Da li ste radile tokom trudnoće?

odgovora

Objavljeno

Evo kakva su moja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je sa trudnoćom sve u redu, nemate nikakve tegobe i dobrog ste opšteg stanja možete da radite. Da li ćete nastaviti sa poslom odlučite sami, naravno ako to na prvom mestu stanje trudnoće dozvoljava.

 

Kakva su vaša iskustva sa radom u trudnoći i kako ste saopštili šefu da ste trudne?

 

Што би жене радилe кад су плаћене 100% од плате. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Што би жене радилe кад су плаћене 100% од плате. :)

Nisu. Nije Beograd Srbija.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na srecu, sada je svima 100% placeno bolovanje, nije vise samo u Beogradu. To se promenilo pre nekih godinu, dve. 

Margaritta, MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Што би жене радилe кад су плаћене 100% од плате. :)

Zato što se osećamo korisnije, nego da po ceo dan sedim u stanu i 'vatamo zjale :-) (naravno, mi koje imamo tu sreću, luksuz da imamo savršene trudnoće). Ipak je rad stvorio čoveka :-)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam korisnija kod kuce :D imam dvoje dece i bas mi prija sto ne radim. Nisam ni u drugoj trudnoci radila, dok sam se u prvoj ubijala od posla. Posle sam shvatila da treba da se cuvam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj sam radila do 1. decembra, a porodila sam se 29. decembra, a u drugoj sam se starala o sinu i ubrzo morala da odrzavam trudnocu pa sam bukvalno samo lezala. Naravno da mi je prva trudnoca bila super i odlicno sam se osjecala, a u drugoj bas bzvz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam korisnija kod kuce :D imam dvoje dece i bas mi prija sto ne radim. Nisam ni u drugoj trudnoci radila, dok sam se u prvoj ubijala od posla. Posle sam shvatila da treba da se cuvam...

i Ja sam uzivala kod kuce, dozivela sam to kao blagoslov i poklon, radila sam u sve tri trudnoce do 5. meseca a posle citala knjige, setala, druzila se sa decom i prijateljima... jbt, radicu do 65. godine...toliko sam divnih stvari propustila zbog posla, nije mi ni malo zao :) Secanje na trudnoce mi je toliko divno, uzivala sam u njima...i u porodiljskom bolovanju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prve dvije trudnoce radila do 9.mjeseca, najvise zbog poslodavaca, a i meni nije bilo tesko jer je to bilo skraceno radno vrijeme.
U trecoj trudnoci nisam uopste radila.
Sad, kad sam zavrsila sa tim poglavljem u zivotu(mislim na radjanje), valjalo bi naci neki posao. Trenutno bi mi prijalo da budem.zaposlena:-)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci nisam radila, ali zato u drugoj do 9. i u ovoj sada jos uvek radim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da "'vatam zjale" i inace a kamoli trudna... nisam radila i necu ni raditi kad budem ponovo trudna oaim ako ne budem morala(tj ako ne budemo imali dovoljno prihoda) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li aktivnih za ovu temu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi savjet, kad sam rekla direktoru da sam trudna bio mi je negdje ugovor pred isek, i produzio mi je ali na 3 mj (prethodni je bio na 6mj). Imam jos nekih 1,5 mjesec do isteka ovog drugogo ugovora i nez sta da radim,tj. iskreno ne bih vise radila da mi je samo izdrzat do kraja ug i to je to, ne zbog svog stanja vec zbog odnosa prema meni. Zanima me, da li ja njemu moram reci da ne zelim dalje radit, ili da sacekam istke i jednostavno tada to kazem?? Bojim se da ako sad kazem da bih mogla dobiti otkaz i tada ne bih najvjerovatnije mogla primati naknadu, ovako ako mi regularno istekne ugovor, ono to je to..znam da mi nece dati ni trudnicko ni porodiljsko. Zaboravila sam napisat da sam u 5 mj trudnoce.

 

l.p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi savjet, kad sam rekla direktoru da sam trudna bio mi je negdje ugovor pred isek, i produzio mi je ali na 3 mj (prethodni je bio na 6mj). Imam jos nekih 1,5 mjesec do isteka ovog drugogo ugovora i nez sta da radim,tj. iskreno ne bih vise radila da mi je samo izdrzat do kraja ug i to je to, ne zbog svog stanja vec zbog odnosa prema meni. Zanima me, da li ja njemu moram reci da ne zelim dalje radit, ili da sacekam istke i jednostavno tada to kazem?? Bojim se da ako sad kazem da bih mogla dobiti otkaz i tada ne bih najvjerovatnije mogla primati naknadu, ovako ako mi regularno istekne ugovor, ono to je to..znam da mi nece dati ni trudnicko ni porodiljsko. Zaboravila sam napisat da sam u 5 mj trudnoce.

 

l.p

Odakle si? Kako moze da ti ne da porodiljsko? Po zakonu mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze on tebi dati otkaz ako otvoris trudnicko bolovanje. Ja bih na tvom mestu otisla samo kod ginekologa i otvorila bolovanje, a tebe zakon stiti da do kraja trudnickog i porodiljskog primas lepo celu platu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne daje tebi on trudnicko i porodiljsko, to je tvoje pravo i to ti placa drzava. Ali moras biti zaposlena u trenutku otvaranja bolovanja, zato trk sad odmah da otvoris i mirna si.

MakiJana, Zone*, Brezica i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne daje tebi on trudnicko i porodiljsko, to je tvoje pravo i to ti placa drzava. Ali moras biti zaposlena u trenutku otvaranja bolovanja, zato trk sad odmah da otvoris i mirna si.

Iz Zenice(BiH)- ma izgleda svasta nesto on moze, nisam bas ni upuvena u tu tematiku pa se zato i raspitujem. A da li se moze radit ako otvorim bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma veruj mi da te je samo zaplašio, preti u prazno. Ako otvoriš bolovanje, ne radiš, a zaštićena si da narednih godinu i po dana primaš platu jer ugovor se produžava sve dok si na bolovanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma veruj mi da te je samo zaplašio, preti u prazno. Ako otvoriš bolovanje, ne radiš, a zaštićena si da narednih godinu i po dana primaš platu jer ugovor se produžava sve dok si na bolovanju. 

vjeruj da radim za mizernu placu i u tom svemu idem privatno uvijek poslije radnog vreemena, jer imam strah da ga pitam za onaj jedan dan mjescno kad trebam na pregled, ima takav stav ono da bolje ne pitat nego slusati "predavanje" 15 min kako stalno nesto trebam kako stalno pitam itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam upucena u pravo BIH, ako je neka trudnica odande neka se javi. Kod nas ako otvoris trudnicko bolbolovanje ne sme da ti da otkaz, ne sme svakako dok si trudna ili na porodiljskom .. moze on da preti ali tu su inspekcije i ostalo za te stvari

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam upucena u pravo BIH, ako je neka trudnica odande neka se javi. Kod nas ako otvoris trudnicko bolbolovanje ne sme da ti da otkaz, ne sme svakako dok si trudna ili na porodiljskom .. moze on da preti ali tu su inspekcije i ostalo za te stvari

a po isteku ugovora? ako sad i otvorim, kad istekne ug da li onda smije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji ne sme. Zato ti i kazem da bolje da otvoris bolovanje. Raspitaj se o zakonima kod vas, ali ne kod poslodavca nego kod nekog pravnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji ne sme. Zato ti i kazem da bolje da otvoris bolovanje. Raspitaj se o zakonima kod vas, ali ne kod poslodavca nego kod nekog pravnika.

Ok, ma naravno raspitat cu se. Hvala vam zene :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne sme ni ako istekne ug. Tj. Mora da produzi ug dok god si trudna ili na porodiljskom. Ali ako je on vec takav, otvori bolovanje i uzivaj u svojoj trudnoci

ajla voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.