Da li otičete

odgovora

Objavljeno

ma jok moj pritisak je inace povisen sem ujutru rano ili kad se probudim a na svakom merenju u domu zdravlja je preko 140 sa 80.sreca pa je srcani ok on ne skace vec onaj gornji //juce mi bio 150 sa 80 pa mi dala da pijem jednu metildopu dnevno....popila sma je pre jedno pola satai osecam se tako slabasno jer nisam navikla na normalan pritisak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Лилика , ти си добра . Ја сам баш редовно пила метил допу . А кад и поред Лекића ми буде висок притисак ја сама повећам дозу . Сама свој лекар . Ако можеш ти прилегне кад се осећаш малаксало . Јавни да ли ти је боље i koliko traje ta malaksalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ma super sam trajalo svega mozda sat vremena i proslo osecam se normalno i nekako smirenije...bas cudno :rolleyes:evo sad cu da nastavim sa usisavanjem i td

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da oticem pre nesto manje od mesec dana(inace sam u 29-oj nedelji),i od tada je sve gore i gore...i ruke i noge i stopala,i lice,ne mogu sebe da prepoznam!Pijem dosta vode,plivam...i nista.Ugojila sam se 15kg,ali mi se nekako cini(posto ne jedem toliko nenormalno),da je dobar deo tih kg-a otisao na zadrzavanje tecnosti:(((Ne znam sta vise da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, proveri sa dr o čemu se radi. Da nemaš i ti visok pritisak a da neznaš to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za divno čudo, u ovoj trudnoći nisam još počela da otičem..sa stevom sam već u 20. nedelji počela da otičem..valjda ću izdržati do kraja bez te muke.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisama oticala ni u prvoj a sto tako imala povisen pritisak ali tada sam imala 20a ne skoro 30 pa se sve lakse podnosilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi meri pritisak uvek kad odem,i nema problema..inace celog zivota imam nizak.Idem prekosutra kod dr,pa videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame koje su oticale u trudnoci i trudnice koje sada oticu:

KAD STE POCELE DA OTICETE, U KOJOJ NEDELJI, KAKO JE BILO U POCETKU - DA LI SE OTICANJE VREMENOM POGORSAVALO...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do sad nisam oticala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja do 9 meseca ama bas nista al cim sam usla u deveti...kao balon :blink: sestrice u bolnici nisu mogle vene da mi nadju,a noge jooooj 2 broja vece papuce uzas...cim sam se porodila ja pogledala u noge a ono sve po starom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame koje su oticale u trudnoci i trudnice koje sada oticu:

KAD STE POCELE DA OTICETE, U KOJOJ NEDELJI, KAKO JE BILO U POCETKU - DA LI SE OTICANJE VREMENOM POGORSAVALO...?

Sve je to idividualno, a tebi još i specifično jer čekaš 2 bebice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to idividualno, a tebi još i specifično jer čekaš 2 bebice.

:wub::wub: Budim se jutos i mazim stomak da ih probudim, pa se istopim kad osetim golicanje u donjem delu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub: Budim se jutos i mazim stomak da ih probudim, pa se istopim kad osetim golicanje u donjem delu...

Kako je to predivan osećaj. A kod tebe je to sve puta2. Joj miline.

Jedva čekam da i ja ponovo osetim te divne leptiriće u stomaku.

Uživaj u svakom danu trudnoće i kasnnije sa bebicama, jer strašno brzo prolazi vreme. Ja nemogu da se opasuljim da je prošlo 4 godine. Mnogo brzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

So far so good :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam sa oticanjem :(

32. nedelja

Nije strasno, otoci nisu ogromni. Noge mi oteknu od stajanja na njima jer im je tezak ovaj moj stomak. Oko usana i nosa stalno osecam blago peckanje, kao neko trnjenje, ali oticanje nije mnogo upadljivo. Dobro, usne su mi malo otekle, taman da dobiju volumen :D

Ali ruke... Uf! Bas su otekle.

No dobro... Jos malo i gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako nosim dve bebe koje se lepo razvijajau, nisam imala ozbiljnije otoke sve do 33. nedelje. Onda sam se u roku od tri dana nadula kao balon. Otecena sam i danju i nocu - imam one ogromne testaste otoke. Ujutro imam otok i na licu i pristima. To se tokom dana sapusti na noge. Noge su natecene bez prestanka, ali uvece je strasno! Ne mogu da hodam. Boli koliko sam se nadula. MM kad me vidi hoce da me vodi u hitnu, kao da oni mogu tu nesto da pomognu.

Pritisak mi je nizak - 90/50, imam bakterije u mokraci i problemem sa praznjenjem bubrega. Dr kaze da je katalizator ovog oticanja smrt moga tate... od stresa telo reaguje a mi nikad ne znamo kako - nekom skace pritisak, nekom krenu kontrakcije... neko otekne za dva dana. Ja sam inace u ta dva dana dodala 4-5 kg. Verujte da nije od hrane.

Otok na nogama je odvratan - ne splasnjava ni nocu. Kao da imam slonovske noge.

Cirkulacija slaba i preslaba. Imam parestezije (trnjenje) u rukama. Za noge i ne osecam kad se ohlade. MM mi kaze kad su hladne.

Imam otoke u po stomaku - vidim po tomekoliko mi se duboko urezu brazde od odece, cebeta ili sl. kad lezim. Osim toga, dok lezim, voda mi se sliva na tu stranu, na kojoj lezim, pa vidim promene i nalicu i na nogama i na rukama i na stomaku (kao neki jastucic mi se formira)...

Osecam se grozno i jedva cekam da se porodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim u 32 nedelju i nisam jos krenula da oticem, cak me ni noge ne bole... Doduse bolele su me juce, ali zato jer sam od 12 do 7 bila na njima, bolele bi i nekog ko nije trudan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocela sam i ja da oticem ........ katastrofa. Kompletna nateknem a glava mi bude kao bubanj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mamu Bojanu, ali i ostale trudnice.

Ja sam počela da otičem na samom početku trudnoće, a otoci su se samo pogoršavali kako je trudnoća odmicala, da bi svoj vrhunac dostigli nakon porodjaja. Bila sam kao balon i to preduvan, a noge nisu mogle da stanu ni u japanke dva broja veće, nisam mogla da obujem svoje cipele, pa sam nosila muževljeve. Zaista je bilo strašno. Jedini saveti koje sam dobijala bili su što manje slano(a inače, jedem gotovo neslanu hranu), više odmora, podizati noge.

Mazala sam različitim mastima noge. To su one masti za vene i otoke. Ništa mi nije pomoglo, malo rashladi i to je to. Najbolje se pokazala Konjska mast, ali njeno delovanje je samo trenutno. Pila sam puno tečnosti, i često išla da mokrim, čak i kad mi se nije išlo, i pokušavala da ispraznim bešiku do kraja.

Posle porodjaja, noge su mi zaista bile slonovske, od kolena do prstiju na stopalima, nije se video ni jedan zglob, doktroka nije imala nikakvo rešenje. Kad me je mama (med.sestra) videla i drugi dan nakon porodjaja, prestravila se, pa sam preko neke veze radila analizu mokraće na proteine. Sve je bilo OK, a otoci su tek 4-5 dan nestali sami od sebe.

Od tih otoka su mi prsti na levoj ruci bili gotovo oduzeti, trnuli su i strašno su me boleli sitni zglobovi šake.

Tako da nemam neko rešenje, niti savet, jer meni ništa nije pomoglo. Jedini savet je da budete strpljive da prodje samo od sebe.

P. S inače, bila sam sklona oticanju i pre, a sada znatno manje. Izgleda da to priroda sama odredjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mamu Bojanu, ali i ostale trudnice.

Ja sam počela da otičem na samom početku trudnoće, a otoci su se samo pogoršavali kako je trudnoća odmicala, da bi svoj vrhunac dostigli nakon porodjaja. Bila sam kao balon i to preduvan, a noge nisu mogle da stanu ni u japanke dva broja veće, nisam mogla da obujem svoje cipele, pa sam nosila muževljeve. Zaista je bilo strašno. Jedini saveti koje sam dobijala bili su što manje slano(a inače, jedem gotovo neslanu hranu), više odmora, podizati noge.

Mazala sam različitim mastima noge. To su one masti za vene i otoke. Ništa mi nije pomoglo, malo rashladi i to je to. Najbolje se pokazala Konjska mast, ali njeno delovanje je samo trenutno. Pila sam puno tečnosti, i često išla da mokrim, čak i kad mi se nije išlo, i pokušavala da ispraznim bešiku do kraja.

Posle porodjaja, noge su mi zaista bile slonovske, od kolena do prstiju na stopalima, nije se video ni jedan zglob, doktroka nije imala nikakvo rešenje. Kad me je mama (med.sestra) videla i drugi dan nakon porodjaja, prestravila se, pa sam preko neke veze radila analizu mokraće na proteine. Sve je bilo OK, a otoci su tek 4-5 dan nestali sami od sebe.

Od tih otoka su mi prsti na levoj ruci bili gotovo oduzeti, trnuli su i strašno su me boleli sitni zglobovi šake.

Tako da nemam neko rešenje, niti savet, jer meni ništa nije pomoglo. Jedini savet je da budete strpljive da prodje samo od sebe.

P. S inače, bila sam sklona oticanju i pre, a sada znatno manje. Izgleda da to priroda sama odredjuje.

ZNAČI NEMA LEKA...

Ja imam identicne simptome. Noge su mi slonovske i ne vide mi se zglobovi. Imam parestezije (trnjenje) u prstima desne ruke. Otoci se ne povlače uopšte ni noću. Ujutro kad se probudim sva sam okrugla i natekla. Nisu mi se javljali do pre dve nedelje, a sad nemam šta da obujem. Što kažeš, izgledam kao preduvani balon. Po licu ih ima u jutarnjim časovima, ali se tokom dana povuku sa lica (gravitacija čini svoje), mada ne skroz...

Jesi li pila Partusisten?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nisam pila. U sedmom mesecu sam imala neko krvarenje (polip) i tvrd stomak, pa sam pila ginipral sve do ulaska u deveti mesec. Mislim da to ne bi trebalo da je uticalo na oticanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Partusisten i Ginipral je jedno isto, lekari ih daju opciono.

Citala sam sinoc da kad se pije Partusisten ne treba da se pije vise od dva litra vode dnevno... Ja, inače unosim baš dosta tečnosti. Pomislila sam da je mozda to imalo neki uticaj na oticanje... Naravno, lekaru ne bih to pomenula da ne umre od smeha... Mada, možda je i pitam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Partusisten i Ginipral je jedno isto, lekari ih daju opciono.

Citala sam sinoc da kad se pije Partusisten ne treba da se pije vise od dva litra vode dnevno... Ja, inače unosim baš dosta tečnosti. Pomislila sam da je mozda to imalo neki uticaj na oticanje... Naravno, lekaru ne bih to pomenula da ne umre od smeha... Mada, možda je i pitam. :)

Ma da kaže tebi ptičica nešto: Bilo bi lepo da se ti nama lepo opustiš i ne obraćaš pažnju, da malo više leškariš, šetaš i odmaraš kako ti najviše prija, bebane stižu uskoro, a do tada ''mozak na pašu'', nemoj puno da se opterećuješ...Ljubac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da kaže tebi ptičica nešto: Bilo bi lepo da se ti nama lepo opustiš i ne obraćaš pažnju, da malo više leškariš, šetaš i odmaraš kako ti najviše prija, bebane stižu uskoro, a do tada ''mozak na pašu'', nemoj puno da se opterećuješ...Ljubac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.