Apetit u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Mozete li se kontrolirati napadima gladi, zelje za slatkim, slanim ili slicno?

Ja svaki put kad mazem kruh kceri sa Nutellom dodje mi da uzmem zlicu i smlatim cijelu teglicu! Voce isto ne mogu da prestanem jesti, jedem dok mi nije vec muka. :blink: Po noci moram spavati na tri jastuka jer mi se sve vraca jer mi je zeludac pretrpan. Zivo cudo sto se nisam jos vise udebljala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, moze :)

Ja sam ostala trudna sa punih 104kg!! A sad na pocetku sedmog imam 106 - 107, sto bi znacilo samo 2-3 kilice. Naravno, to je zato sto sam naglo smrsala u prva tri meseca, jer su mi se stabilizovali hormonski poremecaji zbog kojih sam se dugo gojila i dzabe se borila.

Ali puno je uticao i rezim ishrane. Nikad u zivotu nisam to radila - jedem po 7 puta na dan! Ali po malo. Naterali su me lekovi koje moram piti i to uz obrok. A ja obrokom smatram i 2 mandarine, tako da su te zdrave navike doprinele laganom gojenju.

Nikad ne dozvoljavam da budem gladna, uvek nesto gricnem, ali gledam da to ne bude kaloricno i nezdravo, i da bude malo. Naviknes se. Ali zato ponekad pojedem pizzu, cokoladu, cips.....samo retko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja nemam nikakav apetit. Jedem zato što moram. Ne osećam ukuse tako jako kao ranije, nemam nikakve napade ni slatkog ni slanog.

Od početka do sada (29. nedelje) sam se ugojila izmedju 7-10 kilograma, ali računam da je pola barem ona voda koju unosim tokom dana :) Voda mi najteže pada u trudnoći :D

Jedem jabuke kao luda i mandarine jer znam da su zdrave. Sočivo takodje, zbog gvoždja. Ali baš nisam luda za hranom, što je totalno suprotno recimo ranijim napadima pre menstruacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja nemam nikakav apetit. Jedem zato što moram. Ne osećam ukuse tako jako kao ranije, nemam nikakve napade ni slatkog ni slanog.

Od početka do sada (29. nedelje) sam se ugojila izmedju 7-10 kilograma, ali računam da je pola barem ona voda koju unosim tokom dana :) Voda mi najteže pada u trudnoći :D

Jedem jabuke kao luda i mandarine jer znam da su zdrave. Sočivo takodje, zbog gvoždja. Ali baš nisam luda za hranom, što je totalno suprotno recimo ranijim napadima pre menstruacije :)

ni ja nisam imala apetit, da sam mogla zivela bih na mandarinama. I jako mi je bilo tesko jesti tako puno puta, ali sve za bebirona :) i sad sam se vec navikla. Pre mesec dana, po ulasku u sesti mesec sam pocela dobijati apetit, pa mi vise ne pada teko da jedem :D

Ali i dalje pazim....gricnem malo, zdravo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja nisam imala apetit, da sam mogla zivela bih na mandarinama. I jako mi je bilo tesko jesti tako puno puta, ali sve za bebirona :) i sad sam se vec navikla. Pre mesec dana, po ulasku u sesti mesec sam pocela dobijati apetit, pa mi vise ne pada teko da jedem :D

Ali i dalje pazim....gricnem malo, zdravo....

U 15-toj sam nedelji trudnoće i ugojila sam se samo 1kg, a apetit imam. Od voća mi najviše prijaju pomorandže. Ovaj 1kg me malo zbunjuje ali doktorka kaže da je to uredu i da je bebac super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 15-toj sam nedelji trudnoće i ugojila sam se samo 1kg, a apetit imam. Od voća mi najviše prijaju pomorandže. Ovaj 1kg me malo zbunjuje ali doktorka kaže da je to uredu i da je bebac super.

jeste ok, to je samo jedna kilica. Mnoge trudnice od pocetka imaju apetit kao vuk, zato probaj i ti umereno, malo, vise puta, i da mnogi od tih obroka budu voce, jogurt, ili tako nesto negojazno. I nece biti problema.

Najbitnije je da je beba zdrava. Misli na nju kada nesto jedes ili pijes, znaces odmah da li u redu to konzumirati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raduj se sto nije 5 kg, nego "samo" jedna. Doci ce to kad tad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raduj se sto nije 5 kg, nego "samo" jedna. Doci ce to kad tad :D

Znam :D i svesna sam toga! Nisam od onih trudnica koje maštaju o hrani (to sam radila pre trudnoće B) ) ali jedem, jedem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam :D i svesna sam toga! Nisam od onih trudnica koje maštaju o hrani (to sam radila pre trudnoće B) ) ali jedem, jedem :rolleyes:

a moram reci da je moj ginekolog, umesto da me grdi sto sam vec bila debela, rekao da se manim tih briga oko kilaze, da se opustim i uzivam. Rece mi da sam ja ovako dobra i da mi je lepa tetovaza (?), ma divan covek :lol:

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam se pre trudnoće naglo ugojila, mislila sam da ću biti ogromna! A ja, ništa! Neka halapljiva beba! Sve mi pojede :D još malo će i mene :rolleyes:

Taj tvoj doktor je stvarno extra! Mnogi bi odmah kritikovali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazem ja lepo da je taj covek retki dragulj.... znaci ici kod ginekologa sa osmehom, prica viceve, ne osetis da te pregledava, a stvarno strucnjak u akuserstvu.... to ti je prava sreca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna jela sam sve sto vidim i nadjem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazem ja lepo da je taj covek retki dragulj.... znaci ici kod ginekologa sa osmehom, prica viceve, ne osetis da te pregledava, a stvarno strucnjak u akuserstvu.... to ti je prava sreca

I ja imam super doktorku. S obzirom da mi je ovo prva trudnoca, na sva moja pitanja (mozda i dosadna) ona ima odgovor. Nije od onih koji te iskuliraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...na sva moja pitanja (mozda i dosadna) ona ima odgovor. Nije od onih koji te iskuliraju.

MM se cudi kako ginekolog ne poshizi od mojih pitanja :)

a to je nase pravo da znamo, i za to se uvek borite, radi se o vasem detetu i vama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM se cudi kako ginekolog ne poshizi od mojih pitanja :)

a to je nase pravo da znamo, i za to se uvek borite, radi se o vasem detetu i vama!

:D Nije njima lako sa nama debelicama, ali šta će ljudi, moraju da nas trpe B):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda trpe, ali bi trebali biti nama na usluzi, kada su vec izabrali to zanimanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se srećom nisam mnogo ugojila u trudnoći. Prva 4 meseca sam baš slabo jela jer sam imala jake mučnine. Kada je to prošlo apetit mi je bio kao pre trudnoće. Nije mi se ništa posebno jelo, jedino nisam mogla da smislim maslinke i kafu koje sam pre trudnoće mnogo volela .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da vidim jabuke, a volela sam ih. I sad u sedmom mi se prvi put javlja bilo kakva posebna zelja i to bas Milka cokolada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da vidim jabuke, a volela sam ih. I sad u sedmom mi se prvi put javlja bilo kakva posebna zelja i to bas Milka cokolada :)

Da ti pošaljem jednu Milku punjenu malinama ;) , nego, malo si mi daleko :D

Kako da povećam apetit kad mi se ništa ne jede? Jedem, baš što moram. Jedino mi uvek odgovara pica, čips, smoki, piletina i pomorandže. Sokove ne pijem jer mi smetaju. Pijem samo mineralnu vodu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvom tromesecju zivela na jako zakiseljenoj zelenoj salati sa rotkvicama mesec dana! Meso i slatkise nisam mogla ni da vidim, a kamo li jedem! Nisu mi mucnine bile tako strasne, ali sam se odvikla od neke hrane.

Posle toga sam se navukla na nektarine i sok od jabuka, a od ostalog sve ko i pre i sa apetitom i sa vrstom hrane. U poslednjem tromesecju mi je zeludac bio toliko mali da bi u restoranu od cele porcije jedva i pola pojela. Tad sam jela cesce, al bi mi bilo zao da mi mm smaze ostatak obroka svaki put <_< Na porodjaju sam bila na +10, iz porodilista izasla sa +2 i onda krenula da jedem da nadoknadim sve sto u trudnoci nisam mogla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, jedem sve, zato što znam da moram ali tek toliko da utolim glad. Imam 5 manjih obroka dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila dobra do 8. meseca, hranila se zdravo i umereno, sa malim izletima naravno, npr picaaaaa... nisam jela ni slatkiše jer mi nešto nisu prijali... onda sam prestala da radim, po ceo dan kući sa svekrvom, leto, vrućina ne mogu napolje i tako sam počela samo da jedem... još su mi i šećer i gvožđe baš bili niski pa mi je dr rekla da malo pojačam ishranu... i ja tako zadnja dva meseca +12kg... strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ujna mi je pricala,dok,je bila trudna da je jela zemlju iz saksije :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna jela sam sve sto vidim i nadjem. :rolleyes:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna jela sam sve sto vidim i nadjem. :rolleyes:

I JA! I JA! I JA! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.