Apetit u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Moja ujna mi je pricala,dok,je bila trudna da je jela zemlju iz saksije :huh:

HAHAHAHAHAAAAAHAHAAHAHAHAAAAAAAAA.. crkoh! To se zove apetit! :lol: :lol:

Pozdravi ujnu! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vredi pogledati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj apetit..hrana.. :unsure: Ja mnogo slabo jedem jer imam mucnine bas puno i uvek kad se nesto sprema meni je muka..i kad pomislim na hranu isto :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, moze :)

Ja sam ostala trudna sa punih 104kg!! A sad na pocetku sedmog imam 106 - 107, sto bi znacilo samo 2-3 kilice. Naravno, to je zato sto sam naglo smrsala u prva tri meseca, jer su mi se stabilizovali hormonski poremecaji zbog kojih sam se dugo gojila i dzabe se borila.

Ali puno je uticao i rezim ishrane. Nikad u zivotu nisam to radila - jedem po 7 puta na dan! Ali po malo. Naterali su me lekovi koje moram piti i to uz obrok. A ja obrokom smatram i 2 mandarine, tako da su te zdrave navike doprinele laganom gojenju.

Nikad ne dozvoljavam da budem gladna, uvek nesto gricnem, ali gledam da to ne bude kaloricno i nezdravo, i da bude malo. Naviknes se. Ali zato ponekad pojedem pizzu, cokoladu, cips.....samo retko.

Ninuska samo kratko, informativno posto smo blizu sa kilazama i isto tako se i ja za sada ne gojim nesto preterano - volela bi da tako i ostane jos cetiri meseca, kazi mi da li su ti mozda zbog kilaze predlagali test opterecenja i ako je meni glukoza fenomenalna ipak su mi preporucili zbog kilaze...donja granica secera je 4.2 a meni je 4.6 sto znaci da je superica, pa sam se ja malo zabrinula i ako su mi rekli da je sto bukvalno cisto informativno...i da li jos neka ima iskustva sa tim testom opterecenja?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mi je lakse kad postoji jos zena koje ne jedu kao na takmicenju u trudnoci ;)

Ja sam u 12 nedelji trudnoce jos nisam dobila ni kilo, ali me to i ne cudi jer sa u prvoj dobila 11 kg a beba bila 4500gr a u drugoj trudnoci 9 kg a beba bila 3300gr.

Nemam nikakvu zelju za jelom, jedem kad moram da me vide da jedemi sve mi se gadi i smrdi mi..... samo mi kafa nedostaje jer mi je i od nje muka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nikakvu zelju za jelom, jedem kad moram da me vide da jedemi sve mi se gadi i smrdi mi..... samo mi kafa nedostaje jer mi je i od nje muka

Tako je i meni, ne brini! Nisi jedina!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je uvodjenje dorucka bilo najteze...jer ga godinama pre toga nisam konzumirala!

A sto se tice apetita,pa nije mi se povecao...mada sam se ja i pazila...na tone sam pojela kokica,bila sam opsednuta njima...

U trudnoci dobila sam svega 12kg,Lena je imala 4kg...tako da se sva sreca nisam ugojila...jer mi apetit nije bio povecan:)))) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i meni, ne brini! Nisi jedina!!! ;)

Uf dobro mi je poznato to gadjenje...ne kuvam i ne jedem kuvano vec 3 meseca, bukvalno mi svi mirisi tog tipa smetaju. Povracala sam prva tri meseca vide od 10 puta dnevno i jela iskljucivo perece, cak mi je i od plazme bilo muka. E sad je mnogo bolje - tamanim mladi sir, kajmak, sirni namaz, rotkvice, zelenu salatu sanjam a pre je nisam volela. Jedino sto mi se jede od prvog dana, a na sta cu se nacekati do septembra jesu lubenice uf mljac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf dobro mi je poznato to gadjenje...ne kuvam i ne jedem kuvano vec 3 meseca, bukvalno mi svi mirisi tog tipa smetaju. Povracala sam prva tri meseca vide od 10 puta dnevno i jela iskljucivo perece, cak mi je i od plazme bilo muka. E sad je mnogo bolje - tamanim mladi sir, kajmak, sirni namaz, rotkvice, zelenu salatu sanjam a pre je nisam volela. Jedino sto mi se jede od prvog dana, a na sta cu se nacekati do septembra jesu lubenice uf mljac :)

stadoh jutros na vagu kad ono 2kg za nedeju dana vise, sve ukupno 5!!! strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste ok, to je samo jedna kilica. Mnoge trudnice od pocetka imaju apetit kao vuk, zato probaj i ti umereno, malo, vise puta, i da mnogi od tih obroka budu voce, jogurt, ili tako nesto negojazno. I nece biti problema.

Najbitnije je da je beba zdrava. Misli na nju kada nesto jedes ili pijes, znaces odmah da li u redu to konzumirati :)

JA BAS NEMAM NIKAKVIH POSEBNIH PROHTEVA,jedem vise nego ranije tj cesce ,ali i manje kolicine .U prva 3 meseca sam se ugojila oko 4 kg,sad sam usla u 4. pa cemo da vidimo.Nisam imala mucnine,trudim se da jedem zdravo,velikim delom sam izbacila pastete,salame i brzu hranu.Jedem sve po malo,trudim se da jedem kuvano svaki dan,mnogo voca i vode.kafa mi se gadila ,sad kako sam usal u 4. vise ne.isto treba unositi i dosta vlakana,samo sto se meni ne jede svaki dan integralni hleb.isto tako sam iz razlicitih izvora nasal kontradiktorne informacije o nekim namirnicama pa gledam da ih bas i ne konzumiram.redem sve i prija mi,kljuc je u ne preterivanju tj u umerenosti.jedem i slatkise ,ali se ne pretrpavam,red -dva cokolada i dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što je najčudnije kod mene je apetit bio pojačan na početku trudnoće hehe..sada jedem umereno, a čini mi se da je u početku bilo strašno hehhe..kako kažu oči su mi bile gladne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U početku uopšte nisam imala apetit, ništa mi se nije jelo, a sada .... joooj, samo mislim šta bih jela k055.gifn020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za sada jedem normalno u 27-oj nedelji 7kg mislim da je to ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jedem vise,dosta slatkog...a paradajzzzzzz mmmmmmmmmmmmmm jao sto mi se jede paradajz :) njam njam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jedem vise,dosta slatkog...a paradajzzzzzz mmmmmmmmmmmmmm jao sto mi se jede paradajz :) njam njam

Mada i ja bi slatko mogla jesti uvek, ali ja oduvek voli slatko...a paradajz pa jedva sam ga docekala, cak sam zimus jela i onaj sheri koliko mi se jeo, shopska salatica :) xi xi xi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada i ja bi slatko mogla jesti uvek, ali ja oduvek voli slatko...a paradajz pa jedva sam ga docekala, cak sam zimus jela i onaj sheri koliko mi se jeo, shopska salatica :) xi xi xi

Ne, samo paradajz ne...to mi je slaba tačkaa..hehhe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, samo paradajz ne...to mi je slaba tačkaa..hehhe

xi xi xi dobro je dok je povrce slaba tacka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna od slabih tački :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tamanim voćne jogurtiće a za drugo apetita ni volje nemam... Očekujem da me prođe i nadam se da će ubrzo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tamanim voćne jogurtiće a za drugo apetita ni volje nemam... Očekujem da me prođe i nadam se da će ubrzo. :(

Hoće, ne boj se..kada krene apetit biće opasno heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sreća pa mogu da se ogrebem za klopu kod mame i ponekad kod svekrve, pošto mi se ništa ne kuva jer ne mogu da podnesem mirise i isparenja. Eh, al se nekad dobro jelo, BAŠ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sreća pa mogu da se ogrebem za klopu kod mame i ponekad kod svekrve, pošto mi se ništa ne kuva jer ne mogu da podnesem mirise i isparenja. Eh, al se nekad dobro jelo, BAŠ!

Nemoj se sekirati, tek će se jesti hehehe..čim malo prodje taj početni period, a apetit se vrati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apetit imam stalno! :D U poslednje vreme mi se mnogo jede slatko. A nikad nisam bila neki sladokusac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada mi je apetit umjeren, mada je pocetak bio tezak- apetit povecan, a muka od svega sto pojedem ili pomirisem (strasna kombinacija)...

Pijem bas puno vode, pa mislim da sam zato prestala da jedem medjuobroke i da jedem slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, primetila sam kod sebe da mi je nešto zadnjih dana baš smanjen apetit..ništa mi se ne ručka..da li je to prolazno? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.