Bapske priče

odgovora

Objavljeno

ma kod nas cak imaju ljudi koji to regulisu i po bolnica... -kao, ubace djetetu prste u grlo i vrate mu neku koscicu.. uzas. svekrva mi otvara glavu sa tim.. a sad sam vec cula da su mi mnoge poznanice nosile djecu kod tih ljudi i kao poslije nema problema i bolje napreduje. moja beba iako bljucka .odlicno napreduje. nas doktor nam je dao uput da se pregleda u kbc-u zbog bljuckanja i tamo mi rekli da joj dajem svaki dan cetvrtinu ranisana -ni to nijesam htjela. samo mi je nju zao jer imam osjecaj da joj to bljuckanje i vrlo cesto stucanje njoj bas smeta i muci je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kod nas cak imaju ljudi koji to regulisu i po bolnica... -kao, ubace djetetu prste u grlo i vrate mu neku koscicu.. uzas. svekrva mi otvara glavu sa tim.. a sad sam vec cula da su mi mnoge poznanice nosile djecu kod tih ljudi i kao poslije nema problema i bolje napreduje. moja beba iako bljucka .odlicno napreduje. nas doktor nam je dao uput da se pregleda u kbc-u zbog bljuckanja i tamo mi rekli da joj dajem svaki dan cetvrtinu ranisana -ni to nijesam htjela. samo mi je nju zao jer imam osjecaj da joj to bljuckanje i vrlo cesto stucanje njoj bas smeta i muci je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to o cemu ti pricas da rade po bolnicama,je namestanje nepca!

Da su joj spala nepca ona uopste nebi mogla da jede!

Stucanje kod malih beba je sasvim normalna i jako cesta pojava i to ih uopste ne boli.

Tvoja beba je zdrava beba,i to je sve normalno.

Mislim ej,beba BLJUCKA,BALI I STUCA,pa sta ces normalnije za bebu od 3 meseca.

Bio bi problem mozda da ne radi to.

Moj ti je savet da se opustis,ne slusas druge,jer ocigledno nemaju veze sa zivotom.

Mozda sam malo gruba u iznosenje stava,ali jako mi je smesno oko cega se ti brines.I ne dozvoli da ti drugi pune glavu glupostima.

Uzivaj u tvojoj bebici i njenom odrastanju.Sve su to faze sazrevanja kroz koje svaka beba mora proci.

Ljubac za bebu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kod nas cak imaju ljudi koji to regulisu i po bolnica... -kao, ubace djetetu prste u grlo i vrate mu neku koscicu..

:blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to o cemu ti pricas da rade po bolnicama,je namestanje nepca!

Da su joj spala nepca ona uopste nebi mogla da jede!

Stucanje kod malih beba je sasvim normalna i jako cesta pojava i to ih uopste ne boli.

Tvoja beba je zdrava beba,i to je sve normalno.

Mislim ej,beba BLJUCKA,BALI I STUCA,pa sta ces normalnije za bebu od 3 meseca.

Bio bi problem mozda da ne radi to.

Moj ti je savet da se opustis,ne slusas druge,jer ocigledno nemaju veze sa zivotom.

Mozda sam malo gruba u iznosenje stava,ali jako mi je smesno oko cega se ti brines.I ne dozvoli da ti drugi pune glavu glupostima.

Uzivaj u tvojoj bebici i njenom odrastanju.Sve su to faze sazrevanja kroz koje svaka beba mora proci.

Ljubac za bebu! :D

Potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne obaziri se na to sto pricaju svekrva i okolina, smesni su zaista. Moja beba sve to radi a savrseno napreduje. Kad su svekrve u pitanju one svaki dan imaju neku novu dijagnozu jer one sve najbolje znaju. Ne slusaj nikoga jer ti najbolje znas kako se oseca tvoja beba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaaaa... u pravu ste, ali razumite me. prvi put sam mama a imam samo 25 god. + sam se porodila 3 nedjelje prije vremena carskim rezom, imala je svega 2 i 300 grama, sa 150g manje smo izasle iz bolnice... sad ima 3,5 mjeseca i 6 kg. bih da joj pruzim najbolje kao sto svaka mama zeli... sad su joj se i zabijeljeli desni nadonjoj vilici, kao da ce zubici da joj krenu -pa me i to brine. slabo nocu i spava poslednjih dana -grci se, budi, place... :( hvala vam na odgovorima. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba ima 3 mes. i cesto bali, bljucka i štuca. Krecu joj zubici. Pošto fino napreduje i lepo je iskljucivo dojim- ne brinem se. A bez obzira na godine, mi prvorotke smo uvek pod pritiskom baba, tetki, svekrve... haos... drž se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, moja mrva ima 3 mjeseca i 2. nedje .stalno bljucka, a u yadnje vrijeme je bocela da pravi pljuvacke i bali stalno... neko mi kaze da su to siptomi smasenog vratica... drugi da bali jer joj krecu zubici... sta da radim?

Ovo sto si navela su simptomi zdravog djeteta od 3,5 mjeseca. Iskreno cula sam za smasen vratic. Kada mi je najstariji sin bio beba (sada ima 15 god), prehladi se, pa dobije bronhitis a zatim i upalu pluca, pa me neiskusna doktorica vrti kako njemu nije nista , a to sto ima temperaturu danima ona zanemaruje skroz, ili mi ne vjeruje uopste. Bake se ukljucile u dijagnosticiranje bolesti, i konstatovase "smasen vratic". Kazu odvedi ga kod neke babe, poznate da to uspjesno lijeci, masazom i nekim glupostima. Ja mlada mama 20 tek napunila, sta cu nego da ima vjerujem. Odvedem ga ja na taj tretman. Ocekujem cudo da se desi. Kad u noc, isti taj dan, muka, beba kolabrirala od temperature i iznemoglosti jer se bolest vec oduzila deset dana. Odvedemo ga ja i suprug u djecju bolnicu za nasu srecu dezurni doktor Adzovic (vidim iz PG si pa si vjerovatno cula za njega). Ubacise ga u neku kadicu , razletjele se sestre i doktor na sve strane, beba skoro da ne dise. Uklucise mu infuziju, u bolnici 10 dana i izlijecismo se , iskreno jedva. Doktor se krsti kako doktorka u domu zdravlja nije cula upalu oba plucna krila. No dobro desava se to njima :unsure: vazno je da se na kraju sve dobro zavrsilo.

A dijagnozu smasen vratic sam prekrizila kada su moja djeca u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

??????????????? svasta ce budale pricati !!!!!!!!!!!!!!!!

Beba se fino narucka pa bljucne, usput, posto vjerovatno voli da rucka bude halapljiva pa štuca a Bogu hvala krenuli si zubici pa onda slini kao blesava .....

Zakljucak: kupi bebi glodalicu :) :) :) i pusti dusebriznike sta pricaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad imate babe u komsiluku cujete svasta...A verujete li u uroke? Moje dete je plakalo danima i danima a niko nije znao sta mu je ni doktori ni ja sama da bi mi na kraju svekrva citaj baba rekla da je dete neko urekao i donela mi neku vodu da umijem bebu. Umismo mi bebu i ona prestade sa plakanjem...i sta reci? Verovati ili ne verovati?

U toj prici definitivno ima necega, jer mi je moja baba pricala da sam ja neprestano plakala prvih nedelja i onda je ona navodno pitala neku baba-vracaru sta da radi, a ova joj rekla da u vodu spusti zar i da me tom vodom umije. Ova je tako uradila i ja sam navodno prestala da placem.. Nazalost mama mi je umrla pre 12 godina tako da nisam mogla nju da pitam da li je to tacno, a baba mi je ovo skoro pricla... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Sad mi pade na pamet jedna. Nemoj da ti dijete spava na peleni, smrdice mu iz usta kad poraste!

Inace time su mene smarali, posto sam bebani stavljala pelenu na jastuce, ako se slucajno izbljucka.

:o :o :lol: ovo je i meni govorila tetka od mm...ludilo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada je djete bolesljivo a doktori ne znaju sta mu je,iznijeti djete na raskrsnicu prije nego sunce izadje i ko prvi naidje treba da ga osisa i onda djete ozdravi...

:lol::lol: ovo me podseti kad je onaj blesavi Milan Tarot rekao jednoj zeni koju je mucila glavobolja da namaze pastetu na teme glave, obuce kupaci kostim, papuce za plazu i bade mantil i tako udje u kazino, automatski ce joj proci glavobolja :lol::lol:

:lol: :lol: :lol:

Sad mi pade na pamet jedna. Nemoj da ti dijete spava na peleni, smrdice mu iz usta kad poraste!

Inace time su mene smarali, posto sam bebani stavljala pelenu na jastuce, ako se slucajno izbljucka.

OMG :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ja imam pricu "savremenih" baka:)

Zove moja svekrva pre neki dan mog muza i kaze mu.

Cula sam sine da ste stavili sliku ultrazvuka na internet(a mi stavili na FB),

kaze moj muz DA,Zasto?Pa znas sine to ne valja,odmah da ste skinuli.A zasto?

Pa tako kazu:)...A moj muz ce njoj...sta je mama ti to iz licnog izkustva:):)

Tako da zene,nikako slike ultrazvuka na net...babske price:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom detetu su roditelji mm kupili metlicu malu i stavili u krevetac da tera veštice.

Posle su je stavili ispred vrata od naše sobe, to nije moj teren - al sam je izbacila "na keca"...

O tim lukovima, makazama, vunenim čarapama da ne govorim! A tek za Đurđevdan podignem slučajno dušek i nađem trave ispod!!!!

AAAAAAAAAA!!!

I ove godine dođem na đurđevdan i podignem jastuk i nađem ispod - pri tom dete ni ne spava u tom krevecu - on kod moje mame! Rtrd!

Pobacam sve - bilo je i ispod mog jastuka...

Poludela saam!!!

Bilo je svačega - više se i ne sećam - sekla sam ih u korenu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako djete prvo kaze mama,sljedece djete ce biti zensko,a tata,musko....

Za ovo sam i ja cula,ne znam kakve veze moze da ima jedno sa drugim.Ajde vi sto imate vise od jednog dete kazite jel ima veze jedno sa drugim???

Moj je rekao mama prvo,ali nesto sumnjam da cu roditi cerkicu...osecam se kao mama muske dece :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste znali da do 6.nedelja iliti 40dana nakon porodjaja ne smete da peglate? Meni je to bilo najstroze zabranjeno,naravno nisam se pridrzavala,cim je mm krenuo da adi ja sam se latila pegle..

I da se bebin ves ne siri napolje do prvog rodjendana,ni danju ni nocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Evo sta ja znam.Kad pada mrak i zalazi sunce,beba strogo mora da bude u kuci. :lol:

Zena dok je trudna ,ne sme da proba jelo koje kljuca,jer ce beba povracati. :lol: Takodje ne sme da prelazi preko kablova jer ce se detetu zamotati pupcana vrpca oko vrata.Ne sme da pije vodu stojeci,jer ce dobiti prosirene vene.Bebin ves ne sme da bude nocu napolju.I jos,bebi do 40 dana ne smeju da se seku nokti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo sam i ja cula,ne znam kakve veze moze da ima jedno sa drugim.Ajde vi sto imate vise od jednog dete kazite jel ima veze jedno sa drugim???

Moj je rekao mama prvo,ali nesto sumnjam da cu roditi cerkicu...osecam se kao mama muske dece :o

Moja Vesna je prvo rekla "baba" i ja dobih drugo musko :lol: :lol: sto znaci veze s' vezom nema ;) ( sem ako baba nije baba, nego deda :unsure::lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Vesna je prvo rekla "baba" i ja dobih drugo musko :lol: :lol: sto znaci veze s' vezom nema ;) ( sem ako baba nije baba, nego deda :unsure::lol: )

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ja imam pricu "savremenih" baka:)

Zove moja svekrva pre neki dan mog muza i kaze mu.

Cula sam sine da ste stavili sliku ultrazvuka na internet(a mi stavili na FB),

kaze moj muz DA,Zasto?Pa znas sine to ne valja,odmah da ste skinuli.A zasto?

Pa tako kazu:)...A moj muz ce njoj...sta je mama ti to iz licnog izkustva:) :)

Tako da zene,nikako slike ultrazvuka na net...babske price:) :)

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Vesna je prvo rekla "baba" i ja dobih drugo musko :lol: :lol: sto znaci veze s' vezom nema ;) ( sem ako baba nije baba, nego deda :unsure::lol: )

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Evo sta ja znam.Kad pada mrak i zalazi sunce,beba strogo mora da bude u kuci. :lol:

Zena dok je trudna ,ne sme da proba jelo koje kljuca,jer ce beba povracati. :lol: Takodje ne sme da prelazi preko kablova jer ce se detetu zamotati pupcana vrpca oko vrata.Ne sme da pije vodu stojeci,jer ce dobiti prosirene vene.Bebin ves ne sme da bude nocu napolju.I jos,bebi do 40 dana ne smeju da se seku nokti.

Ovo sam čula skoro!! Užas jedan... :D

Dodala bih kad si pomenula kablove da trudnica ne sme da sedi na pragu kuće, ili od neke sobe da dete ne bi bilo razroko.

A i ona varijanta - za belege - ako nešto pojedete da niko ne vidi - pa se pipnete negde - na tom mestu će dete da ima neki "beleg"...

O isuse... Moja svekrva mi rekla da ne smem da jedem da me niko ne vidi... Ja se smejala - bila u fazonu, dobro sve ću da vas zovem noću da ustanete i da vas postrojim u red da me gledate.... (Iako nisam jela noću u trudnoći...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u te babske price ne verujem ali u jednu sam se vise puta uverila... Naime ... Glavna sestra u betaniji je dolazila kod moje kume prvih 15 dana da kupa bebu i sredjuje pupak ... Ja sam tad bila u nekom 4-5 mesecu trudnoce i bila saam i ja kod nje tih 10-15 dana.... A kod moje kume u stanu je kao spic u saobracaju , vecito puna kuca, dolaze nenajavljeni , u rodjenoj kuci je morala da se zakljucava i da se utisa kad neko zvoni da bi imala malo mira ... Dolazio i kurta i murta kad se porodila , neke je tad videla prvi put posle 10-15 godina ( jer do tad nisu mogli da smisle razlog da dodju a niko ih nije zvao ) I naravno od sve te guzve , dete jedno vece vristi jadno , kida se i dolazi ta pedijatrijska sestra ( zena sa svojih 20 god.iskustva sa bebama) uzima bebu izbezumljenu od placa i odenese u kupatilo ... vraca je .. dete cuti , kao da pre toga nije 20 minuta vristala :blink: I onda nam je rekla ... dete je jako osetljivo i nakupi se razlicitih energija od razlicitih ljudi, niko ne kaze da su to neke lose misli ali za dete je to previse ... Kada tako place i ne mozes da ga smiris u svoja usta uzmes vodi pa sebi u saku i umijes dete ...i stvarno je delovalo par puta sam to primenila i kod mog Markica .... Tako da nije sve prazna prica , mada ih ima jako puno...

A moram pomenuti kako je rekla kumina svekrva kad je dosla prvi put da vidi bebu :)

KAze : NE SMES DA KAZES KAKO JE DETE LEPO , NEGO KAZES - PUJ , PI.KA TI NA ČELO :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u te babske price ne verujem ali u jednu sam se vise puta uverila... Naime ... Glavna sestra u betaniji je dolazila kod moje kume prvih 15 dana da kupa bebu i sredjuje pupak ... Ja sam tad bila u nekom 4-5 mesecu trudnoce i bila saam i ja kod nje tih 10-15 dana.... A kod moje kume u stanu je kao spic u saobracaju , vecito puna kuca, dolaze nenajavljeni , u rodjenoj kuci je morala da se zakljucava i da se utisa kad neko zvoni da bi imala malo mira ... Dolazio i kurta i murta kad se porodila , neke je tad videla prvi put posle 10-15 godina ( jer do tad nisu mogli da smisle razlog da dodju a niko ih nije zvao ) I naravno od sve te guzve , dete jedno vece vristi jadno , kida se i dolazi ta pedijatrijska sestra ( zena sa svojih 20 god.iskustva sa bebama) uzima bebu izbezumljenu od placa i odenese u kupatilo ... vraca je .. dete cuti , kao da pre toga nije 20 minuta vristala :blink: I onda nam je rekla ... dete je jako osetljivo i nakupi se razlicitih energija od razlicitih ljudi, niko ne kaze da su to neke lose misli ali za dete je to previse ... Kada tako place i ne mozes da ga smiris u svoja usta uzmes vodi pa sebi u saku i umijes dete ...i stvarno je delovalo par puta sam to primenila i kod mog Markica .... Tako da nije sve prazna prica , mada ih ima jako puno...

A moram pomenuti kako je rekla kumina svekrva kad je dosla prvi put da vidi bebu :)

KAze : NE SMES DA KAZES KAKO JE DETE LEPO , NEGO KAZES - PUJ , PI.KA TI NA ČELO :blink::lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.