Sistematski pregeld / redovna kontrola 3. god

odgovora

Objavljeno

Moje dete u julu puni 4 godine, stvarno retko skoro nikad neidemo kod dr jer zbog malog kaslja necu da je vodim da ne bi jos tamo pokupila nesto. U petak sam isla da vidim kad radi nas dr jer mi treba potvrda za vrtic da je zdrava jer nije isla neko vreme. Na vratima ordinacije sam videla obavestenje da deca od 3 godine treba da idu na sistematski pregled kod logopeda, psihologa i jos kod nekog.

Sutra idemo kod dr pa cu pitati da li mozemo da idemo.

Da li ste znale za to i da li ste vodile decu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje sam čula da oko treće godine treba ići u razvojno savetovalište na pregled kod psihologa.

Nisam ni ja znala za to do nedavno. Rekao nam je naš pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da i ja nisam znala za to niti znam da je iko isao.

Toliko o tome koliko obaveste roditelje, ako ti dete nije bolesljivo i ako neides stalno kod dr onda neces nista ni saznati.

Moja ide u vrtic i tamo mi nista nisu rekli o tome, a znam da ni ostala deca iz grupe nisu isli na taj pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idemo u sredu, malo ćemo ranije obaviti taj pregled. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje sam čula da oko treće godine treba ići u razvojno savetovalište na pregled kod psihologa.

Nisam ni ja znala za to do nedavno. Rekao nam je naš pedijatar.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: sad prwi put cujem za tako nesto, iako ja moje wodim cesto u decji dispanzer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam procitala u dz da se deca vode sa 3 god u razvojno savetovaliste..

imamo jos vremena. najbolje je sto sam rekla sestri da treba da zakazemo u redovno savetovaliste jer vise od godinu nismo dolazili i ona nam pre dve nedelje zakaze za 12 maj...

zar je moguce da je toliko guzva, zakazuju po 2meseca u napred???

grozno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje sam čula da oko treće godine treba ići u razvojno savetovalište na pregled kod psihologa.

Nisam ni ja znala za to do nedavno. Rekao nam je naš pedijatar.

Ja sam danas u vrticu videla da je sada obavezno oko trece godine u savetovaliste-logoped i psiholog obavezno;dolazice im u vrtic da ih pregledaju!Nisam najbolje skontala da li je obavezno prisustvo roditelja,..........mada bi to trebalo da se podrazumeva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam procitala u dz da se deca vode sa 3 god u razvojno savetovaliste..

imamo jos vremena. najbolje je sto sam rekla sestri da treba da zakazemo u redovno savetovaliste jer vise od godinu nismo dolazili i ona nam pre dve nedelje zakaze za 12 maj...

zar je moguce da je toliko guzva, zakazuju po 2meseca u napred???

grozno

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: ludi gde wi ziwite? kod nas u d.z(a bili smo u cetwrtak prosli) niko nista ne spominje??niti ima ikakwo obawestenje :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja za ovu informaciju ne znam...ali pretpostavljam da će u vrtiću da to sve odrade, kao i što ih stomatolog pregleda 2x godišnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u dz radi se sistematski pre nego sto se napune tri godine. Ne znam da li to bas podrazumeva pregled psihologa, znam da se dobijaju uputi za kontrolu kod logopeda, fizijatra, oftamologa, orl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je izgleda nesto novo... i nece odraditi u vrticu vec roditelj sam vodi u razvojnio savetovaliste sa sve uputom od dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je izgleda nesto novo... i nece odraditi u vrticu vec roditelj sam vodi u razvojnio savetovaliste sa sve uputom od dr.

Ako je to nešto novo, onda su dužni da nas obaveste telefonom ili pismeno na kućnu adresu...imaju i adresu i brojeve telefona u zdr. kartonu deteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zakazano nam je za 4.maj

Nazove te 4879451 i zakazete, netreba uput samo knjizica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zakazano nam je za 4.maj

Nazove te 4879451 i zakazete, netreba uput samo knjizica

Jel to za decu 3+ ili idu i mlađi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to za decu 3+ ili idu i mlađi?

pise deca od 3 godine, ali mozes nazvati i pitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juče bili. Nemam uopšte pozitivno iskustvo. Prilično sam razočarana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto PHOENIX?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto , sta je bilo.

ja znam samo jednu mama koja je vodila dete i kaze da je glupost, ali njoj je sve glupo pa cak i decije pesme tako da mi ona nije bas merodavna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregled se sastoji iz posete psihologu, defektologu i logopedu (tri različite kancelarije, tri različite osobe).

Od deteta se očekuje da uđe, kaže kako se zove, sedne za sto kod dr (roditelji sede iza), da odgovara na pitanja i zahteve (slaže neke kocke i sl).

Inače, svaka od kancelarija ima police sa igračkama.

Moje dete nije htelo da odgovara na neka od postavljenih pitanja, ustajao je nekoliko puta sa stolice, dolazio do nas (roditelja) ili do stola sa igračkama.

Zaključak je da ima skraćenu pažnju i nije ostvario kontakt sa dotičnim osobama.

Razočarana sam jer ne mogu da verujem da se od deteta očekuje da sve vreme sedi za stolom (a okolo ima mamaca koliko hoćeš (igračke) i odgovara na pitanja osobi koju prvi put u životu vidi, dok roditelji ne učestvuju u tome.

Neka od pitanja su stvarno bila debilna. Recimo logoped mu je pokazao sliku pileta sa raširenim nogama. Pitanje je bilo "Šta pile radi nogama?". Naravno, odgovor je izostao, a očekivalo se da kaže "hoda." :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh.... baš je nezgodno, i ne sviđa mi se.... :angry: mislim na te preglede ... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam - gledaju samo ono što ih zanima. Bilo koji pomen da dete zna ovo ili ono, radi ovo ili ono, njih apsolutno ne zanima.

Dakle, ako u knjizi piše da dete treba da odgovori na pitanje: Da li voliš picu? (DA, TO GA JE PITALA PSIHOLOG!!), a dete ne odgovori - to je problem.

Ako dete pitaju da prepozna žutu, crvenu, plavu i zelenu, on to uradi, a mi eto, napomenemo da zna i nijanse boja i mnoge druge, ona odmahne rukom i kaže - To mene ne zanima!

Eto, sve to je razočaravajuće i poražavajuće.

Svako dete imao individualni razvoj, pa samim tim treba tako i pristupiti. Ali, od toga ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki bi samo ćutao... ko zna kakvu bi dijagnozu mu dali... jer on ne voli da priča sa strancima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta... hvala ti sad znam sta da ocekujem...

Inace nama je vaspitacica rekla da treba da idemo kod logopeda jer ne zna da kaze slovo R i nekada preskoci L a ima u grupi vrsnjaka koji ne govore H, G, ili kaze pava a ne spava a imaju isto godina i oni nemoraju kod logopeda?

Nikoga necu da vredjam ali zasto mi moramo a oni ne?

E sad videcemo 4. maja sta ce te tete da kazu.

E sad ..ovamo traze da je dete opusteno pred nepoznatom osobom i da odmah prica sa njom, a ovamo ih ucimo ( bar ja svoju) da neprica sa nepoznatima na ulici i da od njih nista ne uzima.... bice veselo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta se desava ako nece nista da prica? Moja mala kad vidi nepoznatu facu prvo cuti i snima a tek posle moze da krene sa komunikacijom a i tad cisto sumljam da bi odgovorila na pitanje: Da li volis picu? :unsure::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ..ovamo traze da je dete opusteno pred nepoznatom osobom i da odmah prica sa njom, a ovamo ih ucimo ( bar ja svoju) da neprica sa nepoznatima na ulici i da od njih nista ne uzima.... bice veselo

Haha, upravo tako!

Inače, koliko sam videla logoped je pitao za pojmove kao što je "kiša" i "lišće", tu nema ni R ni L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.