Neodgovorno ponašanje roditelja

odgovora

Objavljeno

E da... na te "gastabajterske" fore se ježim do granice odvratnosti.... Nikada neću skontati to opravdanje "idu da rade" ... Pa valjda postoje dadilje i vrtići i u tim zemljama gde idu da rade...

A ne ovi nisu gastarajteri, tata je grk.a i u atini je retkost naci gastose. :lol: A ja verujem da je mama uvek ta koja odlucuje najvise za svoje dete. Mislim ne znam.

ALi ne bih mogla da se odvojim od luke na toliko dugo, i da ga saljem cak u drugi drzavu,no way. Da je nesto ne daj BOze, pa ok, ali zato sto radim ili hocu da odmorim sa muzem, to mije zaista debilno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li im od tog posla zavisi egzistencija?

Ne opravdavam nego uvek smatram da kad cujem tako nesto ne skocim sa osudom nego sagledam da li su bili primorani,da li nisu imali drugog izbora...

DRaga slazem se i ja sa tobom, ali verujem da uvek ali uvek u zivotu imamo izbor. Najlakse je reci morala sam zbog ovog ili onog. Znam jer sam 3 ipo godine kuci sa LUkom, jer sam smatrala da je najbolje ostati kuci do trece , iako sam mogla da kazem "nisam imala izbora, porodiljako je bilo mesec ipo dana"...ALi moja prica je nebitna, htela sam cuti vase misljenje o slanju tako malog deteta preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pre neki dan u prodavnici videla curicu od 6-7 god mozda i stariju kako u skunjici bez gacica lezi na nekom kaucu tamo gde se cipele porbavaju i plaza se po onom gole pise i guze, vani je bilo 10 stepeni, a mama napucana, a curica nema gacica mislim nije ih obukla tolika klinka se vec sama oblaci, ali ako nije naucena kako ce znati da se nose gacice sigurna sam da se nije upiskila ili ukakila pa su joj skinuli jer je bas velika i da jeste majka bi joj trebala reci da se ne vuce po onom krevetu..mene neka tuga uhvatila uzas prljavstina infekcije, gde milion ljudi dnevno se zavali prljavih i svakavih, a da ne pricam da je pravo hladno bilo...da li je to normalno ja znam da moja nece hodati gologuza...

Pa mozda joj i mama ne nosi gace pa uci dete da je to normalno..hahahahaha. joj kakvih bolesnika sve ima, nije mi dobro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer slazem se sa tobom nema te nuzde zbog koje bih ostavila dete ;)

Milice uzas :angry: ne razumem tu majku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Moze samo moja bolest i boravak u bolnici da me odvoji od deteta. U suprotnom, sto bi rekli, jela bih 'leba i masti, ali dete ne bih odvajala od sebe.(tacka!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Ja se nisam odvajala od deteta, pogotovu tako rano. Ovog leta sam zbog visoko rizicne trudnoce propustila odmor. Ali je mm otisao sa sinom na 3 nedelje kod svekrve. Najvise je zbog deteta i otisao. Ja nisam mogla da ga setama i nigde deteta u vreme odmora, nema sa kime ni da se igra.... Htela sam da svisnem 3 nedelje, mnooooogo mi je nedostajao ali se super proveo i ugojio gak 1 kg sto je za njega bas puno. Vise ga ne pustam sa tatom na odmor, a necu ni da trudnim vis. :D. A sto se tice slanja dece kod baba preko leta, ima ovde puno takvih ali svakom svoje.... Ja sam protiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Ne, tako malu decu ne treba odvajati od roditelja osim u slucaju kada je zivot u pitanju pa nema druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Moja poznanica je tako ostavila klinca od 16 nedelja svojoj mami u Srbiji na cuvanje "eto jer nema ko da joj ga pazi ovde" dok oni rade,kad je stiglo drugo dete takodje ih je onda oba ostavila mami da joj ih pazi,iskreno ja sam se tada veoma razocarala u nju a bile smo dobre drugarice.Elem ja sam tada bila u fazi lecenja steriliteta a ona ih je ko od sale rodila i ostavila u Srbiji :blink: mislim bas mi je bilo krivo,uf i sad kad se setim pobesnim

Mislim da bi me samo bolest naterala na tako nesto,a da saljem decu dole da bih ovde radila, to mi je strasno i da pomislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Ukoliko je razlog opravdan, i te kako opravdan-u redu..ali zbog banalnost ne...nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Nikako....bolest bi bila opravdanje....i neki DEBEO razlog...gola egzistencija (mada mi je i to teško zamisliti).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček,ček...kada smo već diskutovali ajd' da pitam ,da li je mala maza75 i Milkivej ista osoba :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Nikada to ne bih mogla da uradim da nije detetov ili moj život u pitanju. Jedino u tom slučaju. Svi ostali slučajevi imaju sigurno bar još koju alternativu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček,ček...kada smo već diskutovali ajd' da pitam ,da li je mala maza75 i Milkivej ista osoba :unsure:

Da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da.

E onda mi je sve jasno ...tužno....čitala sam njene postove...njene probleme sa majkom i ostalima...pa su onda ovde bili neki postovi od nekog 'trećeg lica',a sve nalik na scenario za špansku seriju...sve je to život,ali milim da njenipostovi u vezi dece nisu za forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Ne bih to mogla...... Mislim da ja ne bih izdrzala. Bolest ili neki slican razlog su opravdani, ali..... Bila sam odvojena od Vece dva puta dok sam bila u bolnici trudna sa Ogijem i bilo mi je grozno. Nije bila u drugoj drzavi, vidjale smo se svaki dan ali moje srce je za njom plakalo i dan i noc. Rodila sam ih kako bih aktivno ucestvovala u njihovom odrastanju i vaspitanju te nikakva neopravdana njihova odsutnost ne dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Evo ja malo da kontriram :unsure: Mislim da ipak to sve zavisi od mnogo stvari... Zavisi od samog deteta najvise. Prevashodno mislim na dete od godinu dana, pre toga je i meni stvarno rano. E sad, ne pricam o tome da dete odgajaju babe i dede daleko od roditelja, vec ovo sto si napisala-da ode na par nedelja. Moje dete se nije do godinu dana mrdnulo od mene, ne zato sto sam tako htela vec zato sto nisam imala kome da je ostavljam-da sam imala, verovatno bih je neki put preko dana i ostavila na cuvanje, da odem u nabavku i sl. Ne bih je pre toga ostavljala na spavanju. Ali nisam mogla ni preko dana da je ostavim. Kad je imala godinu dana bila sam prinudjena da je ostavljam po ceo dan mojoj mami, koja je dosla da mi pomogne. Sad, uvek imas izbor, to je tacno... Ali ja sam odlucila da je ovako najbolje, 2 nedelje je preko dana bila bez mene, da bih ja za to vreme ispolagala sve ispite-da nisam tako uradila, jos bih vucarala za sobom fakultet, sto bi bilo vrlo stresno za sve. I tako, dete koje se nikad nije odvajalo od majke je zacudjujuce dobro prihvatilo novonastalu situaciju i nije pokazivalo da zbog nje pati (ne verujem da oni tako malo umeju da isfoliraju da im nije nista da se mi ne bismo brinuli...). Tu se pri put odvojila od mene, mada smo ipak nocu spavale zajedno pa mozda i zbog toga nije bilo strasno. Posle, kad je imala 16 meseci, otisla sam u inostranstvo na 5 dana, opet zbog fakulteta. Znaci 4 noci nismo spavale zajedno. Ona je sve to vreme normalno jela, spavala, bila vesela... Naravno, dusu sam svoju isplakala kad sam se vratila, ali njoj zaista nista nije falilo-to vreme je bila sa svojim ocem i dedom, na koje je navikla. Nismo jos imali situaciju da provodi po par nedelja bez mene, ali mislim da za nju to ne bi bio smak sveta, ako bi tad bila sa ljudima u koje ima poverenja i na koje je navikla, verovatno bi meni bilo teze... Sto ne znaci da bi tako bilo i sa nekim drugim detetom, sve zavisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ja pisem iz perspektive posmatraca. Posto sam cuvala troje djece, od iste majke iod istog oca, djecak i dvije djevojcice.

Malac je bio stalno sa mamom, a mene je znao od rodjenja, tako da mu nisam bila strana ni sekunde, ali svaki put kad mama negdje krene on podje da place do te mjere da se zakoceni i ja moram da reagujem. Ove dvije su bile odvojene od mame na dan-dva i mnogo su lakse prihvatale odvajanje. Najmladja pogotovo, jer je i par puta spavala kod mene iz banalnih razloga. Ja stvarno mislim da nije nista strasno ostavti dijete kod poznatih osoba, na koje su navikli.

E sad, sto se tice situacije i pitanja koje je postavila Secer. Recimo da su se baba i deda uzelili unuceta pa hoce da bude kod njih malo, a roditelji se ne bune. Pricam odjetetu koje je starije i koje vise ne sisa, znaci minimum godina dana. Naravno da bi mi nedostajala, ali ako nisam bila u mogucnosti da idem sa njom i da provedem tamo vrijeme.

Recimo, moja mama zivi u BiH i recimo da ne mogu da idem tamo, zbog posla i da ona moze da vodi racina o bebani (slomljena joj je kicma), i da je nije vidjela godinu dana, ja bih je poslala. Jest da bi mi bilo tesko, ali i tamo bi bila okruzena ljubavlju. Otisla bih sa njom, ostala dva-tri dana i nazad. Znaci to je sve kad bi bilo. A posaljem je nekad i kod s&s preko vikenda, zato sto je pozele. Jest da zivkam, i da mi nedostaje, ali njoj ne smeta i ne buni se. Vrati se malo poremecenog spavanja, ali se brzo vrati u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obaveštavamo vas da su neki postovi prebačeni u novootvorenu temu Inkluzija KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A-ha...i ja sam juče videla "jedno neodgovorno ponašanje roditelja"...prevela majka dete na crveno svetlo na semaforu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A-ha...i ja sam juče videla "jedno neodgovorno ponašanje roditelja"...prevela majka dete na crveno svetlo na semaforu...

uh, ja ovo gledam svaki dan. najgore mi je kad trce sa dva deteta malo pre pesackog, pa izbegavaju automobile, ko je iz ns zna koja je guzva na Bulevaru kod Futoske..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan sam bila kod ginekologa i sretnem tako jednu zenicu, mladu, oja je ponela dete sa sobom jer nema ko da ga cuva. Ok, razumem. Ponudim joj da udje pre mene, da ne ceka sa malim, ja ga pricuvala i sve dobro. Videlo se da su siromasni i da je mama malo neuka, ali lepo se ponasla sa detetom. Staro je skoro godinu dana, ne prica, ne hoda, znaci beba.

I idem ja tako posle na autobus, i u jednoj zgradi katastra , na ulazu, kod stepenista ugledam ista ona kolica sto su bila kod ginekologa. Mislim se, mali je svet. I nesto nije stimalo u prizoru, nateralo me je da se vratim...kada ono, i dete lezi u kolicima! Ostavljeno samo, gde prolaze kerove i svakojaki ljudi, bez mame u blizini, ma nigde nikoga!

Ostala sam tamo, cuvala ga 15 minuta, znajuci da cu zakasniti na aitobus, ali nisam mogla otici sa mislju da ce mu se nesto desiti. Dodje "mama", iznenadila se, zahvalila, a ja sam pokusala sto mirnije da joj objasnim da se svasta moze desiti detetu, da mora da ga ponese sa sobom kuda god posla, neka je ne zanima sto ce ga probuditi!!! A ona, ma bilo jo "zao da ga budi, pa kako da ga vuce sa sobom skroz gore, kada ima posla, zar ne vidim da zuri". Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan sam bila kod ginekologa i sretnem tako jednu zenicu, mladu, oja je ponela dete sa sobom jer nema ko da ga cuva. Ok, razumem. Ponudim joj da udje pre mene, da ne ceka sa malim, ja ga pricuvala i sve dobro. Videlo se da su siromasni i da je mama malo neuka, ali lepo se ponasla sa detetom. Staro je skoro godinu dana, ne prica, ne hoda, znaci beba.

I idem ja tako posle na autobus, i u jednoj zgradi katastra , na ulazu, kod stepenista ugledam ista ona kolica sto su bila kod ginekologa. Mislim se, mali je svet. I nesto nije stimalo u prizoru, nateralo me je da se vratim...kada ono, i dete lezi u kolicima! Ostavljeno samo, gde prolaze kerove i svakojaki ljudi, bez mame u blizini, ma nigde nikoga!

Ostala sam tamo, cuvala ga 15 minuta, znajuci da cu zakasniti na aitobus, ali nisam mogla otici sa mislju da ce mu se nesto desiti. Dodje "mama", iznenadila se, zahvalila, a ja sam pokusala sto mirnije da joj objasnim da se svasta moze desiti detetu, da mora da ga ponese sa sobom kuda god posla, neka je ne zanima sto ce ga probuditi!!! A ona, ma bilo jo "zao da ga budi, pa kako da ga vuce sa sobom skroz gore, kada ima posla, zar ne vidim da zuri". Strasno.

Ninuška, trebalo je da je prijaviš. Sumnjam da su tvoje dobronamerne sugestije doprle do nje. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuška, trebalo je da je prijaviš. Sumnjam da su tvoje dobronamerne sugestije doprle do nje. <_<

Znam. Ali ne znam ni kome treba da se obratim. A sumnjam da bi nasa socijalna sluzba ucinila bilo sta osim opomenula, sto opet nema svrhe.

Jos jedna prica, koja dokazuje da nase sluzbe ne rade nista!

U Bezdanu ima jedan covek koji "usvaja" decu, tj brine se o njima na odredjeno vreme i za to dobija pare. Ne znam tacno kako se ta procedura zove.

Ta deca su uglavnom pometena u razvoju, bolesljiva, zaostala...kao i ta devojcica koja je kod njega vec tri godine. Naravno, maloletna. Ove godine mu je rodila drugo dete, ljudi prijavljivali, ona jos uvek tamo, pojma nema sta ju je snaslo. Uzasno mi je kada vidim to dete sa decom, a niko nije mentalno zdrav niti fizicki bezbedan, a ni materijalno obezbedjen. Svi dobijaju batine, maltretirani su, ko zna , mozda i maleni. A raduje se cura kada joj ovaj gad da jesti i pusti je na miru. I nikome nista. Uopste mi nije jasno.

I jos na to, cula ja "trac" da se od toga bolesnika prijatelj svadjao da je ovo drugo bebce njegovo, znaci i taj je gnjavio devojcicu, jos jedan bolesnik!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam vec kod ove teme, volela bih znati kako i kome treba da prijavim takve slucajeve, znate li neki kontakt za somborsku opstinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznajem zenu koja svoje dete, dok vozi automobil, drzi u krilu. Dete joj je uvek na prednjem sedistu nevezano. Zena ne zna sta je auto sediste za decu. Jednom je naglo zakocila i dete je glavom udarilo u sofersajbnu koja je tom prilikom napukla. Sta reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.