Neodgovorno ponašanje roditelja

odgovora

Objavljeno

Ja sam tako bila tužna pre neki dan na igralištu kad je neka mama istukla devojčicu od nepune dve godine jer je lupila moje dete po glavi. Niti ga je jako lupila, niti je to uradila sa namerom da ga povredi. Mama ju je zgrabila, prvo je nekoliko puta baš jako pljesnula po ruci a onda i po guzici. Mala je baš vrištala. Jako mi je bilo žao.

Joj tako je i jdan klinac dobio batine zbog Tase, inace je sin od drugarice, pa sam vrisnula da ga ne tuce, ali vec je dobio po guzi.

Drugi biser je sa roditeljskog u vrtiću gde je mama jednog deteta ispričala kako oni nisu imali uslova da ga neko čuva pa je dete od 3-3.5 godine ostajalo SAMO kod kuće jer su muž i ona morali da rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Došlo mi je da joj kažem da ćuti i da nikome više to u životu ne ispriča jer po zakonu deca ispod 6 godina ne smeju da se ostavljaju bez nazdzora odrasle osobe nigde i da je neko jako lako može prijaviti!!

:blink:

E sad da ja ispricam sta se meni desilo u Bosni. Otisla ja u kladionicu-kockarnicu kod drugarice na kafu posto radi tu i ulazim, prvo sto vidim je beba od sest mjeseci u kolicima, a mama pored sjedi za aparatom, ja se zgrozila. Pitam ja Jocu sta je ovo, kaze ona nije to prvi put :blink: . Ja sam dosla oko pola osam, fajront je u 11, ostali su do kraja. A da negdje u ppola price uzima ona dijete i odlazi do drugog aparata za kojim sjedi neki tip i pita ga kako ide, on joj odgovori i kaze malcu hoces malo tati :blink: .Znaci i mama i tata za aparatima, a on onako tugica sjedi ko siroce minimum 4 sata, posto su dosli sat-dva prije mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan kad sam bila u prodavnici sa detetom, prolazi kraj mene neka do bola napucana ženska sa dve devojčice, starija ima možda oko 12 a mlađa nekih 7-8 godina. Starija devojčica ljubazno prokomentarisa kako je slatka beba, a mlađa zagleda u kolica, optrča oko njih i ladno krenu otimati od mene da ih gurne :blink::angry:

Ova starija je nekako odlepi od kolica, izvini se i produži, mama ništa, okreće onu garderobu i kulira :blink:

Užas :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me sledece : Da li nekada svesno krsite svoje neke kriterijume u vaspitanju , jer vam u tom momentu tako odgovara ?

Ja sebe cesto uhvatim u tome :( I nervira me to a sve pravdam sebe da je jos mali i da cu vremenom to kod sebe pa i kod njega ispraviti :(

Sad me lincujte slobodno :D Moje dete obozava kafu , i ja mu dam da gucne malo svako jutro samnom :unsure: Pokusala sam da mu sipam sok u soljicu ali ne , on bas hoce kafu i to samo ujutru mu prija izgleda , poslepodne ako pijemo ne trazi mi nikad ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me sledece : Da li nekada svesno krsite svoje neke kriterijume u vaspitanju , jer vam u tom momentu tako odgovara ?

Ja sebe cesto uhvatim u tome :( I nervira me to a sve pravdam sebe da je jos mali i da cu vremenom to kod sebe pa i kod njega ispraviti :(

Sad me lincujte slobodno :D Moje dete obozava kafu , i ja mu dam da gucne malo svako jutro samnom :unsure: Pokusala sam da mu sipam sok u soljicu ali ne , on bas hoce kafu i to samo ujutru mu prija izgleda , poslepodne ako pijemo ne trazi mi nikad ^_^

Da, nekad prekrsim.

A jesi probala da mu das mleko umesto kafe? Luna je kod mojih tako pila "kafu", oni joj daju da sama sipa mleko pa tako bude srecna i zadovoljna. Ili da mu sipas kakao? Mislim, kafa je bas bas nezdrava i za nas odrasle, a tek za decu :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nekad prekrsim.

A jesi probala da mu das mleko umesto kafe? Luna je kod mojih tako pila "kafu", oni joj daju da sama sipa mleko pa tako bude srecna i zadovoljna. Ili da mu sipas kakao? Mislim, kafa je bas bas nezdrava i za nas odrasle, a tek za decu :wacko:

Nisam probala sa mlekom , probacu , vec sutra ujutru ... Ne pije on to ne znam koliko , cak mislim da mu nije ni lepa jer se mrsti , nego eto vidi da mi svako jutro pijemo i hoce i on da ucestvuje u tome , cak mi se cini da on nju samo lizne , nema tu gutljaja uopste ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, prekršila neki dan kad sam čekala da dođem na red vadeći neka dokumenta. Nešto se unervozio a inače obožava da pipka moj telefon koji ima onu gumenu futrolu roza boje, dala sam mu da se umiri jer su me ljudi već počeli gadno popreko gledati zbog njegove dernjave <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekrsim i jako sam ljuta na sebe kasnije, sad kako smo na dijeti mleko tu sam stroga nema pitanja nema placa nema ubedjivanja od strane drugih i nje same..

Kad su takve stvrai u pitanju onda prosto moras biti izricit , nema ni levo ni desno !

Da, prekršila neki dan kad sam čekala da dođem na red vadeći neka dokumenta. Nešto se unervozio a inače obožava da pipka moj telefon koji ima onu gumenu futrolu roza boje, dala sam mu da se umiri jer su me ljudi već počeli gadno popreko gledati zbog njegove dernjave <_<

Inace evo da prenesem sta mi je drugarica tupila dva dana o telefonu i daljinskom upravljacu . Ona je student medicine , i bila je kod mene u gostima i kad je videla Marka sa daljinskim u rukama , kako ga grize , skocila je kao oparena i rekla mi da ako mu dam da u usta stavlja daljinski i telefon da mu onda pustim i wc solju da lize :D Jer kaze , bas su ucili da na daljinskom i telefonu ima ubedljivo najvise bakterija i rekla mi je da to redovno sterilisem ako mu je vec na dohvat ruke :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u to za bakterije i daljinski i slične aparate verujem, samo isto tako znam da je moje dete koje sam kad je imalo dve sedmice u špicu sezone gripe vodila u tržni centar (ne što sam htela već što nisam imala kome da ga ostavim) zdravije nego neka deca koju roditelji mesecima drže pod staklenim zvonom. Inače, imala sam nameru da mu branim da se igra tim stvarima prosto jer nisu za igranje, ne zbog bakterija :D Ali ja sam inače malo neodgovoran roditelj u odnosu na većinu ostalih žena ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne treba da sitnicarimo sto se tice nase neodgovornosti.Svima nama su se desile razni sitni propusti,mada mozda za neke roditelje to i nisu propusti...zavisi kako ko gleda...

Za mene velika neogovornost roditelja je voditi bolesno dete medju drugu decu,pretrcavati ulicu sa detetom,nestavljanje deteta u auto sediste,drzanje u rukama u toku voznje-nebitno da li napred ili nazad,zanemarivanje svog deteta u smislu da ako vidis da nesto nije ok da ne obracas paznju(primer moja zaova ima cerku treci razred sada,mala jos tepa i prica nerazgovetno,tesko sklapa recenice,ja sam joj jos pre dve tri godine rekla da treba da je vodi kod logopeda ona mi odgovori da joj je vaspitacica u vrticu rekla da ce se to vremenom srediti,evo treci razred i jos se nije sredilo),malo dete-bebu ostavljati samo-ludost...jos veca ludost ostaviti ga sa malo starijim bratom ili sestrom.

Neodgovornost mi je i kada roditelj kaze "pa znas to beba-dete hoce i ja ne mogu protiv toga"...pa sta ce biti kada to dete bude imalo 15 godina...treba osluskivati svoje dete ,treba ga pratiti....ali ne moze dete da naredjuje roditelju - a toga je sve vise-po kako kazu novim evropskim standardima.

Neogovornost mi je kada se tata sklanja od obaveza prema detetu u fazonu on ne zna...e pa ima da zna, ako je znao da ga napravi ima da zna i da ga presvuce,nahrani,da se igra sa njim....

Ima jos mnogo primera ali da ne davim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo dok sam kuvala kafu opet sam razmisljala o neogovornosti roditelja.

Velika neogovornost(za mene) je i kada se roditelji svadjaju pred decom,kada psuju,a da ne spominjem udarce....

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da , i meni je to uzasno kad vidim . Moja rodjena sestra kad je bila pred razvodom , ona i njen muz su se toliko svadjali da nisu ni primetili da im je dete od 6 godina izaslo iz stana :( Dosao je kod mene u majici kratkih rukava po oktobarskoj kisi , nikad to necu zaboraviti , kad sam mu otvorila vrata i ugledala ga mokrog do koze i uplakanog na vratima , bila sam u stanju da ih i jedno i drugo zadavim od besa ! Jadna ta deca Boze , evo sad bi opet oplakala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo dok sam kuvala kafu opet sam razmisljala o neogovornosti roditelja.

Velika neogovornost(za mene) je i kada se roditelji svadjaju pred decom,kada psuju,a da ne spominjem udarce....

Nadam se da nema puno takvih ljudi..Ja kad čitam ovu temu sva se naježim..Mislim ono za automate,pa zar tako nešto postoji..Ponekad pomislim kako je čovjek greška prirode,kad je u stanju da svoje mladunče tako tretira.. :angry: :angry: :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.