Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Najvise od svih tih gluposti me nervira da ne bi trebalo kupovati detetu nista pre rodjenja nego ti kad odes u porodiliste mi cemo ti sve kupiti.. Hm, a sta se ja tu pitam? Zelela bih da polako uzimam neke sitnice koje mi se svidjaju, mislim da bih se usrecla sa kupovinom bilo cega za moju bebicu, a da mi pri tom neko ne kaze''Jao pa to ne valja...''itd.. :angry:

Moja sestra je, cim je saznala da je trudna pocela polako da kupuje stvarcice za bebe. I sta joj fali, klinjo sad 22 pravi 1 rodjendan. Ja se secam, kad je trebala da se porodi bila je prica da se porodi carski (jer joj je pucalo plucno krilo, asmaticar ja, i mislili su da ima preuske kukove) pa joj je doktor zakazao za utorak (tad on radi zahvate, operacije i sl.). Moja baba je pop*zdela!!! "Kakvi u utorak! Jos musko na utorak! Ajde, ona sto nemoze da bira, al' kad mozes, da izaberes utorak!!!" Koliko se ona cimala, ona nije mogla da spava! Samo je ponavljala kako je to baksuzan dan i kako to ne treba. Na kraju mi se sestra porodila prirodnim putem i to za 15 min! I, na babino olaksanje, nije bio utorak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam cula miliooooon takvih prica.

Sakrivaj stomak u trudnoci (ne smije da ti se vidi stomak) da ti neko jos u stomaku ne bi bebu ukleo/uroknuo i sl. gluposti

Ne smijes niti ni dijete u crkvu dok ne prodje 40 dana (ukljucujuci i krstenje) a dijete moze da se krsti odmah po rodjenju

zena ne smije u crkvu zbog krvarenja prvih 40 dana - smije, ne smije da se pricesti dok krvari a i ja ne znam ni jednu koja je krvarila ni manje ni vise nego bas 40 dana.

posto sam se u trudnoci proljepsala ma sigurno je djecak - ???

ako si nervozna u trudnoci (koja trudnica nije?) - rodices neuroticno dijete

ako pozelis neko voce i uhvatis se za stomak dijte ce imati biljeg u obliku tog voca (ne daj boze pozeliti lubenicu)

ni slucajno se ne kupati u moru ili napuniti kadu vodom - izaziva kontrakcije

to za kucice i macice nemam pojma. Za kosu sam cula da se MORA OSISATI jer kao dijete ce imati losu kosu ako dugo ima onu od rodjenja, na babinama ni slucajno nositi pare :D - nosi se jabuka ili jaje - da dijete bude rumeno i zdravo a da ... ona osisana kosa .... stavlja se negdje u drvo jabuke ili sljive - zdravlja radi :D

NAVODNO dokazano je da postoje neke bubice koje izlaze nocu a privlaci ih bebin miris i naravno uvuku se u gardarobu i onda kasnije to bebu pecka pa place ...... valjda zato ne smije gardaroba i pelene da zanoce.

A ja sam cula da kad se dete rodi, prva kosa mu se sece na rodjenju, a posle toga, koliko- toliko mu osece ujko, pa tek onda ide travo sisanje.

A za to sta se nosi na babine, kazu pita devojcici- da bi momci pitali za nju, a decaku pare da i imao sa cim da "kupi" mladu.

Procitala sam, kako kazu, odlican recept za izazivanje trudova, ako dete premasi termin. 3 jaja se u 1l vode kuva 15 mun. To zena popije i u roku od nekoliko sati dobije trudove. Veruje se da jedan sastojak u jajetu, koji "tera" pila napolje, tad potera dete. (to je iz one knjige)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam, kako kazu, odlican recept za izazivanje trudova, ako dete premasi termin. 3 jaja se u 1l vode kuva 15 mun. To zena popije i u roku od nekoliko sati dobije trudove. Veruje se da jedan sastojak u jajetu, koji "tera" pila napolje, tad potera dete. (to je iz one knjige)

Ovooo mi je grooooozno, popiti vodu gdje su se kuhala jaja po kojima je koka .... "vrsila nuzdu" ......

nego da preformulisemo :D :

Prije toga ni slucajno oprati jaje tako da sve ono sto je koka iskakila na jaje popiti zajedno sa tom vodom pa da beba onda sama "pobjegne" glavom bez obzira iz maminog stomaka :D .....

Prijatno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj gluposti.....al kad cujem rodjenu majku, obrazovanu zenu, kako mi deli savete, pa lansirala bih je momentalno! Naravno da kupujem stvari za bebu jer je ekonomicnije i prakticnije to sve raditi postepeno i na veme. A sto se tice zena koje nemaju decu ali zato imaju bapske savete - njih sam izbrisala iz imenika i ne javljam im se uopste, trebalo je to i ranije da uradim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je u babinama najvise iznervirala izreka : "Ne smes da ispratis goste na vrata jer ces da poludis", a mene gosti sacekali iz porodilista cim sam stigla, i imala ih naredna dva meseca, i naravno da sam jedno vece ispratila...joj, dok nisam poludela cekajuci da poludim :blink:

A najvecu gresku sam napravila sto sam poslusala da ne treba nista unapred kupovati, srecom, krupnije stvari je MM kupio da mi se svidjaju, ali jednog trenutka sam se nasla u situaciji da nemam sta detetu obuci (zima je bila, pa se ves sporo susio). Uzas jedan, ja onakva nikakva nisam mogla ni otici u prodavnicu. Zato sad svim trudnicama savetujem OBAVEZNO kupovanje. Inace, neverujem u te price...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nekih verovanja :lol:

Dečak je...

- ako u ranoj trudnoći niste imali mučnine,

- ako su otkucaji srca vaše bebe manji od 140 u minutu,

- ako ste se ugojili više nego što ste očekivali,

- ako vam stomak liči na košarkašku loptu,

- ako su vam bradavice znatno potamnele,

- ako vam je stomak nizak,

- ako čeznete za slanom i ljutom hranom,

- ako čeznete za proteinskom hranom - mesom i sirom,

- ako su vam stopala hladnija nego što su bila pre trudnoće,

- ako vam dlake na nogama rastu brže nego pre trudnoće,

- ako su vam ruke veoma suve,

- ako je vaš jastuk okrenut ka severu dok spavate,

- ako se i tata goji paralelno s vama,

- ako je trudnoća učinila da izgledate bolje nego ikad,

- ako vam je mokraća jarkožuta,

- ako vam otiče nos,

- ako imate glavobolje.

Devojčica je...

- ako ste tokom rane trudnoće imali mučnine,

- ako srčani otkucaji vaše bebe dostižu 140 otkucaja,

- ako ste se proširili u bokovima,

- ako vam je leva dojka veća od desne,

- ako vaša kosa dobija crvenkasti odsjaj,

- ako vam je stomak visok,

- ako vam stomak liči na lubenicu,

- ako čeznete za slatkišima,

- ako čeznete za voćem,

- ako čeznete za đusom,

- ako tokom trudnoće ne izgledate dobro kao obično,

- ako ste skloniji promenama raspoloženja,

- ako vam je koža lica postala nečista,

- ako ne jedete koricu hleba,

- ako su vam grudi stvarno mnogo porasle,

- ako vam je jastuk okrenut ka jugu dok spavate,

- ako je vaša mokraća tamnožuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol::lol::P:P

HEHHEHEE,KO JOS VERUJE U OVO ????

JA IMALA OD SVAKOG U OBE TRUDNOCE ,PA BI ONDA TREBALO DA BUDU POLA POLA MUSKO ZENSKO ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol::lol::P:P

HEHHEHEE,KO JOS VERUJE U OVO ????

JA IMALA OD SVAKOG U OBE TRUDNOCE ,PA BI ONDA TREBALO DA BUDU POLA POLA MUSKO ZENSKO ..

Obapol misliš :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se setila ovih

-treba davati bebi vodu jer ce pre da progovori

-ne treba stavljati pelenu ispod bebicine glave jer ce tako vise da bljucka

-svako ko za vreme babina udje u kucu mora nesto ili da popije ili da pojede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos jedan prolup :)

ako se isprskas vodom dok peres sudje - muz ce ti biti alkoholicar

Meni niko ziv ne da da kupujem bebi ista dok se ne rodi .... OK prihvatam zato sam rekla, nije problem, ali hocu kada izadjem iz bolnice da mi kupite sve, od krevetca do kolica preko sve moguce gardarobe .... pristali su na ultimatum :D :D :D sto meni i ne smeta mnogo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos jedan prolup :)

ako se isprskas vodom dok peres sudje - muz ce ti biti alkoholicar

Meni niko ziv ne da da kupujem bebi ista dok se ne rodi .... OK prihvatam zato sam rekla, nije problem, ali hocu kada izadjem iz bolnice da mi kupite sve, od krevetca do kolica preko sve moguce gardarobe .... pristali su na ultimatum :D :D :D sto meni i ne smeta mnogo :P

uuuuuuu nani odlicno ti ide ucenjivanje..kako se ja nisam toga setila ...pih :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuuuuuu nani odlicno ti ide ucenjivanje..kako se ja nisam toga setila ...pih :(

Pa to mi je odmah palo na pamet pa je bilo nesto u stilu "ne mogu ja u babinama da ganjam sve potrebstine za bebu (posto sam prve babine prelezala, tesko su mi pale) ili ja kupujem sada ili mi vi kupite dok sam u bolnici i namjestite kod kuce"

pristali su na sve samo da ne unosim nista za bebu dok se ne rodi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nekih verovanja :lol:

Dečak je...

- ako u ranoj trudnoći niste imali mučnine,

- ako su otkucaji srca vaše bebe manji od 140 u minutu,

- ako ste se ugojili više nego što ste očekivali,

- ako vam stomak liči na košarkašku loptu,

- ako su vam bradavice znatno potamnele,

- ako vam je stomak nizak,

- ako čeznete za slanom i ljutom hranom,

- ako čeznete za proteinskom hranom - mesom i sirom,

- ako su vam stopala hladnija nego što su bila pre trudnoće,

- ako vam dlake na nogama rastu brže nego pre trudnoće,

- ako su vam ruke veoma suve,

- ako je vaš jastuk okrenut ka severu dok spavate,

- ako se i tata goji paralelno s vama, :lol:

- ako je trudnoća učinila da izgledate bolje nego ikad,

- ako vam je mokraća jarkožuta,

- ako vam otiče nos,

- ako imate glavobolje.

Devojčica je...

- ako ste tokom rane trudnoće imali mučnine,

- ako srčani otkucaji vaše bebe dostižu 140 otkucaja,

- ako ste se proširili u bokovima, mada sam po prirodi takva

- ako vam je leva dojka veća od desne, oduvek, nista preterano,oseti se pod ruku :)

- ako vaša kosa dobija crvenkasti odsjaj, prirodna kosa mi ima crvenkast odsjaj oduvek

- ako vam je stomak visok,

- ako vam stomak liči na lubenicu,

- ako čeznete za slatkišima,

- ako čeznete za voćem,

- ako čeznete za đusom,

- ako tokom trudnoće ne izgledate dobro kao obično,

- ako ste skloniji promenama raspoloženja,

- ako vam je koža lica postala nečista,

- ako ne jedete koricu hleba,

- ako su vam grudi stvarno mnogo porasle,

- ako vam je jastuk okrenut ka jugu dok spavate,

- ako je vaša mokraća tamnožuta.

Ovo boldovano se odnosi na mene. I sad vi meni recite, da li ja nosim devojcicu ili decaka. Mokracu, stvarno ne zagledam. Mozda je tamno zuta. ( a i , dodjavola, kakve to ima veze. :huh: ) Dalje... jastuk mi je za ovih 8 i po meseci bio i na zapadu i istoku i severu... I tako... :D

Sta vi mislite, devojcica ili decak?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, stvarno mi je potreban vas savet!

Nisam od onih "opsednutih bapskim pricama", ali moja okolina jeste.

Mm i ja smo obilazili decije radnje i gomila stvarcica mi se dopala. Volela bih da kupim i da pocnem polako da spremam za bebu sta treba. Cela moja okolina je u fazonu, nemoj to sada - ne valja se, vec kad ti odes u porodiliste mi cemo.

Ne sumnjam ja u njih, bice sve ok, ali, ja bezveze sedim i cekam DAN a volela bih da ja to uradim.

STA DA RADIIIIIIIIIM??????? :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, stvarno mi je potreban vas savet!

Nisam od onih "opsednutih bapskim pricama", ali moja okolina jeste.

Mm i ja smo obilazili decije radnje i gomila stvarcica mi se dopala. Volela bih da kupim i da pocnem polako da spremam za bebu sta treba. Cela moja okolina je u fazonu, nemoj to sada - ne valja se, vec kad ti odes u porodiliste mi cemo.

Ne sumnjam ja u njih, bice sve ok, ali, ja bezveze sedim i cekam DAN a volela bih da ja to uradim.

STA DA RADIIIIIIIIIM??????? :( :( :(

ma mani se tih gluposti..bolji ti kupi dok je vreme a ne posle da bude povuci potegni...

usla sam u seti mesec i vec spremamo lagano.....ne zelim da mi se desi da nesto zaboravim pa posle da ludim po kuci....toliko toga nam je potrebno da cemo ionako nesto sigurno propustiti...samo ti uzivaj...i kupuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma mani se tih gluposti..bolji ti kupi dok je vreme a ne posle da bude povuci potegni...

usla sam u seti mesec i vec spremamo lagano.....ne zelim da mi se desi da nesto zaboravim pa posle da ludim po kuci....toliko toga nam je potrebno da cemo ionako nesto sigurno propustiti...samo ti uzivaj...i kupuj

Na to sam i ja mislila!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, i meni je to cista glupost. Nek kupuje ko sta hoce dok si ti u porodilistu, a ti lepo, muzica pod ruku i u soping. : Nista lepse nego kad kupujes za bebicu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, i meni je to cista glupost. Nek kupuje ko sta hoce dok si ti u porodilistu, a ti lepo, muzica pod ruku i u soping. : Nista lepse nego kad kupujes za bebicu. :)

Vec smo u jednoj radnji ostavili krevetac, odelce za iznosenje, benkice, kapice, stramplice itd.

Razmisljam da sve to lepo donesem kuci, operem i sve lepo namestim. Drugarica mi je kupila ogradicu za krevetac koju sam ja izabrala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos jedan prolup :)

ako se isprskas vodom dok peres sudje - muz ce ti biti alkoholicar

Meni niko ziv ne da da kupujem bebi ista dok se ne rodi .... OK prihvatam zato sam rekla, nije problem, ali hocu kada izadjem iz bolnice da mi kupite sve, od krevetca do kolica preko sve moguce gardarobe .... pristali su na ultimatum :D :D :D sto meni i ne smeta mnogo :P

Da je tako kao sto kazu ako se isprskas vodom dok peres sudje - muz ce ti biti alkoholicar ",onda bi ovaj moj vec bio 2m pod zemljom !!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec smo u jednoj radnji ostavili krevetac, odelce za iznosenje, benkice, kapice, stramplice itd.

Razmisljam da sve to lepo donesem kuci, operem i sve lepo namestim. Drugarica mi je kupila ogradicu za krevetac koju sam ja izabrala.

Eto. I zasto bi to stajala u prodavnici?! Lepo to odnesi kuci i hvali se ljudima na lepim stvarcicama. :) Ja nase stvarcice pokazujem svakom ko mi udje u kucu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, i meni je to cista glupost. Nek kupuje ko sta hoce dok si ti u porodilistu, a ti lepo, muzica pod ruku i u soping. : Nista lepse nego kad kupujes za bebicu. :)

potpisujem

meni je majka 250km daleko

svekrva je blizu al mi nju ne interesujemo

i koga sam ja trebala da cekam da mi kupi opere popegla stvari za bebu

ja sam sve pred porodjaj kupila sredila, napravila razmestaj po sobi i po komodici gde sta stoji kako meni odgovara

veruj kad dodjes iz porodilista nece ti biti ni do cega samo ces spavati,hraniti i presvlaciti bebu

pa gde ces jos ici kupovati prati i sredjivati bebece stvari

jos jedna prednost sad uhvatis sve koji hoce nesto da kupe za bebu da idu sa tobom da gledaju pa provuces kroz pricu sta ti treba a sta si kupila

i posle dobijes pametne poklone a ne male benkice jel ljudi nemaju osecaja sa velicinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel i kod vas ima onaj glupavi obicaj da u bebin krevetac stavljate beli luk i nozic po coskovima ili to ima samo " u moje selo" ? Smaraju me ljudi danima sa tim glupostima sta sve moram da radim kad dodjem sa bebom iz porodilista... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel i kod vas ima onaj glupavi obicaj da u bebin krevetac stavljate beli luk i nozic po coskovima ili to ima samo " u moje selo" ? Smaraju me ljudi danima sa tim glupostima sta sve moram da radim kad dodjem sa bebom iz porodilista... :blink:

Cula sam za taj obicaj, ali ne praktikuje se u mojoj okolini. Moja snajka, koja je iz Panceva, se zaprepastila kada je pronasla bijeli luk, koji je njena majka stavila negdje u krevetac! :blink:

Kod nas se stavi neka mala ikonica u krevetac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zamisli nozic?! :blink: Kazu mi: "Sta ti je, to sse stavi negde ispod duseka!" Ma, gluposti!!! Sta cu sve morati da trpim! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha... jao devojke izvinite sto se smejem ali stvarno iznenadjuje me koliko daleko moze da ide sujeverje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.