Da li otičete

odgovora

Objavljeno

Da li imate problema sa oticanjem nogu i ruku?Ja sam usla u deveti mesec i pocela da oticem.Pre toga nista a sad odjednom otoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam negde od osmog pocela da oticem kao luda,a deveti da ne spominjem.Ujutru kad ustanem nista,a do uvece,noge kao dzinovske krofne,nisam mogla da udjem u patike cek ni kad najvise olabavim pertle,baaaas sam bila puna vode...Ali interesantno,samo u nogama i pomalo u rukama,lice mi nije nista oticalo...

Nije to nista opasno osim ako se ne iskombinuje sa visokim pritiskom,e onda nikako nije za salu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je. Oticanje pred kraj trudnoce je uglavnom bezalena i nornalna stvar, zbog vode, tezine, toplote, sedenja, stajanja, hodanja, naprezanja, ma zbog trudnoce :)

Ali stvarno pripazite da nije to simptom preeklampsije, poremecaj visokog pritiska, ako posumnjate na to odmah se javiti lekaru! Ja se sa trudnickim pritiskom borim od skoro pocetka, lezala 2 puta u bolnici, nije za igrati se.

Ali bez straha, ako je to, da se kontrolisati ako odete na vreme, a uglavnom je to samo nista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek nista,ali izgleda da ima vremena. :)

Sad sam 7-mi mesec...

Mada je to donekle i "normalno".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke zene i ne oteknu, zavidim im. Meni prodje posle odmora sa nogama na jastuku preko noci, ali ipak nije prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela da otičem kada sam ušla u osmi mesec. Kod mene otok nije spadao ni ujutru ni uveče, ceo dan je bilo isto. Sestra u Domu zdravlja mi je rekla da će to da spadne čim se porodim i bila je upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O mojim otocima govore jedne moje baletanke koje sam kupila u 6-om mesecu trudnoce a koje su mi sada 2 broja vece. hahahhahah!

Ali naravno, nakon porodjaja sve je splasnulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oticala samo u 9. mesecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u osmi mesec i pocela da oticem. Prvo je to bilo samo u nogama (stopala), a sad su pocele i ruke da mi oticu (sake). Na rukama otok brzo spadne, ali sto se nogu tice, ne pomaze mi previse ni da ih drzim podignute na jastuku. Pritisak mi se vrti oko 130 i nesto i 80/90. Juce sam bila kod doktorke i rekla mi je da mozda oticem zbog vremenskih prilika (nesto kao prolewcni umor), ali da povedem racuna o pritisku za svaki slucaj. Posto sam ja bas Android Paranoid, htela sam da pitam zna li neko je l' ovo normalno i kako bih mogla da skinem otoke (i da li ih je uopste moguce skinuti)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tek u devetom mesecu počela da otičem... nije bilo mnogo strašno ali je meni baš smetalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam oticala kad sam usla u 8.mjesec, ne bas puno al nekad naidje pa mi noge budu 2x deblje, ruke su mi isto bile napuhane :D al et sve prodje poslije poroda pa i to :)

malo vise se kreci i kad ti oteknu noge digni ih :D hehe ... stavi na jastuk il nesto nek ti je poviseno malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prethodne dvije trudnoce pocela da oticem krajem osmog mjeseca, medjutim sada sam cetvrti mjesec i uvece osjetim neprijatnost u prstima i stopalima, nije bas primjetno oteceno ali ja koja poznajem moja stopala znam da su blago otecena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi rekli,samo dignes noge i sve je lakse:) Salim se malo,ja sam u 25. nedelji i pre par dana su poceli da mi trnu prsti,bukvalno na svakih deset minuta,ruke ne osecam. Uopste ne mogu da spavam,stvarno boli. Noge me takodje bole i patike kao i sve cipele su mi tesne,a ubija me ovo sto stalno pada kisa jer kad god se namerim da krenem do grada da kupim jedne nove,malo komotnije,ono pljusne... A i ruke i noge su mi kao krofne... Burmu sam skinula jer sam juce probala pa ide sve teze,da me ne bi posle stezala... Kazu da je to zbog zadrzavanja tecnosti,ali da treba piti vode i caj/sok od brusnice,dobar je diuretik,pa da se izbaci taj visak. A za ovo trnjenje kazu da je dobro jesti sto vise jabuka. Da li je neko cuo za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u 9 mesec i nisam imala problema sa oticanjem ni na nogama ni na rukama. U poslednjih par dana primecujem da mi je drugacija boja koze na stopalima. Malo tamnija,modrija... Mada, koliko sam aktivna i nije cudo sto je tako. Cula sam da je dobar uvin caj i caj od brusnica za te probleme, i svakako ,noge sto vise odmarati i dizati. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u 9 mesec i nisam imala problema sa oticanjem ni na nogama ni na rukama. U poslednjih par dana primecujem da mi je drugacija boja koze na stopalima. Malo tamnija,modrija... Mada, koliko sam aktivna i nije cudo sto je tako. Cula sam da je dobar uvin caj i caj od brusnica za te probleme, i svakako ,noge sto vise odmarati i dizati. Pozdrav

Da li je moguce da sam vec pocela da oticem!? na kraju sam 4.meseca...imam 5kg vise!!! horor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da sam vec pocela da oticem!? na kraju sam 4.meseca...imam 5kg vise!!! horor...

Moguće je. Ne bih da te plašim ali ja sam počela da otičem otkako sam ostla u drugom stanju. Čitavo prošlo leto sam bila otečena. Do te mere da na porodjaju nisam mogla ni japanke da obujem. Čak i posle porodjaja, noge su mi bile kao slonovske, jednostavno se ni jedan zglob na njima nije poznavao. Uplašila sam se strašno.To je potrajalo još sedam dana posle porodjaja, a onda prošlo kao da nikada nije ni bilo. Nisam verovala da će tako biti, ali jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekjuce sam skinula prstenje...

Ujutru ih jos i mogu normalno nositi, ali uvece ne mogu da ih skinem, tako da ce moj omiljeni nakit sacekati neke bolje dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam oticala, mozda samo malo, tek toliko da sam pomerila prstenje na tanji prst, a noge su mi bile ok, nosila sam svoje patike i cipele bez problema do samog dana porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počele su ovih dana noge da mi otiču, toliko da ne mogu da ih prepoznam! A čeka me dugo toplo letooooo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prve dvije trudnoće nisam oticala, u ovoj ćemo vidjeti. Djelovala sam malo naduvano pred kraj trudnoća, najviše u licu, ali mogla sam da nosim svu svoju obuću. I burmu sam mogla da nosim, ali sam je skinula oba puta, za svaki slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pri kraju trudnoće mnogo oticala..em toplo vreme, em ja dodala 22 kg u trudnoći.doktor mi je zabranio da jedem bilo šta slano, što više tečnosti i da podižem stopala na stolicu ili tako nešto..uglavnom, oticanje je prestalo tek kada sam se porodila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počele su ovih dana noge da mi otiču, toliko da ne mogu da ih prepoznam! A čeka me dugo toplo letooooo :(

Isti problem :( A ne znam koliko je normalno to za nase nedelje, jer ovde vidim da su trudnice mahom oticale tek u 8, 9 mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem :( A ne znam koliko je normalno to za nase nedelje, jer ovde vidim da su trudnice mahom oticale tek u 8, 9 mesecu.

Mi smo neke vrlo napredne trudnice s020.gifa060.gifh050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem :( A ne znam koliko je normalno to za nase nedelje, jer ovde vidim da su trudnice mahom oticale tek u 8, 9 mesecu.

Ma nisu meseci bitni, možžeš početi oticati u bilo kom periodu trudnoće.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.