Neodgovorno ponašanje roditelja

odgovora

Objavljeno

Lepo rečeno.....

Elem,kolika je odgovornost/neodgovornost mame koja konstantno puši u trudnoći.....a često čujem priču pa i Marija/Jelena/ ili već neka, je pušila, pa je rodila zdravo dete :angry: .....

Ja pusim i jesam neodgovorna, :( i nije mi drago zbog toga,ali to je jace od mene.I nece dete biti bolesno od pusenja,ali svakako moze da se rodi sa manjom porodjajnom tezinom ili ranije nego sto bi trebalo.Ali i dalje ne mislim da sam zbog toga losiji roditelj od drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pusim i jesam neodgovorna, :( i nije mi drago zbog toga,ali to je jace od mene.I nece dete biti bolesno od pusenja,ali svakako moze da se rodi sa manjom porodjajnom tezinom ili ranije nego sto bi trebalo.Ali i dalje ne mislim da sam zbog toga losiji roditelj od drugih.

Pa, dobro u smislu pušenja jesi lošiji roditelj od onih koji ne puše, ali u drugim stvarima koje radiš odgovornije od drugih si bolji roditelj...mislim...uvek nešto zezneš pa sad kod tebe je to pušenje...ali niko ne može za sebe da kaže da sve radi kako treba, jer svi smo mi ljudi i svi negde grešimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pusim i jesam neodgovorna, :( i nije mi drago zbog toga,ali to je jace od mene.I nece dete biti bolesno od pusenja,ali svakako moze da se rodi sa manjom porodjajnom tezinom ili ranije nego sto bi trebalo.Ali i dalje ne mislim da sam zbog toga losiji roditelj od drugih.

Takodje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pusim i jesam neodgovorna, :( i nije mi drago zbog toga,ali to je jace od mene.I nece dete biti bolesno od pusenja,ali svakako moze da se rodi sa manjom porodjajnom tezinom ili ranije nego sto bi trebalo.Ali i dalje ne mislim da sam zbog toga losiji roditelj od drugih.

I ja na ovo mogu sramno i pognute glave da kazem takodje :( ! Oba deteta mi jesu rodjena zdrava, prava, cak i posle termina, obe trudnoce bile fantasticne,tj. ja sam bila zdrava, ali i uz sve to znam da sam pogresila. Posledica nema, barem za sada :( ali nikada se ne zna i zbog toga ce me gristi savest, verovatno dok sam ziva :(. Price koje sam procitala su me ostavile zatecenu, ne mogu da verujem sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusac sam i ja XD ali ne pusimo gde klinci spawaju,ali imajte na umu da je nama od stana elektrana na 100 m od zgrade.wecina dece owde iam frq sa disajnim putewima bas zbog toga..... Moja Andjelija i ja smo njen prwu bozic prowele u Dragisi misowic :unsure: kada me je doktor pitao da li se pusi ja sam rekla da ali ne gde deca spawaju.... ali sam mu nagowestila da je elektrana na 100 m cowek se uhwatio za glawu i nije spomenuo cigarete....Narawno po izlasku smo kupili inhalator....Licno mislim da to i nije neke neodgowornost,.... sta bih ja trebala da radinm???!!!a od elektrane ziwimo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poznajem zenu (koja je sada baka), koja je ostavljala svoje dijete od par mjeseci samo u stanu skoro svaki vikend, od nekih 22 h uvece, kako bi ona isla na zabave sa svojim muzem. :mellow:

Ja sam neodgovorna jer nisam dala sve od sebe da moje dijete doji duze od 7 mjeseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam prilicno veliku razliku medju majkama koje je trudnoca iznenadila i majkama koje su planirale trudnocu! Da li ste obratile paznju? Kao da mnogo manje strpljenja imaju iznenadjene, kao da ni sad nisu spremne za izazove koje nam deca priredjuju..o cigaretama i da ne pricam... Mi ovde raspravljamo o svakom delicu decijih zivota-na koji nacin uvesti hranu,kako pristupiti nekom problemu-ali se mnoge ne interesuju oko mnogo vaznijih stvari...Ne zelim da generalizujem jer sam sigirna da ovde ima dosta briznih mama koje je trudnoca iznenadila-pa su svakako savrsene mame, samo pricam o primerima iz svoje okoline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poznajem zenu (koja je sada baka), koja je ostavljala svoje dijete od par mjeseci samo u stanu skoro svaki vikend, od nekih 22 h uvece, kako bi ona isla na zabave sa svojim muzem. :mellow:

Ja poznajem jednu koja je radila isto to, samo što je ostavljala blizance. Potpuno same, bez nadzora, dok se ona lepo provodi. Da zlo bude veće, o tome i dan danas priča sa ponosom, a ako joj neko uputi koju reč prekora, opravdanje joj je to što je ona samohrana majka! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu odrediti granicu, ali i ja sam primetila da one koje to nisu planirale u vecem broju i kasnije ne vode racuna o deci.

Poznajem zenu koja obe trudnoce nije planirala i kasnije vidim da o deci vodi minimalno racuna, tek da se ne kaze da je nikakva majka, a i dalje to jeste. Pusi, ne cisi redovno oko sebe, ne radi sa decom, ostavlja ih same da rade sta hoce... Skoro sam na ulici videla jednu trudnicu koja izlazi iz auta, sa vozaceve strane, sa stomakom do zuba i prvo pali cigaretu, pa krece u setnju. Da je znam udarila bih joj samar.

Dve crtice na testu i prvi ultrazvuk koji sam uradila nakon sat vremena usrecili su me neizmerno iako tada nisam planirala trudnocu. Moje dete je moja sreca i zivot, ne bih mogla dopustiti neodgovorno ponasanje ni sebi ni drugima prema njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poznajem jednu koja je radila isto to, samo što je ostavljala blizance. Potpuno same, bez nadzora, dok se ona lepo provodi. Da zlo bude veće, o tome i dan danas priča sa ponosom, a ako joj neko uputi koju reč prekora, opravdanje joj je to što je ona samohrana majka! :blink:

Kad čujem ovako nešto, toliko mi se besa skupi - kako neko može biti tako imbecilan!!!! Užaš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poznajem jednu koja je radila isto to, samo što je ostavljala blizance. Potpuno same, bez nadzora, dok se ona lepo provodi. Da zlo bude veće, o tome i dan danas priča sa ponosom, a ako joj neko uputi koju reč prekora, opravdanje joj je to što je ona samohrana majka! :blink:

Bivsa koleginica mog svekra je bebi stavljala RAKIJU u mleko od rodjenja da bi spavala,da ona moze nesmetano da izlazi.Dete koje je vec odraslo ima trajno ostecenje mozga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bivsa koleginica mog svekra je bebi stavljala RAKIJU u mleko od rodjenja da bi spavala,da ona moze nesmetano da izlazi.Dete koje je vec odraslo ima trajno ostecenje mozga...

:o :o :o :o :o ovo je strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o:o:o:o:o ovo je strasno

Ona ne zna ni cije je dete rodila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona ne zna ni cije je dete rodila...

:huh: Katastrofa, i ovo i ono sa rakijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje da ovo nisam ni procitala, strahota :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bivsa komsinica za mene predstavlja vrhunac neodgovornog ponasanje roditelja. Celu trudnocu je pusila "samo uz kafu", ali je zato u toku dana pila po 10 kafa koje su joj naravno ubijale apetit, rodila je dete od 2.300 u terminu, nastavila sa istim tempom sto se tice poroka i nakon porodjaja i detetu je sa 5 meseci ustanovljen neki oblik astme gde joj je dr rekao da ili da prestane da pusi ili da ga doji, a ona je prestala da ga doji. Isto je ostavljala dete samo i odlazila sa suprugom nocu, a kada sam je pitala kako sme, ona mi kaze da je krevetac pun igracaka pa se dete kad se probudi malo igra i nastavi da spava. Ima tu puno toga... Na kraju je ostavila i muza i dete i otisla sa svalerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bivsa komsinica za mene predstavlja vrhunac neodgovornog ponasanje roditelja. Celu trudnocu je pusila "samo uz kafu", ali je zato u toku dana pila po 10 kafa koje su joj naravno ubijale apetit, rodila je dete od 2.300 u terminu, nastavila sa istim tempom sto se tice poroka i nakon porodjaja i detetu je sa 5 meseci ustanovljen neki oblik astme gde joj je dr rekao da ili da prestane da pusi ili da ga doji, a ona je prestala da ga doji. Isto je ostavljala dete samo i odlazila sa suprugom nocu, a kada sam je pitala kako sme, ona mi kaze da je krevetac pun igracaka pa se dete kad se probudi malo igra i nastavi da spava. Ima tu puno toga... Na kraju je ostavila i muza i dete i otisla sa svalerom.

Ja bih joj odmah oduzela dete, ovo je zaista nenormalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovih nekoliko priča me je baš naljutilo...Pa, što ga rađaš, što ga praviš ako nećeš da ga čuvaš!!! :angry: :angry: :angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovih nekoliko priča me je baš naljutilo...Pa, što ga rađaš, što ga praviš ako nećeš da ga čuvaš!!! :angry::angry::angry::(

Slazem se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bivsa koleginica mog svekra je bebi stavljala RAKIJU u mleko od rodjenja da bi spavala,da ona moze nesmetano da izlazi.Dete koje je vec odraslo ima trajno ostecenje mozga...

Joj,koja greota,pa sta joj dete skrivilo sto je ona idiot! Joj,kako me ljute ovakve price!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,koja greota,pa sta joj dete skrivilo sto je ona idiot! Joj,kako me ljute ovakve price!

I mene! :angry:

A onda se s druge strane još više rastužim kada vidim koliko ima divnih ljudi koji bi stvarno dobro brinuli o deci, a ne da im se! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bivsa koleginica mog svekra je bebi stavljala RAKIJU u mleko od rodjenja da bi spavala,da ona moze nesmetano da izlazi.Dete koje je vec odraslo ima trajno ostecenje mozga...

Ona ne zna ni cije je dete rodila...

E pa ovo je stvarno strasno, ovakvim SLUCAJEVIMA treba zakonom zabraniti radjanje dece!!!! Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene! :angry:

A onda se s druge strane još više rastužim kada vidim koliko ima divnih ljudi koji bi stvarno dobro brinuli o deci, a ne da im se! :(

U pravu si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neko vece,mm i ja smo otisli na izlozbu kod drugarice,koja se na kraju pretvorila u zurku,svi pijani,muzika tresti ... U jednom trenutku,prolazim pored OGROMNOG zvucnika i vidim kolica ... Samo sto nisam pala u nesvest ... Prilazim,beba od 2 meseca,place,zacrvenela se,gusi se,a majka,obucena i nasminkana tako da ne zelite da znate,pije pivo i peva ...

Pitam je da li je normalna,ona mi kaze(iako smo istih godina),sta ti znas kako je imati bebu ... Ja jos kazem da imam bebu od godinu dana,ona me pita gde je,ja kazem,kod kuce sa bakom. Ona meni,ma boli tebe kada imas baka servis. Da,ja imam baka servis,ali ne uvek ... kada baka ne moze-nema da se ide nigde ... Uzas,ja sam zapenila,mm me smirivao posle ... A ona-ni da trepne oko bebe !!! Htela sam majke mi da joj lupim samar. ... na kraju se smilovala i uzela bebu ....

Mene je trudnoca iznenadila,desila se na pocetku 3. godine fakulteta,kada sam pocela i poslovno da se aktiviram i,iskreno,poremetila mi sve ! A jos sam saznala da sam trudna u 3. mesecu (lazne menstruacije) ... Bilo mi je jako tesko da se naviknem,uvek sam razmisljala da li ce bebe biti dobro,jer sam pusila,a i pila. Pred porodjaj (carski),sam popusila 2 cigare ...

Neodgovorna sam posle bila,jer se nisam mnogo trudila oko dojenja,a cim sa prestala da dojim,ponovo sam propusila (nisam zbog pusenja prestala da dojim) ...

U svakom slucaju,meni je trebalo vremena da se naviknem na to malo bice,da odjednom ceo zivot promenim,koji sam mnogo volela .... Ali vremenom,sve je doslo na svoje mesto,ovaj zivot jos vise volim ! :)

I dalje pusim,ali kada hocu da zapalim,izadjem napolje- minus 20 minus 20 ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam neodgovorna jer nisam dala sve od sebe da moje dijete doji duze od 7 mjeseci.

Kako to nisi dala sve od sebe???? Hoces li ti da prestanes sebe da krivis? Nemoj da me nerviras! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.