Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Ovo me je odusevilo pre neki dan.. Ako zena zeli da joj prestane mleko, neka zakaci iglu o majicu, ali tako da vrh igle ide na gore.. I mleko ce stati.. hahahahahahhahahahahhahahah.. m0139.gif

:lol::lol::lol: O Bozeeee sacuvajjj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mORA probam to !! hehehe.. Ja nikad nisam slusala ove babske price ,na jedno uvo udje a na drugo izadje.. Sto bi reko moj svekar ja moju decu hranim i odgajam po internetu,(on me tako zeza). Ja sam im milion puta rekla da mi se ne mesaju oko dece jer ja njima nisam :lol::lol: ,to sam rekla i babi od mm, samo da bi joj zapusila usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jedna koja kaze da ako u trudnoci krijes pol bebe,dete ti nece dugo,dugo govoriti.Necu da tvrdim da je istinita ali upravo to se desilo mojoj tetki,ujni i jetrvi.Sve tri su iz samo njima poznatih razloga krile pol bebe i gle slucajnosti,svo troje dece nije progovorilo do trece godine zivota.Vodale su ih po lekarima i sve je bilo ok.Tako da mozda ipak nesto ima u tim pricama.

Ovo ću da demantujem!!! U 1. trudnoći sam krila pol, a moja ćerka sa 5,5 meseci rekla "deda", posle toga pričala sve više i više, u 2. trudnoći nisam krila, a ovaj mališa progovorio sa 8 meseci, sad ima 22 meseca i priča li priča...Luda sam i ja što se ovde petljam, kad ne verujem u to, ali eto, volim da prozborim koju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedne,,Ako trudnicu ne ponudis da jede,dobices cmicak,,.Mojoj jetrvi se to desilo,mada do tad nisam verovala u to.Bili smo u poseti kod devera i jetrve i ona je spremala veceru.Sedela sam s njom dok je sekla svezu papriku i pri tom je i jela istu.U tom trenutku se meni JAKO prijela paprika koju ocima do tad nisam mogla da vidim a kamoli da okusim.Pa jos kad je pocela da je przi ja sam mislila da cu svisnuti od gladi,ali me je jako bilo sramota da trazim.Krenuli smo kuci i cim sam sela u auto rekla sam muzu kako se meni STRASNO jede paprika,ali posto je bilo kasno nigde je usput nismo nasli.Razocarano sam usla u kucu,misleci samo na papriku,kad je zazvonio telefon i gle cuda,bila je to moja jetrva.Pitala me je da li se meni nesto kod nje jelo a da mi ona nije dala,jer je njoj kad smo mi otisli,a oni seli da veceraju,izasao ogroman CMICAK.Kaze mi ,preselo joj je jelo i nije mogla da vecera koliko ju je svrbelo.U prvi mah nisam htela da joj kazem,jer me je bilo stid,prvenstveno sto me nije ponudila,ali sam joj na kraju ipak rekla jer mi je bilo zao.Sutra ujutro mi je muz doneo paprike i ja sam ih jela ko sumanuta.Od tada ih obozavam i davim se u njima isto kao i moj stariji sin s kojim sam tad bila trudna. :D Mom muzu je isto izasao cmicak zbog trudnice/musterije i to dva puta.Zatvarao je radnju i kuvarica je vec sve sredila, pogasila sve uredaje u kuhinji i otisla /vec sam negde napisala da imamo ribarnicu i pecenjaru/,kad ga na vratima zaustavi trudnica,inace stalna musterija i pita ga da joj pece girice.On joj objasni da upravo zakljucava i da je kuvarica otisla kuci i ona mu kaze da ce doci sutra.Pola sata nakon njegovog dolaska kuci,izlazi mu cmicak.Odmah sam pretpostavila jos kad mi je ispricao....bila sam sigurna od cega mu je cmicak.Drugi put nije imao u radnji ribu koja se jela trudnici/musteriji i istog momenta mu je izasao,jer kaze da se njoj JAAAAAAAKO jela bas ta riba. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ću da demantujem!!! U 1. trudnoći sam krila pol, a moja ćerka sa 5,5 meseci rekla "deda", posle toga pričala sve više i više, u 2. trudnoći nisam krila, a ovaj mališa progovorio sa 8 meseci, sad ima 22 meseca i priča li priča...Luda sam i ja što se ovde petljam, kad ne verujem u to, ali eto, volim da prozborim koju... ;)

Ja sam lepo napisala da ne tvrdim,vec sam navela njihova iskustva koja se da li slucajno ili ne,podudaraju sa tom ,,babskom pricom,,! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja moram nešto navest, nemam pojma ima li to nekakve veze, ali eto...

Mama kada je bila trudna sa mnom, začudila se kada je kod jedne djevojčice na čelu vidjela neobičnu pojavu(tri linije preko cijelog čela)...

E to drage moje imam i ja...kada se iznerviram, kada mi je visok pritisak, kada sam uzbuđena...To još nigdje nisam vidjela niti čula za to.

Na porodu se doktor baš prepao kada je to vidio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam lepo napisala da ne tvrdim,vec sam navela njihova iskustva koja se da li slucajno ili ne,podudaraju sa tom ,,babskom pricom,,! B)

Ma, razumemo se, ne napadam te ja, meni to sve smešno, pa čak i moja izjava da demantujem "babske priče"...malko se zezamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, razumemo se, ne napadam te ja, meni to sve smešno, pa čak i moja izjava da demantujem "babske priče"...malko se zezamo...

Ma znam,vidis da sam ti uputila osmeh! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja moram nešto navest, nemam pojma ima li to nekakve veze, ali eto...

Mama kada je bila trudna sa mnom, začudila se kada je kod jedne djevojčice na čelu vidjela neobičnu pojavu(tri linije preko cijelog čela)...

E to drage moje imam i ja...kada se iznerviram, kada mi je visok pritisak, kada sam uzbuđena...To još nigdje nisam vidjela niti čula za to.

Na porodu se doktor baš prepao kada je to vidio...

Da,da,tako sam se ja cudila dok sam bila trudna sto komsinicina beba nece da lezi na ledima,ni u kreveticu ni u kolicima,ma nije hteo da zaspi dok ga ne okrene na stomak.Kad sam rodila Lazara dozivela sam to isto,da ne poverujes.Vristao je sve dok ga ne okrenemo na stomak. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedne,,Ako trudnicu ne ponudis da jede,dobices cmicak,,

Kod nas babe kazu da ako ne ponudis trudnici nesto, a njoj se to jede, beba nece hteti to da jede. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A JEL GLUPO STO JA NE VERUJEM NI U JEDNU TU BABSKU PRICU?!!!! :unsure:

Ih gde bih bila da verujem u te gluposti :P

Ja licno ne verujem u te svekrvaste :P price--moja mama takodje ali svekrva je u fazonu -----pljuni,mrdni s'mesta,ju daleko bilo pu pu,dete kad dodje iz bolnice provuci kroz vodu u kojoj je kupas prvo crveno jaje (uskrsnje) itd :) tra la la

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih gde bih bila da verujem u te gluposti :P

Ja licno ne verujem u te svekrvaste :P price--moja mama takodje ali svekrva je u fazonu -----pljuni,mrdni s'mesta,ju daleko bilo pu pu,dete kad dodje iz bolnice provuci kroz vodu u kojoj je kupas prvo crveno jaje (uskrsnje) itd :) tra la la

:lol::lol::lol:

E, svasta cu cuti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

E, svasta cu cuti!!!

uzas blagi ---- tiha jeza :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ova "babska priča" je meni "hit"...tetka od mm koja ima preko 70 god. i koja je inače jaaako simpatična žena kaže meni lek za ekcem(beba mi ima ekcem)...u stvari prvo mi kaže uzrok-da sam pojela nešto u trudnoći što je ptica kljucala?!?! :blink::blink::blink: ..e sad da ja stavim u jednu posudu pšenicu i da nalijem vode u to i da tu posudu ostavim na terasu da bi ptice kljucale...kada one pojedu pšenicu i ostane ta voda da tom vodom okupam bebu :o:o:o:o:o ....i da će joj ekcem nestati :(

O Boze!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih gde bih bila da verujem u te gluposti :P

Ja licno ne verujem u te svekrvaste :P price--moja mama takodje ali svekrva je u fazonu -----pljuni,mrdni s'mesta,ju daleko bilo pu pu,dete kad dodje iz bolnice provuci kroz vodu u kojoj je kupas prvo crveno jaje (uskrsnje) itd :) tra la la

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise od svih tih gluposti me nervira da ne bi trebalo kupovati detetu nista pre rodjenja nego ti kad odes u porodiliste mi cemo ti sve kupiti.. Hm, a sta se ja tu pitam? Zelela bih da polako uzimam neke sitnice koje mi se svidjaju, mislim da bih se usrecla sa kupovinom bilo cega za moju bebicu, a da mi pri tom neko ne kaze''Jao pa to ne valja...''itd.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma gluposti...suprug i ja zivimo sami i da nismo mi kupovali< a ko bi?//sto kazu devojke gore u devetom ti nije ni do cega kaomli u zadnji cas da juris pa pola zaboravis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to.. Nekada gledam raznorazne stvarcice/sitnice koje bih kupila i stavila sa strane, a ne da cekam njih i prepustim se tome sta kupe kupili su. A i po mom misljenju bolje je kupovati malo po malo i sve imati tada kad trebe nego izruciti gomilu para za 10dana npr.. A ovako kad kupis po sitnicu/dve ne udara na budzet, a i znas da si sam izabrao :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam cula miliooooon takvih prica.

Sakrivaj stomak u trudnoci (ne smije da ti se vidi stomak) da ti neko jos u stomaku ne bi bebu ukleo/uroknuo i sl. gluposti

Ne smijes niti ni dijete u crkvu dok ne prodje 40 dana (ukljucujuci i krstenje) a dijete moze da se krsti odmah po rodjenju

zena ne smije u crkvu zbog krvarenja prvih 40 dana - smije, ne smije da se pricesti dok krvari a i ja ne znam ni jednu koja je krvarila ni manje ni vise nego bas 40 dana.

posto sam se u trudnoci proljepsala ma sigurno je djecak - ???

ako si nervozna u trudnoci (koja trudnica nije?) - rodices neuroticno dijete

ako pozelis neko voce i uhvatis se za stomak dijte ce imati biljeg u obliku tog voca (ne daj boze pozeliti lubenicu)

ni slucajno se ne kupati u moru ili napuniti kadu vodom - izaziva kontrakcije

to za kucice i macice nemam pojma. Za kosu sam cula da se MORA OSISATI jer kao dijete ce imati losu kosu ako dugo ima onu od rodjenja, na babinama ni slucajno nositi pare :D - nosi se jabuka ili jaje - da dijete bude rumeno i zdravo a da ... ona osisana kosa .... stavlja se negdje u drvo jabuke ili sljive - zdravlja radi :D

NAVODNO dokazano je da postoje neke bubice koje izlaze nocu a privlaci ih bebin miris i naravno uvuku se u gardarobu i onda kasnije to bebu pecka pa place ...... valjda zato ne smije gardaroba i pelene da zanoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da ako trudnica ukrade nesto (misli se na neku voćkicu), beba ce imati takav beleg kad se rodi...

Kad vidis bebu, trebva da je popljujes (pupupu!) i da kazeš da je grozna da bi oterao uroke od nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedna:

kad se veris i pokauzješ prsten drugarici koja nije udata ni verena, ako ona hoce da ga proba treba kad skines prsten da ga stavis na sto pa da ga ona uzme sa stola a ne da joj ga ti pružiš tj. ne treba a ga uzme iz tvoje ruke.

E sad, ne znam tačno da li će ona ostati neudata ako uzme verenički prste iz tvoje ruke ili će ti uzeti verenika :huh::lol: Hihihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- ako mackas przeno iz tiganja (ili ako hlebom pokupis ostatke iz tiganja) padace ti na svadbi kisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- ako mackas przeno iz tiganja (ili ako hlebom pokupis ostatke iz tiganja) padace ti na svadbi kisa :)

:lol: :lol:

To mi je najsladje... mmmmmm

I ne bi kise na svadbi...samo malo snijega! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- ako mackas przeno iz tiganja (ili ako hlebom pokupis ostatke iz tiganja) padace ti na svadbi kisa :)

hahahahah...ili ako pevas za stolom muz/zena ce ti biti luda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahah...ili ako pevas za stolom muz/zena ce ti biti luda :lol:

heheheh

to je meni moja baka cesto govorila a desilo se suprotno .moj :lmuz dobio ludu zenu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.