Радијација-зрачење

odgovora

Objavljeno

Нуклеарна катастрофа у Јапану, где је експлодирао нуклеарни реактор због разорног земљотреса, поново је показала да је свет само глобално село. Последице нуклеарне катастрофе ће свакако превазићи локалне границе и угрозити цео свет. Између осталих, и целу Европу, односно и Србију. Да не би били обманути као после Чернобиљске катастрофе, када су се политичари надметали да нас убеде да нема последица по наше здравље једући зелену салату пред ТВ камерама, сада вас потпуно одговорно и јавно упућујемо да обезбедите Луголов раствор, односно 10% раствор калијум јодида, кога имају све апотеке, и да га превентивно користите против радиоактивних падавина по упутству лекара.

Потребно је узимати само по једну кап 10% раствора калијум јодида (Луголовог раствора) свако јутро, док не нестану разлози превенције од радиоактивног загађења из атмосфере, кao што се превентивно користио над целом популацијом у Пољској после Чернобиљског акцидента. Све повртарске културе, ако не можете да их избегнете у исхрани, морате добро да их исперете под млазом текуће воде. Падавине из ваздуха су ипак завршиле на површини земље, ма шта наши назови стручњаци причали.

Луголов раствор (калијум јодид) садржи елементарни јод који се одмах везује за штитасту жлезду и замењује радиоктивни јод унет из ваздуха у организам где се везао за штитасту жлезду, а затим избацује из организма. На описани начин радиоактивни јод не може да буде дуже време у организму и не може да проузрокује малигна обољења. Нажалост, ту информацију наши тзв. политичари нису пренели грађанима Србије ппосле Чернобиљске катастрофе, него су их преко ТВ екрана обмањивали и тиме направили прави геноцид сопственог народа. На десетине хиљада смртних случајева се у Србији десило због тога као непосредна последица чернобиљске катастрофе 26. априла 1986. године. Сви ти животи би били спасени да су грађани располагали правом информацијом као што је био случај у Пољској и другим западноевропским државама где се на радију и ТВ упутство о употреби калијум јодида понављало сваких пет минута.

Чернобиљска катастрофа је историјска љага на српском здравству која се никад неће моћи ублажити. Изгубљено поверење се више никад не може повратити и зато се не можемо поуздати у људе који и сада прећуткују истину да се над становништвом Србије спроводе монструозни виво експерименти запрашивањем са неба из необележених авиона са непознатим хемијским једињењима и здравственим последицама.

Директор

Никола Алексић, с.р.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, meni je ovo sve bolesno...hoću reći da pisma upozorenja od osobe navedene u tvom postu...

Sada se pitam, jel ti uvijek ciriraš ili ima i tvojih tekstova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam videla novu temu,odmah sam znala ko je i otvorio ,nisam morala nida pogledam :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i da dodam kada god ZP otvori neku temu zene ga iznapadaju iskritikuju,ma sve se tada udruze i koje bi i koje ne bi. :lol:

I svaki naredni post posle njegovog pocinje,odakle ovo tebi......

ti ovo.... ti ono....nije tako nego ovako..... :lol:

E mi smo zenice stvarno sou,ovo mi je jako smesno iako uopste tema nije saljiva :lol:

ZP sorry..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i da dodam kada god ZP otvori neku temu zene ga iznapadaju iskritikuju,ma sve se tada udruze i koje bi i koje ne bi. :lol:

I svaki naredni post posle njegovog pocinje,odakle ovo tebi......

ti ovo.... ti ono....nije tako nego ovako..... :lol:

E mi smo zenice stvarno sou,ovo mi je jako smesno iako uopste tema nije saljiva :lol:

ZP sorry..... :D

:mellow::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, nije u pitanju "udruzivanje zenica", vec jednostavno iznosenje misljenja. Bilo je zena koje su se i slagale sa njim, to nije nista neobicno.

Ovaj tekst je za mene cista glupost, vec sam to negdje citala, pa ne mogu ponovo vrijeme gubiti na takve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, nije u pitanju "udruzivanje zenica", vec jednostavno iznosenje misljenja. Bilo je zena koje su se i slagale sa njim, to nije nista neobicno.

Ovaj tekst je za mene cista glupost, vec sam to negdje citala, pa ne mogu ponovo vrijeme gubiti na takve stvari.

Tako je Boki. Mislim da je Nani davnih dana na nekoj temi postavila ovaj tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, nisam apsolutno NIKAKO kompetentna da dajem komentar na iznet tekst. Lično mislim da je više doprinelo samo bombardovanje povećanom broju malignih oboljenja, nego Černobilska radijacija.

Ali plašim se da ovaj tekst ima neke i istinitosti a to je da je svet jedno globalno selo i da je vrlo moguće da i do nas da dođu neki oblici posledica curenja radioaktivnih elemenata iz japanske nuklearke. Ali mislim da je malo preterano pričati o "kobnim" posledicama.

Ja bih pre proverila izvore finansiranja g.dina koji je potpisao navedeni tekst (da ne ispadne samo dobar način marketinške propagande navedenih preparata).

U svakom slučaju ja bih se ipak zahvalila ZP na podeljenom tekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Подигли су ниво опасности од радијације на 7. највећи степен, као Чернобил :o:(

Баш нешто на ТВ у и не објављују да ли је и колико опасно ...

Сада сам разговарао са пријатељем који ради у Винчи, он је неки Др-Мр проф молекуларне физике (не бави се директно мерењем,али је у току), и каже да се сваки дан врше мерења сувих и мокрих падавина и да за сада нема посебне обасности, да је ниво радијације тј тих јона у границама али да је пронађен стронцијум, а то баш и није елемент који је слободан у природи.

Рекао ми је да ће се повећати највероватније ниво радијације у млеку али тек када буде почела испаша, да се за сада вероватно користи прошлогодишње сено и да се може очекивати то тек на јесен.

Исто тако ми је рекао да свеже поврће треба мало боље испирати водом када се пере...

Рекао ми је да ће ме обавештавати уколико добије неке друге информације ...

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radioaktivnost je sigurno povecana, sad u kojoj meri stvarno nemam pojma.

Mozda to jeste surova realnost i treba da se borimo, ali stvarno su mi se smucile vise ovakve stvari. Dodje mi da vise ne palim TV i da ne citam nikakve vesti. Svako malo nas bombarduju sa info. o nekim novim bolestima, vakcinama koje nisu ustvari dobre, radijacijama ...Dokle vise !?

Evo, sad je aktuelna i neka smrtonosna bakterija iz Indije ! :blink:

Bas tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.