Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Sinoc ljubim devojcicu po vratu i pade mi na pamet ova tema :lol::lol::lol:  

Deca se ne ljube po vratu - lagace mnogo. :lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc ljubim devojcicu po vratu i pade mi na pamet ova tema :lol::lol::lol:  

Deca se ne ljube po vratu - lagace mnogo. :lol::lol::lol::lol::lol:

E kod nas kažu da decu ne treba uopšte ljubiti! E to je tek vrhunska glupost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u pocetku branili da Leni ljubim glavicu ili po obrazu a ona to najvise voli!!!! Nisam se mnogo obazirala! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam, u crkvu se dete nosi posle 40 dana da primi ''privremenu'' zastitu od Boga dok se ne krsti. U medjuvremenu, kada se dete rodi, otac bi trebalo da ode u crkvu da mu svestenik odredi ''privremeno'' ime za dete dok se ne odluci kako ce se dete zvati i to je do krstenja. Naravno, roditelji dete oslovljavaju imenom koje su izabrali. Isto tako, svestenik ocu daje svetu vodicu koja se sipa u bebinu kupku i tako je do 40-og dana. Posle toga, kada se dete prvi put izvodi iz kuce ''mora'' da se vodi na 3 mesta: u crkvu i kod dva rodjaka ili prijatelja.

Koliko ovo sve ima veze, ne znam?!

hm....mi se jos nismo krstili, u crkvu jos nismo otisli...nismo se ni mi vencali u crkvi....za vodicu prvi put cujem....nismo ni crven koncic oko ruke imali...hm :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm....mi se jos nismo krstili, u crkvu jos nismo otisli...nismo se ni mi vencali u crkvi....za vodicu prvi put cujem....nismo ni crven koncic oko ruke imali...hm :unsure:

Hmmm..... nema vam spasa!!!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm..... nema vam spasa!!!!! :lol: :lol: :lol:

a zato mene boli glava u poslednje vreme :lol: :lol: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene vi ste pis zivi sa ovim pricama. Na kraju je sve ovo preslo u zajebanciju,sto u stvari i jeste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam to znala...bas pokusavam da se setim da li je neko koga znam to radio....ali mi nne ide.Znam da ovde dete ne oslovljavaju imenom dok se ne krsti....jednostavno se dete zove beba.

DA BAS TO...NEMA PRIVREMENOG IMENA, VEC DOK SE NE KRSTI SE ZOVE BEBA AKO JE ZENSKO I BEBIS AKO JE MUSKO.....TAKO JE U GR......

ALI ZA NAS STRANCE TO NE VAZI.......MISLIM MOZE A I NE MORA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privremeno je u smislu, da se izabere neko ime sveca koje ce mu pruziti ''zastitu'' od zlih sila! Tako je meni moj svestenik objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA DA LENA KONTAM DA JE TAKO KOD NAS, ALI U GRCKOJ JE DRUGACIJE..TEK KAD SE KRSTE DOBIJAJU IME, I TO JE UGLAVNOM SVETAC PO KOJEM SLAVE IMENDAN KOJI JE BITNIJI OD RODJENDANA...SLAVE NE POSTOJE, ALI SVAKO SLAVI SVOG SVECA TJ PO ONOM PO KOME JE DOBIO IME....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao seceru, stalno zaboravljam da ste u Grckoj. Ovaj virtualni svet mi pribizava mnoge stvari!!!! B):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao seceru, stalno zaboravljam da ste u Grckoj. Ovaj virtualni svet mi pribizava mnoge stvari!!!! B):lol:

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema nekih "prica" novih.....pih

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se ponadala da ima nekih novih svastarija kad ono samo konstantin konstatuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se ponadala da ima nekih novih svastarija kad ono samo konstantin konstatuje :D

:lol:

izgleda ba "babe" ne pricaju kad je ruzno vreme :lol: :lol: :lol:

cula sam i ovo kad sam bila trudna pa se setih :rolleyes: da kad si trudnica i tokom trudnoce koje ti dete priraste srcu da ce biti slicno kao tvoje a kaze "baba" ako bude musko celjade :mellow: rodices sina a ako bude "pisulja" bice zensko :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meni padose na pamet par primera

Ne valja se sisati u trudnoci, skratices detetu srecu. (to mi je favorit :) )

Ne valja ostavljati bebin ves preko noci napolju da se susi dok ne navrsi 40 dana ( nemam pojima zasto)

I naravno, ne izvoditi bebu nigde do 40 dana, sto je ortodoksna glupost, a kad sam pitala dr za to ona se samo blago nasmejala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,i ja se setih jedne gluposti...

NE VALJA BEBE LJUBITI PO TABANIMA.....ali ne znam zašto

a ja to obožavammmmmmmmmm da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,i ja se setih jedne gluposti...

NE VALJA BEBE LJUBITI PO TABANIMA.....ali ne znam zašto

a ja to obožavammmmmmmmmm da radim

eeeeee ja to bas volim....a sto ne valja :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,i ja se setih jedne gluposti...

NE VALJA BEBE LJUBITI PO TABANIMA.....ali ne znam zašto

a ja to obožavammmmmmmmmm da radim

I ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi pade na pamet...ne valja preskakati dete (ako slucajno dete lezi na podu, a vi da ga preskocite) nece porasti...ne znam iz kog razloga verujem u tu babsku pricu :blink: , ali ja zaista NIKAD ne preskacem dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se setih jos jedne.... U trudnoci ne valja prolaziti ispod strika,bebi ce biti obmotana pupcana vrpca oko vrara????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm....mi se jos nismo krstili, u crkvu jos nismo otisli...nismo se ni mi vencali u crkvi....za vodicu prvi put cujem....nismo ni crven koncic oko ruke imali...hm :unsure:
Takodje sve te crkvene obrede nismo ispunili! A znam par babskih prica ali trenutno ne mogu da se setim jer sam ih izbegavala, sve mi je to smesno, zamarale su me! Pa kada bi sve to sledile vecito bi bile u razmisljanju da li ovo ili ono sme ili ne sme, da li ce se nesto desiti ako tako ne uradim?! Sta nam to treba?! Opustite se, ima precih stvari u zivotu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kao ne smeju da se drze prekrstene ruke na stomaku dok ste trudni! Zasto? Ne znam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi pade na pamet...ne valja preskakati dete (ako slucajno dete lezi na podu, a vi da ga preskocite) nece porasti...ne znam iz kog razloga verujem u tu babsku pricu :blink: , ali ja zaista NIKAD ne preskacem dete.

xaxa ja se toga secam jos iz detinjstva."Nemoj da me preskaces ostacu mala".A onda kada se posvadjamo,namerno se preskacemo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.