Feng Shui

odgovora

Objavljeno

Ja obozavam feng shui i celu tu filozofiju o uredjenju zivotnog i poslovnog prostora, pa me interesuje kakva su vasa misljenja o tome.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja iskreno ne verujem baš u te stvari...ali mi deluje simpatično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Имам аверзију према магији, а фенг шуи је управо то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se spomene feng shui odmah se setim Brace iz serije ''Ono kao ljubav''. Meni je to pomalo smesno ali moja bivsa komsinica je skoro srusila ceo stan da bi napravila sve po feng shuiu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Имам аверзију према магији, а фенг шуи је управо то.

kakve veze ima magija sa balansiranjem stvari u kuci kako bi energija pravilno prolazila kroz stan ili uticaj boja i slicno???????zapravo ceo feng shui se zasniva na cistoci stana, bez pretrpanih stvari koje znaju da guse i da bude izbalansirano sve,,,,pa zar tu nena neke logike????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

а ми можемо да видимо енергију како пролази кроз ствари?

важи :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

а ми можемо да видимо енергију како пролази кроз ствари?

важи :)

ja nisam tu da te ubedim u nesto ali samo ne volim kad neko prica o necemu o cemu ne zna.....nisam ja izmislila feng shui da bi meni tako pisala...a o energiji imas dosta u fizici pa mozda neko otvoru i tu temu pa skontamo da li se vidi ili ne vidi.feng je mnogo kompleksnija stvar nego sto ti mislis ali cekacemo u srbiji (kao i za sve ostalo) jos jedno 20 godina da bi stiglo da mozgova ljudi koji su neupuceni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, slazem se sa tobom.

Ne volim kada neko neupucen pljuje po necemu. Balkanci....

Jana: A energija koja struji kroz predmete, biljke, zivotinje i ljude se itekako moze videti i izmeriti specijalnim uredjajima...ona je naucno i medicinski dokazana.

A i da ti to nije jasno, mogla bi razumeti pozitivnu stranu dobrog uredjenja stana, higijene, reda i harmonije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nesto...Moja komsinica ima u kuci biljku drvo novca tj.krasolu, ako sam dobro rekla, i uvek ima novca u kuci. Oko 8. marta sam trazila da kupim to drvo ali ga nisam nasla. Dobro si me podestila da ponovo trazim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recimo ja zisam bas sigurna u neke strane feng shuia, npr to sa novcem, ali cinjenica je da sve lakse ide kada ste organizovaniji, uredni, kada ste u sredjenom domu....

A ako neko bas bas ima jaku veru u nesto, tu stvar i priziva.... mozda je tako i sa tim biljkama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusala...ali za sve to trebaa dosta vremena da se posvetis....ako bas zelis da sve bude kako zahteva......a ja ne volim nesto polovicno zato sam odustalaa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam tu da te ubedim u nesto ali samo ne volim kad neko prica o necemu o cemu ne zna.....nisam ja izmislila feng shui da bi meni tako pisala...a o energiji imas dosta u fizici pa mozda neko otvoru i tu temu pa skontamo da li se vidi ili ne vidi.feng je mnogo kompleksnija stvar nego sto ti mislis ali cekacemo u srbiji (kao i za sve ostalo) jos jedno 20 godina da bi stiglo da mozgova ljudi koji su neupuceni....

То што ти не волиш кад неко прича против фенг шуија, твој је проблем.

Ни ја не волим кад неко игнорише Божије постојање, па мисли да могу предмети да му креирају, побољшају, шта год, живот.

Али не бих никада вређала, као ти мене, али добро твоје речи говоре само о теби.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana , ako verujes u Boga, i ako si dobro upucena u celu tu pricu, onda mozes videti kako je ta prica o energiji koja se nalazi svugde, zapravo ono sto kazemo Bog je u svemu, svugde, u svakom kamenu, u nama i oko nas. Neki to zovu bozjim prisustvom, neki bioenergijom, neki snagom univerzuma....sve je to ista stvar , protkana kroz sve religije i verovanja, samo ispricana na drugi nacin.

Ne, nije u redu da se ovde vredjamo, treba uvaziti svacije misljenje, ali isto tako ovo je mesto gde se mozemo iskreno izjasniti po nekim pitanjima.

Uglavnom da se ne udubim u teologiju i feng shui, moramo priznati da ima nesto jace i vece od nas, zivotna sila koja nas pokrece, kako god je nazvali.

Zato ne mogu u potpunosti da odbacim bilo sta sto ima veze s tim. Ja verujem u Boga, ali ne doslovno po Bibliji, jer nju moras citati i razumeti "izmedju redova", ja to sve prozimam sa teorijom o energiji zivota koja jeste u svemu, i moze se upravljati i kanalisati. Neko to radi molitvom, neko dgrugacije, ali cilj nam je isti.

Ljudi i ne razumeju koliko su iste stvari oko kojih se ratuju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

То што ти не волиш кад неко прича против фенг шуија, твој је проблем.

Ни ја не волим кад неко игнорише Божије постојање, па мисли да могу предмети да му креирају, побољшају, шта год, живот.

Али не бих никада вређала, као ти мене, али добро твоје речи говоре само о теби.

ja tebe vredjala????!!!!xaxaxa.....ocigledno pogresno tumacis sve napisano....

a da feng shui ignorise Bozje postojanje govori da ne znas mnogo o feng shuiju...kakve veze ima uredjenje stana sa Bogom i verom uopste???!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nije u redu da se ovde vredjamo, treba uvaziti svacije misljenje, ali isto tako ovo je mesto gde se mozemo iskreno izjasniti po nekim pitanjima.

Ljudi i ne razumeju koliko su iste stvari oko kojih se ratuju :)

POTPISUJEM iiiiiiiiI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, slazem se sa tobom.

Ne volim kada neko neupucen pljuje po necemu. Balkanci....

Jana: A energija koja struji kroz predmete, biljke, zivotinje i ljude se itekako moze videti i izmeriti specijalnim uredjajima...ona je naucno i medicinski dokazana.

A i da ti to nije jasno, mogla bi razumeti pozitivnu stranu dobrog uredjenja stana, higijene, reda i harmonije.

Upravo to...ali znas sta ninuska, i mnogo druge zemlje su na balkanu ali mozda sto nisu toliko arogantni kao mi i bolje prolaze u svemu..... ;)

nego ovde pricamo o feng shuiju i koga to ne interesuje ne mora da komentarise....ovaj forum bar nije obavezan.....

sto se fenga tice, ja sam dosta stvari primenila, tipa pobacala tj dala nepotrebnih milion stvari i da li se to zove feng ili ne, meni je mnogo sve lakse jer niti me ista gusi a i lakse mi je za odrzavanje kuce i slicnog....to je bio moj pocetak fenga, kasnije se primenjivalo dosta toga :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ал сте се разбеснелее ...

Што вас то толико узнемирава?

Ја у то не верујем, ви верујете, али чему иронија?

Питаш ''шећер''-у, какве везе има уређење стана са Богом? Па нема, али фенг шуи учи да, ако ставиш овај кауч овде, а затвориш даску од вц-а, итд, кренуће ти на боље у животу, имаћеш пара и сл.

Ко у то верује, нек верује, по мени је то бесмислица.

А практично и са укусом уређење стана нема баш никакве везе са фенгом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ал сте се разбеснелее ...

Што вас то толико узнемирава?

Ја у то не верујем, ви верујете, али чему иронија?

Питаш ''шећер''-у, какве везе има уређење стана са Богом? Па нема, али фенг шуи учи да, ако ставиш овај кауч овде, а затвориш даску од вц-а, итд, кренуће ти на боље у животу, имаћеш пара и сл.

Ко у то верује, нек верује, по мени је то бесмислица.

А практично и са укусом уређење стана нема баш никакве везе са фенгом.

greska!feng ne uci da ce ti krenuti na bolje ako zatvoris dasku od wc solje ili stavis kauc tu ili tu, vec ima veze sa energijom....

ali ne vredi raspravljati o necemu u sta sagovornik nije upucen i ne zeli da slusa....

sto se ukusa i dizajna tice, svi najveci svetski dizajneri enterijera primenjuju feng shui...toliko o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

greska!feng ne uci da ce ti krenuti na bolje ako zatvoris dasku od wc solje ili stavis kauc tu ili tu, vec ima veze sa energijom....

ali ne vredi raspravljati o necemu u sta sagovornik nije upucen i ne zeli da slusa....

sto se ukusa i dizajna tice, svi najveci svetski dizajneri enterijera primenjuju feng shui...toliko o tome.

Моја комшиница је на сред собе ставила огледало, керамичку жабу и посуду са водом и објаснила ми како је то фенг шуи а та поставка доноси новац.

А оно за вц шољу сам чула од пар њих који су фанови фенга, а сви кажу да верују да ће имати већи прилив новца ако држе вц даску затворену.

Болесно ако је то фш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana

Nismo se razbesnele, osvrni se malo, ja pokusavam stvoriti mir jer sam kontala da je doslo do nesporazuma, a sad ti dokazujes sama da si upravo ti nadrndana i zalepila se za ovo i nemas ni malo fleskibilnosti, jer si jedno izgovorila ne i sad tako doveka.

Ocigledno je da si samo povrsno nacula o tome, i uopste nisi citala sta sam ti pisala, kada se dublje proanalizira, strucnije, onda i ima logike.

Ako cemo tvojim razmisljanjem, onda bi i Bog bio besmislica, jer ne vidimo ga, bebe umiru, bla bla bla....Tako da razmisli malo o svojoj naglosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, Jana,

rekla si kako "Ни ја не волим кад неко игнорише Божије постојање, па мисли да могу предмети да му креирају, побољшају, шта год, живот."

Tp bi znacilo da ti mislis da Bog radi sve bez naseg uticaja??

E pa ne, pomozi sam sebi da bi ti Bog pomogao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, Jana,

rekla si kako "Ни ја не волим кад неко игнорише Божије постојање, па мисли да могу предмети да му креирају, побољшају, шта год, живот."

Tp bi znacilo da ti mislis da Bog radi sve bez naseg uticaja??

E pa ne, pomozi sam sebi da bi ti Bog pomogao!

I couldn't agree more .... :rolleyes: citas mi misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I couldn't agree more .... :rolleyes: citas mi misli.

Umorih se, upenih se objasnjavajuci, ali ako neko ne zeli onda ne treba znanje siliti.

Dobila si zvevdicu na profil od mene za ovu borbu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xaxaxxa....koja pometnja oko fenga......crci cu od smeha.....ali draga ninuska, bas ono sto si ti rekla, ako neko ne zeli da nauci, ne vredi trositi znanje.....

krivo mi je samo sto je ova tema otisla na drugu stranu....ali nema veze....pokrenuce je opet neko :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.