Razmazenost ili histerija, zacenjivanje

odgovora

Objavljeno

Pa ne znam koliko je dobro da joj tako često daješ febricet.Oni su još mali da bi bili razmaženi,sigurna sam da je nešto muči.Ako odbija hranu mora da su zubići.Samo mi je čudno da odbija i da sisa.Ja bih posumnjala da joj je teško što ti odlaziš na posao.I ja imam strahove da će moja beba biti jako uznemirana kad ja počnem da radim.Ipak je to velika promena za njih. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam koliko je dobro da joj tako često daješ febricet.Oni su još mali da bi bili razmaženi,sigurna sam da je nešto muči.Ako odbija hranu mora da su zubići.Samo mi je čudno da odbija i da sisa.Ja bih posumnjala da joj je teško što ti odlaziš na posao.I ja imam strahove da će moja beba biti jako uznemirana kad ja počnem da radim.Ipak je to velika promena za njih. :(

Ja onda da dam otkaz, nema mi druge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja onda da dam otkaz, nema mi druge :)

:) meni nek je Bog u pomoći ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slusaj i moja je u toj fazi, ako je...sto ti kazes cinim sve da joj skrenem paznju sa necega sto npr. ne moze da dobije, enkad teram svoje, nekad popustim...danas se celi dan svadjamo, od jutros rezi na mene i ceo svet, a opet oce samo kod mene...prvo mislim faza, onda mislim zubi, pa posle mislim da je do vremena, onda uradim analizu urina pokaze se haos u istom....i sad da l je faza ili je nesto muci od svega ovoga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Losi rezultati analize?

Nekako se navikavam da su nam dani razliciti - jedan dan zna da bude predobra, da nijednom ne zaplace, a vec sjutradan potpuno druga prica.

A ja se onda, kada me budi po dva-tri puta nocu, tjesim da ce vec naredne noci biti ok. Poslednjih noci se samo tjesim :)

Desni su joj bas vruce, pa kontam da je do zubica. Zna da se uhvati za usi, kao da je svrbe. Opipavala sam ih i ne vjerujem da je usi bole. A opet, nesto mi cudno da je takva nervoza ili histerija uhvati zbog zubica. Za razliku od juce danas je barem fino jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su zubici, pretpostavljam, ali sigurno si to ustanovila, kao sto si i sama rekla. Ja sam se spasila oglicom, gde nisam osetila nijedan zubic tj tu nervozu. Svima sam je preporucila.Mada nekom nije pomogla. Sad je mozda malo kasno, s'obzirom da ti babac ima godinu dana, to se stavlja sa 3-4 meseca.

Elem, pokusaj da joj masiras decni, imas da kupis u apoteci gel za masazu desni kod dece, ili kako stari kazu umoci prst u vino i masiraj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokili, nosili smo ogrlicu stalno do prije mozda mjesec. Ev sad smo opet poceli. Gelove, naravno, koristimo, ali nema nekog efekta od njih. Dodje mi taman da probam bijelo vino, a cula sam i da je i sok od limuna dobar.

Hvala ti :)

Bokili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e i ja sam mojim devojcicama mazala belo vino posto od gelova nikakve pomoci. Ne znam koji pametan savet da ti dam sem da pratis kako se ponasa i ako budes uverena da je sve ok a ona i dalje nastavi sa plakanjem onda je samo faza. :* za vas dve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje ipak izostaviti alkohol.

Probajte da potopite par klinčića (karanfilića) u šoljicu vode i ostavite da malo "puste", pa tom vodicom im trljajte desni. Klinčići imaju i antiseptično i analgetičko dejstvo.

Isto važi i za odrasle iz nužde. Ako vas zaboli zub. Stavite klinčić na njega, malo ga žvaćite i posle nekog vremena će okolo pomalo utrnuti.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo danas i juce, hvala Bogu, ona stara :) Ali, ne da mi da vidim da nije neki sa strane izbio.

Hvala cure!

Bokili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo trenutno u fazi histerije,samo kada treba da krenemo a on nece,odmah se baca u nazad :unsure: juce je tako mlatnuo glavom od parket nisam stigla da ga uhvatim i zaradio cvorugu.

A zna i da se dere i isto to radi kada trebamo pelenu promeniti :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo trenutno u fazi histerije,samo kada treba da krenemo a on nece,odmah se baca u nazad :unsure: juce je tako mlatnuo glavom od parket nisam stigla da ga uhvatim i zaradio cvorugu.

A zna i da se dere i isto to radi kada trebamo pelenu promeniti :angry:

Isto. I kada hocu da ga izvadim iz kadice posle kupanja i kada mu viknem ne, isto se zacenjuje, udara u glavu, baca... Sada zna da ne sme jako da se baci unazad a sedne, legne i onda krene da se treska, uzasavam se :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da kada dete ima napad besa, da u tom trenutku ne treba reagovati, tj. treba to ignorisati, a kad prodje bes tada razgovarati sa njim i pričati zašto to nije dobro. Naravno uvek postoji rizik, da se dete povredi ali mislim da je rezultat bolji kad se ignoriše pa posle priča, jer kad vide da se mi lomimo oko njih onda oni sebe smatraju pobednicima, i radiće to isto opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da kada dete ima napad besa, da u tom trenutku ne treba reagovati, tj. treba to ignorisati, a kad prodje bes tada razgovarati sa njim i pričati zašto to nije dobro. Naravno uvek postoji rizik, da se dete povredi ali mislim da je rezultat bolji kad se ignoriše pa posle priča, jer kad vide da se mi lomimo oko njih onda oni sebe smatraju pobednicima, i radiće to isto opet.

Slazem se. S tim stop ja nisam mogla da ignorisem dok se tako bacao u nazad i isao kao pijan a sada kada pazi da se ne udari ja ignorisem. Par puta se tresnuo i sada je oprezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se. S tim stop ja nisam mogla da ignorisem dok se tako bacao u nazad i isao kao pijan a sada kada pazi da se ne udari ja ignorisem. Par puta se tresnuo i sada je oprezan.

xaxaxax... ista prica je i kod nas...samo sto P. jos nije postao sasvim oprezan i dalje se mnogo zaleće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk je nemoguc,kad mu nesto ne dam i kad nije po njegovom on se baca i urla da me sve sramota.Nekad se ljuti i sam na sebe kad mu nesto ne ide,ja prosto pustim da se istreska,nekad ucuti a nekad ne prestaje dok ne dobije po guzi,mada place ,tesko zaboravlja.Uzasava me to,nekad mislim i da greesim negde,da ne znam da ga pravilno usmerim.

soleil voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk je nemoguc,kad mu nesto ne dam i kad nije po njegovom on se baca i urla da me sve sramota.Nekad se ljuti i sam na sebe kad mu nesto ne ide,ja prosto pustim da se istreska,nekad ucuti a nekad ne prestaje dok ne dobije po guzi,mada place ,tesko zaboravlja.Uzasava me to,nekad mislim i da greesim negde,da ne znam da ga pravilno usmerim.

To sve smo mi imali nesto pre prvog rodjendana, i batine nam nisu bas puno pomagale osim trenutno da se smiri. Ali kad sam ga dobro iskulirala nekoliko puta i bukvlano otisla bez njega dok se on valjao po podu, malo se smirio...

Mada sam primetila da je to radio sve dok ima publiku, kad ukapira da ga niko ne registruje, odmah prestane, nece da gubi dete energiju u prazno. :o

Sad ponekad ima napad urlanja i histerije, ali daleko blaze nego ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.