Kako pomoći u trudnoći

odgovora

Objavljeno

:rolleyes:

Pre svega pozdrav za mame i tate.

Interesuje me par stvari ako moze neko da mi pomogne.Saznao sam da mi je devojka trudna i da je u 5-toj nedelji trudnoce.Interesuju me saveti kako treba da se ponasam i kako da joj olaksam "drugo stanje".Sta treba da radim?sta ne treba da radim? i slicno.Svaki savet je dobro dosao, jer stvarno zelim da budem uz nju maksimalno a nebi voleo da preterujem u necemu, pa samim tim da joj otezavam naredni period.Sve u svemu zelim da budem od koristi :lol:

lunna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha hahahahaha. E Suntavko bas si sladak. Mislim da je tvoje da joj budes pri ruci i da trpis stalne promene raspolozenja. Ako se setim jos nesto pisem, a mislim da ce i ostale devojke ubrzo stici sa savetima. Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo jednostavno:

1. kad ti kaže da je ostaviš na miru, ti tako i uradi.

2. ako joj se nešto jede, potrudi se da joj to nabaviš (meni je mm išao u 11 uvele po sladoled :D )

3. ako povremeno bude nervozna ili plačljiva, podrži je koliko možeš, ali ne prihvataj lično.

Eto, ništa drugo.

I čestitam! Neka vam je laka i zdrava trudnoća! :)

lunna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa devojkama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa devojkama samo bih dodala da uvek ides sa njom na preglede jer to puno znaci.. Zelim Vam da uzivate u trudnoci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suntavko, svu srecu vam zelim! :)

Kada ti bude iznosila svoje stavove i strahove u vezi trudnoce, porodjaja i sl, saslusaj je i daj joj maksimalnu podrsku, nemoj smatrati da to nema veze sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa svim prethodno napisanim, a možda bi mogao da joj predložiš i da nam se pridruži ovde na forumu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došao budući tata :) ...na ovom forumu ćete i ti i tvoja devojka naći mnoge odgovore na pitanja koja va smuče...ono što ti lično možeš da uradiš, jeste da budeš nežniji i pažljiviji, da je ne tretiraš kao da je bolesna, jedino ako se ne ispostavi da je rizična trudnoća, u tom slučaju će joj tvoja pomoć biti korisna u svim kućnim poslovima. Ako ona želi idi sa njom na UltraZvučne preglede i sve ostale, zasmejavaj je, šetajte i radujte se svakom novom danu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na savetima pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su ti devojke ekstra savete dale. Mene najvise nervira kad nosim kesu koja nema ni kilo, a moj muz natovaren kao magare i vice meni "daj mi tu kesu, teska je". Pa nisam invalid!!! Nemoj to da radis, ako nemoze nesto recice ti. Nemoj joj popovati ni pametovati ako uzme energetski napitak ili izdje mokre kose na balkonac, ili istrci negde bez papuca, jer, nije luda, zna sta sme sta ne. Saslusaj je za sve, za strahove, kao i za zelje. Izmasiraj je kad pocne da se zali na ledja i kasnije na noge, nemoras mnogo, i 5 min ume da znaci puno. Ako imas mogucnosti obezbedi joj neke tretmane, poput nekih manikira, masaze lica ili nesto drugo sto ce je opustiti i uciniti jos lepsom. Nemoj joj komentarisati kilograme, jer zaista su nebitni. Sve ce spasti kasnije. Trudi se da sto vise budes sa njom, i podsecaj je koliko je volis sto cesce mozes. I mnogo je bitno: koliko god ti neki njen strah smesan bio ili cudan, utesi je. Cestitam vam oboma, i tu smo za jos pitanja sa tvoje ili njene strane. Uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada vidim ovakav naslov i procitam prvi post uvidim kakav bi u sustini otac mog djeteta trebao da bude ... ali na zalost ... nije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada vidim ovakav naslov i procitam prvi post uvidim kakav bi u sustini otac mog djeteta trebao da bude ... ali na zalost ... nije ....

Ma, vecina ih nije... I nista im ne fali, samo misle da su sveznalice. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Жена ми је ушла у 28 недељу и ја јој сваки дан љубим стомак, посебно ујутро и увече а она се сва растопи од емоција. Интересантно када престанем да љубим, бебац стане да удара маму у стомак. Мислим да бебац осети моје пољупце и топлину. :(

Једва чекам да се роди па да га ставим на рамена. :lol:

lunna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...и ја јој сваки дан љубим стомак, посебно ујутро и увече ....
:wub:

Ovo je izuzetno bitno što radite. Isto bih vam toplo preporučila i da pričate, pevate ma šta god vam se u tom momentu svidi da odgovarate jer će se tako beba pre navići i na vaš glas i brzo ga (po rođenju) prepoznati. Ovo je čak i naučno dokazano. Zato.... samo napred :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo jednostavno:

1. kad ti kaže da je ostaviš na miru, ti tako i uradi.

2. ako joj se nešto jede, potrudi se da joj to nabaviš (meni je mm išao u 11 uvele po sladoled :D )

3. ako povremeno bude nervozna ili plačljiva, podrži je koliko možeš, ali ne prihvataj lično.

E baš ovako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam ljubomorna kada vidim da ima ovakvih muskaraca.

Tako da je tvojoj dragoj sasvim dovoljno to sto mislis na nju i pruzas joj podrsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.