Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Pa zvoncice da li si ti 100% sigurna da si rodila devojcice? :mellow: Cigiligi nije uspela da te ubedi u suprotno??? Svasta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: ko ode na pijacu,kao ja,nek se cuva :rolleyes: opasne su babe na pijacama,kazu vidi se da nosim musko iz aviona. jeste istina,decak je,ali kako one to znaju? ipak te bapske price mozda imaju malo istine u sebi....nema koja mi nije rekla da nosim musko. a sto se tice drugarica,sve su mi govorile da sam se tokom trudnoce promenila,mozda proruznila? ko ce im ga znati. a sad ko je u pravu,babe ili vrsnjakinje? heheheh :rolleyes:

Mi nismo znali pol, ali su svi oko nas tvrdili pa smo i mi stekli utisak da nosim decaka. Kad ono ... devojcica! Svi smo bili iznenadjeni!

Kazu da su videli po obliku stomaka i po tome da sam se prolepsala, da nosim decaka :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo znali pol, ali su svi oko nas tvrdili pa smo i mi stekli utisak da nosim decaka. Kad ono ... devojcica! Svi smo bili iznenadjeni!

Kazu da su videli po obliku stomaka i po tome da sam se prolepsala, da nosim decaka :unsure: .

a i to sto kayes :rolleyes: nema pravila,svako lupa sta misli hehehe. neko na kraju mora biti u pravu,il je decak il devojcica,nema treceg :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam znala da ce biti decko,gledala mi jedna tetkica u solju jos dok sam isla u srednju skolu :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam znala da ce biti decko,gledala mi jedna tetkica u solju jos dok sam isla u srednju skolu :lol::lol::lol:

haha, jesi blesava, opasne te tetkice po skolama kod vas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrhunac je bio kada sam jednom sedela u dnevnoj sobi sa prekrstenim nogama i ona koja ulazi i hvata me za noge da ih raskrstim....ja se presekla ziva...reko sta je sad!A ona ni 5 ni 6 kaze:"Ne prekrstaj noge da li si normalna!"....a razlog...da ne ugusim bebu!

Ja poludela i sakupila ih sve na gomilu i rekla da ja u to ne verujem i da me ne smaraju sa tim pricama!!!Prestali su hvala Bogu inace bi odlepila!

:lol: smeske stvarno... xaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da kad krenes na porodjaj trebas da skines sav nakit sa sebe, ne znam zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da kad krenes na porodjaj trebas da skines sav nakit sa sebe, ne znam zasto?

Nakit se inace skida,nevezano za bapske price,to je procedura ginekologije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da kad krenes na porodjaj trebas da skines sav nakit sa sebe, ne znam zasto?

To je i meni mama rekla ... ja taman da poludim i pitam je A ZASTO - kontam neka bapska kaze: Svejedno ces morati da ga skines, hoces da ti neko drpi :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i meni mama rekla ... ja taman da poludim i pitam je A ZASTO - kontam neka bapska kaze: Svejedno ces morati da ga skines, hoces da ti neko drpi :D :D :D

:D :D :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve su to same gluposti... Mene bas nervira kad pocne neko sa tim nemoj ovo nemoj ono jer me ne interesuju te gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prolazi ispod merdevina... Kucni u drvo da zlo ne cuje.. Ne siri kisobran u sobi .... Vrati se tri koraka u nazad kad macka prodje ispred tebe ...Da li razbijeno ogledalo donosi 7 godina nesrece ...

Ovo i mnogo jos mnogo toga ste vec sigurno culi, ako od nikog drugog ono od vasih baka.Vecina sujevera je nastala iz iskustva nasih predaka.Praznovjerje (sujevjerje) postoji i postojace dok je ljudi.

Mnogo puta smo od starijih culi i da nesto nevalja raditi, zbog necega . Volela bih da cujem i vase misljenje, u sta vi verujete ili ne verujete? Da li ste i vi ponekad sujeverni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prolazi ispod merdevina... Kucni u drvo da zlo ne cuje.. Ne siri kisobran u sobi .... Vrati se tri koraka u nazad kad macka prodje ispred tebe ...Da li razbijeno ogledalo donosi 7 godina nesrece ...

Ovo i mnogo jos mnogo toga ste vec sigurno culi, ako od nikog drugog ono od vasih baka.Vecina sujevera je nastala iz iskustva nasih predaka.Praznovjerje (sujevjerje) postoji i postojace dok je ljudi.

Mnogo puta smo od starijih culi i da nesto nevalja raditi, zbog necega . Volela bih da cujem i vase misljenje, u sta vi verujete ili ne verujete? Da li ste i vi ponekad sujeverni ?

hm... jeli, a hoće li taj sat da "kaže" šta ću da budem u sledećem životu? E šta sve još neće smisliti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni mm ni ja nismo sujeverni.. svi su me prekorevali sto nisam detetu vezala crveni konac, pa je mm strina isplela tanku pletenicicu od konca da mu vezem. ja ono aj kao da je ne odbijem stavim mu ali mu je spadala...

ma, jednostavno ne verijem u to... trudim se da se nikom ne zameram, ako mogu pomognem ako ne sigurno ne odmognem.. od mene dovoljno, verujem da nesto mozda postoji, hocemo li reci Bog, ja verujem da postoji ali nisam strogo orjentisana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni mm ni ja nismo sujeverni.. svi su me prekorevali sto nisam detetu vezala crveni konac, pa je mm strina isplela tanku pletenicicu od konca da mu vezem. ja ono aj kao da je ne odbijem stavim mu ali mu je spadala...

ma, jednostavno ne verijem u to... trudim se da se nikom ne zameram, ako mogu pomognem ako ne sigurno ne odmognem.. od mene dovoljno, verujem da nesto mozda postoji, hocemo li reci Bog, ja verujem da postoji ali nisam strogo orjentisana..

I mi isto.A zbog koncica ispadoh najgora majka koja ne zeli dobro svom detetu :lol: .I da ,ja sad nosim decaka ,a iz dana u dan sam sve ruznija.A sa Minom su mi svi govorili kako prosto sijam,i stvarno sam sijala :P ,tako da i ta prica pada u vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi isto.A zbog koncica ispadoh najgora majka koja ne zeli dobro svom detetu :lol: .I da ,ja sad nosim decaka ,a iz dana u dan sam sve ruznija.A sa Minom su mi svi govorili kako prosto sijam,i stvarno sam sijala :P ,tako da i ta prica pada u vodu.

hehe, i ja ponovo nosim sina.. sa Lukom sam bila bas lepa, stvarno , sem sto mi je nos se udvostrucio i konstantno bio crven.. bila sam smesna.. za sad jos nije pa cekamo da vidimo hoce li me i ovoj trudnoci krasiti klovnovski nos!!!

i meni su sa Lukom govorili da ce biti devojcica, te nisko nosim, te ovo te ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se i u trudnoći i od kad imam bebu naslušala tih babskih priča i obično me slatko nasmeju. Pa tako recimo, trudnica ne sme da se gleda u ogledalu, mama ne sme bebi da ljubi ruke, jer će da krade kad poraste, mama ne sme da ljubi bebi nožice, jer će beba biti nestabilna i često će padati itd. Da ne davim puno, nisam pročitala baš sve što ste vi napisale, pa da ne ispadne da ponavljam.

A skoro sam negde pročitala i jednu vrlo mudru misao: Ako vam crna mačka pređe put, to može značiti samo jedno - životinja je negde krenula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A skoro sam negde pročitala i jednu vrlo mudru misao: Ako vam crna mačka pređe put, to može značiti samo jedno - životinja je negde krenula!

c008.gif

Znala sam da to ima neko znacenje! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se i u trudnoći i od kad imam bebu naslušala tih babskih priča i obično me slatko nasmeju. Pa tako recimo, trudnica ne sme da se gleda u ogledalu, mama ne sme bebi da ljubi ruke, jer će da krade kad poraste, mama ne sme da ljubi bebi nožice, jer će beba biti nestabilna i često će padati itd. Da ne davim puno, nisam pročitala baš sve što ste vi napisale, pa da ne ispadne da ponavljam.

A skoro sam negde pročitala i jednu vrlo mudru misao: Ako vam crna mačka pređe put, to može značiti samo jedno - životinja je negde krenula!

JA VISIM ISPRED OGLEDALA... DA, ZA SVAKI DEO BEBINOG TELA NEKA IZNADJU PO NESTO... GLUPOSTI! JEDINO SA CIME SE SLAZEM JE TO ZA CRNU MACKU... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao naslusala sam se jasvega,nisam mogla normalno izaci na ulicu da mi neko nesto ne kaze,al najjace mi je bilo NESMES se sisati skratices bebi zivot,i NESMES se kupati 2 nedelje posle porodjaja,i NESME mleko da ti kane na pod..zaboravila sam zbog cega,imam ja toga jos moja svekrva je puna tih mudrosti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

STVARNO ME SLATKO NASMEJASTE SA OVIM BABSKIM PRICAMA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A skoro sam negde pročitala i jednu vrlo mudru misao: Ako vam crna mačka pređe put, to može značiti samo jedno - životinja je negde krenula!

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.