Sistematski pregeld / redovna kontrola 3. god

odgovora

Objavljeno

Sa vrata ga je psiholog pitala:

Ćaaaoo, kako se ti zoveš?

Dalje pitanja su se nizala:

Šta radiš kad si gladan? Šta radiš kad si žedan? Jesi ti bata ili seka? Pokaži mi svoje oko, nos, usta, uši. Da li voliš pomfri i picu? Šta voliš da jedeš? itd..

Više se ni ne sećam. Bilo ih je još.

Na većinu pitanja prosto nije hteo da odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: nebih ni ja odgovorila kad su pitanja debilna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako glupava pitanja...nevjerovatno...gdje ćeš Bogdana pitati da li voli pizzu :lol: , trebao je on nju pitati: A da li vi volite čičoku? :lol: Šalim se malo Phoenix...ali mi je to tako bezze....čuj pitanje jesi li ti bata ili seka?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pitanja nisu glupa, oni samo hoće da sa nekim uobičajenim pojmovima vide da li dete reaguje...ne mora dete da odgovori, bitna je i mimika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još sam htela da dodam kada je Anja išla sa 6 godina kod logopeda, testovi za pred školu, uglavnom bi na svako pitanje prvo pogledala u mene, pa ako ja klimnem glavom ili pokažem očima da odgovori, ona odgovori...na šta je ova rekla da je prilično nesigurna, a to ustvari proizilazi iz toga kao što je i Nina navela da sam joj stalno govorila da ne sme sa nepoznatima da priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na sistematskom ( logoped, psiholog, defektolog) i imamo sve pohvale :wub::) jedino moramo malo da poradimo sa izgovorom slova L.

Dobila je cak 4 pecata na ruku :rolleyes: :rolleyes:

Super je saradjivala i bas sam srecna...

Inace otkrila sam da je mom detetu omiljeno jelo "pasulj"....heheh to nisam znala, nije mi nikada rekla i bas sam se iznenadila, obicno kad je pitam sta voli ona kaze kecap i pancerote....

Danas sam bas ponosna majka!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Jocku :D :D

E sad mama pravac kuhinja i pasulj za ručak :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre desetak dana kada je Aleksa bio bolestan pitala sam doktorku kada da dođem na ovaj pregled, a žena se baš začudila i pitala me otkud mi ta informacija...rekla mi je da ga ona prati svaki put kada dođe, baš dosta priča sa njim, zapitkuje ga svašta, a ja sve mislim ona to hoće da ga malo opusti...takođe ga s vremena na vreme izmeri i visinu i dužinu...i rekla je da je on sasvim ok za svoj uzrast i da će mi ona reći ako nešto primeti kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pitanja nisu glupa, oni samo hoće da sa nekim uobičajenim pojmovima vide da li dete reaguje...ne mora dete da odgovori, bitna je i mimika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pitanja nisu glupa, oni samo hoće da sa nekim uobičajenim pojmovima vide da li dete reaguje...ne mora dete da odgovori, bitna je i mimika...

Hm... Tek sad videh temu.... Protiv sam samo ovoga da dete sedi samo i da odgovara nepoznatim ljudima. Ma koliko bilo pripremljeno - sigurno neće na većinu pitanja odgovarati. ;) Pogotovo što u tom uzrastu detetu svakako treba podrška roditelja. Ne mora i neće roditelj da odgovara, ali zato je tu prisutan na pregledima da drži svoje dete u krilu i da ga ohrabruje.

Nina, kako ste vi prošli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa tpo je bilo proletos :) ... bilo je super, sve testove smo prosli... pitanja su bila ok, nista strasno .

Dete sedi samo na stolici a roditelj iza i ja zaita nisam nista komentarisala niti davala neke znake, pustila sam je i gledala kako ce reagovti na tete ( dr ) . Meni je sve to bilo zanimljivo. Jer ipak su to bile tri nepoznate osobe u roku od nekih pola sata i htele sam da vidim kako ce ona reagovati i iznenadila sam se koliko je bila slobodna... a mislila sam da je stidljiva :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za našu drugaricu!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za našu drugaricu!!! :rolleyes:

:rolleyes: :rolleyes: Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio Aleksa kod logopeda...sve ok...rekla je da se glasovi Š, Ž, Č, DŽ, LJ i R formiraju u pravilan izgovor između 4. i 5. godine, naravno nije to striktno pravilo...Aleksa pravilno izgovara Š i Ž, Č i DŽ počinje da izgovara, a LJ još uvek ne zna...R odavno već izgovara pravilno, kao i sve ostale glasove.

Tražila je da isplazi jezik i da pokuša što više da ga podigne ka nosu, tako je videla da nema problema sa resicom (ako sam je dobro razumela) i savetovala je da mu nešto slatko (šećer, čokoladu, med, krem) namažem oko usta i da pred ogledalom to liže, i da prati jezik očima, da "razradi" jezik za pravilan izgovor ovih tvrdih glasova i da gricka nešto tvrdo (koricu hleba, sirovu šargarepu, jabuku, koštunjavo voće) da "razradi" vilicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio Aleksa kod logopeda...sve ok...rekla je da se glasovi Š, Ž, Č, DŽ, LJ i R formiraju u pravilan izgovor između 4. i 5. godine, naravno nije to striktno pravilo...Aleksa pravilno izgovara Š i Ž, Č i DŽ počinje da izgovara, a LJ još uvek ne zna...R odavno već izgovara pravilno, kao i sve ostale glasove.

Tražila je da isplazi jezik i da pokuša što više da ga podigne ka nosu, tako je videla da nema problema sa resicom (ako sam je dobro razumela) i savetovala je da mu nešto slatko (šećer, čokoladu, med, krem) namažem oko usta i da pred ogledalom to liže, i da prati jezik očima, da "razradi" jezik za pravilan izgovor ovih tvrdih glasova i da gricka nešto tvrdo (koricu hleba, sirovu šargarepu, jabuku, koštunjavo voće) da "razradi" vilicu...

Zanimljivo, dopadaju mi se ti praktični saveti kako da dete ravija sposobnost govora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to ok samo me brine, jer moj sinčić za sad govori samo mađarski, a glasovi se drugačije izgovaraju nego na srpskom jeziku, malo mekše. Plašim se da ako logoped ne zna jezik, misliće da dete ima problem. Na pitanja bi još i znao odgovoriti, jer razume koliko-toliko, mada bi odgovarao na mađarskom, pa ne znam šta bi od toga logoped ili psiholog razumeo. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to ok samo me brine, jer moj sinčić za sad govori samo mađarski, a glasovi se drugačije izgovaraju nego na srpskom jeziku, malo mekše. Plašim se da ako logoped ne zna jezik, misliće da dete ima problem. Na pitanja bi još i znao odgovoriti, jer razume koliko-toliko, mada bi odgovarao na mađarskom, pa ne znam šta bi od toga logoped ili psiholog razumeo. :unsure:

Ne znam koliko ti je dete staro ali mislim da bi bilo dobro da pocnes da ga ucis srpski, za njegovo dobro.

Pa zar ne postoji logoped koji se sluzi madjarskim jezikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.