Apetit u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Inace nikada nisam imala problema sa ishranom,ali sam u trudnoci imala par perioda kada sam sebe terala da jedem,narocito oko 5-6 meseca. Meso mi nije broj 1 namirnica,pa ni tada nije bilo,voce sam mogla stalno da jedem,ali to nije dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete li se kontrolirati napadima gladi, zelje za slatkim, slanim ili slicno?

Ja svaki put kad mazem kruh kceri sa Nutellom dodje mi da uzmem zlicu i smlatim cijelu teglicu! Voce isto ne mogu da prestanem jesti, jedem dok mi nije vec muka. :blink: Po noci moram spavati na tri jastuka jer mi se sve vraca jer mi je zeludac pretrpan. Zivo cudo sto se nisam jos vise udebljala!!!

Ja nemam nekih problema sa apetitom... Sedmi sam mesec i jedem sve normalno kao i pre trudnoce... Nemam napade gladi... Imam sest kila viska od pocetka trudnoce do sad ali to se ne primecuje... Drugi ne primecuju a ni ja osim malkice vecih butina... 626gdau.gifDa ne pricam nista tu su jos tri meseca.. Vishenka_09.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam do unazad 2 nedelje normalno uobroceno jela,ali sad vec moram da se kontrolisem :P Mogla bih stalno da zvacem, i vidim da sam za ove 2 nedelje od kad mi se apetit otvorio dodala 1,5 kg.. Srecom, ide na stomak i butine,ali kako sam sa nekih 7kg viska ostala trudna, gledam da prikocim sa jelom kad god mogu :blink: Inace poludela sam za spagetama i picma (uzas), tako da mozete da zamislite kakvu borbu sa sobom vodim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su samo slatkisi problem (samo toliko :D )... Ne mogu a da ne gricnem nesto slatko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u zadnje vreme cesce gladna nego ranije, dobro i dalje ne jedem nakon sedam uvece, ali zato po ceo dan mislim o hrani, dobro je dok mislim, a ne jedem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje sve imamo problem sa kilogramima, visak ili manjak, kako kome. Ja sam na pocetku trudnoce imala 75 kg, i to je bio neki visak, al dole nije htelo bas nikako. Kad sam saznala da sam trudna, iskreno, uplasila sam se kako cu tek da se ugojim. Ne zanm dal je to u redu al od pocetka pa do sada imam 3 kg vise, znaci 78 kg. Doktor mi nije nista rekao, smatram da je za sad dobro al kako ce da bude videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja imam srece sto slano, ok trazi mi se, jedem, al' sam nasptljiva na salatu (krastavac, paradajz, paprika i luk; Mmmmmmmm) i voce (pomorandze, mandarine, jagode i jabuke)... A joj, toga neznam koliko mi je dosta!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao curice, ja sam u 12-oj nedelji i udebljala sam se 2 kg što je za mene mnogo jer sam imala 49 kg kada sam zatrudnela. Stalno mislim na hranu i jedu mi se kalorične stvari (cevapi, hamburgeri i sl) grozno. Ali nema veze bitno je da je beba hvala Bogu dobro i nije mi žao što ću biti burence xe xe. Zanima me dali je još neko od vas čuo da jagode ne treba trudnice da jedu navodno zbog nekakve alergije??? Ja ih obožavam i nemogu im odoljeti a negde sam pročitala da trudnice ne smeju jesti jagode i med???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao curice, ja sam u 12-oj nedelji i udebljala sam se 2 kg što je za mene mnogo jer sam imala 49 kg kada sam zatrudnela. Stalno mislim na hranu i jedu mi se kalorične stvari (cevapi, hamburgeri i sl) grozno. Ali nema veze bitno je da je beba hvala Bogu dobro i nije mi žao što ću biti burence xe xe. Zanima me dali je još neko od vas čuo da jagode ne treba trudnice da jedu navodno zbog nekakve alergije??? Ja ih obožavam i nemogu im odoljeti a negde sam pročitala da trudnice ne smeju jesti jagode i med???

Ne znam, nisam nigde naletela na taj podatak. Ali znam da sam u trudnoći jela jagode kao blesava, nisam mogla da se zaustavim i nisam primetila nikakve posledice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre prve trudnoce nisam imala nikakav apetit-nisam osecala potrebu za hranom. Znala sam da sam gladna-tek kad pogledam na sat i vidim da je vreme rucku. Desavalo mi se cesto da zaboravim da jedem ceo dan i da me nesvestice podsete da sam zaboravila obroke. Onda sam ostala u drugom stanju-i sve se okrenulo. Posle mnogo godina, ponovo sam osetila glad i zelju za hranom...pocelo je kao zelja za kajmakom i sirom (da li mi verujete da po pola kg pojedem uz film?!?! ) a onda se ta zelja prosirila i na sve jestivo :D Nisam bila probirljiva-ali sam kolicinski dosta ruckala. U petom mesecu sam se zabrinula za kilazu ali to mi nije smetalo da idalje klopam sve sto iznesu na sto :D Kao da sam bila non-stop gladna!?!? Od 48kg dosla sam na 70kg-(od tad nisam smela da stanem na vagu)... Posle porodjaja sve se vratilo na staro. Ja bez apetita, ruckam kad vidim da je vreme rucku ali zato beba (hvala Bogu) rucka sve sto joj ponudim. Nista ne odbija-kao dok je bila u stomaku :D Ja sam smrsala za godinu dana bez dijeta i sad sam sa 54kg usla u drugu trudnocu. Jos uvek nemam simptome, ali se nadam da se necu toliko ugojiti kao i u prvoj... Pokusacu da vodim vise racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos svima ja sam trenutno na kraju sedmog meseca.imala sam malih problema sa kolabiranjem i odjednom sam pocela nenormalno da jedem,na svaka 2 sata imam obroke,i to bas obilne,slatko takodje tamamim samo tako,cak sam pocela i nocu da ustajem,pa sam pocela jako da se brinem.ogladnim u sekundi,pocnem da se tresem a jela sam npr pre 2 sata pa me interesuje jel to normalno.pomozite ako ste imale slicna iskustva,jako se brinem :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene sledeca situacija.

Prva tri meseca uz konstantne mucnine, dobila sam 2 kg. Sada sam u 6. mesecu i nabacila sam jos 5 kg, ukupno 7kg do sada, nadam se da ce i dalje ici ovim tempom:)

Pozdrav svima i srecno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos svima ja sam trenutno na kraju sedmog meseca.imala sam malih problema sa kolabiranjem i odjednom sam pocela nenormalno da jedem,na svaka 2 sata imam obroke,i to bas obilne,slatko takodje tamamim samo tako,cak sam pocela i nocu da ustajem,pa sam pocela jako da se brinem.ogladnim u sekundi,pocnem da se tresem a jela sam npr pre 2 sata pa me interesuje jel to normalno.pomozite ako ste imale slicna iskustva,jako se brinem :(.

Danijela, rado bih ti pomogla ali nemam bas neku ideju, sem da, kako si ti opisala, je to bas puno. Pokusaj da jedes sto manje slano, masno, slatko, jedi crni hleb... Mozda je to neki period, ali pazi se. Ne samo zbog izgleda, nego i zdravlja. Pozz

Kod mene sledeca situacija.

Prva tri meseca uz konstantne mucnine, dobila sam 2 kg. Sada sam u 6. mesecu i nabacila sam jos 5 kg, ukupno 7kg do sada, nadam se da ce i dalje ici ovim tempom:)

Pozdrav svima i srecno:)

Trudi, po tvom komentaru bih rekla da si zadovoljna dosadasnjim povecanim brojem kilograma. I ja sam usla u sesti i do sada nabacila 7 kg, ali nisam bas srecna, jer se u poslednjem periodu najvise doda. Cini mi se da je sada savim izvesno da cemo imati vise od optimalnog?! Ne znam, mozda gresim... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uskoro u 9 mesecu, do sad sam dobila 12 kg. s tim da sam u januaru dobila 4,4kg. zadovoljna sam sto se toga tice, u prvoj sam trudnoci dobila 17kg..

ni prvi put a ni sad nisam osecala potrebu za necim posebno niti da mi se nesto nije jelo.. redovna situacija, nikada mucninne, nista!!!

samo za pozeleti !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela, rado bih ti pomogla ali nemam bas neku ideju, sem da, kako si ti opisala, je to bas puno. Pokusaj da jedes sto manje slano, masno, slatko, jedi crni hleb... Mozda je to neki period, ali pazi se. Ne samo zbog izgleda, nego i zdravlja. Pozz

Trudi, po tvom komentaru bih rekla da si zadovoljna dosadasnjim povecanim brojem kilograma. I ja sam usla u sesti i do sada nabacila 7 kg, ali nisam bas srecna, jer se u poslednjem periodu najvise doda. Cini mi se da je sada savim izvesno da cemo imati vise od optimalnog?! Ne znam, mozda gresim... :huh:

hvala ti nale na savetu...jeste mnogo i kilaza pocinje da mi se uvecava,do 6-og meseca sam nabacila 5 kg a u sedmom i na pocetku osmog,gde sam sad jos 10...al valjda nece ici jos puno na gore :)...ja i dalje jedem vodjena cinjenicom da je ovaj mali zrk ipak najbitniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale, telesni indeks pre trudnoce mi je bio normalan, sto znaci smem da se ugojim od 11,5 do 16kg. Za nas period ( 6. mesec ) se i preporucuje od 5 do 7 kg dobitka, tako da se nadam da ce i dalje ici u propisanim granicama;)

Trudicu se koliko je do mene:) da ne predjem granicu.

;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao taj apetit!!! Ja sam shvatila da sam u drugom stanju pre nego sto mi je to test potvrdio. Imala sam takve napade gladi. I to mi se jela samo odredjena hrana. Npr. mladi luk uz sve i svasta u veeelikim kolicinama, spanac i sokovi koje inace slabo pijem.

Zanimljivo mi je to sto ne osecam glad onu uobicajenu, nego odjednom slabost, drhtavicu i bol u zeludcu. Trudim se i trudicu se da se zdravije hranim.

Pre trudnoce sam imala 55-56kg a visoka sam 172. Nadam se da necu dobiti vise od 15kg. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav :)

Ja sam za ovo vreme uspela da se ugojim citavih 5kg sto je previse! Jedem samo najgore stvari, muka mi je po ceo dan. Nije mi muka samo dok jedem pa se tako lecim :D Em sto jedem nezdravu hranu, em sto jedem u nezdravo vreme... Juce sam pojela pola lubenice od 14kg. I sad je jedem....Pocela sam da pijem sokove sto inace ne pijem, jer mi je od vode muka... Kako sam krenula pocecu da se pitam kako cu zavrsiti, ali dzaba kada ne mogu da se kontrolisem :( ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje :D ! Da li je moguce da su neke zene cak i u trdnoci opterecene kilazom??? Ne treba jesti kao da smo kante za smece,ali pojacana iskrana,osecaj gladi i neki prohtevi su sasvim normalni!!!! Ja sam do ulaska u peti mesec jela jednom dnevno i to kada me namole,sada imam pojacan apetit,beba raste Bogu hvala, jedem i po deset puta dnevno, ali u manjim kolicinama. Jedem dosta voca, povrca, piletinu, izbacila sam odavno beli hleb, ali zato ako nema sladoleda u kuci za mene je smak sveta. Pre neki dan sam pojela parceprasetine...htela sam da umrem. I da se ugojim puno,a nisam i necu, pa smrsacu posle, kada iznesem to malo i neprocenjivo bice na svet. Opustite se i uzivajte u svakom trenutku trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My baby o toj korekciji ishrane sam i ja pisala. Ne mozes se opustiti i jesti sve i svasta i onda komentarisati kako ces se ugojiti i sta posle. Ja sam pre trudnoce tamanila slatkise, ali sam ih zamenila vocem kojeg sada ima koliko hoces. Beli hleb-integralnim, crveno meso-piletinom, ribom, jedino ne mogu bez sladoleda. Lakse mi je da se krecem, posto volim da setam. Meni takav rezim ishrane prija,a i ne ugrozava razvoj bebe. Nista lose zaista. Ako sam tako shvacena...izvinite!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 20-oj nedelji tek!!! I meni se tek sada otvorio apetit, ali jedem po malo i ovo sto jedem. Svako ima svoje. Odoh ja da jedem sladoled :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 33-oj nedelji i tamanim voce,od ove vrucine nemam apetit da nesto teze stavim usta.Do sad sam se ugojila 7 kg,nadam se da cu nabaciti jos 3-4. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja sam mećava :D

Dobijem takve napade gladi, da ne jedem, već proždirem :D

Sreća pa nisu česti... nekada danima nisam gladna, jedem samo eto, jer mora da se jede, ali onda dobjem napad pa bih pojela sve :D

sada sam u periodu gladi... što mi dodatno teško pada jer imam nesnosnu grušicu... ma haos ... nisam mogla ni da predpostavim da će mi hrana biti ovolika preokupacija ...

e da... ugojila sam se 7. kg, a 28. nedelja sam... ja verujem da je zato što se trudim da što više šetkam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.