odgovora

Objavljeno

Svima koji danas slave Sv.Nikola želim da proslave u miru i slozi!!!

Sveti Nikola

200px-icon03030svtnikola.jpg

»Život svetog Nikole«, Poljska, kraj 15. ili početak 16. st.

Rođen Patara, Mala Azija

Preminuo 6. decembra 327. godine

Myra, Turska

Spomendan 6. decembra

Zaštitnik dece, devojaka

Zaštitnik gradova, krajeva i država Varaždin, Baška Voda, Sicilija, Koprivnica

Zaštitnik zanimanja pekari, pomorci, trgovci, ribari, farmaceuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Domaćice koje danas slave mogle bi da nam napišu svoj slavski meni... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Domaćice koje danas slave mogle bi da nam napišu svoj slavski meni... :)

Predjelo: salata sa tunjevinom i makaronama, fileti soma, riblje pljeskavice i ćevapi, salata sa cveklom i pirinčem, pijani šaran, maslinke, turšija, ...

Glavna jela: Riblja čorba, sarma, prebranac u zemljanim činijama, dimljena pečena riba. Prilog za ribu - krompir salata i kiseli kupus :)

Dezerti: Sitni kolači a la svekrva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam slavu Sv.Nikola svima koji je slave !!!!

Mi danas idemo kod moje rodj. sestre na slavu , prelepo iskusenje za mene koja ne smem nista od toga da jedem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo proslavili Sve.Ignjatiju....sve što vidite na slikama dio je moje kreativnosti...a kolači mojih ruku dijelo uz mamin nadzor. :) Danas sam već u svom stanu...sve spremljeno i složeno, kao da juče nije dočekano 30-tak ljudi...i lakše se diše kada je sve prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo proslavili Sve.Ignjatiju....sve što vidite na slikama dio je moje kreativnosti...a kolači mojih ruku dijelo uz mamin nadzor. :) Danas sam već u svom stanu...sve spremljeno i složeno, kao da juče nije dočekano 30-tak ljudi...i lakše se diše kada je sve prošlo.

Srecna Slava,draga,sa malim zakasnjenjem!

Steta sto nismo blize da se ustolicim za ovom trpezom! :lol:

Divno aranziran sto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo proslavili Sve.Ignjatiju....sve što vidite na slikama dio je moje kreativnosti...a kolači mojih ruku dijelo uz mamin nadzor. :) Danas sam već u svom stanu...sve spremljeno i složeno, kao da juče nije dočekano 30-tak ljudi...i lakše se diše kada je sve prošlo.

Ja i ovde da ti napišem da ti je dekoracija stola fantastična, a za kolače čista 10-ka!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo proslavili Sve.Ignjatiju....sve što vidite na slikama dio je moje kreativnosti...a kolači mojih ruku dijelo uz mamin nadzor. :) Danas sam već u svom stanu...sve spremljeno i složeno, kao da juče nije dočekano 30-tak ljudi...i lakše se diše kada je sve prošlo.

Bravo, Filipa - svaka čast!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...slavski kolač sam ja pravila :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, srecna slava. Jel vi sluzite svakom gostu zito i vino? Posto vidim da je na stolu rakija, a zito je verovatno pokriveno folijom, a vino?

Dekoracija je lepa, ali one zlatne grancice smetaju kod postavljanja jela. ;)

Uz ovo se bi ti se savrseno uklopila sveca koja ima po sebi neki rad od voska, kao sace. Da li znas na sta mislim? Mi vec dve godine uzimamo u crkvi takvu svecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mi fali specijalno pitanje... <_<

Da li uvijek idete na Slave kod muževih prijatelja? Meni se u petak ne ide....Moji Slave, odnosno prave samo ručak, dolaze mi rođaci iz ZG...i ovaj moj "digao nos" je ne želim ići sa njim...Ide se uveče, oko 30 km od BL... :unsure: Griješim li ako želim ostati kod mojih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno ne gresis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja Flilipa mislim da ne grešiš. Bolje da budeš lepo raspoložena kod svojih, nego mužu "jako neraspoložena" kod njegovih. Mislim da bi i on to trebalo da zna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još povrh svega znam da će biti samo muškarci(jer su im se žene porodile ili im se trebaju poroditi)....šta da ja sa njima radim, gledam kako piju i vozim ih kući kada im dosadi....Hvala vam na odgovorima, baš sam razmišljala jutros da li možda griješim, ne mogu biti baš objektivna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mi fali specijalno pitanje... <_<

Da li uvijek idete na Slave kod muževih prijatelja? Meni se u petak ne ide....Moji Slave, odnosno prave samo ručak, dolaze mi rođaci iz ZG...i ovaj moj "digao nos" je ne želim ići sa njim...Ide se uveče, oko 30 km od BL... :unsure: Griješim li ako želim ostati kod mojih?

Ja bi celi dan bila kod mojih,a onda bi (ako to njemu mnogo znači) otišla sa mužem kod njegovih prijatelja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi celi dan bila kod mojih,a onda bi (ako to njemu mnogo znači) otišla sa mužem kod njegovih prijatelja ;)

Ne želim da sjedim u muškom društvu, da gledam kako se opijaju, pričaju muške priče i da ih onda razvozim....ma koliko njemu značilo....

hahhaaa...posvađali smo se od jutros.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne želim da sjedim u muškom društvu, da gledam kako se opijaju, pričaju muške priče i da ih onda razvozim....ma koliko njemu značilo....

hahhaaa...posvađali smo se od jutros.... :)

Onda lepo mu staviš do znanja da ne želiš i ne voliš da se oko toga svađate, jer se tebi ne sedi sa njima.

i da bolje da ste oboje jedno drugom raspoloženi - svako u svom društvu, nego nerasploženi na jednom mestu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.