odgovora

Objavljeno

Milar, koliko ste imali gostiju? Jel se razlikovalo nesto, s obzirom da niste u Srbiji? Kao su ti deca podnela goste i guzvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se javim, da znate da sam prezivela. Mada, i danas imam goste pa ako i danas prezivim, pricacemo sutra :) Bilo je malo cupavo i u jednom trenutku sam mislila da bi bilo dobro da negde nestanem, ali srecom nije dugo trajalo. Problem je bio sto su svi dosli u isto vreme a ja sama i sluzim i perem i slazem itd.

Ovako,

Slavski kolac i zito '- sama sam napravila

Predjelo: slane kiflice, projice, prsuta, dve vrste sira, kajmak, suvi vrat, masline, ajvar, krastavcici...ne znam ni ja vise.

Onda ide: Juha, meso na leso, pire krompir (moj ludi muz hteo i to), sarma

Glavno: pecenje '- prasetina i jagnjetina

Salate: ruska, zelena, rotkvice i mladi luk

Kolaci: ja napravila dve vrste, komsinica jedan, i kupili dve torte

Ne znam, ove godine sam valjda prezivela, sledece nece moci ovako. Niko prstom nije mrdnuo da mi pomogne, stavise sve namirnice su mi pripremili u zadnji cas pa sam sve u subotu i nedelju morala praviti. A i oni koji su hteli kao da mi pomognu, tipa, da donesu svoj tanjir i spuste u sudoperu samo su mi jos zapusili istu, pa mi je trebalo tri sata posle svakog pranja da je otpusavam.

O ribanju kuce i svega necu ni da pisem! Taman sto sam sve sredila i sela da docekujem goste mm mi javlja kako se zapusila wc solja i dolazio je i vodoinstalater.

Sta da vam kazem, evo sad sedim kraj ove dve a kuca, pa blago receno, kao da je nuklearka sinoc eksplodirala.

Ne znam ko mi glavu nosi.

Millar SVAKA TI ČAST eto samo toliko!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar, bravo... :)

Jesam ti rekla da će sve biti super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kod vas vazi ono pravilo: uz supu se iznosi obavezno i kuvano meso i povrce (na posebnom tanjiru)?

Toga nema odavno... inače se i pored toga služila i sarma i punjene paprike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar SVAKA TI ČAST eto samo toliko!!!!!!!!!!!

Slažem se... :) Neću da kukam kada bude moja Slava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ti ja neki vernik, tako da se puno i nerazumem, ali u ovom nasem kraju je to pod obavezno.

Verujem... Kod mene u kraju ima puno koji slave ko i Neuhvatljiva.

Pogotovo sad veća slava sv. Aranđel - nama najčešća za idenje u goste :), a nikad niko nije slavio posno ako je sreda ili petak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema smisla...skroz sam zaboravila...posluzite se,drage moje...

eko-slave.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh hvala...hajde piši šta imate na meniju danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Tigi...šta si nam ti spremala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh hvala...hajde piši šta imate na meniju danas?

Hvala Tigi...šta si nam ti spremala?

Hladno i toplo predjelo-supa i meze sa salatama!

Glavno jelo-punjene paprike,rolovano meso sa krompirom,zapeceno,pogaca(slavski kolac)

Dezert-Torta sa kroasanima

Slava se obiljezava samo u njuzem krugu zbog prostora,kada rijesimo stambeno pitanje slavimo na veliko i svi ste pozvani! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlično..nije posno, jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlično..nije posno, jel?

Ne,oni ne poste,mada je posna slava,ali vidjecu ja kad krenemo "na veliko" da slavimo da to korigujemo,ipak nije u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako slava pada u post, trebalo bi posno praviti...mada moje komšije preko puta za Sv, NIkolu prave mrsno... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, srećna slava :) Jako mi se dopada tvoj meni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako slava pada u post, trebalo bi posno praviti...mada moje komšije preko puta za Sv, NIkolu prave mrsno... :mellow:

To radi i moja sestra i to je jako nezahvalno!Slazem se Neuhvatljiva,ali nezgodno je nekom drugom mijenjati ritual,ali ja cu ako BOG DA praviti posno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,oni ne poste,mada je posna slava,ali vidjecu ja kad krenemo "na veliko" da slavimo da to korigujemo,ipak nije u redu!

Prava si nam domaćica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako slava pada u post, trebalo bi posno praviti...mada moje komšije preko puta za Sv, NIkolu prave mrsno... :mellow:

Naša je sv.Ignjatije, 2.01. takođe pada u post i mi mrsimo...meni je to OK... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prava si nam domaćica :)

22134-Clipart-Illustration-Of-A-Yellow-E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo tigi! ja smatram da ako je Slava u vreme posta red je da se taj dan sprema posno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slava mojih roditelja je Sv. Nikola, i evo već se polako vrše pripreme, sad će to. Ja ću da im napravim neku tortu najvjerovatnije voćnu i malo pomognem mami oko pripreme ostalih jela a tata je zadužen za spremanje ribe. Posna slava je dosta zahtjevnija od mrsne, u smislu pripreme. Moji se baš svojski trude oko slave a imaju nekih 30-ak gostiju. Roditelji mm ne slave slavu, nikad im ni djedovi nisu slavili a inače slava im je Sv. Luka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša je sv.Ignjatije, 2.01. takođe pada u post i mi mrsimo...meni je to OK... :)

Jeste vi počeli mrsno da slavite ili je i svekar slavio mrsno?

Složila bih se sa mna, da ako pada u post, treba da se posti taj dan - to je ipak jednom godišnje slava. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste vi počeli mrsno da slavite ili je i svekar slavio mrsno?

Složila bih se sa mna, da ako pada u post, treba da se posti taj dan - to je ipak jednom godišnje slava. ;)

Oni su oduvijek mrsno slavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni su oduvijek mrsno slavili.

To mi je onda oke, nasledili ste mrsno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja djevojacka slava je Vidovdan a sada prvi put MM i ja cemo slaviti sv. Stefana, 9 januara - to je slava njegovog oca. Njegovi stričevi slave tu slavu ali on vec godima njih ne posjecuje, njegovog oca vec odavno nema (na zalost) i odlucili smo da pocnemo da je slavimo.

Sto se tice obicaja, hljeb i zito obavezno idu u crkvu da se osvestaju i da se ocita slava. Gostiju nece biti mnogo, samo najuza porodica :) a od klope cu spremiti ono sto imam u zamrzivacu tako da se ne trosimo previse

Predjelo od domaceg suhog mesa, sira i kajmaka,

Gulas od divljaci

Sarma

pecena purica, svinjetina i kuhana teletina

Umjesto pita (bureka) mislila sam da ispoham palacinke i to jedne sa sirom i kajmakom a druge sa mljevenim mesom

Kolaci i torte

Obavezno kuruza, slavski hljeb i uštipci.

Mozda se ubaci jos neki "delikates" iz savršene kuhinje moje mama kao što je slana torta od paprika i sl.

E sada, molim dame sa iskustvo da me upute da li sam nešto zaboravila, pošto je ovo prvi put da MM i ja lično organizujemo u svom stanu pa se bojim da neće ispasti kako treba ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.