Bapske priče

odgovora

Objavljeno

Trmalja me navela... :lol:

Setih se sad... Ko ima starije dete, kažu da kad sa drugim, trećim dolaziš iz porodilišta - na bebu staviš bombonu ili čokoladicu (nešto slatko da obraduje dete kod kuće). Kad ulaziš, prineseš bebu starijem detetu i kažeš kako mu/je beba to donela...

I kao nema ljubomore....

Ne znam jesam pisala, mrzi me da tražim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa bombonom ili cokoladicom ima smisla jer kad izadjes iz porodilista svi gledaju malu bebu a veliko dete niko ne primecuje. :(

Prica ima milion, glupih strasno! Ja do pre par godina kad dobijem nisam isla da vidim bebu, nisam isla u crkvu dok nisam razmislila da je to nesto sto me cini zenom i buducom majkom. Od tada i u crkvu idem jer ne mislim da sam necista.

E sad, posto ja verujem da postoje neke tamne sile(da ne kazem crne magije) i da vecina bapskih prica ide sa onom cuvenom NE VALJA SE a niko ne zna tacno da ti objasni zasto se ne valja, to je taj razlog. Zato postoje verovanja zasto u prvoj godini braka i u trudnoci ne treba ici na sahrane, zasto se raskrsnica ne prelazi popreko, itd...

Nadam se da necu nikoga uznemiriti sa ovim jer svako za sebe odlucuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa bombonom ili cokoladicom ima smisla jer kad izadjes iz porodilista svi gledaju malu bebu a veliko dete niko ne primecuje. :(

Prica ima milion, glupih strasno! Ja do pre par godina kad dobijem nisam isla da vidim bebu, nisam isla u crkvu dok nisam razmislila da je to nesto sto me cini zenom i buducom majkom. Od tada i u crkvu idem jer ne mislim da sam necista.

E sad, posto ja verujem da postoje neke tamne sile(da ne kazem crne magije) i da vecina bapskih prica ide sa onom cuvenom NE VALJA SE a niko ne zna tacno da ti objasni zasto se ne valja, to je taj razlog. Zato postoje verovanja zasto u prvoj godini braka i u trudnoci ne treba ici na sahrane, zasto se raskrsnica ne prelazi popreko, itd...

Nadam se da necu nikoga uznemiriti sa ovim jer svako za sebe odlucuje :)

A jel imaš odgovore na ova pitanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su sugerisali da obavezno kupim neki poklon klincima i da im kažem da im je to beba donjela ali ja to nisam shvatila kao bapsku priču nego da ne ispadne u fazonu "sada dosla nova beba pa ko vas šiša"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su sugerisali da obavezno kupim neki poklon klincima i da im kažem da im je to beba donjela ali ja to nisam shvatila kao bapsku priču nego da ne ispadne u fazonu "sada dosla nova beba pa ko vas šiša"

Eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel imaš odgovore na ova pitanja?

Nisam mislila da je bapska prica za bebu i slatkise vec da je to realno tako uraditi, nekad imam problem sa izrazavanjem :rolleyes:

Pa Ivancice, kazu da u prvoj godini braka ne valja ici na sahrane jer ti tek zapocinjes svoj bracni zivot i ta prva godina treba da bude vesela i radosna. Takodje jer lakse nekome nesto "napraviti" u tom periodu. Tako je i za trudnice, to je ono sto ja znam.

Nikad preko raskrsnice ne prelazim jer tu mozes da "pokupis" lose stvari kojih se neko resava.

Meni sad ovo sto pisem zvuci tako smesno i osecam se budalasto ali to je nesto u sta ja verujem iz nekih svojih licnoh razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mislila da je bapska prica za bebu i slatkise vec da je to realno tako uraditi, nekad imam problem sa izrazavanjem :rolleyes:

Pa Ivancice, kazu da u prvoj godini braka ne valja ici na sahrane jer ti tek zapocinjes svoj bracni zivot i ta prva godina treba da bude vesela i radosna. Takodje jer lakse nekome nesto "napraviti" u tom periodu. Tako je i za trudnice, to je ono sto ja znam.

Nikad preko raskrsnice ne prelazim jer tu mozes da "pokupis" lose stvari kojih se neko resava.

Meni sad ovo sto pisem zvuci tako smesno i osecam se budalasto ali to je nesto u sta ja verujem iz nekih svojih licnoh razloga.

Ovo boldovano me posebno interesuje, nisam skontala, ne prelazis poprjeko preko raskrsnice i na koji način pokupiš tj kako ih se rješavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo boldovano me posebno interesuje, nisam skontala, ne prelazis poprjeko preko raskrsnice i na koji način pokupiš tj kako ih se rješavaju?

Kako ima oniih koji se bave bacanjem crne magije tako ima i onih koji se bave njenim skidanjem. Daju ti sta trebas da uradis i to sto imas bacis na raskrsnicu da se raznese na razlicite strane. Ako si podlozna tome mozes pokupiti nesto cega se neko drugi resio.

Zenske, ne ocekujem da me razumete ako ne verujete u ovo ili ako niste imale dodira sa ovakvim stvarima. Ja jesam i znam koliko sam se namucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za odlaske na sahranu u trudnoci sam znala, ali za popreko prelazenje raskrsnice cujem prvi put.Svasta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad se sjetih...mojoj Andjeli onaj "cvijet" na glavi ide u desnu stranu, pa mi neki kazu da ce sledece biti musko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad se sjetih...mojoj Andjeli onaj "cvijet" na glavi ide u desnu stranu, pa mi neki kazu da ce sledece biti musko ;)

Za tako nesto prvi put cujem al' ajd' neka je istina :)

Mene zanima kako je tetka mm provalila da sam trudna, kaze drugacije hodas. Neke mlade mame su mi isto tako rekle da sam drugacije izgledala. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mislila da je bapska prica za bebu i slatkise vec da je to realno tako uraditi, nekad imam problem sa izrazavanjem :rolleyes:

Pa Ivancice, kazu da u prvoj godini braka ne valja ici na sahrane jer ti tek zapocinjes svoj bracni zivot i ta prva godina treba da bude vesela i radosna. Takodje jer lakse nekome nesto "napraviti" u tom periodu. Tako je i za trudnice, to je ono sto ja znam.

Nikad preko raskrsnice ne prelazim jer tu mozes da "pokupis" lose stvari kojih se neko resava.

Meni sad ovo sto pisem zvuci tako smesno i osecam se budalasto ali to je nesto u sta ja verujem iz nekih svojih licnoh razloga.

Moj tata je umro dva meseca posle mog venčanja, bila sam 8mi mesec...

Ne bih migla da zamislim da nisam bila na sahrani...

Bogu hvala, sve na mestu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tako nesto prvi put cujem al' ajd' neka je istina :)

Mene zanima kako je tetka mm provalila da sam trudna, kaze drugacije hodas. Neke mlade mame su mi isto tako rekle da sam drugacije izgledala. :blink:

Ko da piše na čelu.... :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj tata je umro dva meseca posle mog venčanja, bila sam 8mi mesec...

Ne bih migla da zamislim da nisam bila na sahrani...

Bogu hvala, sve na mestu :)

Hvala Bogu da je tako, i zao mi je sto ti se to desilo. Ne daj Boze da budem u takvoj situaciji, da je neko bas bas blizak, nista me ne bi sprecilo!

Mi smo se u septembru vencali a u oktobru je umro muz moje sestre od tetke u drugom gradu i nisam isla na sahranu. I moji i njegovi su bili protiv toga a i pola familije je odmah zvalo mamu da kaze kako ja sveze udata i sestra koja je bila u 8. mesecu ni ne pomisljamo da dolazimo. U novembru je umrla baba mm koja je zivela u istom dvoristu, nama nisu dali da sidjemo sa sprata a u roku manjem od 24h sata su je sahranili. Meni bilo glupo, dolazili ljudi u kucu a nas nigde nema. Samo sto nisam dobila batine od svekrve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko da piše na čelu.... :blink::lol:

J..... sam se pa sta!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada znas sta, moj Luka je prvih dana imao uzasni ekcem, e sestra mi je bila tu sa menstruacijom.Hahahahaha

Grozota, jos cu da postanem i sujeverna! :o

I meni je drugarica dolazila da vidi bebu, a imala je menstruaciju... Sad cu da joj trazim da nam plati kremu! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o ovome - kaze meni tetka prije nekoliko dana da ako su snaha i zaova(tj npr vi i muzevljeva sestra) trudne u isto vrijeme, to znaci da ce jedna roditi musko a druga zensko.

Koliko ima istine u ovome? Imate li primjere u svom okruzenju koji ovo potvrdjuju ili demantuju?

meni je bas simpa, a potvrdilo se u slucaju moje majke i njene zaove. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o ovome - kaze meni tetka prije nekoliko dana da ako su snaha i zaova(tj npr vi i muzevljeva sestra) trudne u isto vrijeme, to znaci da ce jedna roditi musko a druga zensko.

Koliko ima istine u ovome? Imate li primjere u svom okruzenju koji ovo potvrdjuju ili demantuju?

meni je bas simpa, a potvrdilo se u slucaju moje majke i njene zaove. ;)

Ja sam primer da je to totalna glupost ! :D Mm-ova rodjena sestra se porodila 3 meseca pre mene ! Pisonje obojica !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci glupost...nisam imala pojma o cemu se tu radi pa rekoh da pitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o ovome - kaze meni tetka prije nekoliko dana da ako su snaha i zaova(tj npr vi i muzevljeva sestra) trudne u isto vrijeme, to znaci da ce jedna roditi musko a druga zensko.

Koliko ima istine u ovome? Imate li primjere u svom okruzenju koji ovo potvrdjuju ili demantuju?

meni je bas simpa, a potvrdilo se u slucaju moje majke i njene zaove. ;)

Pa ono, ista je verovatnoca da obe dobiju decake, obe devojcice, ili jedna musko a jedna zensko. Dakle oko 33,33 posto sanse za bilo koju kombinaciju.

Ne znam sta bih drugo rekla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna glupost od danas.

Poznanici se rodjena sestra porodila pre 7 dana, danas je trebala ici da ih vidi, ali nisu otisli posto je ona dobila menstruaciju jutros wacko.gif

I da, nikako u majici tamnih boja laugh.gif

E ovu glupost sam za menstruaciju sam i ja cula..

Inace to sam cula takodje, kad nosis devojcicu - proruznis se, a ima i varijanta kad nosis devojcicu-prolepsas se, pa sad odaberes sta ces

A ja nosim devojcicu a ostala sam potpuno ista po svemu, osim naravno kilazi :D

Ali nista se nisam menjala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima temaso posto ja je citala, samo je treba zatrpanu pronaci! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooooo hahahaha :D :D :lol: :lol:

dakle doprinos naše babe (baka mm-a):da bi dijete imalo puno kose,moram jesti puuuuno luka B)

i ako su bebi slučajno sike malo nabubrile,mora se pod madrac staviti bijelog luka da ju vještice po noći ne sisaju :blink::ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.