Apetit u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Joj, primetila sam kod sebe da mi je nešto zadnjih dana baš smanjen apetit..ništa mi se ne ručka..da li je to prolazno? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja srecom nisam imala napade gladi niti neke posebne prohteve, osim sto su mi se u 2.mesecu jaaako jele lubenice,a bio je februar :)

Inace, sve mi se cini da od mog suzdrzavanja nemam neke koristi jer imam 11kg+ u 24.nedelji,a ne izgledam debelo, niti sam onako naduvena kako je ponekad slucaj s trudnicama.

Jeino sto sam morala da izbacim, bas zbog vode (pretpostavljam da su bar 3kg voda, nema druog objasnjenja) jeste so, a bas volim slano. Ma sto se mora nije ni tesko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to sve zavisi od organizma osobe koliko će se udebljati, ima žena koje slabo jedu a narastu kao "krofnice"...

Smatram da je najbitnije jesti voće i unositi dosta tečnosti, kao i grickati bademe.

Smanjiti unos grickalica tipa čipsa i smokija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, trenutno tamanim sladolede u enormnim kolicinama, iako nikada prije nisam bila neki ljubitelj ove poslastice.

Lubenica mi se jela dok je jos nije bilo, a sada kada je vidim, uopste mi se ne jede... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, trenutno tamanim sladolede u enormnim kolicinama, iako nikada prije nisam bila neki ljubitelj ove poslastice.

Lubenica mi se jela dok je jos nije bilo, a sada kada je vidim, uopste mi se ne jede... :unsure:

Da si nam ti ziva i zdrava! ;) Ja kada sam bila trudna jedno vece sam obrstila 2 porodicna sladoleda, a inace sam ga svaki dan tamanila, po jedan dva, na drsku.. mljac! Dodje mi ponovo da zatrudnim! :lol: :lol: Salim se, naravno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to sve zavisi od organizma osobe koliko će se udebljati, ima žena koje slabo jedu a narastu kao "krofnice"...

Smatram da je najbitnije jesti voće i unositi dosta tečnosti, kao i grickati bademe.

Smanjiti unos grickalica tipa čipsa i smokija...

mmmmmm... pomenula si krofnice...

Ja se u 12 nedelji nisam ugojila, varira mi tezina 1-2 gore, onda 1-2 dole, zvisi koliko jedem i koliko povracem koji dan. Sreca pa sam se pred trudnocu malo popravila pa ne izgledam kao isposnela logorasica. Ja sa svojih 160cm ima sada 47kg.

Juce nisam jela nista konkretno, ceo dan voce i neke integralne perece. Nisam mogla nista jer prethodna trii dana bljujem sta god da pojedem. Danas sam normalno jela i nije mi muka :)

A kad kucam ovde na forumu, pa ovo dugmence ipod teksta, "VRH STRANE", kako ga pogledam ja citam vrsta hrane... Samo o njoj mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je u prvoj trudnoci konstantno bilo muka, mada nisam povracala, sve mi se gadilo, slatkise i cokoladu koju obozavam, nisam mogla ni da vidim, nes kafa mi se gadila sve vreme trudnoce i dok sam dojila bebu. Jela mi se supa, sto je meni bilo prosto neverovatno, jer sam supu do tada jela samo na silu!Ugojila sam se 11kg., izgubila na porodjaju 9kg., a ova 2kg viska skinula jos u porodilistu, po povratku kuci smrsala jos 5kg., tako da sam 2 nedelje posle porodjaja bila mrsavija nego u srednjoj skoli!Tri godine sam, na moju srecu, drzala tu kilazu! Sada sam ponovo u drugom stanju, 20-ta nedelja, i ugojila sam se 1kg. Za razliku od prve trudnoce, apetit mi je u pocetku bio ogroman, jelo mi se slano (inace nikada ne solim hranu, niti jedem slano), tamanila sam meso (koje obicno ne jedem), pastetu i parizer (koje inace ne jedem vec 25god.)....sve naopako! Medutim, od skoro sam izgubila apetit i vise mi se nista ne jede! Jedem samo zato sto moram i kad me muz natera. Beba raste normalno, krvna slika mi je o.k. Ocito da je sve individualno!

I da ne zaboravim, drugarica mi je rekla da je jako dobro da se jede sladoled u trudnoci!Ona ga je jela u nenormalnim kolicinama, i kada je to rekla doktorki, ova joj je odgovorila da je to jako dobro za bebu, tj. za bebin mozak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, moze :)

Ja sam ostala trudna sa punih 104kg!! A sad na pocetku sedmog imam 106 - 107, sto bi znacilo samo 2-3 kilice. Naravno, to je zato sto sam naglo smrsala u prva tri meseca, jer su mi se stabilizovali hormonski poremecaji zbog kojih sam se dugo gojila i dzabe se borila.

Ali puno je uticao i rezim ishrane. Nikad u zivotu nisam to radila - jedem po 7 puta na dan! Ali po malo. Naterali su me lekovi koje moram piti i to uz obrok. A ja obrokom smatram i 2 mandarine, tako da su te zdrave navike doprinele laganom gojenju.

Nikad ne dozvoljavam da budem gladna, uvek nesto gricnem, ali gledam da to ne bude kaloricno i nezdravo, i da bude malo. Naviknes se. Ali zato ponekad pojedem pizzu, cokoladu, cips.....samo retko.

:) Svaka ti cast! Meni je ovo sada druga trudnoca. U prvoj sam se mnogo udebljala, zato sto sam slusala pogresne ljude!! Sada mi bas treba savjet kako da se ne udebljam ponovo toliko. Nadam se da ce mi ovo pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnjih dana sam primetila da mi se baš uvećao apetit..dal je to normalno? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnjih dana sam primetila da mi se baš uvećao apetit..dal je to normalno? :lol:

E a kod mene bas obrnuto,ne jede mi se nista sem voca... :blink::blink: Zato trpam mandarine,mmm,sto prijaju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a kod mene bas obrnuto,ne jede mi se nista sem voca... :blink::blink: Zato trpam mandarine,mmm,sto prijaju... :rolleyes:

Negde sam pročitala da je pred sami porodjaj uvećan apetit hehe..možda, možda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam pročitala da je pred sami porodjaj uvećan apetit hehe..možda, možda :lol:

Pa po tom "verovanju" ja sam trebala da se porodim u 8 mesecu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene obrnuto, ja sam u 9 smrsala, pred sam porodjaj nista mi se nije jelo :huh: . Ali probila sam termin pa mozda od straha....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

planirala sam da idem kod nutricioniste, jer vec imam puno viska..

trenutno sam na neke 84kg ali sam tek 7 nedelja , tacnije 6w5d , i ne zelim da odem preko 100...

da li nneko ima iskustva , ili je cuo da se ide u drugom stanju kod nutricioniste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

planirala sam da idem kod nutricioniste, jer vec imam puno viska..

trenutno sam na neke 84kg ali sam tek 7 nedelja , tacnije 6w5d , i ne zelim da odem preko 100...

da li nneko ima iskustva , ili je cuo da se ide u drugom stanju kod nutricioniste...

Kod nas u DZ ima nutricionista i naravno po preporuci ginekologa odlazi se kod nje. Ako mislis da treba da odes zasto da ne, pa cisto na neki informativni razgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj apetit je ravan nuli... Meso ne mogu ocima da gledam, pretvorila sam se u biljojeda... Samo povrce i voce, zitarice i mlecni proizvodi... Nista drugo mi ne prija... Mada necu da sekiram, bebica je super, moja krv dobra... A sad to sto ja ne jedem ocigledno nema posledice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako kroz mleko, jaja i jos neke namirnice unosis dovoljno proteina, onda OK. Pa i vegeterijanke radjaju zdrave bebe. Bitno je da osim vitamina, minerala i uglj. hidarata, uneses i dovoljno masnoca i proteina (gradivna materija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj apetit je ravan nuli... Meso ne mogu ocima da gledam, pretvorila sam se u biljojeda... Samo povrce i voce, zitarice i mlecni proizvodi... Nista drugo mi ne prija... Mada necu da sekiram, bebica je super, moja krv dobra... A sad to sto ja ne jedem ocigledno nema posledice...

Pozdrav Bebo Dimic, moram da ti kazem da nisi jedina koja ima takav proglem. Elem, moja drugarica nije bas vege ali nije ljubitelj mesa i bas ga retko jede. U trudnoci, isto kao i ti, nije mogla ocima da ga vidi. Ginekolog je terao da jede pa makar konjsko mesto zbog proteina i gvozdja (jer jedino meso u organizam unosi dovoljne kolicine gvozdja koja se najbolje apsorbuje u organizam).

Probaj da pojedes makar jednom nedeljno parce mesa. Naravno nije pod obavezno ali kasnije u trudnoci moze da ti utice na kolicinu gvozdja.

U svakom slucaju bebica je sada devojcica od dve godine i takodje meso ne moze ocima da vidi :rolleyes: ali je hvala bogu ziva, zdrava i prava. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha....drago mi cuti jer sam ista bila pa sam sa 65kg nagurala na 1o5kg .... i sad imam80kg a bebi je vec 1o mjeseci...pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, ja ne znam sta cu...polako me prestaju mucnine, ali sad je fazon da mi se gadi sve ono bukvalno sve sto sam kuvala u predhodnih sedmica dok su mucnine trajale...ma sta god muz i ja pricamo hajde to sutra za rucak meni neki cudam miris u nosu, zeludac se prevrne mislim da bi dusu povratila...a dok su mi trajale one najintenzivnije mucnine ta hrana mi se nije gadila uopste, niti sam i jednom povratila....znaci gotovo u ovih 6 nedelja koliko su mi mucnine trajele ja sam skoro sve ispucala sto inace spremam i sto volimo oboje da jedemo:)))...inace moram da napomenem da sam jako, jako izbirljiva sto se tice hrane, ali ne i mrsava sto se kaze negde normalna.....majke mi ludim ne znam sama sta da jedem osim supe iz kesice:))), ali je interesantno ono sto sam ja kuvala to mi je fuj, a sto sam vani jela ne:)))

I ja sam imala problem da kuvam, i da mi se gadi kuvana hrana, iako sam znala da je ona najzdravija a i jedem je celog života. A kad se van kuće jede onda nemam problema :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, ja ne znam sta cu...polako me prestaju mucnine, ali sad je fazon da mi se gadi sve ono bukvalno sve sto sam kuvala u predhodnih sedmica dok su mucnine trajale...ma sta god muz i ja pricamo hajde to sutra za rucak meni neki cudam miris u nosu, zeludac se prevrne mislim da bi dusu povratila...a dok su mi trajale one najintenzivnije mucnine ta hrana mi se nije gadila uopste, niti sam i jednom povratila....znaci gotovo u ovih 6 nedelja koliko su mi mucnine trajele ja sam skoro sve ispucala sto inace spremam i sto volimo oboje da jedemo:)))...inace moram da napomenem da sam jako, jako izbirljiva sto se tice hrane, ali ne i mrsava sto se kaze negde normalna.....majke mi ludim ne znam sama sta da jedem osim supe iz kesice:))), ali je interesantno ono sto sam ja kuvala to mi je fuj, a sto sam vani jela ne:)))

Ja sam isto uzasno izbirljiva i ne mogu da jedem ono sto inace kuvam, a mislim da je to zbog svih onih mirisa koji se sire dok kuvamo, pa kad najzad dodje vreme da jedes bude ti muka od svih tih mirisa, pa sledeci put cim pomislis na to jelo asocijacija je taj miris, a ne ukus :) Bilo bi dobro ako ima neko drugi da ti kuva... Lakse ces moci da jedes... Ja nijednom nisam povratila hranu, ali mi je zato svako jutro i dalje muka i jos ponekad povracam na prazan stomak ujutru... Apetit mi je los, ali jedem po 5-6 puta po malo i trudim se da sto cesce to bude i zdravo, ali i hranljivo, jer mi je tesko da odredim, pre trudnoce nisam jela nista masno, od mlecnih proizvoda samo jogurt i to obran i jela sam jako malo i mrsava sam, pa ne znam ni da ocenim koliko treba da jedem, valjda zato jos ni kilo nisam nabacila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic, opusti ste... Do sada i nije moralo da se gojis ali polako ovih nedelja bi trebalo da ti se pokaze na kilazi bar 0.5kg ali opet i to nije moranje jer najbolji pokazatelj da ti je sve kako treba je tvoja krvna slika i uz bebe ako su te dve stvari kako treba nema mesta da se nerviras sto se nisi ugoila vec da se radujes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probajte da svaki dan pojedete sveže šargarepu - neverovatno koliko pomaže u smanjivanju mučnine a kasnije gorušice.

Proteine unosite kroz mlečne proizvove (jogurt, voćni jogurt, sir...) ali gledajte da ne budu punomasni da biste mogle da unesete veću količinu (to važi za one koji ne vole meso ;) ).

Osim mleka i mlečnih proizvoda - biološki najkvalitetnija namirnica u pogledu količine iskoristivih proteina je JAJE - jedite KUVANA jaja sa malo sira, ajvara, neke salate od cvekle... Jako zdrav obrok (dovoljno je jedno kuvano, a ko voli može i dva). Da li ste znale da je u pogledu iskoristivosti proteina koje sadrži jaje bolje i od mesa i do mleka (iskoristivost ide preko 90%, za mleko je oko 80% a za meso 60-80 posto, zavisi koje). Ne bojte se holesterola iz žumanaca jer nam je za razvoj beba u trudnoci potrebno nešto više holesterola nego inače, ali ne preterujte u količini.

Mučnine obično prođu krajem 4. meseca (znači oko 17 - 18 nedelje)

Poljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su se u drugoj trudnoći toliko jeli kroasani, da to nije bilo normalno, a inače ih uopšte ne jedem. Tako da je to verovatno jedan od razloga što sam se ugojila i više nego što sam planirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su se u drugoj trudnoći toliko jeli kroasani, da to nije bilo normalno, a inače ih uopšte ne jedem. Tako da je to verovatno jedan od razloga što sam se ugojila i više nego što sam planirala.

E, trudnoća je čudo. Ja volim testa, a u trudnoći mi muka čim osetim miris peciva. U životu nisam jela šargarepe, a sada ih tamanim... Ne znam da li ću posle blizanaca ići na drugu trudnoću, ali baš me interesuje kako bi mi se telo tada ponašalo... verovatno bih projela boraniju i džigericu (to mrzim da jedem i nikad nisam jela...)

Sad imam srecu da mi se jede sveža hrana i da loše varim tešku, masnu hranu, pa prolazim sa laganijim stvarima, a bebice dobijaju sve što im treba. Ne znam kad sam zadnji put nešto pržila. Samo dinstano i kuvano ugl. u ekspres loncu - da sve ostane unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.