Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Uh toliko sam se nasmejala svemu ovome da me je zaboleo stomak! :lol::lol::lol: I ja sam dobila par "saveta" od nasih baba.... Kao da ne jedem ribu-dete nece pricati,da ne jedem zecetinu-spavace otvorenih ociju i da ne jedem pihtije-dete ce mi stalno biti slinavo....

Ja pihtije nikad nesto narocito nisam volela,a od pocetka do sad ni sama ne znam koliko sam ih pojela(davim se u njima)! Ako cemo po babama,onda ce mi bebac biti najveci slinavko.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam cula kad dijete pocne spavati otvorenih ociju nagovjestava batu ii seku... :rolleyes:

:o :o :o Moji oboje spavaju poluotvorenih ociju :o :o :o . Od veceras lepim flastere na okice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam cula kad dijete pocne spavati otvorenih ociju nagovjestava batu ii seku... :rolleyes:

Onda bih ja trebala biti uveliko trudna, moja od treceg mjeseca spava k'o zec. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ona nekad tako dodje i nalupeta se da je to boze sacuvaj.....a jeste li culi za ono,kao neko sakrije noz i makaze ispod pokrivaca od kreveta i ti sednes....pa ako sednes na noz onda je decak,a na makaze devojcica..... :lol:

Jeste, i porodiš se u zatvoru :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ono čuveno ako poružniš dok si trudna nosiš devojčicu...

ovo je ziva istina, ja sam bila ruzna ko grob :lol: :lol: :lol: ,

a da mi vidis malu , lepa ko lutka,

da ne poverujes :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je ziva istina, ja sam bila ruzna ko grob :lol: :lol: :lol: ,

a da mi vidis malu , lepa ko lutka,

da ne poverujes :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tiki nemoj se smejes , majke mi mile,

samo nos koliki mi je bio , kao babura :lol: :lol:

zato ni jednu jedinu sliku nemam ,

a dok sam nosila sina, lepa ko lutka, kosa nokti ..ma pozeleti samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su kosa, koza i nokti uvek bili najlepsi za vreme trudnoce. Osim sto su mi se kada sam bila trudna sa Sarom nekako razmrljale usne, kao da su se stopile sa licem, uopste nije bilo razgranicenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je ziva istina, ja sam bila ruzna ko grob :lol: :lol: :lol: ,

a da mi vidis malu , lepa ko lutka,

da ne poverujes :lol:

:lol: :lol:

Meni su kosa, koza i nokti uvek bili najlepsi za vreme trudnoce. Osim sto su mi se kada sam bila trudna sa Sarom nekako razmrljale usne, kao da su se stopile sa licem, uopste nije bilo razgranicenja.

Joj :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li trudnica moze da ide na groblje (bake iz komsiluka pricaju da to nije preporucljivo), sta mislite vi o tome? Mom tati dajemo godinu dana i po meni bilo bi glupo da ne odem da ispostujem oca jer sam bila vrlo vezana za njega. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li trudnica moze da ide na groblje (bake iz komsiluka pricaju da to nije preporucljivo), sta mislite vi o tome? Mom tati dajemo godinu dana i po meni bilo bi glupo da ne odem da ispostujem oca jer sam bila vrlo vezana za njega. :(

Ja sam svom ocu bila trudna na sahrani i ništa mi ne fali.

Isto su pričali da ne smem da idem kod mame, ni da vidim tatu ta dva dana ni da idem na groblje, al sebi ne bih oprostila da ga još jednom nisam videla i da nisam bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li trudnica moze da ide na groblje (bake iz komsiluka pricaju da to nije preporucljivo), sta mislite vi o tome? Mom tati dajemo godinu dana i po meni bilo bi glupo da ne odem da ispostujem oca jer sam bila vrlo vezana za njega. :(

Samo ti idi... Groblje je sveta zemlja, nista ti ne moze biti tamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji oboje spavaju poluotvorenih ociju . Od veceras lepim flastere na okice

Moj beban spava otvorenih ociju od kad se rodio. Prvi put kad mi je zaspao sa totalno otvorenim ocima skratio mi je pola zivota, izgledao je kao da se u daljinu zagledao i totalno smirio, a ja sam vec izscenirala kako on ne dise i ko zna sta ne daj Boze... sad sam vec navikla da ga vidjam sa otvorenim ocima... a i mm nesto previse prica o toj drugoj bebi, cuvenoj Lidiji, tako da su izgleda oboje zapeli za drugu bebu...

ovo je ziva istina, ja sam bila ruzna ko grob ,

a da mi vidis malu , lepa ko lutka,

da ne poverujes

tiki nemoj se smejes , majke mi mile,

samo nos koliki mi je bio , kao babura

zato ni jednu jedinu sliku nemam ,

a dok sam nosila sina, lepa ko lutka, kosa nokti ..ma pozeleti samo

Jaoj, i ja sam u to pocela da verujem! Dok sam bila trudna, svi su me zivi spopadali kako uvek treba da budem trudna, da sam se nenormalno prolepsala i ko zna sta sve... :) Sva sam se bila uobrazila... :P

Da li trudnica moze da ide na groblje (bake iz komsiluka pricaju da to nije preporucljivo), sta mislite vi o tome? Mom tati dajemo godinu dana i po meni bilo bi glupo da ne odem da ispostujem oca jer sam bila vrlo vezana za njega.

[/quo

Meni je u trudnoci svekar preminuo na rukama. Ja sam ga bila u pogrebnom, spremala sahranu sa svekrvom i jos par zena, bila na sahrani i posle na svim pomenima i pre nego sto sam se porodila i kada se bebac rodio i ostajao sa mojom mamom. Beba je ziva i zdrava, srecna, meni nista ne fali.

Mislim da se trudnicama brani odlazak na groblje i sahrane zbog stresa, bar su meni tako rekli, ali ja sam ipak bila tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo vec kod toga kako mame izgledaju u trudnoci - mene ko god vidi kazu da sam se jako prolepsala, a ja nosim devojcicu!? :blink:

i izasle mi u celoj trudnoci 2 bubuljice a kazu kad nosis cerku, ona krade lepotu od mame pa se proruznis, izadju bubuljice i sta sve jos... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni svi pricaju kako cu roditi decaka, kao oni znaju po obliku stomaka, kako se nisam puno ugojila i sve mi otislo na stomak, nisam poruznela...a ja se jezim od tih prica i ponosno govorim da je devojcica u pitanju i da ne mogu oni bolje znati od UZ :angry: . A da, jedino je moja baba rekla da nosim devojcicu, a ostali svi decaka. Ja i mm smo od pocetka zeleli devojcicu, i kad su mi prvi put rekli decak mi se pomalo razocarali, a posle kad su rekli devojcica nasoj sreci nema kraja, a kad smo rekli svekrvi da je devojcica ona me je docekala sa pitanjem "A sta je Milan(mm) rekao na to?" :blink: Joj kako sam poludela, odmah sam joj sasula kako da je vazno da je zivo i zdravo, a pol je najmanje bitan. Kaze mm da ne obracam paznju na nju, a ja bila u neverici, pogotovu sto od pocetka pricamo kako je devojcica i da UZ laze onaj prvi put :)

Odoh ja sa teme, ali sam morala ovo da napisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni svi pricaju kako cu roditi decaka, kao oni znaju po obliku stomaka, kako se nisam puno ugojila i sve mi otislo na stomak, nisam poruznela...a ja se jezim od tih prica i ponosno govorim da je devojcica u pitanju i da ne mogu oni bolje znati od UZ :angry: . A da, jedino je moja baba rekla da nosim devojcicu, a ostali svi decaka. Ja i mm smo od pocetka zeleli devojcicu, i kad su mi prvi put rekli decak mi se pomalo razocarali, a posle kad su rekli devojcica nasoj sreci nema kraja, a kad smo rekli svekrvi da je devojcica ona me je docekala sa pitanjem "A sta je Milan(mm) rekao na to?" :blink: Joj kako sam poludela, odmah sam joj sasula kako da je vazno da je zivo i zdravo, a pol je najmanje bitan. Kaze mm da ne obracam paznju na nju, a ja bila u neverici, pogotovu sto od pocetka pricamo kako je devojcica i da UZ laze onaj prvi put :)

Odoh ja sa teme, ali sam morala ovo da napisem...

Ima tema o svekrvama... ;):D A simpa bude nekad to nagađanje po bapskim pričama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti idi... Groblje je sveta zemlja, nista ti ne moze biti tamo ;)

Icicu sigurno, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna glupost od danas.

Poznanici se rodjena sestra porodila pre 7 dana, danas je trebala ici da ih vidi, ali nisu otisli posto je ona dobila menstruaciju jutros :wacko:

I da, nikako u majici tamnih boja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je ziva istina, ja sam bila ruzna ko grob :lol: :lol: :lol: ,

a da mi vidis malu , lepa ko lutka,

da ne poverujes :lol:

Kad smo vec kod toga kako mame izgledaju u trudnoci - mene ko god vidi kazu da sam se jako prolepsala, a ja nosim devojcicu!? :blink:

i izasle mi u celoj trudnoci 2 bubuljice a kazu kad nosis cerku, ona krade lepotu od mame pa se proruznis, izadju bubuljice i sta sve jos... :huh:

Citala sam prije neki dan kao ono fazon mitovi o trudnoci i kazu da su valjda utvrdili da se, kada nosis djevocicu (nisam dovoljno stručna da objasnim pa mi nemojte zamjeriti) hormoni na neki lijevi način polude (drugačije nego kada nosiš dječaka) pa utiču na izgled žene. Nekima može da se promjeni ten na bolje, da se riješe bubuljia itd dok kod drugih se javljaju upravo bubuljice i slično tome pa možda i ima istine. Ja sam imala čibu na čibi dok sam bila trudna sa Anom a do tada ni jedne jedine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna glupost od danas.

Poznanici se rodjena sestra porodila pre 7 dana, danas je trebala ici da ih vidi, ali nisu otisli posto je ona dobila menstruaciju jutros :wacko:

I da, nikako u majici tamnih boja :lol:

A da to je ona fora da ako dete dobije ekcem babe kazu bio je neko sa menstruacijom prvih 40 dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, sigurno je od toga :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, sigurno je od toga :lol:

Da da :lol:

Mada znas sta, moj Luka je prvih dana imao uzasni ekcem, e sestra mi je bila tu sa menstruacijom.Hahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa vidis, ipak tu ima nesto.. :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ... a što mama krvari svih 40 dana to nikome ništa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milanka ja sam imala apsolutno isti problem...cak su me na ulici i na pijaci zaustavljali da mi kazu kako nosim decaka...cak mi je i museva baba rekla da nosim musko jer sam se kao prolepasala...i ja sam ko ti ponosno govorila da nosim cerku i stvarno sam rodila devojcicu...tako da babe i nepoznati prolaznici koji nemaju pametnija posla mogu samo da duvaju :PPP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.