Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Koliko sam samo puta cula za to .. Beba nece da spava jer ju je neko urekao. Iskreno, ne vjerujem u te stvari (ali sam ipak stavila crvenu brojanicu na bebinu ruku :) )

Nego inace sam primjetila da Stefan bude nervozan i uglavnom place i nece da spava tu noc kada su nam bili gosti u kuci ...

Postoji li neko logicno objasnjenje zasto se bebe uznervoze kada je "guzva" u kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam samo puta cula za to .. Beba nece da spava jer ju je neko urekao. Iskreno, ne vjerujem u te stvari (ali sam ipak stavila crvenu brojanicu na bebinu ruku :) )

Nego inace sam primjetila da Stefan bude nervozan i uglavnom place i nece da spava tu noc kada su nam bili gosti u kuci ...

Postoji li neko logicno objasnjenje zasto se bebe uznervoze kada je "guzva" u kuci?

Ma sigurno se unervozi zbog guzve, svi mu prilaze, tepaju, pricaju. Mozda nije navuknut na guzvu i onda mu to bude previse! Nije lako biti beba! :) :)

Ne vjerujem ni ja u te stvari, ali ipak sam svezala koncic :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsoltno ne verujem u te priče

Kupila sam sve za bebu pre nego što se rodila, moji kad su dšli doneli su i kaučuk i brojanice - ništa od toga joj nisam stavljala niti ću.

Pa mi je dete živo i zdravo i ništa joj ne fali.

A to za goste - dešavalo se i nama iz razloga što nije navikla da buku i milion ljudi oko nje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefana sam naucila na buku a i od kada se rodio stalno su tu moja ili njegova mama, brat, snaha bla bla uvjek nas je puna kuca .... i na njih ne reaguje

PS sta je kaucuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefana sam naucila na buku a i od kada se rodio stalno su tu moja ili njegova mama, brat, snaha bla bla uvjek nas je puna kuca .... i na njih ne reaguje

PS sta je kaucuk?

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefana sam naucila na buku a i od kada se rodio stalno su tu moja ili njegova mama, brat, snaha bla bla uvjek nas je puna kuca .... i na njih ne reaguje

Naviklo dete na familiju :). Aman, Nani , kako bi se ti osecala da te non stop neko gleda, pricati.... pa ja sam ludela od poseta kamoli dete. Zamisli, kada setas gradom, dete ti u kolicima, lezi i vidi samo nebo, i odjednom se nad njim nadviju dve ili tri osobe koje sretnes da vide bebu,, pa da umre dete od straha :), sto moja drugarica kaze jos ako su ruzne osobe :)... Malo sam skrenula sa teme, ali cini mi se da si se zabrinula veceras oko mnogo cega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koncic je stavila prvo moja mama. Ja sam ga skinula, pa mu je ona kupila crvenu brojanicu. Kada je prerastao, nisam mu kupovala drugu. A onda mi se sveki frapirala kada je vidjela da dijete nema crveni koncic, pa mu je stavila, i nisam ga skidala... :rolleyes: :rolleyes:

Uglavnom, ne vjerujem u to da dijete moze biti ureknuto.

Moj malac nije spavao kada smo bili u gostima prvi put, ali sam to pripisala samo nenaviknutosti na guzvu i jake glasove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naviklo dete na familiju :). Aman, Nani , kako bi se ti osecala da te non stop neko gleda, pricati.... pa ja sam ludela od poseta kamoli dete. Zamisli, kada setas gradom, dete ti u kolicima, lezi i vidi samo nebo, i odjednom se nad njim nadviju dve ili tri osobe koje sretnes da vide bebu,, pa da umre dete od straha :), sto moja drugarica kaze jos ako su ruzne osobe :)... Malo sam skrenula sa teme, ali cini mi se da si se zabrinula veceras oko mnogo cega :)

AAHAHAHAHAHAHAHHAHA da mi je uci u glavu bebe kada se tako nesto dogadja hahahahahahah ... zamisljam to kao neku scenu iz crtica :) ... beba sa dudom i 1000 ljudi oko nje a beba se pita koje su to budale sada dosel da me strase hahahah

Moj malac nije spavao kada smo bili u gostima prvi put, ali sam to pripisala samo nenaviknutosti na guzvu i jake glasove.

ovaj moj ne spava kada bilo ko od gostiju dodje ... jedna ili 100 osoba, svejedno je ...

A mozda je to i koincidencija ... ko ce znati .... mozda ne voli strance ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je do šestog meseca na svakog gosta ili novo lice, reagovala vrlo burno, plakanjem, a onda je iznenada sve to prestalo, samo od sebe. Nije nosila nikakav crveni končić niti brojanicu. Naravno, svi su me grdili, ali baš me briga. Nema to veze sa urokom, već sa fazama u razvoju. Ne brini se, proći će.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS sta je kaucuk?

ona guma :lol:

one bre narukvice što se prodaju pa izgleda kao guma - tome se (valjda) kaže kaučuk (p.s. moji kupili crveno jer znaju da mrzim roze a i kao protiv uroka - naravno eno stoji u kutiji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su te priče o uroku potpuno besmislene. Moja svekrva je htela da veže malom crven končić, ja sam rekla da može, ali da mi prvo objasni kako će ga on zaštititi od uroka. Pošto nije mogla da mi da nikakvo razumno objašnjenje, odustala je. :)

Inače moja beba na neke ljude reaguje burno i postane jako nervozan, dok se nekima smeška u startu. Mislim da bebe imaju jako dobru intuiciju (ma koliko to smešno zvučalo nekome) i da zahvaljujući toj intuiciji procenjuju ljude mnogo bolje nego mi odrasli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego inace sam primjetila da Stefan bude nervozan i uglavnom place i nece da spava tu noc kada su nam bili gosti u kuci ...

Postoji li neko logicno objasnjenje zasto se bebe uznervoze kada je "guzva" u kuci?

A koliko si ti nervozna zbog cele situacije u kuci i koliko si 'sva srecna' kad ti dolaze gosti? Sve to moze lako da se prenese na bebu... ispitaj koliko si ti opustena u celoj situaciji.

Ne verujem ni u sta...inace, samo u emocije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko si ti nervozna zbog cele situacije u kuci i koliko si 'sva srecna' kad ti dolaze gosti? Sve to moze lako da se prenese na bebu... ispitaj koliko si ti opustena u celoj situaciji.

Ne verujem ni u sta...inace, samo u emocije ;)

Emocionalna zena :) :)

Slazem se, i sada na Aleksu reflektujem osecanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha...e ovo pitanje bi trebala grcima da postavis? oni ne da veruju da beba moze da se urekne, vec bilo ko...i zato nose plavo oko protiv uroka skoro svi...da ne kazem i ja :)

a desilo se sto puta da luka poludi, place , vristi bez razloga....grcko objasnjenje "neko ga je urekao, mora da mu se procita ta"molitva ' ili kako se vec zove kako bi se ????suprotno od urekao???????

:lol:

ma pishijada....

a inace ne znam da li verujem.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guma se dobija od kaucuka.

Kod mene vazi: Ili sam vernik ili sujeverna. Posto verujem, ovo drugo otpada, pa samim tim i verovanje u uroke i sl. A i Crkva bi se tu veoma slozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guma se dobija od kaucuka.

Kod mene vazi: Ili sam vernik ili sujeverna. Posto verujem, ovo drugo otpada, pa samim tim i verovanje u uroke i sl. A i Crkva bi se tu veoma slozila.

u grckoj je plavo oko nose najveci vernici, zato meni neke stvari tu nisu jasne tj da li urok ima veze sa sujeverjem ili verom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam samo puta cula za to .. Beba nece da spava jer ju je neko urekao. Iskreno, ne vjerujem u te stvari (ali sam ipak stavila crvenu brojanicu na bebinu ruku :) )

Nego inace sam primjetila da Stefan bude nervozan i uglavnom place i nece da spava tu noc kada su nam bili gosti u kuci ...

Postoji li neko logicno objasnjenje zasto se bebe uznervoze kada je "guzva" u kuci?

Naravno, sanja sva ta nepoznata lica...zato i ne treba beba da viđa nikog sem mame i tate, bate ili seke prvih mesec dana...da se adaptira na spoljni svet i svoje najmilije i tako će lakše prihvatati ostale. Mora sve polako, a ne "o ruk".

Ja ne verujem u te stvari oko uroka i nisam stavljala crveni konac, brojanicu ili šta već. Beba zna samo da plače, pa to i radi, šta god da hoće da kaže... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Filip je plakao puna tri mjeseca u vrijeme dok neko boravi u kući. Znači, čim neko uđe u stan počinje plač, ja obavezno moram s njim biti u sobi(sama) dok gosti ne odu. Tek se smiri kada se sve raziđe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja nismo uopste sujeverni.. nismo iskreno ni neki preterani vernici, to kazem iskreno jer pravi vernik treba da odlazi na sluzbe a mi to stvarno retko cinimo.

sestrine cerke cesto idu u crkvu i ako je Luka kod njih vode ga i meni je to super. on voli da ide u crkvu i krsti se. peva za popom AMIN , svima je sladak. popa ga obozava..

sve ikone su mu POPA MISA (nas popa u ns)

pa je bilo fora ENO GA POPA MISA NA LOPTI NA NEBU, VIDI ENO GA POPA MISA NESTO LJULJA- svaku fresku dozivi na svoj nacin..

ja volim da verujem da nesto postoji, to nas mozda malo i odrzava..

sto se tice ureknutih beba.. pa ne znam bas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko si ti nervozna zbog cele situacije u kuci i koliko si 'sva srecna' kad ti dolaze gosti? Sve to moze lako da se prenese na bebu... ispitaj koliko si ti opustena u celoj situaciji.

Ne verujem ni u sta...inace, samo u emocije ;)

presretna ... :D .... naprosto odusevljena ... stvarno, na to nisam ni pomislila da se moja nervoza ustvari prenese i na njega

Moj Filip je plakao puna tri mjeseca u vrijeme dok neko boravi u kući. Znači, čim neko uđe u stan počinje plač, ja obavezno moram s njim biti u sobi(sama) dok gosti ne odu. Tek se smiri kada se sve raziđe.

Sem to ti je Filip plakao to i nije tako lose ... pokupis se u sobu a drugi neka se brinu o gostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guma se dobija od kaucuka.

Kod mene vazi: Ili sam vernik ili sujeverna. Posto verujem, ovo drugo otpada, pa samim tim i verovanje u uroke i sl. A i Crkva bi se tu veoma slozila.

Enav...lepo rečeno :rolleyes:

u grckoj je plavo oko nose najveci vernici, zato meni neke stvari tu nisu jasne tj da li urok ima veze sa sujeverjem ili verom?

Ja sam sa starijom dečicom prošla te glupave faze i slušala mame,bake,tetke,komšinice i vezivala deci crvene končiće....jao koja glupost.....sveštenik 'ne voli' da mu dete donesu na krštenje sa crvenim končićem :angry: ...što je najgore,letos sam videla par puta male bebe u kojicima sa namazanim noktima na nogicama CRVENIM LAKOM...užas jedan :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj Jovani uvijek obucem nesto naopako,kazu protiv uroka.To mi je vec proslo u naviku,da kad joj oblacim potkosuljicu uvijek je naopako okrenem.A sto se tice brojanice,nju je dobila od popa za krstenje,i to crvenu.Da li postoji nesto u tome ili ne,stvarno ne znam.Ja sam vjernik,ali kao mlada sam imala nekih problema.Nema kojem doktoru me nisu vodili,ali nista nije pomagalo.Nakraju,moji su se obratili nekoj zeni,koja "zna"te stvari.I bavi se time.Ona je pgodila dosta stvari i predlozila da prenocim u manastiru Ostrog.Kao sto sam i uradila.Poslije toga moji problemi su jednostavno nestali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

presretna ... :D .... naprosto odusevljena ... stvarno, na to nisam ni pomislila da se moja nervoza ustvari prenese i na njega

Sem to ti je Filip plakao to i nije tako lose ... pokupis se u sobu a drugi neka se brinu o gostima

E, onda i ti, draga, dete u narucje, imas sva opravdanja ovog sveta, pa vidi hoce li ti dete plakati next time. ;) Pa nam javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To neka zena,zna te stvari to je takva glupost.Samo bezveze maltretirate decu vodajuci ih.

Moja bebe ne nosi crven koncic ne prevrcem stvari pa je sve uredu.Kada jako dugo place pokusavam da provalim zasto i ako mogu pomognem joj.

Verujem samo u ono sto mogu da vidim,cujem i opipam,i u moral.

Ureknuta beba ili bilo sta slicno je cita glupost i zamlacivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo nosili koncic, nisam izvrtala garderobu i nisam je umivala vodom kad god je neko pohvali ili joj da kompliment (jos jedno od sujeverja iz mog kraja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.