Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Ja u te babske price ne verujem ali u jednu sam se vise puta uverila... Naime ... Glavna sestra u betaniji je dolazila kod moje kume prvih 15 dana da kupa bebu i sredjuje pupak ... Ja sam tad bila u nekom 4-5 mesecu trudnoce i bila saam i ja kod nje tih 10-15 dana.... A kod moje kume u stanu je kao spic u saobracaju , vecito puna kuca, dolaze nenajavljeni , u rodjenoj kuci je morala da se zakljucava i da se utisa kad neko zvoni da bi imala malo mira ... Dolazio i kurta i murta kad se porodila , neke je tad videla prvi put posle 10-15 godina ( jer do tad nisu mogli da smisle razlog da dodju a niko ih nije zvao ) I naravno od sve te guzve , dete jedno vece vristi jadno , kida se i dolazi ta pedijatrijska sestra ( zena sa svojih 20 god.iskustva sa bebama) uzima bebu izbezumljenu od placa i odenese u kupatilo ... vraca je .. dete cuti , kao da pre toga nije 20 minuta vristala :blink: I onda nam je rekla ... dete je jako osetljivo i nakupi se razlicitih energija od razlicitih ljudi, niko ne kaze da su to neke lose misli ali za dete je to previse ... Kada tako place i ne mozes da ga smiris u svoja usta uzmes vodi pa sebi u saku i umijes dete ...i stvarno je delovalo par puta sam to primenila i kod mog Markica .... Tako da nije sve prazna prica , mada ih ima jako puno...

A moram pomenuti kako je rekla kumina svekrva kad je dosla prvi put da vidi bebu :)

KAze : NE SMES DA KAZES KAKO JE DETE LEPO , NEGO KAZES - PUJ , PI.KA TI NA ČELO :blink::lol:

:) :) :)

To za vodu i umivanje je svekijev glavni atribut za decu do 7. godina... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidis , ma ja sam bas protivnik tih belih lukova ispod krevetca , nozeva i mitraljeza ... da da , i to sam cula ... staviti detetu ispod krevetca noz i beli luk :blink: Boye me sacuvaj ... ustanes ujutru kad ono mali kuva sebi gulas :lol:

Kod mene je ikonica ispod duseva i crveni koncic( kako kad :lol: ) koji cesto i spadne pa ga nemamo .... i eto to sa vodim 2-3 puta ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidis , ma ja sam bas protivnik tih belih lukova ispod krevetca , nozeva i mitraljeza ... da da , i to sam cula ... staviti detetu ispod krevetca noz i beli luk :blink: Boye me sacuvaj ... ustanes ujutru kad ono mali kuva sebi gulas :lol:

Kod mene je ikonica ispod duseva i crveni koncic( kako kad :lol: ) koji cesto i spadne pa ga nemamo .... i eto to sa vodim 2-3 puta ...

To za "urokljive" oči ja vezujem da bebe imaju samo veliki osećaj za ljude oko sebe, i da plaču ako im energija nekog ne odgovara... Pa i mi kad se unervozimo, a bebac mali - zna da ispolji isto - unervozi se i on/ona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Vesna je prvo rekla "baba" i ja dobih drugo musko :lol: :lol: sto znaci veze s' vezom nema ;) ( sem ako baba nije baba, nego deda :unsure::lol: )

Moj je prvo rekao mama,a baba mu je bila i baba i deda i tata,tek posle je poceo da ih zove deda i tata. MA,nema to nikakve veze.Ali moraju ljudi necim da se zanimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas babe kazu kad vide lepu bebu:"pu,pu posrale te koke" aaaa ha ha ha ha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas babe kazu kad vide lepu bebu:"pu,pu posrale te koke" aaaa ha ha ha ha!

:lol: :lol: :lol: :lol: ovo nisam cula do sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce me je jedna zena videla kako drzim svog psa i rekla "PUSTI TO KUCE, DETE IMA DA TI BUDE DLAKAVO" :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce me je jedna zena videla kako drzim svog psa i rekla "PUSTI TO KUCE, DETE IMA DA TI BUDE DLAKAVO" :lol: :lol: :lol:

Ahahha, trebalo je da joj kažeš - da bi baš to volela :) da vidiš kako će da se zbuni ;)

Svašta stim GOSPOJAMA...

QQ, ovo prvi put čujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahha, trebalo je da joj kažeš - da bi baš to volela :) da vidiš kako će da se zbuni ;)

Svašta stim GOSPOJAMA...

QQ, ovo prvi put čujem...

:lol: Za sisanje sam cula da ne valja jer ce dete biti celavo, a eto sada-ako drzis psa, bice dlakavo. Tako da cu ja drzati svog psa i sisacu se i dete ce mi imati taman onoliko kose koliko treba! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama kaze da su meni dok smo ziveli u Cg-u stalno vikali "bas je lepa, govno joj pod nos" i da se on uvek smorila kad god je naisla na neku babu iz komsiluka...sto mi detetu turaju govno pod nos...

Danas mi je rodjak rekao da kod njih u Bosni kazu da ne valja da beres ruze jer ako se dotaknes negde po telu dete ce tu imati beleg....omg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama kaze da su meni dok smo ziveli u Cg-u stalno vikali "bas je lepa, govno joj pod nos" i da se on uvek smorila kad god je naisla na neku babu iz komsiluka...sto mi detetu turaju govno pod nos...

Danas mi je rodjak rekao da kod njih u Bosni kazu da ne valja da beres ruze jer ako se dotaknes negde po telu dete ce tu imati beleg....omg

:lol::lol: Boze?? A ovo za beleg cula sam ali ne za ruze, nego kao ukrades nesto u trudnoci i za koji deo tela se prvo uhvatis posle kradje na tom mestu ce dete imati beleg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima kao i ono da trudnica ne valja da gleda pozar isto zbog belega...moja mama u 8 mesecu trudnoce gasila pozare jer je vodila Opstenarodnu odbranu tada i ja nemam ama bas nikakav beleg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas babe kazu kad vide lepu bebu:"pu,pu posrale te koke" aaaa ha ha ha ha!

Eto cicana posto mi je mama iz tvog kraja i meni to celi zivot u malom mozgu.

Laku noc, posrale te koke! Verovatno posto se tamo slabo cuvaju golubi. Da maler bude veci, toliko mi je u glavi da kad pozelim sinu laku noc automatski nastavljam sa kokama...... Grrrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni rekla svekrva da ne jedem zecetinu zbog zecijih usta, ribu zbog neke riblje face, da ne sutiram macku ( to mi je inace hobi,ccc), da sto pozelim probam da mi dete ne ostane gladno itd,itd. Vise se i ne secam. Najludje mi je bilo kad mi dete imalo 39 temperaturu nije se mnogo tangirala ali kad mu se malo zacrvenela pisa zabrinula se jer mu " tu lezi zivot". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre nekih desetak dana ostala potpuno zatečena i šokirana izjavom jedne babe komšinice. Ne smem ni da je napišem u celosti ovde, ali otprilike ide ovako (obraćajući se mom detetu):

J***O te ko te porodio, kako si lep! :blink: :blink: :blink:

Stvarno sam šokirana primitivizmom koji je toliko ukorenjen kod nas da nas ništa ne može iz istog izvući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto cicana posto mi je mama iz tvog kraja i meni to celi zivot u malom mozgu.

Laku noc, posrale te koke! Verovatno posto se tamo slabo cuvaju golubi. Da maler bude veci, toliko mi je u glavi da kad pozelim sinu laku noc automatski nastavljam sa kokama...... Grrrrrrrrr

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto cicana posto mi je mama iz tvog kraja i meni to celi zivot u malom mozgu.

Laku noc, posrale te koke! Verovatno posto se tamo slabo cuvaju golubi. Da maler bude veci, toliko mi je u glavi da kad pozelim sinu laku noc automatski nastavljam sa kokama...... Grrrrrrrrr

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha procitala sam sve postove, i ismijh se ko luda :)

E sad da cujete bisere od moje sveki :) Prvo i osnovno je da nam nikakva roba ne smije ostati na zici preko noci jer ako je uhvati mrak onda ce je vjestice ureci pa cemo to takvo obuci :) Mm je do prije tri godine nosio ves naopkao jer mu je govorila da ce izbaksuzirati i da nece imati djece i inace dok je bio dijete uvijek mu je naopako ves oblacila :) Ja sam ga odvikla od toga, ne vjerujem u te gluposti...

Cim sam objavila da sam trudna rekla mi je da ni slucajno n smijem da idem da se sisam pa ni vrhove da skratim jer cu osakatiti dijete, ni da se farbam ( a nikada i nisam) nego joj mm svako malo kaze da sam planirala da se ofarbam samo da bi je iznervirao.... da ne smijem da pijem kafu u trudnoci jer ce mi dijete imati pjege po tijelu, da ne smijem da zaplacem jer ce dijete biti tuzno cijeli zivot....da ne smijem da spavam na ledja i na desni bok.. to ne znam zasto, kad sam je pitala rekla je tako babe kazu, ja joj kazem da ona spava cijelu noc samo na lijevi bok ako moze pa nek ona trne.... oko stvari za bebu smo se ovako dogovorili, ja i mm obilazimo, nista ne kupujemo i prenesemo njoj i mojima dje smo sta vidjeli pa nek kupuju, samo da mi ne bismo uzimali, jer po njima ni otac bebe ne treba da kupuje dok sam ja u porodilistu...a onda je moja sveki juce isla po radnjma i kaze mm sinoc ''Joooj sto je sve mnogo skupo, ne dam ja pare toliko za te stvari, moze se i bez toga'' Mm siznuo nacisto...naravno moji ca nam sve donijeti oni jedva cekaju ali i moja mama kaze s vremena na vrijeme kad ti se nesto jede drzi ruke sto dalje od tijela....uzasssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahha, najjače ovo za veš... I najčešće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Za sisanje sam cula da ne valja jer ce dete biti celavo, a eto sada-ako drzis psa, bice dlakavo. Tako da cu ja drzati svog psa i sisacu se i dete ce mi imati taman onoliko kose koliko treba! :lol:

Ja sam odsjekla jace od pola kose u trudnoci, i bogami se Zuja rodi sa kosom. Prazne price!

A da, skoro mi je bila mama, i kako nam je kuca mala, a Tasa se igra po podu, ja je redovno moram preskakati, da bih negdje prosla. Tada moja mama kaze, da se vratim preko nje, jer nece narasti. Poslije para puta, ja vec iznervirana kazem "Niste ni ti ni Gaja skakali preko mene, pa sam opet ostala metar i sumska jagoda, a vas dvoje krakati, k'o da hodate na stapovima!"

Tako da, ne preskacite svoje dijete, nece narasti! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tetka mm rekla da ne brišem bebu po licu pamučnom pelenom jer će mu kada poraste smrditi iz usta :lol::blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odsjekla jace od pola kose u trudnoci, i bogami se Zuja rodi sa kosom. Prazne price!

A da, skoro mi je bila mama, i kako nam je kuca mala, a Tasa se igra po podu, ja je redovno moram preskakati, da bih negdje prosla. Tada moja mama kaze, da se vratim preko nje, jer nece narasti. Poslije para puta, ja vec iznervirana kazem "Niste ni ti ni Gaja skakali preko mene, pa sam opet ostala metar i sumska jagoda, a vas dvoje krakati, k'o da hodate na stapovima!"

Tako da, ne preskacite svoje dijete, nece narasti! :lol:

Meni je tetka mm rekla da ne brišem bebu po licu pamučnom pelenom jer će mu kada poraste smrditi iz usta :lol::blink: :blink:

Hahaha,kako se uvek slatko ismejem na ovoj temi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tetka mm rekla da ne brišem bebu po licu pamučnom pelenom jer će mu kada poraste smrditi iz usta :lol::blink: :blink:

I meni je sveki to govorila i da dete NIKAKo ne spava na peleni :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je sveki to govorila i da dete NIKAKo ne spava na peleni :lol: :lol:

I to su mi rekli. Pa sam im odgovorila, da ne smrdi iz usta zbog pelene, nego zbog ne pranja zuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odsjekla jace od pola kose u trudnoci, i bogami se Zuja rodi sa kosom. Prazne price!

A da, skoro mi je bila mama, i kako nam je kuca mala, a Tasa se igra po podu, ja je redovno moram preskakati, da bih negdje prosla. Tada moja mama kaze, da se vratim preko nje, jer nece narasti. Poslije para puta, ja vec iznervirana kazem "Niste ni ti ni Gaja skakali preko mene, pa sam opet ostala metar i sumska jagoda, a vas dvoje krakati, k'o da hodate na stapovima!"

Tako da, ne preskacite svoje dijete, nece narasti! :lol:

Meni je tetka mm rekla da ne brišem bebu po licu pamučnom pelenom jer će mu kada poraste smrditi iz usta :lol::blink: :blink:

OMG... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.