Da li ste radile tokom trudnoće?

odgovora

Objavljeno

Ja sam radila do 8. meseca i posle stvarno više nisam mogla jer su bile nepodnošljive vrućine...

Ne mogu da verujem Jelena9 da si dobila otkaz za vreme porodiljskog, zar je to po zakonu moguće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na svu srecu imala laku i lepu trudnocu, bez problema tako da sam radila do kraja...do trudnickog bolovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila do polovine 8.meseca.... do pred porodjaj bila viče nego aktivna :) lakče mi je bilo da jurcam, nego da sedim ( i odmaram ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva trudnoca mi je bila komplikovana, hematom, krvarenje, posle kontrakcije, tako da sam veci dio bila na bolovanju, i lezala kod kuce. Sada sam u 31 nedelji, imam malo dijete, radim do 17h i super se osjecam...Ja mislim da ako posao nije naporan, ako se dobro osjecate, treba da radite, ali ako imate i najmanji problem, nista nije vrijedno rizika, i odmah na bolovanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bogamo radila do 8 meseca a pošto sam lekar opšte prakse nisam mogla da idem na održavanje pošto sam tek počela da radimsva sreća nije mi bilo teško ali mi je na kraju bilo jako teško da sedi a i bilo je tolpo alin sve je prošlo ok i ne kajem se što sam radila i onako mi je bilo dosadno kući sama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvim sam radila do sedmog meseca, dobro sam se osecala ali su nam zatvorili firmu i ostala sam bez posla.

Sa drugim sam radila do 2 dana pred porodjaj. Termin mi je bio 06.02. ja se porodila 29.01. Planirala da se malo odmorim, da sredim stan, da malo sredim frizuru... ona kozica mala pozurila da izadje i planovi mi se izjalovise. Super sam se osecala tokom cele trudnoce, svi su me mazili i pazili svih 9 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najviše me je nerviralo kad su mi svi govorili da idem kući da odmaram, praktično od prvog dana! To je valjda moja stvar i moja odluka i šta ima neko da mi savetuje šta je za mene dobro? Skoro da sam morala da se branim što radim i dalje. Imam još malo vremena na poslu, sad su verovatno svi shvatili da radim šta ja hoću i da mi ne trebaju saveti. Čini mi se čak da su se svi navikli na to i sada mi daju obaveze kao da nisam trudna. Kolega me pre neki dan pitao da li ću da spremam decu za takmičenje, a ja ću dotle već biti na bolovanju, ha, ha! U ovom trenutku mi uopšte nije žao što radim do sada, uvenula bih od tuge da sam sedela kod kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi put kad sam ostala trudna, radila sam, al sam nažalost imala spontani u 8 tjednu. nakon godinu i pol sam ponovno ostala trudna i doktor me odmah poslao na komplikacije i mirovanje zbog bebe i sad jem sve u redu.

radila sam u vrtiću i stalno sam dizala krevete i djecu pa je doktor zabranio. sva sreća, imam odličnu šeficu koja je to sve razumjela . u međuvremenu mi je istekao ugovor pa sam se bojala da ću ostati bez posla, ali hvala šefici, produžila ugovor i kaže da me čeka da se vratim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! Nova sam na forumu . :rolleyes: Moja trudnoća je stara 20 nedelja i još uvek radim. Imala sam jednu pauzu od nedelju dana sa 13 nedelja zbog kontrakcija i od onda je sve OK. :D Od samog početka uzimam Utrgestan , čija je doza nekada išla i do 4 x 2 dnevno (previše) , ali mi je dosta pomogao. Inače , posao mi je poprilično naporan , po ceo dan sam na nogama . Nadam se da ću uspeti da izguram do sredine maja. Ne verujem da će šefica biti zadovoljna ( nikad nije ) , ali avaj... ;) Pozrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo! Nova sam na forumu . :rolleyes: Moja trudnoća je stara 20 nedelja i još uvek radim. Imala sam jednu pauzu od nedelju dana sa 13 nedelja zbog kontrakcija i od onda je sve OK. :D Od samog početka uzimam Utrgestan , čija je doza nekada išla i do 4 x 2 dnevno (previše) , ali mi je dosta pomogao. Inače , posao mi je poprilično naporan , po ceo dan sam na nogama . Nadam se da ću uspeti da izguram do sredine maja. Ne verujem da će šefica biti zadovoljna ( nikad nije ) , ali avaj... ;) Pozrav.

i ja sam pila partusisten ali sam ipak radila a ti draga radi dok možeš a posle idi svetu nikad nećeš udovoljiti misli na bebu i sebe biće posla ! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam radila vec studirala do 6 punih meseci. Nakon toga sam i pored skolske trudnoce leskarila i odmarala vise no ista drugo. Bas su mi prijali ti dani ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam radila dok nisam ušla u sedmi mesec, u drugoj sam u petom mesecu malo prokrvarila, pa su me poslali na bolovanje, a u ovoj još radim i ušla sam u šesti mesec pre neki dan. U odnosu na prve dve trudnoće, imam mnogo bolje uslove, idem svojim autom na posao, ranije sam išla gradskim prevozom, sedim u kancelariji sa još dvoje kolega, udobna stolica. Imam dosta posla, ali navikla sam za sve ove godine i nije mi teško.

Planirala sam, ako Bog da, da bude sve ok, da radim do ulaska u osmi (još mesec i po dana), pa da uzmem godišnji, pa na porodiljsko mesec dana pred porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja od kraja sledece nedelje odlazim kuci na strogo mirovanje dok se ne porodim, a to ce biti tek od 25. maja do 15. juna - POLUDECU!

ALI VREDI :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam do sedmog meseca. Počelo je da mi smeta dugotrajno sedenje za računarom, pa sam otišla na bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni smeta to sedenje za racunarom, a moram; tako da sam sad po ulasku u sedmi pisala molbu da me puste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ušla sam u 29. nedelju i dalje radim i nemam nameru da prestanem dokle god sam mobilna, aktivna :) Lakše mi je da izadjem iz kuće, imam neku obavezu, nego da sedim kući. Ubudjala bih se! :)

Sedenje za računarom mi ne pada teško, ali sve teže i teže mi pada penjanje na 3. sprat :) Ali u zgradi ionako žive stariji ljudi, pa kao čovek mogu da se ispričam sa ljidima dok se popnem :D Malo odmorima na svakom spratu i eto :D

Usput idem i u školu, pratim vežbe, koje predavanje omanem jer ne stižem zbog posla.

Šta vi devojke radite kada uzmete tako rano odmor? Je l barem izlazite, šetate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako se tako pogodilo da je nova skolska godina pocinjala sa mojim petim mesecom. Zbog naduvane epidemije gripa, ali i rizika od mogucnosti kojekakvih zaraza u skoli pri kontaktu sa tolikim brojem dece, resila sam da se povucem. Prvih mesec dana mislila sam da cu poludeti, jer sam predhodno bila vrlo aktivna, pa sam odlucila da nastavim sa privatnim casovima, uz uslov da deca moraju biti zdrava.Prijalo mi je raduckanje, a znacio mi je i dodatni novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nisam slusala ginekologa i moje pravo mirovanje u krevetu ce poceti tek od sledece nedelje, bice to moja 29., jer sad vec stvarno ne mogu, osecam blage simptome prevremenog porodjaja, pa ne smem vise da se igram.

Ubijes se kuci pred TVom, citas knjige, ukrstavas reci....smor...ali je dobro sto mozes spavati koliko zelis, meni je bar to stalno zelja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kakvi (tj koji) su simptomi prevremenog porodjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kakvi (tj koji) su simptomi prevremenog porodjaja?

Imas to opisanu na portalu Bebac, a pisala sam o tome i ovde na forumu negde....tesko je snaci se :)

Ukratko, ja sam vec imala kontrakcije u cetvrtom mesecu dok sam lezala u bolnici zbog opasnosti od preeklampsije (nekontrolisan rast pritiska), pa se moram posebno paziti i pijem lekove za odrzavanje, tj smirivanje materice.

To je bilo pa proslo, sve do nedavno, kada se posle naprezanja jave sledeci simptomi:

bol u donjem delu stomaka kao pred menstruaciju

uzasno kidanje krsta, kao da sam kopala 5 dana

bezbolne kontrakcije materice

ili malo bolnbe kontrakcije materice

pritisak prema dole, beba se valjda smesti tako

jak nagon za mokrenjem

i nekako mi nije dobro, ne mogu to opisati, kao more pred buru :)

To se sve smiri kada legnem, popijem Gynipral, pa cak i dremnem malo. Ali je sad vec cesce i duze traje, pa je krajnje vreme da se smirim, totalno.

To nisu neuobicajene neprijatnosti u trudnoci, i sve to mooze u nekoj meri biti bezazleno, ali u mom slucaju nazalost nije.

Tako da jedva cekam jos dva meseca, tada cu uci u deveti, pa je bezbedno da i krene porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 15-toj nedelji trudnoće sam i ne radim. Ne zato što ne mogu, već da se ne bih umarala mnogo jer radim sa decom. S obzirom da radim u državnoj službi, nisam imala problema zbog otvaranja bolovanja. A i bebac mi je važniji od posla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 15-toj nedelji trudnoće sam i ne radim. Ne zato što ne mogu, već da se ne bih umarala mnogo jer radim sa decom. S obzirom da radim u državnoj službi, nisam imala problema zbog otvaranja bolovanja. A i bebac mi je važniji od posla!!!

I ja radim sa decom u državnoj službi, pa mom ginekologu nije padalo na pamet da mi otvara bolovanje. Bio je u fazonu: "Pa vi ste potpuno zdravi! Šta hoćete?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da smo se jako mnogo trudili da imamo bebca nisam htela nijednog trenutka da rizikujem. Znaš i sama da su tu i virusi i boginje i još svačega pomalo, tako da ... neka hvala! Super se osećam, rezultati su mi extra, ali ne želim da imam bilo kakvih problema!!! Doktorka je ostavila meni da odlučim, tako da sam rešila da odmaram!!! Prvih mesec dana mi je nedostajao i posao i klinci, ali ... Bitno mi je da moja beba bude dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 6oj nedelji trudnoce i uzela sam bolovanje. Radim sa decom i ipak zelim da se sacuvam jer sam u prvoj trudnoci imala spontani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 6oj nedelji trudnoce i uzela sam bolovanje. Radim sa decom i ipak zelim da se sacuvam jer sam u prvoj trudnoci imala spontani.

Ja sam na bolovanju od 7 nedelje trudnoće. Mogla sam da biram posao ili bolovanje ali kako moja doktorka kaže: "Trudnicama je sve dozvoljeno" tako da sam izabrala bolovanje! Važno je da sačuvamo naše bebce!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.