Bebina kosica

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

zovem se jelena i imam devojcicu od 16 meseci. Kada se je rodila imala je jako malo kosice koja joj je nakom par meseci odpala. Sada je moja cerkica jos uvek bez kose. Dali je to zabrinjavajuce ili nije? Neke mame mi kazu da nije, jer ima dece kojima ne raste kosica i do 2-3 godine. sta vi mislite o tome? hvala lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije zabrinjavajuce. I moja cerka ima jako malo paperjaste kosice na glavi, ali takva sam i ja bila do 2 godine. Ko nas ne poznaje, uvek nam kaze ''jao, kako sladak decko'' i ja uvek kazem da nije decko nego devojcica, a oni me pitaju ''pa sto ste je onda tako osisali'' :lol: . I super mi je to sto ne moram da joj susim kosu fenom, nego samo obrisem peskirom i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sara ima kratku kosicu i zbog toga svi misle da je decak :angry:i u opste ne primecuju da je obucene kao devojcica :angry: ....a i znam dosta devojcica kojima je do druge-trece godine jako slabo rasla kosa...mislim da to netreba da te brine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, porašće.

Nama je sa godinu dana počela da raste kosa i sad je imamo tolikoda se osuši od kupatila do sobe u peškiriću.

Ima 16,5 meseci i još nismo išli na šišanje... Samo mu je pozadi u loknama pa nas žao da mu isečemo... Al sad rasteeeeeeeee

Ne brini :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram se ubaciti u ovu temu jer moja Sara ima petnaest mesedi i ima slabu kosicu iako sam videla male promene u gustini i rastu.Moja sestra i ja smo imale bas bas gustu kosu,a i mm ima gustu ali se ja i dalje plasim da ce Sara imati tanku kosu.Samo sam morala siskice da joj secnem da bi mogla da vidi jer nece traku i gumice.Do kada deci gusti kosa ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

zovem se jelena i imam devojcicu od 16 meseci. Kada se je rodila imala je jako malo kosice koja joj je nakom par meseci odpala. Sada je moja cerkica jos uvek bez kose. Dali je to zabrinjavajuce ili nije? Neke mame mi kazu da nije, jer ima dece kojima ne raste kosica i do 2-3 godine. sta vi mislite o tome? hvala lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

zovem se jelena i imam devojcicu od 16 meseci. Kada se je rodila imala je jako malo kosice koja joj je nakom par meseci odpala. Sada je moja cerkica jos uvek bez kose. Dali je to zabrinjavajuce ili nije? Neke mame mi kazu da nije, jer ima dece kojima ne raste kosica i do 2-3 godine. sta vi mislite o tome? hvala lepo

Pa ovo je sad prošlo već puno vremena, možda se situacija promenila? :unsure:

Ja ne znam da deci ne raste kosa do 2-3 godine, to sad čujem, ja bih se iskreno zabrinulada dete ima 3 godine a nema kosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cerkica ima godinu i 8 mes. slab joj koren kose cak joj se pojavljuju i tufnice bez kose pa nikne ponovo a na jednom mestu joj bas dugo stoji dokt.mi je rekla da koristim pantenol ulje ali nije od pomoci vodicu je kod koznog..ima li jos neko takav problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbolje pitati pedijatra ili neko strucno lice. mislim da je rast kose kod dece individualan. ja sam vidjala starije bebe od moje sa manje, kao i sa vise kose... ako ima obrve i trepavice (sto pretpostavljam da ima) ne bih rekla da se radi o anomaliji. ne znam kakva je tvoja kosa, jel raste brzo ili sporo? moja recimo mesecno jedva da se primeti, a pokusavam pustiti da bas, bas naraste.

moja cerka ima 16 meseci i nije joj nesto puno kose naraslo, taman malo preko usiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je kosica bas retka i ne raste preterano brzo... I ja i mm imamo bas gustu i jaku kosu pa ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I T ima jako malo kosice, ne brinem puno ali jedva cekam da vezemo repice i kikice i svasta nesto, starijoj cerki sam u T mesecima uveliko pravila frizurice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo našu devojčicu ošišali do glave. :) Ne zbog kvaliteta kose, već zato što se toliko znojila i češala po vratu (a nema šanse nikakvu gumicu ili šnalu da trpi na glavi) da ga je do krvi raščešavala. S obzirom na njen (pomalo namćorast) karakter, nije je bilo moguće ošišati nikako drugačije, a da ne ispadne nakaradno. I sad svi misle da je dečak, ali iskreno, mene zabole. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.