Praznici

odgovora

Objavljeno

Drage forumašice i forumaši,

U ovoj temi pišite, kako provodite praznične dane, u čijem društvu i u čijem domu...

Takođe, pišite i kako zamišljate vaš idealan praznik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada sam se udala sve praznike smo slavili kod svekrve, pošto je ona sama. Ove godine planiram Vaskrs da provedemo kod mojih!

Meni je nekako logično da sad kako imamo dete, jedne godine provedemo jedan praznik kod mojih, a drugi kod svekrve (mislim na Božić i Vaskrs). Pavle je prvo i za sad jedino unuče u obe familije i svi bi voleli da budu sa njim za vreme praznika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla, zanimljiva situacija, kao kod mene. Odnosno, ja sam 4 godine u braku, svaki praznik(Vaskrs, Božić, 1. maj...) smo provodili kod svekrve. Ove godine, prvi put idemo u moj zavičaj za Vaskrs. Naravno, kod nje je to dovelo do velikog negodovanja, kako je kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je praksa da za praznike doručkujemo sa mojima ( inače živimo u istom dvorištu :lol: :lol: :lol: ), pa se onda spremimo i odemo kod mm na ručak i tamo ostanemo do mraka. Njegovi su udaljeni pola sata kolima :)

Meni je bitnije da ja "dignem sve četiri u vazduh" nego gde smo, jer i kod jednih i kod drugih se osećam ko kod svoje kuće, odmaram i ne razmišljam gde je Aki i šta radi, jer su tu baba i deda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo za božić bili kod mojih,za uskrs ćemo biti kod mm brata i snaje pa idemo kod mojih.Mi ne gledamo dal smo kod njegove mame ili kod mojih nego ako ima odmor onda idemo kod mojih a ako nema,ostajemo ovde što ne podrazumeva da moramo kod njegove mame jer ja,mm i dete smo porodica,imamo svoj dom tako da možemo da proslavimo sami,ako nas pozove sveki idemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla, zanimljiva situacija, kao kod mene. Odnosno, ja sam 4 godine u braku, svaki praznik(Vaskrs, Božić, 1. maj...) smo provodili kod svekrve. Ove godine, prvi put idemo u moj zavičaj za Vaskrs. Naravno, kod nje je to dovelo do velikog negodovanja, kako je kod tebe?

Iskrena da budem, nije mi mm rekao koja je njena reakcija bila kada joj je rekao, ali znam da joj smeta - jer mora da se poštuje red (a red je da mi sad sve praznike, rodjendane i sl. treba sa njom da proslavljamo) i sigurna sam da će imati komentar kad se budemo videli! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dva Bozica, dva Vaskrsa, tako da je dosad to islo lako, medjutim evo druga godina kako Vaskrs pada na isti dan, prosle godine smo bili kod svekra i svekrve, a kod mojih smo isli posle, a ove godine smo hteli kod mojih da budemo, a da kod njih odemo u nedelju popodne, ali pocinju negodovanja, i stvarno neznam kako to da resim, moja sveki smatra da SIN treba da bude sa svojim roditeljima a ne da ide u tazbinu. Ne znam sta ce da bude do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, ima sličnih situacija kao kod mene...kaže meni moja svekrva, meni će se cijelo selo smijati, zato ja taj dan odoh u grad da šetam :unsure: Ko još šeta gradom na dan Vaskrsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bitnije da ja "dignem sve četiri u vazduh" nego gde smo, jer i kod jednih i kod drugih se osećam ko kod svoje kuće, odmaram i ne razmišljam gde je Aki i šta radi, jer su tu baba i deda :)

To je i meni bitno a sve četiri mogu da dignem samo kod mojih tako da jedva čekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dva Bozica, dva Vaskrsa, tako da je dosad to islo lako, medjutim evo druga godina kako Vaskrs pada na isti dan, prosle godine smo bili kod svekra i svekrve, a kod mojih smo isli posle, a ove godine smo hteli kod mojih da budemo, a da kod njih odemo u nedelju popodne, ali pocinju negodovanja, i stvarno neznam kako to da resim, moja sveki smatra da SIN treba da bude sa svojim roditeljima a ne da ide u tazbinu. Ne znam sta ce da bude do kraja...

E proste duše...

Neznam dal zivite zajedno sa svekrom i svekrvom,ali ako vidiš da nećeš uspeti da odete kod tvojih,onda pozovi i tvoje i njegove kod vas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, ima sličnih situacija kao kod mene...kaže meni moja svekrva, meni će se cijelo selo smijati, zato ja taj dan odoh u grad da šetam :unsure: Ko još šeta gradom na dan Vaskrsa?

A zbog cega, mislim ne razumem, kao i ni ovu moju, cemu drama oko tako necega, docemo mi al malo kasnije, ja ne vidim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dva Bozica, dva Vaskrsa, tako da je dosad to islo lako, medjutim evo druga godina kako Vaskrs pada na isti dan, prosle godine smo bili kod svekra i svekrve, a kod mojih smo isli posle, a ove godine smo hteli kod mojih da budemo, a da kod njih odemo u nedelju popodne, ali pocinju negodovanja, i stvarno neznam kako to da resim, moja sveki smatra da SIN treba da bude sa svojim roditeljima a ne da ide u tazbinu. Ne znam sta ce da bude do kraja...

Da da, da to je i kod nas problem... i mene nervira taj način razmišljanja. Po mojoj svekrvi oni (ona i njena familija) su sad moja porodica! I nikada mi neće oprostiti što joj se sin oženio i što joj se unuče rodilo u Bgd!

Znači, ima sličnih situacija kao kod mene...kaže meni moja svekrva, meni će se cijelo selo smijati, zato ja taj dan odoh u grad da šetam :unsure: Ko još šeta gradom na dan Vaskrsa?

To je problem što one razmišljaju šta će selo da kaže... a ne to što će one biti same!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E proste duše...

Neznam dal zivite zajedno sa svekrom i svekrvom,ali ako vidiš da nećeš uspeti da odete kod tvojih,onda pozovi i tvoje i njegove kod vas :)

Bi ja drage volje ali oni nece pristati (roditelji mm) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, da to je i kod nas problem... i mene nervira taj način razmišljanja. Po mojoj svekrvi oni (ona i njena familija) su sad moja porodica! I nikada mi neće oprostiti što joj se sin oženio i što joj se unuče rodilo u Bgd!

joooooooooooooj kako me ovo ljuti...pa sta smo mi kcerke i nasi roditelji...

kod mene je ista situacija i sto je jos gore to mm krvlju brani da je tako...i sta god njegovo je vrijednije od mog...ZASTO??? :angry::angry::angry:

I ja se stalno pitam zasto, kakvi su to ljudi :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bi ja drage volje ali oni nece pristati (roditelji mm) :(

Ti se lepo dogovori sa tm da slavite kod vas,obrlati njega a njih samo pozovi i ako dodju-dodju ako ne-njihov problem.

Mama mazo spomeni tm da i on ima ćerku!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znate sta ja i dete odosmo kod mojih a ko se ljuti ljuti :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi svaki praznik-doručak kod mm-roditelja (živimo u istoj kući), a ručak kod mojih.

Popodne ili nama neko dolazi od našeg društva ili mi idemo kod nekog od društva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitna je organizacija. Samo kažem, da je ona u početku dala takav raspored, sve bi bilo OK. Uglavnom, svaki praznik kao da mi i nije praznik. Sasvim običan i konfuzan dan kada smo tamo, uopšte nema one radosti na koju sam ja navikla. Niti neke gozbe i sl...nikada to nije ni bilo...tako da se mm pogubi kada smo kod mojih nedeljom...nije navikao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe, pišite i kako zamišljate vaš idealan praznik...

Idealan praznik - nas troje sami prepodne uživamo u našoj kućici, a već popodne možemo da primamo goste ili da idemo u goste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealan praznik - nas troje sami prepodne uživamo u našoj kućici, a već popodne možemo da primamo goste ili da idemo u goste ;)

Potpisujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitna je organizacija. Samo kažem, da je ona u početku dala takav raspored, sve bi bilo OK. Uglavnom, svaki praznik kao da mi i nije praznik. Sasvim običan i konfuzan dan kada smo tamo, uopšte nema one radosti na koju sam ja navikla. Niti neke gozbe i sl...nikada to nije ni bilo...tako da se mm pogubi kada smo kod mojih nedeljom...nije navikao.

da nam svekrve nisu sestre bliznakinje? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da nam svekrve nisu sestre bliznakinje? :lol:

A prezime :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealan praznik bi mi bio da svake godine proslavljamo kod nekog od rodbine, tj. da se rotiramo svi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi tog dana kad je glavni praznik, da tako kažem, ručamo kod kuće, sa njegovim, pošto su na donjem spratu iste kuće, ja spremim malo svečaniji ručak, jer svekrva zna da sprema samo klasična jela, pasulj i sl., a i nije mi teško volim da sve bude lepo od predjela do deserta i lepo postavljenog stola, pa ručamo ili kod nas ili kod njih, a onda idemo kod mojih ili oni dođu. Ostale dane odmaramo idemo u goste, dolaze nam, uživamo...i da često za praznike pravimo izlete, ako je lepo vreme, tako smo prošlog Uskrsa svi, i moji roditelji i braća, njegovi i nas dvoje otišli na izlet u selo, čak smo poveli i kucu, pravili roštilj, igrali fudbal...videćemo kako će biti, kad, nadam se, dođu deca...što se tiče idealnog praznika, meni je lepo i ovako, kad su praznici u meni se javi neki poseban osećaj, sve mi je lepo i ništa nije teško, volim i gosti da mi dolaze...samo još da dođe jedan mali bebac da mogu da mu pružim sve ono što su meni moji za vreme praznika, ne mislim samo na materijalne stvari, već na taj osećaj pripadnosti, doma i svečane atmosfere, e onda će mi biti idealan svaki praznik!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lijepo rečeno i to je to što daje osobenost! Cijenim tvoj stav. I daće Bog da sljedeći Vaskrs dočekaš sa svojim čedom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.