Da li otičete

odgovora

Objavljeno

Ko ce da te poradja u Frontu?

Paaa mislim da ću na Zvezdaru a ne u NF jer smo tu našli vezu... a i mnooogo mi je prijatan dr. samo sad sam čula da je epidural 25.000 din što je po meni dranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od sutra koliko se ja razumem u ove nedelje :) a uglavnom ostane mi jos tacno 90 dana do termina :)

kikiriki ulosci za kontrolu oticanja plodove vode, duble mom, ali nisam sigurna cini mi se, bili su neko vreme i u dm-u ali kad sam ja trazila nije bilo, a na slov forumu sam procitala da ih je bilo i tamo kupiti...

Ali kao načelno bi toga trebalo biti po apotekama, jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebalo bi da ima...ni ovde nema bas u svim apotekama...

O svašta, a na pripremama nam za te uloške niko ništa nije rekao :angry: a možda kod nas ni nema :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da moja drugarica iz zagreba ih je cesto koristila jer je imala problema sa oticanjem vode, pa ima i ono 10 traka pamucnih iseces od neke potkosulje stare ili bilo cega i stavis na ves svaki minut menjas po jednu ali stojis celo vreme ako bude kapljica dosta i mokro na njima cini mi se(vise od 8 ako budu vlazne) onda je voda u pitanju...

Ma te fore sa vlaženjem veša i krpica znam i ja, ali za te uloške koji menjaju boju, videla sam sad i na hr formima da ih ima a kod nas ništa od toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paaa mislim da ću na Zvezdaru a ne u NF jer smo tu našli vezu... a i mnooogo mi je prijatan dr. samo sad sam čula da je epidural 25.000 din što je po meni dranje...

Ja sam se porodila na Zvezdari. Porađali su me dr. Bojović i dr. Milica. Mogu ti reći da su im svi ginekolozi super! I sestre akušerke su bez premca! Ali... Nemam baš lepo iskustvo sa lekarima i sestrama pedijatrijskog smera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila na Zvezdari. Porađali su me dr. Bojović i dr. Milica. Mogu ti reći da su im svi ginekolozi super! I sestre akušerke su bez premca! Ali... Nemam baš lepo iskustvo sa lekarima i sestrama pedijatrijskog smera.

Pa ja sam tamo došla preko dr. Bojovića on je drugar našeg veterinara koji je u isto vreme i naš prijatelj.

Samo mi je mnooogo skup epidural, a koliko znam dr. Bojović je dosta protiv epidurala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam tamo došla preko dr. Bojovića on je drugar našeg veterinara koji je u isto vreme i naš prijatelj.

Samo mi je mnooogo skup epidural, a koliko znam dr. Bojović je dosta protiv epidurala.

Bojović je odličan! Inače, epidural je znatno skuplji u Frontu ili Višegradskoj (u D. Mišovića tradicionalna nikad nema mesta, ali je epidural free).

Znaš, kad čovek sedne, pa razmisli, možda i jeste bolje bez epidurala u našim uslovima. Imamo vrlo malo obučenih anesteziologa za tu akciju. Ja sam htela carski sa epiduralom, ali su mi je Mica rekla da ne smeš da imaš sala u predelu kičme, te da niko ne može da ti garantuje kako će ti epidural biti dat (jer ona ne zna šta anesteziolog zna), tako da posledice mogu da ostanu (da ne pričam sad šta sve može da se desi, pujpujpuj daleko bilo što kažu babe).

Mene su porodili carskim (ja sam bila za prirodan porođaj, ali su bile 2 bebe + komplikacije, pa ispade hitan carski). I stvarno, što se kaže, jesam prošla carski. Brže sam probauljala i počela da se oporavljam od onih koje su se porađale prirodnim putem... Inače sam imala strašnu paranoju od uspavljivanja. Nikad nisam imala operaciju u totalnoj anesteziji i htela sam da budem svesna (ali, viša sila).

Međutim, kada sam čula neka iskustva sa porođaja, ne da mi je drago što sam sve prespavala i ništa nisam osetila, nego ne mogu da ti opišem.

Al' da ne gušim & da se vratim na temu - Bojović je stvarno car nad carevima! Drži se ti njega i udri brigu na veselje! Budi sigurna da neće dozvoliti da se mučiš ni malo.

Ja stvarno mogu do prekosutra da hvalim Bojovića i Milicu. :D

p.s.

Kad već pričamo o Zvezdari, da ti kažem i ovo: ako te pedijatri i ped. sestre isprepadaju za bebu - obavezno proveri i na drugoj strani i ne uzimaj ih zdravo za gotovo. Meni su svašta bili rekli, pa sam decu vodila i privatniku i na VMA i radila svakakve analize i, da kucnem u drvo, sve je u najboljem redu (a tamo su mi rekli stvarno svašta i zaista ne želim da se to nikome više nikada ne desi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ću ja da prebacim ovih par postova u onu temu o KBC Zvazdara, pa se kuckamo tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ljudi ja sam baš otekla, naročito noge...nikad nisu bile ovako velike...i opet imam pesak u bubrezima...mali je izgleda baš zaseo na bubrege. Mm kaže da bi šetnja pomogla, a moram da mirujem zbog kontrakcija :wacko: Imam osećaj da su mi i stopala otekla...a ne jedem ništa slano, pijem vodu kao kamila....uh više stvarno ne znam šta da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u urinu su mi poviseni proteini malo i dr me pitala da li oticem.. pa i ne bas nesto, ono na kraju dana mi noge tj stopala budu malo nateceni ali ne nesto previse.. mada , sad citam i za te uloske i oticanje vode i moguce je.. dnevne stalno stavljam i brzo se da kazem nakvase a nije bas samo sekret u pitanju, resila sam ga se skoro potpuno sa macmirorom..

i , jel uzimala neka te uloske, koja im je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ljudi ja sam baš otekla, naročito noge...nikad nisu bile ovako velike...i opet imam pesak u bubrezima...mali je izgleda baš zaseo na bubrege. Mm kaže da bi šetnja pomogla, a moram da mirujem zbog kontrakcija :wacko: Imam osećaj da su mi i stopala otekla...a ne jedem ništa slano, pijem vodu kao kamila....uh više stvarno ne znam šta da radim...

Jesi li radila skoro nalaze urina? Da li ti fora dizanja noge u vis (a da to nije u cilju kahm..kahm... ;) ) pomaže? Meni je to znalo da malo smanji otok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj devojke, mene je zabrinulo to što su one otekle posle spavanja, odnosno kad sam bila u horizontali. To da su otečene uveče to znam, ali ujutro :blink: to mi je bilo baš čudno, i to toliko su otečene da izgledaju kao žele...ne znam kako drugačije da vam objasnim...Zvala sam dr. i on me je pitao za pritisak, merila sam ga i ok mi je. Idem sutra da me pogleda, i da odradimo CTG. Radila sam urin, sad prošle nedelje, i opet imam pesak...uh ako bih šetala mm kaže da bi oticala manje ali onda bi me napale kontrakcije, a ako mirujem onda su mi noge kao krofne. Kako god da okreneš nešto nije u redu :unsure: Uh, samo još barem nedelju dana da izdržim da uđem barem u 37. nedelju pa da se beba ne računa prevremeno rođena pa ću da se šetam da ne bih oticala, a ako se i porodim, nije strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li radila skoro nalaze urina? Da li ti fora dizanja noge u vis (a da to nije u cilju kahm..kahm... ;) ) pomaže? Meni je to znalo da malo smanji otok.

E, vidiš možda bi takvo podizanje nogu pomoglo :D Ali džabe, mm neće ni da čuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj devojke, mene je zabrinulo to što su one otekle posle spavanja, odnosno kad sam bila u horizontali. To da su otečene uveče to znam, ali ujutro :blink: to mi je bilo baš čudno, i to toliko su otečene da izgledaju kao žele...ne znam kako drugačije da vam objasnim...Zvala sam dr. i on me je pitao za pritisak, merila sam ga i ok mi je. Idem sutra da me pogleda, i da odradimo CTG. Radila sam urin, sad prošle nedelje, i opet imam pesak...uh ako bih šetala mm kaže da bi oticala manje ali onda bi me napale kontrakcije, a ako mirujem onda su mi noge kao krofne. Kako god da okreneš nešto nije u redu :unsure: Uh, samo još barem nedelju dana da izdržim da uđem barem u 37. nedelju pa da se beba ne računa prevremeno rođena pa ću da se šetam da ne bih oticala, a ako se i porodim, nije strašno.

Kiki, imam isti problem poslednjih par dana. doktorka mi je rekla, da svako vece pre spavanja, uzmem lavor i napunim mlakom vodom, potopim nogu malo (jednu, jer druga je jos u gipsu) i onda mi mm masira sa onim drvenim kotrljarkama oko 15 min, pa onda kad legnem opet masaza. Meni to pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pomaze da legnem na levu stranu i stavim jastuk izmedju kolena da ne udara koska u kosku, dr mi je rekla da tad potpomazes da visak vode preko bubrega ode napolje... Uradi urin negde privatno, to je 250dinara, da vidis da li je sve ok, bices mirnija, rezultate dobijes istog dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pomaze da legnem na levu stranu i stavim jastuk izmedju kolena da ne udara koska u kosku, dr mi je rekla da tad potpomazes da visak vode preko bubrega ode napolje... Uradi urin negde privatno, to je 250dinara, da vidis da li je sve ok, bices mirnija, rezultate dobijes istog dana...

Uradila sam urin...i sutra će dr. da vidi rezultate...nadam se da je ok, ali koliko sam videla po prethodnim rezultatima, jeste ok...ali eto, videćemo sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj devojke, mene je zabrinulo to što su one otekle posle spavanja, odnosno kad sam bila u horizontali. To da su otečene uveče to znam, ali ujutro :blink: to mi je bilo baš čudno, i to toliko su otečene da izgledaju kao žele...ne znam kako drugačije da vam objasnim...Zvala sam dr. i on me je pitao za pritisak, merila sam ga i ok mi je. Idem sutra da me pogleda, i da odradimo CTG. Radila sam urin, sad prošle nedelje, i opet imam pesak...uh ako bih šetala mm kaže da bi oticala manje ali onda bi me napale kontrakcije, a ako mirujem onda su mi noge kao krofne. Kako god da okreneš nešto nije u redu :unsure: Uh, samo još barem nedelju dana da izdržim da uđem barem u 37. nedelju pa da se beba ne računa prevremeno rođena pa ću da se šetam da ne bih oticala, a ako se i porodim, nije strašno.

Ja sam i noću i preko dana i kad god ležim dizala noge, jer su konstantno bile otečene (i ruke pride, i glava.... ma sve).

Proveri mokraću i pritisak obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam urin...i sutra će dr. da vidi rezultate...nadam se da je ok, ali koliko sam videla po prethodnim rezultatima, jeste ok...ali eto, videćemo sutra.

Sacekaj onda rezultate, a sada lezi podigni malo noge, pij samo vodu, nemoj sokove, voda se najlakse izbacuje i nista slano, mozda bar malo splasnes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i noću i preko dana i kad god ležim dizala noge, jer su konstantno bile otečene (i ruke pride, i glava.... ma sve).

Proveri mokraću i pritisak obavezno.

Merila sam i pritisak...isto je ok...ne znam šta da mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne misli vise nista,prestani da se opterecujes,lezi,noge izdigni i uzivaj. Sutra ce ti dr reci sta je u pitanju. Nemoj sebi nabijati nervozu,to ti nece resiti problem. Ajde opusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne misli vise nista,prestani da se opterecujes,lezi,noge izdigni i uzivaj. Sutra ce ti dr reci sta je u pitanju. Nemoj sebi nabijati nervozu,to ti nece resiti problem. Ajde opusteno

E Baco, svaka ti zlatna, stvarno me treba nekad preko kolena...kad se uspaničim, kao kokoška sam...samo kokodačem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas jezivo otekla ponovo, gotovo uopste nisam jela od gorusice, a imam 2kg vise nego jutros :wacko: :wacko: :wacko:

Gotovo uopste nisam piskila pritom... Uzas,,, Nadam se da ce se sve to vratiti na normalu za dan-dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas jezivo otekla ponovo, gotovo uopste nisam jela od gorusice, a imam 2kg vise nego jutros :wacko: :wacko: :wacko:

Gotovo uopste nisam piskila pritom... Uzas,,, Nadam se da ce se sve to vratiti na normalu za dan-dva...

Jel piješ vode? Uzmi prolom vodu, ja sam juče ceo dan pila kao kamila, i jutros sam natečena ali nije onako kao juče...juče su mi na nogama bile bukvalno kao pihtije od otoka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel piješ vode? Uzmi prolom vodu, ja sam juče ceo dan pila kao kamila, i jutros sam natečena ali nije onako kao juče...juče su mi na nogama bile bukvalno kao pihtije od otoka...

Mene i ubija sto ne smem da pijem zbog Partusistena mnogo vode, ukuupan unos tecnosti mi je max 2l... A mislim da bih mogla da popijem 5 :D... Uzecu danas Prolom, od nje bi trebalo da bubrezi rade vise, ali evo ja ni nocas nisam nesto mnogo piskili i jos uvek sam otecena... Videcu sutra, ako bude ovako, nosim urin opet na analizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene i ubija sto ne smem da pijem zbog Partusistena mnogo vode, ukuupan unos tecnosti mi je max 2l... A mislim da bih mogla da popijem 5 :D... Uzecu danas Prolom, od nje bi trebalo da bubrezi rade vise, ali evo ja ni nocas nisam nesto mnogo piskili i jos uvek sam otecena... Videcu sutra, ako bude ovako, nosim urin opet na analizu...

Pa, sad su nam bebice već velike i sede na bubrezima, pa je bubrezima je teže da rade :) tako da moramo da pomognemo malo :) Heh, noćas sam tačno osetila kako je bebac šutnuo bešiku :) samo sam otrčala u wc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.