odgovora

Objavljeno

Kamilice, bas lepo. Mislim da tako i treba da prodje dan Slave, u opustenoj atmosferi i da svi budu zadovoljni,a domacini obavezno raspolozeni da bi se gosti osecali dobrodosli. Inace nista to nema smisla. Slavu ne cine gosti, ali ako smo vec pozvali ljude trebamo svi da se osecamo lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predjelo: Pljeskavice i cevapi ( riblji), pita sa sampinjonima, jos neke razne kuglice i rolati

Salate: Paprika sa belim lukom,krastavcici, krompir salata, cvekla, salata sa sargarepom, sampinjoni i rotkva.

Posni pasulj, sarma, prodimljeni saran,pastrmka i skusa.

kolaci naravno Drugi dan mrsno predjelo,sarma,prasetina i jagnjetina. Mozda sam neke sitnice izostavila. Broj gostiju: Oko 30. Posladnjih par godina smo smanjili. Na moju srecu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel posno što pada u sredu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel posno što pada u sredu?

Da, samo bih ja poštovala posno i za drugi dan - ovako ima da nam se Dy se naradi - bukvalno spremaš dve slave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo bih ja poštovala posno i za drugi dan - ovako ima da nam se Dy se naradi - bukvalno spremaš dve slave...

Ma i ja bih posno oba dana, samo nece niko da me slusa. Cak je moja sveki htela torte mrsne za sutradan, rekla sam joj ako hoce da mesi nek izvoli, meni se smucili i ovi kolaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja bih posno oba dana, samo nece niko da me slusa. Cak je moja sveki htela torte mrsne za sutradan, rekla sam joj ako hoce da mesi nek izvoli, meni se smucili i ovi kolaci.

Ako oće torte - nek mesi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AJde u temu slave - da nam kažeš šta će biti na meniju kod tebe... ;) I kako ćeš da stigneš u igraonicu u četvrtak, imaćeš goste ;)

Slava je u sredu, i samo taj dan imamo goste, oko 12 odraslih i 4-oro dece...moj meni je sledeći:

1.Predjelo (suhomesnato, sir trapist i feta, kuvana jaja i kiseli krastavci), ruska salata i mimoza

2.goveđa domaća supa

3.sarma

4.pečenje i kupus salata

5.torta

Žito i kolač kupujem, mm, deca i ja ujutro odemo do crkve, posle toga se kod kuće poslužimo žitom i vinom, upalimo sveću, mm očita "Očenaš" i nas 4-oro doručkujem, svako od nas odlomi malo kolača. Gosti dolaze uglavnom posle 16h, tj. pravo sa posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, ne postite taj dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, ne postite taj dan?

Ne. Mi ni inače ne postimo sredom i petkom...da nam slava pada u neki važan post, onda bih pravila posno...ali otkad sam došla u ovu kuću, oni prave mrsnu slavu...kada god da pada (mislim na dane u nedelji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Mi ni inače ne postimo sredom i petkom...da nam slava pada u neki važan post, onda bih pravila posno...ali otkad sam došla u ovu kuću, oni prave mrsnu slavu...kada god da pada (mislim na dane u nedelji)

Ni mi ne postimo sredu i petak ali kad slava padne taj dan onda postimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi ne postimo sredu i petak ali kad slava padne taj dan onda postimo.

Mislim da je to i razumljivo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to i razumljivo... :)

Nisam ti ja neki vernik, tako da se puno i nerazumem, ali u ovom nasem kraju je to pod obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ti ja neki vernik, tako da se puno i nerazumem, ali u ovom nasem kraju je to pod obavezno.

Ni ja isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kod vas vazi ono pravilo: uz supu se iznosi obavezno i kuvano meso i povrce (na posebnom tanjiru)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kod vas vazi ono pravilo: uz supu se iznosi obavezno i kuvano meso i povrce (na posebnom tanjiru)?

Mi to zovemo rinflajs.. nekada davno je moja baba iznosila uz supu i za slavu a i inace kad jedemo supu, ali sad mi ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kod vas vazi ono pravilo: uz supu se iznosi obavezno i kuvano meso i povrce (na posebnom tanjiru)?

Da...ali ja sam taj deo izbacila...bilo je ili to ili sarma...ja sam više volela sarmu da izbacimo...ali ispade da je to u Srbiji glavno jelo... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi to zovemo rinflajs.. nekada davno je moja baba iznosila uz supu i za slavu a i inace kad jedemo supu, ali sad mi ne.

Tako je, rinflajs! :rolleyes:

Zato moja svekrva sprema corbu, da ne bi iznosil i supu i rinflajs! ;)

Da...ali ja sam taj deo izbacila...bilo je ili to ili sarma...ja sam više volela sarmu da izbacimo...ali ispade da je to u Srbiji glavno jelo... <_<

Sad sve vise zena, umesto sarme za slavu ubacuje podvarak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je, rinflajs! :rolleyes:

Zato moja svekrva sprema corbu, da ne bi iznosil i supu i rinflajs! ;)

Sad sve vise zena, umesto sarme za slavu ubacuje podvarak!

A moja luda mama sprema i podvarak i sarmu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sve vise zena, umesto sarme za slavu ubacuje podvarak!

Ja to nikada nisam jela...

Jel problematično za sipanje u tanjire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikada nisam jela...

Jel problematično za sipanje u tanjire?

Nije, sto bi bilo? Nikad nisi jela podvarak, ne svidjati se ili nisi imala prilike da jedes?

Ja vise volim podvarak od sarme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikada nisam jela...

Jel problematično za sipanje u tanjire?

Sitno seckan kiseli kupus sa suvim mesom (to su glavni sastojci). Sluzi se vrelo, sipa se kasikom, kao i sarma, uostalom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, sto bi bilo? Nikad nisi jela podvarak, ne svidjati se ili nisi imala prilike da jedes?

Ja vise volim podvarak od sarme :)

Sitno seckan kiseli kupus sa suvim mesom (to su glavni sastojci). Sluzi se vrelo, sipa se kasikom, kao i sarma, uostalom!

Hvala cure, nikada nisam imala priliku, nisam vidjela da to neko ovdje sprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, prosto MORAS da napravis i probas podvarak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, prosto MORAS da napravis i probas podvarak. :)

OK...djeluje jednostavno za napraviti i ukusno za pojesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.