Da li otičete

odgovora

Objavljeno

Pa, sad su nam bebice već velike i sede na bubrezima, pa je bubrezima je teže da rade :) tako da moramo da pomognemo malo :) Heh, noćas sam tačno osetila kako je bebac šutnuo bešiku :) samo sam otrčala u wc...

Hehehe i meni se to desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem vode kao kamila al zato i piskim svakih pola sata, zacarani krug :D Ni nemaju kad da mi oticu noge. A kaze dr. da vise oticu trudnice koje miruju ili puno sede, a ja ko majmunce od jutros menjala zavese i brisala plafonjere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam urin...i sutra će dr. da vidi rezultate...nadam se da je ok, ali koliko sam videla po prethodnim rezultatima, jeste ok...ali eto, videćemo sutra.

I kakvi su nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kakvi su nalazi?

Sorry ovo nisam ni videla...sve je bilo ok...

E, od kad sam počela da se šetam, spadaju mi otoci :) tako da eto, sad znate šta je lekić za otečene noge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pocela da oticem :( Doduse,stvarno od setnje otoci malo spadnu.A bas ih se plasim.Prosli put sam bila strasna,doktori su se sve zgrazavali kad me vide.Sta da vam pricam kad sam 3 ana posle porodjaja imala 18kg manje,znaci nekih bar 10l vode :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pocela da oticem :( Doduse,stvarno od setnje otoci malo spadnu.A bas ih se plasim.Prosli put sam bila strasna,doktori su se sve zgrazavali kad me vide.Sta da vam pricam kad sam 3 ana posle porodjaja imala 18kg manje,znaci nekih bar 10l vode :blink:

Cure, možda sam dosadna (verovatno jesam), ali vas molim sledeće:

ako otičete, ne mora da bude ništa strašno, ali za svaki slučaj uredno kontrolišite mokraću, krv i pritisak.

Ako vi smatrate da nešto nije ok, a lekar kaže da umišljate - potražite mišljenje i drugog lekara.

Meni je protiv otoka pomogala šetnja i podizanje nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pocela da oticem :( Doduse,stvarno od setnje otoci malo spadnu.A bas ih se plasim.Prosli put sam bila strasna,doktori su se sve zgrazavali kad me vide.Sta da vam pricam kad sam 3 ana posle porodjaja imala 18kg manje,znaci nekih bar 10l vode :blink:

18kg mi se sviđa... :D

Nemoj da se plašiš, ja sam se bila uplašila jer su mi noge bile kao žele...i pokazala dr. ali posle analiza da mi je sve ok sa urinom i on se opustio. Kaže da to nije ništa strašno...a stvarno su bile ogromne, slikala sam ih, posle porođaja, kad to sve spadne slikaću se ponovo pa ću da vam pokažem, da bi se videla razlika.

Cure, možda sam dosadna (verovatno jesam), ali vas molim sledeće:

ako otičete, ne mora da bude ništa strašno, ali za svaki slučaj uredno kontrolišite mokraću, krv i pritisak.

Ako vi smatrate da nešto nije ok, a lekar kaže da umišljate - potražite mišljenje i drugog lekara.

Meni je protiv otoka pomogala šetnja i podizanje nogu.

Proveravaju, meni barem, to redovo. Jeste tosa oticanjem može da bude mnogo nezgodno. Treba proveravati i urin pritisak :) Hvala ti što brineš za nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ljudi, sto sam ja pocela da oticem. Najgore su mi noge. Pijem najmanje 2 l vode na dan, inace pijem dosta vode + caj, mleko, kafu... Idem dosta u wc, recimo 10 puta dnevno u proseku, al' carapama, (npr.) treba 5 min da mi se lepo useku u nogu. Danas mi je jos gore zbog vrucine. Na kraju sam se izula i obula japanke, jer mi je bas smetala carapa, al' sad mi se cukalj sa unutrasnje strane skoro ne poznaje na levoj nozi. Na desnoj je malo bolje stanje. No, ubedjena sam da ima veze sa vrucinom, jer mi se sve pogorsalo od kako su poceli topliji dani. Da li imate neki savet, nesto sto bih mogla da pokusam da olaksam noge? Probala bih sa vodom da haldim noge, al' sam vec dva puta od pocetka trudnoce bila prehladjena, mislim da je sasvim dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ljudi, sto sam ja pocela da oticem. Najgore su mi noge. Pijem najmanje 2 l vode na dan, inace pijem dosta vode + caj, mleko, kafu... Idem dosta u wc, recimo 10 puta dnevno u proseku, al' carapama, (npr.) treba 5 min da mi se lepo useku u nogu. Danas mi je jos gore zbog vrucine. Na kraju sam se izula i obula japanke, jer mi je bas smetala carapa, al' sad mi se cukalj sa unutrasnje strane skoro ne poznaje na levoj nozi. Na desnoj je malo bolje stanje. No, ubedjena sam da ima veze sa vrucinom, jer mi se sve pogorsalo od kako su poceli topliji dani. Da li imate neki savet, nesto sto bih mogla da pokusam da olaksam noge? Probala bih sa vodom da haldim noge, al' sam vec dva puta od pocetka trudnoce bila prehladjena, mislim da je sasvim dosta.

Samo diži noge gore kad sediš, i puuuno šetaj. Meni je šetnja pomagala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam problem sa oticanjem... niti šetam nešto puno,ništa... dešava mi se da mi prsti na rukama malo oteknu al su mi rekli da to hoće kad jedem malo slaniju hranu a za ostalo nemam problem,da čuknem u drvo... :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo diži noge gore kad sediš, i puuuno šetaj. Meni je šetnja pomagala.

Ok, probacu, hvala na savetu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako krenulo toplije vreme tako i ja pocela oticati. Mada zeman mi je i bio :) iako sam se nadala da cu ovaj put mozda proci bez toga.

Millar...ti još malo pa mama po drugi i treći put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticem,ali ne strasno. Mada,ne mogu da nosim burmu jos od sedmog meseca, a ni u jednu obucu ne mogu da udjem.

38 sam zamenila sa brojem 40. Pokupila sam sestri pola cipelarnika :) hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da oticem vec pred kraj cetvrtog meseca. To je bio period velikih vrucina pa pretpostavljam da je to bio razlog.Sada su vrucine manje-vise iza nas a ja sam sad 25. nedelje i naravno jos uvek mi noge oticu... s tim sto mi sad otice samo levo stopalo i to bas dosta dok mi desno mozda malo otekne ali to je bas malo. Levo bas otekne i cak taj otok na dodir zna da boli... juce sam orimetila cak da mi je ris na levoj nozi blago modar.

Inace pritisak mi je dobar ( svakodnevno ga kontrolisem), krvna slike odlicna i nemam nikakvih problema. Pijem bas mnogo tecnosti ( prvenstveno vodu) , jedem ne preterano slanu hranu i jedam dosta voca.

Da li je neka trudnica imala ovakav problem? Kada sam na prethodoj kontroli svojoj dr rekla za oticanje ona j eto prokomentarisala kao nesto normalno i da ne treba da brinem posto su svi rezultati u redu.

Mene sad najvise buni to sto mi jedno stopalo vise otice kao i to sto mi je ris modar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da oticem vec pred kraj cetvrtog meseca. To je bio period velikih vrucina pa pretpostavljam da je to bio razlog.Sada su vrucine manje-vise iza nas a ja sam sad 25. nedelje i naravno jos uvek mi noge oticu... s tim sto mi sad otice samo levo stopalo i to bas dosta dok mi desno mozda malo otekne ali to je bas malo. Levo bas otekne i cak taj otok na dodir zna da boli... juce sam orimetila cak da mi je ris na levoj nozi blago modar.

Inace pritisak mi je dobar ( svakodnevno ga kontrolisem), krvna slike odlicna i nemam nikakvih problema. Pijem bas mnogo tecnosti ( prvenstveno vodu) , jedem ne preterano slanu hranu i jedam dosta voca.

Da li je neka trudnica imala ovakav problem? Kada sam na prethodoj kontroli svojoj dr rekla za oticanje ona j eto prokomentarisala kao nesto normalno i da ne treba da brinem posto su svi rezultati u redu.

Mene sad najvise buni to sto mi jedno stopalo vise otice kao i to sto mi je ris modar.

I meni je jedna noga bila otečenija pa su me slali da uradim ultrazvuk vena te noge. Meni to liči na upalu vena. Svakako to kaži doktorki da proverite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage forumasice :) Ja oticem puno :) Pocelo je u 18. nedjelji vec mi moja obuca ne moze, o burmi da ne pricam, cak ni sat na ruku mi ne moze. Pritisak normalan, relativno zdravo se hranim a nisam puno kg dobila. Apetit mi normalan, ali konstantno sam zedna,mislim da unesem 5l dnevno. Secer ok. Doktor kaze normalno je to (mislim da je to samo da bi me skinuo sa dnevnog reda). Treba mi savjet. Kakvu analizu da trazim? Meni stopala naprosto budu kao buhtle nakon 5min setnje. Pocela sam da se brinem, jedino mi je glava ista :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da obujem patike, niti bilo koju drugu obucu od otoka. Samo UGG cizmice. Prsti na rukama su mi bukvalno kao cevapi. Strasno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da obujem patike, niti bilo koju drugu obucu od otoka. Samo UGG cizmice. Prsti na rukama su mi bukvalno kao cevapi. Strasno :(

Kada budeš hospitalizovana napomeni im i reci od kada si počela da otičeš. Kada sam ja legla na sto i videli mi noge, šokirali su se i detaljno me ispitali kad sam počela da otičem i da li sam imala neke druge simtome (visok krvi pritisak i sl.) to ime je jedan od bitnih elemenata za tok porođaja. A vidim da će ti danas biti dan D :wub: JAVLJAJ kad da otvaramo šampanjac !!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dosta oticem :unsure: , ali kad lezim tj, kada nastojim da kad sedim noge ne vise vec budu u ravni tela, to se povuce, u drugoj trudnoci sam isto oticala, hospitaliyovana zbog toga radili mi proteine u urinu i nista sve normalno, u sustini kad sam lezala u bolnici tri dana, na nogama ni traga od otoka <_< ...tako da ko nema pritisak , a ja ga nemam , samo da odmara sto vise, ako je to moguce narocito trudnicama koje vec imaju dete/decu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pocela da oticem od kako su pocele ove vrucine. Uglavnom nosim samo neke sportske japanke, jer samo u njih mogu da udjem.

Isto tako mi je bilo u prvoj trudnoci, isla sam na raznorazna ispitivanja i sve je bilo u redu. Da ne poverujete, cim sam se porodila, tako su i otoci nestali, znaci vec na porodjajnom stolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pocela da oticem od kako su pocele ove vrucine. Uglavnom nosim samo neke sportske japanke, jer samo u njih mogu da udjem.

Isto tako mi je bilo u prvoj trudnoci, isla sam na raznorazna ispitivanja i sve je bilo u redu. Da ne poverujete, cim sam se porodila, tako su i otoci nestali, znaci vec na porodjajnom stolu.

potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada budeš hospitalizovana napomeni im i reci od kada si počela da otičeš. Kada sam ja legla na sto i videli mi noge, šokirali su se i detaljno me ispitali kad sam počela da otičem i da li sam imala neke druge simtome (visok krvi pritisak i sl.) to ime je jedan od bitnih elemenata za tok porođaja. A vidim da će ti danas biti dan D :wub: JAVLJAJ kad da otvaramo šampanjac !!! :rolleyes:

Jao draga ja tek sada vidim tvoj post :) I to dan pre porodjaja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni otoci na nogama nisu spali već 6 dana. Ne znam da li da se zabrinem pošto sam i inače imala problem leti sa oticanjem ali meni čak ni preko noći se ne povlači otok. Možda za nijansu bude manji ali je prisutan. Ne pomažu ni jastuci pod nogama ni odmaranje, ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni otoci na nogama nisu spali već 6 dana. Ne znam da li da se zabrinem pošto sam i inače imala problem leti sa oticanjem ali meni čak ni preko noći se ne povlači otok. Možda za nijansu bude manji ali je prisutan. Ne pomažu ni jastuci pod nogama ni odmaranje, ništa.

ja preporucujem da kazes lekaru, eventualno urin i proteine u urinu da uradis, ja ih imam ali se povlace, doktorka mi je sada rekla, da sam teska, sto jes jes, da je toplo, da moram da odmaram, da leyim i izbegavam vrucine, za sada nije alarmantno, jer se povlace, ali ako ti se ne povlace ipak preporucujem posetu doci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja preporucujem da kazes lekaru, eventualno urin i proteine u urinu da uradis, ja ih imam ali se povlace, doktorka mi je sada rekla, da sam teska, sto jes jes, da je toplo, da moram da odmaram, da leyim i izbegavam vrucine, za sada nije alarmantno, jer se povlace, ali ako ti se ne povlace ipak preporucujem posetu doci ;)

U svakom slučaju idem kod njega sledeće nedelje pa taman da vidi kako to izgleda. Išla bih i ove ali je bio na odmoru a zadnji put kad sam bila pre 2 nedelje pitala sam ga da li smem nešto da mažem jer sam očekivala otoke.

Hvala na savetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.