne argumente?

Не, него ''бисере'' пред ''свиње'' не треба бацати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno si preterala, do sada sam bila strpljiva, ali ovo je bezobrazluk!

Jel ti primecujes sebe? Kakve ti frustracije i komplekse imas?

Ocigledno si glupa, rekla sam da se ponasas kao da imas 12, nisam proricala.

Tebi sta god covek kaze vezujes sa nekom bolesnom magijom i shvatas kao uvredu, ocigledno imas nekih dubljih psihickih problema. Ne ni sada nisam vidovita, imam dosta veze sa ljudskom psihologijom, a tebi bi prijao jedan strucni razgovor, da te malo smiri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo zene uvucite ne stomake vec jezike ...Nije mesto za raspravu..nego ko ima drvo novca da mi posalje pelcer? :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CONSTRICTORIA

Ocigledno si prozvana :)

Ali ni ne smem da se slozim s tobom, vidis da si napadnuta kao pojacanje :lol:

Trazim admistratora da ucini nesto, ovo je vec krajnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo zene uvucite ne stomake vec jezike ...Nije mesto za raspravu..nego ko ima drvo novca da mi posalje pelcer? :D :D :D

:lol:

Ne moze, brani mi vera da uzgajam biljke i da cistim stan :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Шта, толико сам јака да сте морале да зовете појачање?

Ова ''толерантна'' би још и да ме отера са форума.

Е којих ..... овде све има ...

Iskreno se izvinjavam ako sam Vas povredila - tek sad shvatam da Vama zaista nije lako. Tesko je sa stavovima, vaspitanjem i naravi koju posedujete korachati kroz zivot...

Da se ne nervirate bez razloga i ne projektujete dalje teorije zavere, smatram da je najbolje da nas dve vise ne komuniciramo (ne samo na ovoj temi i ne samo na ovom forumu).

Poshtovana Jano,

stavljam Vas na lichnu Ignore list.

Sve najbolje Vam zelim.

Srdacan pozdrav,

Constrictoria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke zasto uopste ulazite sa nekim takvim u konverzaciju??!!!....samo IGNORE!

Obozavam te vernike koji ni svoju veru ne poznaju a kamoli nesto drugo, pa i sami feng shui nazivaju "drugom verom" ili nesto sto se protivi Bogu....Citiraju neke svestenike i to je jedino sto znaju o hristanstvu A psiha i inteligencija = NULA.toliko o njihovom znanju bilo cega....ljudi i njihova glupost su cudo, a kompleski nesto najgore......nezadovojstvo sobom i iskaljivanje na drugima je nezrelost o kojoj i ne zelim da pricam.takvi ljudi me nikad nisu interesovali i ne vredi trositi na njih ne reci nego ni slovo.....

A da smo naznane "svinje" od strane "bisera" je komliment, posto u poredjenju sa iskompleskiranih i nesvesnih svoje gluposti, biti svinja je divnooooooo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da zaboravila sam da trazim oprostaj posto sam upravo spustila dasku na solji jer sam pre toga pobacala "bisere" i pustila vodu......steta takvi biseri odose u nepovrat, ali zato ce mi spustena daska doneti bogastvo pa cu kupiti nove i prave bisere i podeliti ih "pojacanju" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ove dve prethodne poruke sam ja napisala da ne bi bilo zabune........ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ne moze, brani mi vera da uzgajam biljke i da cistim stan :P

xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I DOBRO, HOCE LI NEKA DATI NEKI DOBAR SAVET ZA FENG TO JE NEKI TIP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.