Sisanje donje usne

odgovora

Objavljeno

Drage mame,imam jedan problem,a ustvari i ne znam da je problem.Moj Viktor ima 3 meseca i 6 dana i od juce non-stop sisa donju usnu.Takodje sisa i palac i zvace levu saku,ali od juce je ovo aktuelno.Zanima me da li to moze da utice na njegovu usnu,tj. da li moze vremenom da bude uvucena?Inace mnogo balavi i stalno stavlja prste u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, nemoj da brineš što se toga tiče...skroz normalna i bezazlena navika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora da je počeo proces izbijanja zubića, pa se snalazi sam da tu "muku" olakša sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam,mnogo je lakse kad znas da to i druge bebe rade.Samo se nadam da mu donja usna nece ostati uvucena,jer me je svekrva isparanoisala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihailo je u tom uzrastu cesto sisao donju usnu. Sada se isto to zna desiti, ali jako rijetko. Mislim da je to samo prolazna faza i da ne moze ostaviti nikakve posljedice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba koja ima 5 meseci takodje stalno sisa donju usnu, prvo sam se pitala sta joj to znaci, da mozda tako zeli nesto da trazi npr da rucka :) al sad mislim da je muce zubici jer bukvalno sve sto joj je pri ruci stavlja u usta... al dobro proci ce je i ta navika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 3 meseca i 1 nedelju, isto sisa donju usnu. drkaze da je muce nepca, spustaju se kad krecu zubici :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja Nevena stalno sisa donju usnu,prste ne,ali zato usnu stalno.I ja mislim da to ima veze sa zubima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk to ponekad radi. Neko mi je rekao da to rade bebe koje sisaju. Meni je simpaticno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nina kad se nasisa pocne da sisa gornju usnu. a kad sve pocne da trpa u usta ( i dudu i ruke i portiklu, sve odjednom) ja je uhvatim za ruke i kazem STA RADIS TO ? a ona me gleda i pocne da sisa donju. jos joj nisu izbili zubi al se nadula donja vilica, najverovatnije da je mnogo svrbi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.