Da li otičete

odgovora

Objavljeno

Mi smo neke vrlo napredne trudnice s020.gifa060.gifh050.gif

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu meseci bitni, možžeš početi oticati u bilo kom periodu trudnoće.. :)

Znaci, nema razloga za brigu? :) Meni, u principu, i nisu neki veliki otoci, ali ipak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, nema razloga za brigu? :) Meni, u principu, i nisu neki veliki otoci, ali ipak...

Nema razloga..uz odmor, izbacivanje slanog i trpljenje heheh..u suštini svi ti problemi nestaju odmah nakon porodjaja..ostaje nam samo da čekamo.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, sve ce to da se istrpi... :) Sve za nase bebe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je malo zabrinjavajuce ovo rano oticanje nogu. Tek sam 21.sedmica a vec mogu primijetiti blage otoke na nogama, a kako ce biti tek kad upece letos, uhhh.

U prethodnoj trudnoci noge su mi pocele oticati tek pri kraju 8.mjeseca, a isti mi je termin kao sada :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je malo zabrinjavajuce ovo rano oticanje nogu. Tek sam 21.sedmica a vec mogu primijetiti blage otoke na nogama, a kako ce biti tek kad upece letos, uhhh.

U prethodnoj trudnoci noge su mi pocele oticati tek pri kraju 8.mjeseca, a isti mi je termin kao sada :unsure:

Svaka trudnoća je različita...probaj da skroz izbaciš slano iz ishrane, pij dosta tečnosti i odmaraj..šta da ti kažem..u prethodnoj trudnoći u 9. mesecu sam toliko oticala da nisam mogla da se krećem normalno..jako je sve to bolno i neprijatno, još ako se doda faktor vrućine..užas..ali sve se izdrži.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mora, nije tesko! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve muke su prolazne kada se zna rezultat istih.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve muke su prolazne kada se zna rezultat istih.. ;)

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ide vreme, meni otok na nogama i rukama veci. Pre mesec dana (TACNO :) ) sam stavila burmu, i vec mi je mala :( Jel sme nesto da se maze protiv otoka? Ili samo tecnost i noge u vis?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ide vreme, meni otok na nogama i rukama veci. Pre mesec dana (TACNO :) ) sam stavila burmu, i vec mi je mala :( Jel sme nesto da se maze protiv otoka? Ili samo tecnost i noge u vis?! :D

Ja sam mazala listove i stopala konjskom mašću, ali mi je to samo trenutno olakšavalo problem jer hladi, pa je osećaj prijatan, ali otok nije spadao :blink:

noge gore :lol: , neslana hrana i odmor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mazala listove i stopala konjskom mašću, ali mi je to samo trenutno olakšavalo problem jer hladi, pa je osećaj prijatan, ali otok nije spadao :blink:

noge gore :lol: , neslana hrana i odmor

Znaci, ne pomaze nista osim odmora i pravilne ishrane?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, ne pomaze nista osim odmora i pravilne ishrane?! :)

Baš tako Taki i šetaj, šetaj...kreći se...i što manje slanog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, ne pomaze nista osim odmora i pravilne ishrane?! :)

Ništa..i poskidaj to prstenje, dok možeš..ja sam muku mučila jer nisam..na kraju sam neko prstenje morala da sečem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa..i poskidaj to prstenje, dok možeš..ja sam muku mučila jer nisam..na kraju sam neko prstenje morala da sečem :(

Neeeeee... samo to neeeee!!! Odmah ga skidam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek ne oticem, mislim da to nema veze u kom si mesecu trudnoce. moja direktorica je isto trudna,mesec dana su stariji od nas,ona je vec u 4. mesecu pocela da otice,a ja nista. videcemo kad krenu prave letnje vrucincine(??? ili da se pitam hoce li ih uopste biti????)

kazu da treba piti sto vise tecnosti,jer tecnost izbacuje tecnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tako Taki i šetaj, šetaj...kreći se...i što manje slanog...

Dva dana za redom sam bas dugo setala i tad mi se i pojavio otok. Mozda mi smetala vrucina... Ma, meni je vazno da je sve u redu sa bebom. Otoci ce da splasnu kad se porodim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek ne oticem, mislim da to nema veze u kom si mesecu trudnoce. moja direktorica je isto trudna,mesec dana su stariji od nas,ona je vec u 4. mesecu pocela da otice,a ja nista. videcemo kad krenu prave letnje vrucincine(??? ili da se pitam hoce li ih uopste biti????)

kazu da treba piti sto vise tecnosti,jer tecnost izbacuje tecnost.

Obično se otoci javljaju krajem trudnoće..konkretno meni su počeli u devetom mesecu, doduše, sećate se kakvo je bilo leto 2007.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećom nisam oticala, a od 4 meseca sam imala problem sa visokim pritiskom. A i stvarno sam pila puno vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos uvek nista,mada tucem slano kao blesava....samo mi je tiba ogromna za ovaj mesc trudnoce :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam ozbiljnije da oticem prije par dana. Nosim komotniju obucu, pijem dosta tecnosti i setam, ali nista ne pomaze. Cesto me svrbe sake i osjecam trnce... Ujutru je sve super, ali kako vece pada, tako i ja "rastem". :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam ozbiljnije da oticem prije par dana. Nosim komotniju obucu, pijem dosta tecnosti i setam, ali nista ne pomaze. Cesto me svrbe sake i osjecam trnce... Ujutru je sve super, ali kako vece pada, tako i ja "rastem". :blink: :blink:

Sve te razumem, draga moja! Kako vece pada ja vise ne mogu da gazim i pocinjem da se gegam kao patkica :( A otoci su ooooooogromni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem, draga moja! Kako vece pada ja vise ne mogu da gazim i pocinjem da se gegam kao patkica :( A otoci su ooooooogromni :(

A ja kada gledam moju sestru kako se gega sva mi je medena i slatka i samo joj se smejem, a ona gundja :rolleyes: Noge su joj toliko oticene da je to straaasno :o , cesto joj kazem da me podseca na one sumo rvace, sto zbog nogu i stomaka, sto zbog tog geganja :lol: A sta sada da se radi, vredi toga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećom nisam oticala, a od 4 meseca sam imala problem sa visokim pritiskom. A i stvarno sam pila puno vode

joj imamo isti problem...ja ne oticem pa opet imam povisen pritisak i dala mi dr metildopu....nemam pojma kako cu je podneti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj imamo isti problem...ja ne oticem pa opet imam povisen pritisak i dala mi dr metildopu....nemam pojma kako cu je podneti :(

Ja sam uz metildopu pila i bensedin od 2 mg, da li su i tebi to prepisali? Merila pritisak na 4 sata osim kad spavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.