Bapske priče

odgovora

Objavljeno

a ono čuveno ako poružniš dok si trudna nosiš devojčicu... :D

Zbog ovog su svi tipovali da nosim decaka ali eto njima u inat nista od toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A JEL GLUPO STO JA NE VERUJEM NI U JEDNU TU BABSKU PRICU?!!!! :unsure:

Popdrzavam!!!!!!!!

Uzasavam ih se!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ste cule za ono da se deciji ves unese kada se smrkava jer se navodno ne sme prenociti napolju, uf. Na moje pitanje sto, meni moja svekrva kaze ne znam tako kazu babe a meni se digne kosa na glavi ili kada bez pitanja pokupi taj isti ves.

Evo svezeg, prelamanje poace preko glave da bi dete prohodalo a ja pitam gore navedenu i sta kazu koliki je rok za prohodavanje 5, 10 il 2 dana a ona kaze valja se tako, obicaji.

Cek dalje, uvezati crveni konac na kvake, staviti neko secivo ispod kreveca cula sam od patronazne da je u krevecima nalazila gotovo sablj :blink:

Cekaj jos da se setim... Mene non stop smaraju... Da evo, ne sisati dete do prvog rodjendana, naravno mi smo Jani kratili siske pa necu dozvoliti da valjda dete ocoravi. Nesto so me je mnogo nerviralo kad se rodila, neici nigde ako je napolju pao mrak....

Ja cu od ovog da odlepim! Ima tu jos pisacu vam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i meni mama rekla ... ja taman da poludim i pitam je A ZASTO - kontam neka bapska kaze: Svejedno ces morati da ga skines, hoces da ti neko drpi :D :D :D

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako ides ponosno nosis devojcicu, ako ti je stomak visoko opet devojcica, ako prvi put promrda na desnoj decak a ako na levoj devojcica.... Kako da ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ste cule za ono da se deciji ves unese kada se smrkava jer se navodno ne sme prenociti napolju, uf. Na moje pitanje sto, meni moja svekrva kaze ne znam tako kazu babe a meni se digne kosa na glavi ili kada bez pitanja pokupi taj isti ves.

Evo svezeg, prelamanje poace preko glave da bi dete prohodalo a ja pitam gore navedenu i sta kazu koliki je rok za prohodavanje 5, 10 il 2 dana a ona kaze valja se tako, obicaji.

Cek dalje, uvezati crveni konac na kvake, staviti neko secivo ispod kreveca cula sam od patronazne da je u krevecima nalazila gotovo sablj :blink:

Cekaj jos da se setim... Mene non stop smaraju... Da evo, ne sisati dete do prvog rodjendana, naravno mi smo Jani kratili siske pa necu dozvoliti da valjda dete ocoravi. Nesto so me je mnogo nerviralo kad se rodila, neici nigde ako je napolju pao mrak....

Ja cu od ovog da odlepim! Ima tu jos pisacu vam!

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je neka baba iz komsiluka rekla da OBAVEZNO bebi u krevetac stavim makaze, beli luk i jos nesto, ali sam zaboravila sta. Mada nije znala da mi objasni cemu to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel ste cule za ono da se deciji ves unese kada se smrkava jer se navodno ne sme prenociti napolju, uf. Na moje pitanje sto, meni moja svekrva kaze ne znam tako kazu babe a meni se digne kosa na glavi ili kada bez pitanja pokupi taj isti ves.

Evo svezeg, prelamanje poace preko glave da bi dete prohodalo a ja pitam gore navedenu i sta kazu koliki je rok za prohodavanje 5, 10 il 2 dana a ona kaze valja se tako, obicaji.

Cek dalje, uvezati crveni konac na kvake, staviti neko secivo ispod kreveca cula sam od patronazne da je u krevecima nalazila gotovo sablj :blink:

Cekaj jos da se setim... Mene non stop smaraju... Da evo, ne sisati dete do prvog rodjendana, naravno mi smo Jani kratili siske pa necu dozvoliti da valjda dete ocoravi. Nesto so me je mnogo nerviralo kad se rodila, neici nigde ako je napolju pao mrak....

Ja cu od ovog da odlepim! Ima tu jos pisacu vam!

Ahahahaha ......:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bila najbolja kada sam cuvala brata. Imala sam 14 godina i mama mi je rekla za provjeravanje bebecih refleksa, medju kojima je meni bio najzanimljiviji onaj sa golicanjem stopala i bebinom reakcijom. Bilo mi je zanimljivo sto siri prstice.

Elem, presvlacim ja svog buraza, a dosla njegova baba u goste, ocuhova mama, i ja ga zgolicam. Kad je zena dreknula na mene da li sam ja normalna, kako hocu da unazadim dijete, poslije ce on da muca...Eno ga vergla 200 na sat!

E druga je bila, da mu dajemo da pije vodu iz nekog zvona da brzo proprica i da se cuje daleko.

A kad je dolazila, redovno ga je pljuvala, da ga ne urekne. Ajd da je to samo ono pu pu, nego brate ona stvarno...

Ima toga jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno!!!! Uh koliko mrzim te babske price i glupe obicaje ne mogu da opisem al zalosno je sto mnogo mladih ima takva misljenja. Moj muz mrzi jos vise kad mi je svekrva donela pasuljcinu da jedem (kao valja se ne zna niko zasto) cim sam krocila u kucu muz je isterao iz sobe, posle mi bilo zao al zato posle nije smela da smara sa glupostima ako je i mislila nesto da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ove priče uopšte ne mrzim, čak šta više, jako su mi zanimljive :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam i ja tih par...

... sto djetetu kasnije niknu zubi,to ce biti jaci i kvalitetniji...

Meni je skoro jedna bakica iz komšiluka rekla da što kasnije niknu zubi, to će dete biti tvrdoglavije! :D

Inače mi je to saopštila dok se čudila što moje dete još uvek nema nijedan zubić. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne valja smetati mrve na ruku,vec na tanjir,,,ne valja piti vodu iz ruke...ovo dvoje kao sluti siromastvo... :lol: :lol: :lol:

A meni su rekli ne valja smetati mrve sa stola rukom, jer će kao ukućani da se svađaju...mislim stvarno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jos par.... :rolleyes:

ne valja djete usutkivati,kao sprjecava se da progovori...

na valja djete pljeskati po rucicama,nece napredovati...

kada je djete bolesljivo a doktori ne znaju sta mu je,iznijeti djete na raskrsnicu prije nego sunce izadje i ko prvi naidje treba da ga osisa i onda djete ozdravi...

:lol::lol::lol::lol: Ovo zadnje je hit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne ponvljam, većinu gore navedenih sam čula i odmahnula glavom. MAma me je smarala sa sledećim

ko joj vidi prvi zubić kad izađe - taj mora da ide i da kupi nešto belo - da bi joj zubi bili lepi i BELI

mnogo me smaraju babske priče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada je djete bolesljivo a doktori ne znaju sta mu je,iznijeti djete na raskrsnicu prije nego sunce izadje i ko prvi naidje treba da ga osisa i onda djete ozdravi...

Ovo je već ozbiljna magijska radnja!!!

Sva ta verovanja imaju koren u nekim magijskim radnjama i verovanjima, ali ovo sa raskrsnicom i šišanjem je već... opasna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhh,,,pitam se funkcionisel to bez cetkice i kaladonta....

upitnik1.gif

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne ponvljam, većinu gore navedenih sam čula i odmahnula glavom. MAma me je smarala sa sledećim

ko joj vidi prvi zubić kad izađe - taj mora da ide i da kupi nešto belo - da bi joj zubi bili lepi i BELI

mnogo me smaraju babske priče

:lol: :lol: :lol:

Sad mi pade na pamet jedna. Nemoj da ti dijete spava na peleni, smrdice mu iz usta kad poraste!

Inace time su mene smarali, posto sam bebani stavljala pelenu na jastuce, ako se slucajno izbljucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm, moja mama je mene mnoogoo smarala sa ''obićajima'' i imale smo žestoku svađu oko kupovine stvari za bebu pre nego što se rodi.

Koliko sam je poslušala možete i sami da pretpostavite. Mojoj sestri je umrla beba, devojčica i pitala me je jel bi se ja ljutila da ona meni to pošalje. Eto čak sam i te stvari unela u kuću, mnooooogooo pre nego što se moja cicojka rodila. I?

Mama je na kraju morala da popusti. Ućutala je i posle zuba više ni jednu nje pominjala.

A setih se za još jedno oko pola bebe

Pitaj trudnicu da pogleda ruke, ako pogleda u dlan - muško, ako pogleda dlanom na dole (kao da bi gledala nokte) onda je žensko.

Meni to uradili nisam ni znala zašto - kad sam pogledala tako kao da će biti devojčica - rekla sam da je to glupost, da su mi rekli da nosim najverovatnije dečaka

Rodila sam devojčicu :lol: i i dalje ne verujem u to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo to ni po jada... moja mama je u Srbiji, jau Sloveniji. Roditelji od muža mrtvi odavno, on bebu u životu nije video :lol: i da sam htela tako da uradim ne bi imao ko da kupi sve što treba.

Krevetac smo kupili oko 7 meseca (tad i kolica) štramplice i ostalo smo nešto dobili nešto kuili sve je bilo oprano i opeglano pre nego što sam otišla u bolnicu. Mama je skontala da nema ko da kupi i ućutala :lol: a onda su usledili zubi :lol:

Da ne pričam da su mi kupili crveni kaučuk koji i sad stoji u kutijici... poslata mi je bila i crvena brojanica... ma da ti ne pričam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zamisli ono,zena se porodi i onako jadna sva pregazena ide u trgovinu da kupi bebi odjecu da joj obuce,a ono nit je oprano,sta ce sa jadnim djetetom...i sve to zbog babskih prica...

jos da se porodila na carski... pitam se ko je sve ovo smisljao??? :lol: :lol: :lol:

Babe! - da mogu same da biraju garderobu za bebe :D Sve mi znamo koliko to nama zenama predstavlja OGROMNO zadovoljstvo-pa zar sa snajkama da ga dele :angry: !??!?!?!?!!?

:D:lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, moja mrva ima 3 mjeseca i 2. nedje .stalno bljucka, a u yadnje vrijeme je bocela da pravi pljuvacke i bali stalno... neko mi kaze da su to siptomi smasenog vratica... drugi da bali jer joj krecu zubici... sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja I put čujem za taj poremećej?!

Uglavnom, moje mišljenje je da je to kod tvog djeteta sasvim normalno. Desni se formiraju i spremaju za prve zubiće...

A ko ti je rekao za taj poremećaj? Smašen vratić, jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta, i ja prvi put to cujem??!!

Ma detetu se formiraju zubici... A moj Aleksa je bljuckao celih 5 meseci, i ponekad u 6 mesecu... sve je to normalno. Znao je u mlazu da povrati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca bljuckaju zbog toga što im digestivni organi nisu u potpunosti formirani i sadržaj želuca lakše izlazi napolje nego kod nas kojima su ti organi formirani. Dok dete jede samo tečnu hranu, logično je da će da bljucka. Ako previše, baš previše bljucka, možda se radi o refluksu, ali možda.

To što bali je takođe normalno, već si čula odgovore iz prethodnih postova.

Ovo o čemu se ovde piše, smašenom vratu, spada u neko verovanje baba koje nema veze sa medicinom. Dakle, ni slučajno ne prepuštaj dete u ruke baba jer tako možeš imati samo štete, a slabo koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.