Kako ustaliti kolicinu mlijeka?

odgovora

Objavljeno

nisam imala predstavu kako da nazovem ovu temu!!! ... mogu samo da kažem UPOMOĆ jer ludim ... da li ste ikada imale slijedeći problem:

prvo je zapocelo tako sto su mi se grudi drasticno smanjile, Stefan je sisao sve češće i na kontroli se pokazalo da je slabo napredavao u kilaži (gramaži) te mi je zakazala novi pregled za 7 dana.

Došla sam kući i odlučila da 2-3 obroka izvlačim mlijeko i dajem mu na flačicu da bi provjerila koliko ga ima ...

prvi put samo 40 ml - PANIKA .. nazovem doktoricu i ona kaže šta da radim (da povecam mlijeko) te da ga tada dohranim AD mlijekom ... popila sam Boga pitaj koliko tečnosti (čaja za dojilje, čašu piva, soka, kompota itd), masirala grudi, stavljala tople obloge nakon dva dana nadođe kao ludo ali "neće da izadje iz grudi" a one buknule kao dinje.

i to je prošlo, mlijeko je krenulo i tako dva dana da bi opet stalo na dva dana - SKORO PA SKROZ NESTALO..... pa se opet pojavilo na jedan dan u nenormalnoj kolicini pa je opet sada stalo i danas sam osjetila da ga ima bas mnogo ....

DVA DANA SKORO PA GA NEMA NI KAP PA ONDA DVA DANA GA IMA I ZA DVOJE DJECE ....

ŠTA JE TO I KAKO DA TO USTABILIM .... ???

Zato me i nije bilo ovih dana jer kada nije na dojci ja sam sa pumpicom i izvlacim, poludila sam vise od sisanja i izvlacenja i navlacenja mlijeka ... dva dana ga imam na bacanje a dva dana dijete hranim AD i tako u krug

DA LI JE NEKO IMAO SLICAN PROBLEM I KAKO JE USTABILO DOJENJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto tada kada imas mleka "na tone" ne ostavljaš u frižider pa mu to dajes da pije a ne AD?

Drugo u tim danima kada nemaš dovoljno mleka jel tada češće dojiš?

I nešto da znaš to sa pumpicom ti apsolutno nije merodavno. Isti slučaj je bio i samnom. Ja sam u toj "krizi" mogla 40ml ali iz obe!!!... A Emilija napreduje li napreduje (i više nego prosek). E onda sam lepo odložila ja tu pumpicu i "slušala" šta Ema kaže. Mislim da bi i ti trebala da prestaneš da "pratiš" na taj način. I preporučujem češće podoje (na dva sata).

Eto to mi je ovako "prvo" palo na pamet. Nadam se da će se javiti i još neko od devojaka (Yelenu, Zemunicu, Fensi, Phoenix...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sam taj dan izvlacila, poslije toga ga dojim (ili poslije podoja izvlacim ako ga ima), zadnji mjesec dana je napredovao nesto manje od 500 grama. Od kada ga dohranjujem a to je u prosjeku jedan maksimum dva obroka dnevno (sve skupa) za 7 dana je napredovao 200 grama

Dadnem mu da siki, kada se uznervozi provjerim i doslovno ni kapi mlijeka ne bude a on trazi još tako da mu napravim AD i poklopa nekih 90ml.

Tih dana kada imam izvlacim ali ne bude mu dovoljno za svaki obrok u ta dva dana kada nema mlijeka posto dnevno pije oko 750 ml mlijeka.

nije mi jasno ... obicno ili ima mlijeka ili nema a ja imam u prosjeku svaki drugi dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslala sam ti pp. :)

PS

Izmenila sam malo naslov teme.

Mislim da bolje zvuči ''Kako ustaliti...''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslala sam ti pp. :)

PS

Izmenila sam malo naslov teme.

Mislim da bolje zvuči ''Kako ustaliti...''.

Zemunci mislim da bi bilo dobro da i ovde napises neku rec o tome,znacice nama drugim zenama ako naidjemo na slican problem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemunci mislim da bi bilo dobro da i ovde napises neku rec o tome,znacice nama drugim zenama ako naidjemo na slican problem!!!

Ja sam joj prva poslala PP pa ako zemunci nije sacuvala a nema nista protiv citiracu je ovde ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslala sam ti pp. :)

PS

Izmenila sam malo naslov teme.

Mislim da bolje zvuči ''Kako ustaliti...''.

hvala za PP a sto se tice naslova, nije problem ni ja nisam znala kako da se izrazim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani,a i to sto je dobio 500g ne mora uopste da je tako.Moze se desiti da je sada piskio i kakio pre merenja ,a prosli put nije,pa ti je onda to jos +200g.Samo ti njemu guraj da siki,mozda je skok u razvoju,a mlekce ce se vec samo regulisati.Srecno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros mi je imao zelenu stolicu ... opet ....

Da mi je neka kucna vaga pa da ga vazem ovako nisam nacisto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros mi je imao zelenu stolicu ... opet ....

Da mi je neka kucna vaga pa da ga vazem ovako nisam nacisto

Ne mora da znači da je zelena stolica zato to je gladan i ja sam to mislila pa mi je babica rekla da pozeleni kad ostoji malo u peleni tako da ti to nije merodavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros mi je imao zelenu stolicu ... opet ....

Da mi je neka kucna vaga pa da ga vazem ovako nisam nacisto

A kakvog je raspolozenja Stefan?

Slazem se sa Viki77, a i sa Anom*. Ne vidim bas puno razloga za AD ako je on veseo.Na koliko se budi nocu da siki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros mi je imao zelenu stolicu ... opet ....

Da mi je neka kucna vaga pa da ga vazem ovako nisam nacisto

zelena stolica u puno slucajeva nije pokazatelj gladi...razmisli mozda da li si nesto jela pa je stolica potamnela!A ako ti dete ne place i nije mrzovoljno onda sigurno nije gladno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocu ne sisa, sisa oko 12 navece pa u 8 ujutru .... pošto nije napredovao od mog mlijeka a i iblo ga je sve manje presli smo na dohranu sa AD mlijekom ... imam za neka tri podoja dnevno ali on jos uvijek ima zelenu stolicu iako je sada fino napredovao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da te nije bilo i pretpostavljala sam da se boris kao prava lavica.

Zelena stolica ne mora da bude samo posledica gladi. Ili mu sama uradi privatno kolpokulturu ili idi do doktora. Jel ima grceve?

Molim te, ne odustaj da mu nudis da sisa, ma koliko bilo.

Mislim na tebe cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC

hvala na savjetima samo ne znam do kada cu izdrzati jer i kada ga dojim non-stop je na siki a ne mogu podnjeti da je gladan i place kada doslovno nakon sisanja ni kapi ne bude a on trazi još. Prevalila sam to u sebi i nahranila dijete AD mlijekom.

Kako se radi kolpokultura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC

hvala na savjetima samo ne znam do kada cu izdrzati jer i kada ga dojim non-stop je na siki a ne mogu podnjeti da je gladan i place kada doslovno nakon sisanja ni kapi ne bude a on trazi još. Prevalila sam to u sebi i nahranila dijete AD mlijekom.

Kako se radi kolpokultura?

Ma ok za dojenje, samo sam mislila da mu nudis kad god mozes pa makar i na pola sata pa mu onda daj AD. Prvo malo sika pa onda AD. Tako ce mozda i tebi nadolaziti mlekce ujednacenije ako ti on prazni cesto po malko.

Kolpokulutra ti je biohemisjka analiza stolice. Uzmes u apoteci posudicu za uzorak stolice, pa uzmes uzorak i odneses u privatnu laboratoriju.Oni uglavnom svi znaju koje su analize potrebne za bebce.

Draga, izdrzaces jos bar nedelju dana, pa kreni sa kasicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ok za dojenje, samo sam mislila da mu nudis kad god mozes pa makar i na pola sata pa mu onda daj AD. Prvo malo sika pa onda AD. Tako ce mozda i tebi nadolaziti mlekce ujednacenije ako ti on prazni cesto po malko.

Kolpokulutra ti je biohemisjka analiza stolice. Uzmes u apoteci posudicu za uzorak stolice, pa uzmes uzorak i odneses u privatnu laboratoriju.Oni uglavnom svi znaju koje su analize potrebne za bebce.

Draga, izdrzaces jos bar nedelju dana, pa kreni sa kasicama.

Znam da ovo nije tema za to, ne znam ni da li ima ali kako uzeti sterilnu stolicu bebi? Možda je glupo pitanje ali nije mi jasno kako ... iz pelena uzeti uzorak ili ..... nekada se zna desiti da Stefan kaki svaki drugi dan, to nikako ne mogu predvidjeti pa čekati da hvatam u kutijicu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ovo nije tema za to, ne znam ni da li ima ali kako uzeti sterilnu stolicu bebi? Možda je glupo pitanje ali nije mi jasno kako ... iz pelena uzeti uzorak ili ..... nekada se zna desiti da Stefan kaki svaki drugi dan, to nikako ne mogu predvidjeti pa čekati da hvatam u kutijicu....

Ta casica za uzorak ima malu spatulicu, kao kasicicu, pa mu mozes bukvalno sa guze skinuti tako malo. Bukvalno, jako malo treba za uzorak, koliko zahvatis spatulicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znam ali onda stolica vise nije sterilna ... ako se ne varam ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znam ali onda stolica vise nije sterilna ... ako se ne varam ....

Jeste dovoljno sterilna ako pre bisanja maramicom sakupis sa njegove guze. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,nani,stolica i nije sterilna-svasta u njoj ima,samo oni u laboratoriji odredjuju da li su nadjene bakterije patogene ili ne.Samo ti slobodno uzmi sa pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,nani,stolica i nije sterilna-svasta u njoj ima,samo oni u laboratoriji odredjuju da li su nadjene bakterije patogene ili ne.Samo ti slobodno uzmi sa pelene.

Slazem se s tobom, nekad drugacije ne moze, sto kaze Nani nije post za ovde - ali ja sam morala da sipam iz nose uzorak mokrace..pa je sve bilo ok u nalazima. tako da, nije "greh" sa pelene uzeti uzorak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi kada smo radili koprokulturu uzeli smo iz pelene.

A zelene stolica moze da mu bude i od AD mlekca, ima puno gvozdja, nama je bar tako bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni uopste nije jasno sta se desava sa mojim grudima. Nekada imam osecaj da nema ni kapi mleka u njima, budu mekane neikakve, a kada pritisnem izlazi mlaz. Cak i nakon sisanja. Sa druge strane, bebac trazi da sisa na po dva sata. Sisa oko 10 min. Da li negde gresim??? Kako da znam imam li dovoljno mleka? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto su ti grudi meke i posle podoja imas mleka znaci da se kod vas ujednacila ponuda i potraznja, te ti vise ne nadolazi mleko u velikim kolicinama koje nisu potrebne. Bebac sisa na svaka 2 sata trenutno da bi se smirio, a ne nahranio. Videla sam da si pisala koliko balavi pa je to upravo razlog sto trazi da sisa. polako mu se formiraju desni za zubice i to ga iritira. Spas je u siki. :)

Drugim recima: cestitam ti na uskladjivanju ponude i potraznje!Upravo si izasla iz perioda rizika od mastitisa, u prvoj rundi. Druga runda rizika je kada beba bude pocela da jede cvrstu hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.