Revizija rane posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Porodila sam se pre 2 meseca,prirodno,sve ok,super porodjaj,i onda na otpustu vide da nije sve kako treba i da treba da mi urade reviziju..Ja se prvi put poradjam,nemam ni pojma sta me ceka!!Zatim,bol i muke :blink: ,porodjaj je pesma...neopisiv bol...i dan danas imam bolove u tom delu....

DA LI JE MOGUCE DA U 21.VEKU,ZENE IZLAZU ONAKVIM MUKAMA????

Bez anestezije,bez icega???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada nisam imala sa tim iskustva (Bogu hvala), a iskrena da budem ne znam ni kako se to radi, ni sta se radi a nisam nikada ni pricala nisakim na tu temu. Mozes li molim te da malo pojasnis sta su ti radili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista mi je žao što si bez anestezije prošla kroz to, jer verujem da boli ko sam đavo! Meni su oba puta radili reviziju materice u totalnoj anesteziji, a pouzdano znam da u unutrašnjosti Srbije rade bez...STRAŠNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhh gde me podseti na to!!!

Reviziju mi radili odmah posle porodjaja i bolelo je,mada manje od ušivanja...pre izlaska sam morala da idem na pregled i sve je bilo u redu,ali je dr koja je bila tog dana dezurna, za svaki slučaj sve lepo ispipala,guska jedna sa noktima od 10 cm bez malkice milosti,jedva sam se dovukla do sobe da se ne srusim usput od bolova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala revitiju materice, ali u drugačijem obliku - doktor mi je gurnuo ruku u matericu i tamo nešto muljao :wacko: . Imala sam epidural, pa ništa nisam osećala, ali je osećaj bio odvratan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala revitiju materice, ali u drugačijem obliku - doktor mi je gurnuo ruku u matericu i tamo nešto muljao :wacko: . Imala sam epidural, pa ništa nisam osećala, ali je osećaj bio odvratan.

Pa tako je i meni radjeno,al bez anestezije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS se radi bez anestezije ako mora odmah da se zaustavi krvarenje, a posle u anesteziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su radili reviziju materice, ali sam pre tog cina dobila totalnu anesteziju. Kazu da je bol neopisiv, jaci nego sam porodjaj.

U svakom slucaju, pored toga sto ti nisu dali anesteziju, ne znam zasto ti odmah nisu radili reviziju, nego su cekali da krenes kuci. :blink:

Koji primitivizam, strasno ! Kao da smo u srednjem veku !

I meni su prilikom prvog porodjaja radili reviziju,ali pod totalnom anestezijom.Ne razumem....zar ona i ne treba da se uradi odmah nakon porodjaja :blink: :blink: :blink: a ne kroz dva-tri dana???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je radjena rucna revizija dva puta, odmah posle porodjaja, bez ikakve anestezije i sem sto je neprijatan osecaj mene nimalo nije bolelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da su nekim ženama posle porođaja strugali matericu kiretom (ili kako se već to zove) i za to su dobijale totalnu (uglavnom). A, za ovo muljanje rukom, mislim da niko ne dobija anesteziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno si upravu. Znam zenu koju su pustili kuci i posto je imala konstantno temperaturu posle duzeg vremena ustanove da joj je ostao deo posteljice. Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da su nekim ženama posle porođaja strugali matericu kiretom i za to su dobijale totalnu (uglavnom). A, za ovo muljanje rukom, mislim da niko ne dobija anesteziju.

Meni su prvo krenuli rukom,a zatim su zakljucili da ipak moraju instrumentima...bez ikakve anestezije....

Da li kod nas zene uopste iamju pravo da traze anesteziju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada nisam imala sa tim iskustva (Bogu hvala), a iskrena da budem ne znam ni kako se to radi, ni sta se radi a nisam nikada ni pricala nisakim na tu temu. Mozes li molim te da malo pojasnis sta su ti radili?

Nadam se,da neces ni imati takvo iskustvo....To je ustvari ciscenje materice,od ostataka posteljice,koje bi trebalo obaviti odmah posle porodjaja...Meni je to radjeno posle 2 dana,bez ikakve anestezije.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su prvo krenuli rukom,a zatim su zakljucili da ipak moraju instrumentima...bez ikakve anestezije....

Da li kod nas zene uopste iamju pravo da traze anesteziju???

Naravno da imaju. Ipak, kod nas je veliki problem nedostatak anesteziologa.

Mislim da je to i do toga sto posle nekog vremena otupe lekari na tudje patnje. Bitno je da su beba i mama zdrave i dobro. Naravno, ima lekara kojima ni to nije vazno i nimalo se ne uzbudjuju kad nesto lose krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Revizija materice mi je radjena odmah nakon porodjaja. Nije me bolelo ali je jako neprijatan osecaj. Iskreno, vise me je bolelo usivanje koje je usledilo posle revizije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je rađena revizija materice nakon drugog porođaja pod totalnom anestezijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su radili reviziju materice, ali sam pre tog cina dobila totalnu anesteziju. Kazu da je bol neopisiv, jaci nego sam porodjaj.

U svakom slucaju, pored toga sto ti nisu dali anesteziju, ne znam zasto ti odmah nisu radili reviziju, nego su cekali da krenes kuci. :blink:

Koji primitivizam, strasno ! Kao da smo u srednjem veku !

Radili su mi i odmah i pe nego da krenem kući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno si upravu. Znam zenu koju su pustili kuci i posto je imala konstantno temperaturu posle duzeg vremena ustanove da joj je ostao deo posteljice. Uzas

Isto...

Doduse,davno je bilo,ali bila je u porodilistu i tresla se,imala temperaturu a neka kravetina od doktorke vice " Ajde,sta se foliras,vi zene,ko da ste od secera"

i otpuste je i srecom,kada su kretali iz bolnice,u prolazu je fvidi neki doktor i kaze da se vrati,ne sme takva kuci....i rukom je izvadio taj deo sto je ostao

strasno

Meni kada je izasla posteljica i babica je gledala, samo sam u sebi ponavljala "cela,cela,cela,neka bude cela,cela"

i kada je rekla da je cela,osetila sam se 30 kila laksa ....huh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su radili reviziju odmah poslije porodjaja, bez anestezije, samo rukom. Boljelo je kao sam djavo, toliko da su mi suze koje sam na porodjaju mogla da kontrolisem, lile dok sam ih molila da se samo malo odmaknu i puste me da se odmorim (gurala sam dr rukom :blink: )... Ipak, kada se sjetim usivanja... ovo i nije bilo strasno. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su radili reviziju odmah poslije porodjaja, bez anestezije, samo rukom. Boljelo je kao sam djavo, toliko da su mi suze koje sam na porodjaju mogla da kontrolisem, lile dok sam ih molila da se samo malo odmaknu i puste me da se odmorim (gurala sam dr rukom :blink: )... Ipak, kada se sjetim usivanja... ovo i nije bilo strasno. :o

Da,i ja sam ih molila samo minut da se priberem,ali oni se nisu obazirali....samo mi je sestra rekla da se drzim sad,za one drzace sa strane,znaci sledi bol jos jaci... :blink::blink:

medjutim,kad su krenuli kiretom,cini mi se da me je manje bolelo,ili sam vise bila oguglala na bol....

I sve to,2 dana posle porodjaja,kad sam se ''ohladila''...

Uzas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu da verujem da takve stvari rade bez anestezije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su pregledali posteljicu ustanovili su da nije cela,onda su rekli da ce sad biti malo cupavo,jedna mi je sela na stomak,a ostatak materice je "izleteo" i nije ni malo bolelo. Zato usivanje grlica i epiziotomije pod lokalnom anestezijom(pod uslovom da je stvarno bilo anestezije) uh...sat vremena uzasnog bola...

a moja cimerka iz porodilista,(ciji je dever bio glavni dr. na odeljenju!),nakon kontrolnog UZ-a 2. dan. radili su joj reviziju na zivo...jos se secam tih vriska i jauka iza zatvorenih vrata. Jos uvek se pitam sta sprecava dr. da u sred bela dana u sred radnog dana porodilji daju anesteziju za takve stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mene uopste nije bolelo, mozda sto sam ja za vreme porodjaja primila dolantin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na trecem porodjaju, letos, prvo radjena rucno revizija i to me bolelo, samo nisam vise sigurna je li me bolelo samo gde sam se pocepala na par mesta (jer je zaista bilo na vrlo nezgodnim i osetljivim mestima), a da je ostalo bio strah od nepoznatog, ili je zaista bio neki bol prisutan...A posto sam imala temperaturu i jako visoke leukocite i grozno sam krvarila, radjena mi je i kiretaza, tri dana nakon porodjaja. Posto sam plakala kao kisa sto necu izaci kuci, dobila sam neku injekciju, e sad, je li to bilo za smirenje ili neka vrsta anestezije, nisam sigurna...uglavnom, obicna je bila injekcija, u guzu, sestre su me drzale tokom same intervencije, ali nisu imale potrebe, jer me dalje zaista nista nije bolelo, osim postavljanja instrumenata koji drze podrucje rada pristupacnim za lekara. Vise je neki gadan osecaj nekakvom krcanja i struganja u stomaku...a i kratko je trajalo i posle toga se sredilo krvarenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su, hvala Bogu, nakon 18satnog poroda koji je bio dosta kompliciran ipak dali potpunu anesteziju kada su utvrdili da nije cijela posteljica izasla. I onda su mi dali jos 2 transfuzije krvi! Sad kad se sjetim mislim da ne bih izdrzala da su me cistili na zivo! a tudja krv me stvarno spasila jer sam bila jako slaba! Na prvom pregledu nakon 2 mjeseca, jer sam toliko dugo krvarila utvrdjeno je da je ostao jos jedan ugrusak posteljice u maternici, no recen mi je da ce sam ispasti, pa da se ne prepadnem kad se to desi. E sad, to se moze desiti bilo kad, ili kad dobijem prvu menstruaciju. U slucaju da ni tada ne izadje onda ponovo na ciscenje... Jel netko imao ovakav slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.