Bapske priče

odgovora

Objavljeno

kaze svekrva od moje drugarice da bebi ne sece nokte dok ne prodje 6 nedelja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto da se ne ostavlja bebin ves napolju preko noci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto da se ne ostavlja bebin ves napolju preko noci?

E, jeste, i ja sam to isto cula, ali ni ja ne znam razlog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Као ако мајка поружни у трудноћи, носи дјевојчицу(узме сву љепоту од мајке)!

Има ту нешто...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xaxa ja se toga secam jos iz detinjstva."Nemoj da me preskaces ostacu mala".A onda kada se posvadjamo,namerno se preskacemo :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Као ако мајка поружни у трудноћи, носи дјевојчицу(узме сву љепоту од мајке)!

Има ту нешто...

Ja bih rekla da nema. Čini mi se da je to mišljenje posledica našeg patrijarhalnog mentaliteta u kome su ženska deca nepoželjna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Као ако мајка поружни у трудноћи, носи дјевојчицу(узме сву љепоту од мајке)!

Има ту нешто...

Ja sam kako su svi govorili a i sama sam videla :rolleyes: bila jedna bas lepa trudnica, bez bubuljica, bez podocnjaka, lepe koze a rodila prelepu devojcicu! Sve su to price!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, jeste, i ja sam to isto cula, ali ni ja ne znam razlog...

Ovo ni meni nije jasno! Ali kazu da o vazi samo dok beba ne napuni 40 dana. ISto tako sam cula da zena ne sme prvih 40 dana da izlazi uvece napolje ako ne stavi neku krpu preko grudi, kao izgubice mleko. :unsure::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ni meni nije jasno! Ali kazu da o vazi samo dok beba ne napuni 40 dana. ISto tako sam cula da zena ne sme prvih 40 dana da izlazi uvece napolje ako ne stavi neku krpu preko grudi, kao izgubice mleko. :unsure::unsure:

za to sam čula i ja... bože kakve su to sve gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo ni meni nije jasno! Ali kazu da o vazi samo dok beba ne napuni 40 dana. ISto tako sam cula da zena ne sme prvih 40 dana da izlazi uvece napolje ako ne stavi neku krpu preko grudi, kao izgubice mleko. :unsure::unsure:

jao babe,babe! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,i ja se setih jedne gluposti...

NE VALJA BEBE LJUBITI PO TABANIMA.....ali ne znam zašto

a ja to obožavammmmmmmmmm da radim

Znam ja zasto-sto je vise ljubis,kada poraste odselice se dalje od tebe.Moja ce,po tome,verovatno ziveti u Australiji :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Можда је то тако у БОСНИ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pre neki dan zaprepastila... Posto hocu da se osisam na frizuru srednje duzine,sto je malo i nezahvalno,kazu mi moji mama i tata da to nikako ne uradim,vec da se ili osisam skroz na kratko ili da je ostavim dugacku,plus da kupim neki preparat za suvo pranje kose...kao: ZNAS TI STA CE TO BITI-uzasna frizura-LETO,+ 40 A TI 40 DANA NECES PRATI KOSU... Ne mogu da poverujem da su to moji roditelji rekli!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pre neki dan zaprepastila... Posto hocu da se osisam na frizuru srednje duzine,sto je malo i nezahvalno,kazu mi moji mama i tata da to nikako ne uradim,vec da se ili osisam skroz na kratko ili da je ostavim dugacku,plus da kupim neki preparat za suvo pranje kose...kao: ZNAS TI STA CE TO BITI-uzasna frizura-LETO,+ 40 A TI 40 DANA NECES PRATI KOSU... Ne mogu da poverujem da su to moji roditelji rekli!!!

Hahaha..izvini, morala sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,ali stvarno mi je to glupost...a opet ne bih volela da se ljute,ali Boze blagi,da je glupo,glupo je... Sto je najgore,te bapske price verovatno tako i opstaju-zene se plase za svoje dete,za svoje zdravlje,da nekoga ne uvrede...ali strasno. Ok,mozda necu odmah prvi dan oprati kosu,ali 40 dana.... uf!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма то је велика глупост, не кажем да се не треба пазити неких ствари као нпр: кад опереш косу немој на пропух(промају), не треба носити нешто тешко, не треба качити веш(односно држати руке увис), ја се нисам придржавала неки упутстава и матерница ми се није подигнула. Али шта да се ради...нисам жељела да ми итко помаже у бабинама, па сад ми је тако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма то је велика глупост, не кажем да се не треба пазити неких ствари као нпр: кад опереш косу немој на пропух(промају), не треба носити нешто тешко, не треба качити веш(односно држати руке увис), ја се нисам придржавала неки упутстава и матерница ми се није подигнула. Али шта да се ради...нисам жељела да ми итко помаже у бабинама, па сад ми је тако.

U redu su neki saveti što se zdravlja tiču, ali tu je i gomila preterivanja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta sam ja cula.. Ako se beba gleda u ogledalo uskoro dolazi nova beba!!! a040.gif

Moj bebac obozava da se gleda u ogledalu.. haha.. Uvek se smeje.. a070.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta sam ja cula.. Ako se beba gleda u ogledalo uskoro dolazi nova beba!!! a040.gif

Moj bebac obozava da se gleda u ogledalu.. haha.. Uvek se smeje.. a070.gif

Znači..gotov posao :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najveće zablude o trudnoći

Ako u trudnoći imaте žgaravicu, znači da beba ima puno kose.

Ne smijemо na sunce jer će nam beba „zakuhati“ u plodnoj vodi.

Ako trudnica nešto poželi, a to ne dobije, na djetetovom tijelu ostaje znak u obliku onoga što si je trudnica poželjela.

Kad trudnica zaželi nešto jesti, treba podići ruke u zrak. U slučaju da se uhvati za neki dio tijela, na tom će dijelu tijela dijete imati mrlju.

Ne smijemo se primati za tijelo kad poželimo piti kavu jer će beba imat smeđu mrlju.

Ako imate lineu negru do pupka, žensko je. Ako ide i iznad pupka, muško je.

Ako je muško, prije ćete roditi.

Trbuh je nisko pa ćete prije roditi.

Ako povraćaš, curica je.

Ako povraćaš, dečko je.

Ako ne povraćate i nemate prave mučnine, beba se nije „primila“.

Trudnice ne smiju sjediti prekriženih nogu jer tako usporavaju rast bebe.

Ne smiju se prekrižiti noge jer će se bebi omotati pupkovina oko vrata.

Netko baci maramicu na stol. Trudnica ga treba podići jednom rukom. Ako ga podigne nježno s dva prsta, bit će curica. Ako ga zgrabi cijelom šakom, bit će dečko.

Uzmete čašu, do pola je napunite vodom. Zatim svoj vjenčani prsten zavežete na končić i držite mirno tako da prsten u čaši visi par centimetara iznad vode. Ruka se treba sasvim smiriti, a prsten će "sam od sebe" udarati po čaši s jedne na drugu stranu (to je sin), ili raditi krugove po čaši bez udaranja (to je kći).

Treba skinuti vjenčani prsten i staviti ga na lančić. Neka se vrti nad desnom rukom. Ako se vrti u krug, onda je cura, a ako ide okomito bit će dečko. Kad se prstane vrtiti, više nema djece.

Na jedan stolac treba staviti vilicu umotanu u krpu, a na drugi u krpu umotanu žlicu. Trudnica mora izabrati na koji stolac će sjesti. Vilica je dečko, žlica je curica.

Na jedan stolac pod jastuk treba staviti nož, a pod drugi škare. Trudnica treba odabrati na koji će stolac sjesti. Ako sjedne na stolac gdje je nož, bit će muško, a škare – žensko.

Razbije li trudnica čašu, bit će dečko.

Trudnicu treba posoliti po glavi (da ne primijeti). Ako se u sljedećih par minuta počeše po nosu – dečko.

Kad prvo dijete prvi put progovori i zove tatu, onda je sljedeće dijete sigurno muško, a ako zove mamu, onda je žensko.

Ako trudnica dobije bubuljice (od horm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta sam ja cula.. Ako se beba gleda u ogledalo uskoro dolazi nova beba!!! a040.gif

Moj bebac obozava da se gleda u ogledalu.. haha.. Uvek se smeje.. a070.gif

Od septembra ima Leu ispred ogledala da vezem,pa da i ona doprinese dolasku bate ili seke :lol: :lol: :lol:

Kada sam bila mala,kad odem u selo,stalno su mi neke babe govorile da se deca ne smeju gledati u ogledalu jer ce biti ruzna kad porastu. xaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najveće zablude o trudnoći

Ako povraćaš, curica je.

Ako povraćaš, dečko je.

xaxaxa najace je xaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ono sjedenje prekrizenih nogu sam i ja cula.

Kao, ne valja jer se beba nece dovoljno razviti! Koja glupost! p030.gif

Sta, to znaci, zacepim joj dovod vazduha?! hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako u trudnoći imaте žgaravicu, znači da beba ima puno kose.

Doduše, ovo je istinito..bar kod mene bilo..Steva je imao kosicuuu hehehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta, to znaci, zacepim joj dovod vazduha?! hahaha

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaaaaaaaaa HVALA TI skoro se ovako slatko nisam ismejala :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.