Neodgovorno ponašanje roditelja

odgovora

Objavljeno

Svi smo različiti.

Ne mogu da se složim sa Milky. Njene poruke (postovi) su mi čudne, čudne, kao i način ponašanja, neodgovornost u neku ruku, ali to je njen život. Ja nisam ta koja treba da je osuđuje zbog toga.

Jedna je od retkih koja se ovde otvoreno raspisala i o stvarima koje nisu "savesne" za većinu nas, i ja bih to poštovala.

Možete i da mi zamerite, ali mislim da je neprimereno da je i dalje citirate i prepisujete se na celu ovu diskusiju. Pogotovo što ona u ovome više ne učestvuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je tema neodgovorno ponasanje roditelja i mi bas o tome i pisemo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je tema neodgovorno ponasanje roditelja i mi bas o tome i pisemo!!!!!

Izvini, ali ova prethodna strana je puko prepričavanje onoga što je bilo..... ..... ....

I nisam rekla da je tema promašena... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta bi tek onda trebali reci za nasu Cupavu koja ima 18 godina a dvoje dece,i pritom je jako pozrtvovana i brizna i ni malo detinjasta po pitanju vaspitavanja i brige o deci.

Ja za sebe priznajem da sam detinjasta,neozbiljna,ali kad je briga o deci u pitanju tu moramo biti i te kako savesni i zreli.

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ali ova prethodna strana je puko prepričavanje onoga što je bilo..... ..... ....

I nisam rekla da je tema promašena... :huh:

Ivancice ,salim se,da sam ovo rekla,a ne napisala,i da si me videla dok sam ovo pisala shvatila bi da sam se nasalila. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ne bih da otvaram posebnu temu za ovo zanima mae vase misljenje o ovoj prici. Nisam nesto vicna kuckanju, pa valjda cete da razumijete.

Prije dva mjeseca se porodila moja bivsa koleginica sa posla, koja je inace radila u kafani, za tricavu dnevnicu od 800 dinara, vukla gajbe i sluzila pijane budale. Niko nije znao da je trudna, jer je nosila, u pocetku jedan, a kasnije dva steznika da sakrije stomak. Krenula je na posao i u busu joj je pukao vodenjak, tako da se samo preusmjerila u porodiliste. Jedva se porodila, beba nije mogla da izadje i ostala je bez kiseonika, jedva je ostala ziva, bila je u bolnici mjesec dana, medjutim ostace posljedice i pitanje je da li ce se ikada moci ispraviti. Mene sada zanima, kakva je to osoba koja je mogla da rizikuje zivot vlastitog djeteta za 2000 evra koje je mogla da zaradi u toj birtiji?

Jednostavno ne mogu da je opravdam, jer sam ja ostala bez posla kada su mi pare bile najpotrebnije, pa sam ipak prezivjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ne bih da otvaram posebnu temu za ovo zanima mae vase misljenje o ovoj prici. Nisam nesto vicna kuckanju, pa valjda cete da razumijete.

Prije dva mjeseca se porodila moja bivsa koleginica sa posla, koja je inace radila u kafani, za tricavu dnevnicu od 800 dinara, vukla gajbe i sluzila pijane budale. Niko nije znao da je trudna, jer je nosila, u pocetku jedan, a kasnije dva steznika da sakrije stomak. Krenula je na posao i u busu joj je pukao vodenjak, tako da se samo preusmjerila u porodiliste. Jedva se porodila, beba nije mogla da izadje i ostala je bez kiseonika, jedva je ostala ziva, bila je u bolnici mjesec dana, medjutim ostace posljedice i pitanje je da li ce se ikada moci ispraviti. Mene sada zanima, kakva je to osoba koja je mogla da rizikuje zivot vlastitog djeteta za 2000 evra koje je mogla da zaradi u toj birtiji?

Jednostavno ne mogu da je opravdam, jer sam ja ostala bez posla kada su mi pare bile najpotrebnije, pa sam ipak prezivjela.

Kako si me sad rastuzila ovom pricom :( Verovatno zena nije ni bila svesna kakvom riziku izlaze svoje dete, ne znam... Grozno i zalosno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si me sad rastuzila ovom pricom :( Verovatno zena nije ni bila svesna kakvom riziku izlaze svoje dete, ne znam... Grozno i zalosno :(

Ne znam, po meni osoba koja ima i mrvicu mozga bila bi svjesna rizika. Ako joj je bas trebao posao, mogla je da krije trudnocu do petog ili sestog mjeseca bez steznika. Kad se porodila, bilo joj je zao i krivo...

Ovo ce zvucato bezosjecajno sa moje strane, ali meni nje uopste nije bilo zao. Bilo mi je zao djeteta sto je prtrpilo sve to, zbog majke koja je bitna samo sebi! I uvijek je bila takva, ja pa ja i niko osim ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ne bih da otvaram posebnu temu za ovo zanima mae vase misljenje o ovoj prici. Nisam nesto vicna kuckanju, pa valjda cete da razumijete.

Prije dva mjeseca se porodila moja bivsa koleginica sa posla, koja je inace radila u kafani, za tricavu dnevnicu od 800 dinara, vukla gajbe i sluzila pijane budale. Niko nije znao da je trudna, jer je nosila, u pocetku jedan, a kasnije dva steznika da sakrije stomak. Krenula je na posao i u busu joj je pukao vodenjak, tako da se samo preusmjerila u porodiliste. Jedva se porodila, beba nije mogla da izadje i ostala je bez kiseonika, jedva je ostala ziva, bila je u bolnici mjesec dana, medjutim ostace posljedice i pitanje je da li ce se ikada moci ispraviti. Mene sada zanima, kakva je to osoba koja je mogla da rizikuje zivot vlastitog djeteta za 2000 evra koje je mogla da zaradi u toj birtiji?

Jednostavno ne mogu da je opravdam, jer sam ja ostala bez posla kada su mi pare bile najpotrebnije, pa sam ipak prezivjela.

Nadam se samo da ce se te posledice ipak sanirati a njoj ostaje da se stidi svoje nepromisljenosti do kraja zivota...

Jako tuzno ! :( Jadan bebac ... obavestavaj nas o njemu , kako je ... mili malecni :(

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ne bih da otvaram posebnu temu za ovo zanima mae vase misljenje o ovoj prici. Nisam nesto vicna kuckanju, pa valjda cete da razumijete.

Prije dva mjeseca se porodila moja bivsa koleginica sa posla, koja je inace radila u kafani, za tricavu dnevnicu od 800 dinara, vukla gajbe i sluzila pijane budale. Niko nije znao da je trudna, jer je nosila, u pocetku jedan, a kasnije dva steznika da sakrije stomak. Krenula je na posao i u busu joj je pukao vodenjak, tako da se samo preusmjerila u porodiliste. Jedva se porodila, beba nije mogla da izadje i ostala je bez kiseonika, jedva je ostala ziva, bila je u bolnici mjesec dana, medjutim ostace posljedice i pitanje je da li ce se ikada moci ispraviti. Mene sada zanima, kakva je to osoba koja je mogla da rizikuje zivot vlastitog djeteta za 2000 evra koje je mogla da zaradi u toj birtiji?

Jednostavno ne mogu da je opravdam, jer sam ja ostala bez posla kada su mi pare bile najpotrebnije, pa sam ipak prezivjela.

Zao mi je i nje i bebe. Verovatno nije mogla da nadje drugi izlaz, stvarno ne verujem da bi i bebu i sebe izlozila riziku da je ikako drugacije mogla da se snadje. Meni ovo pokrece pitanje kakav je to covek kod kojeg je radila kada je morala da krije da je trudna i kako njega pozvati na odgovornost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se samo da ce se te posledice ipak sanirati a njoj ostaje da se stidi svoje nepromisljenosti do kraja zivota...

Jako tuzno ! :( Jadan bebac ... obavestavaj nas o njemu , kako je ... mili malecni :(

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Bebac je sad pusten na mjesec dana pa ce da ga prate.

Zao mi je i nje i bebe. Verovatno nije mogla da nadje drugi izlaz, stvarno ne verujem da bi i bebu i sebe izlozila riziku da je ikako drugacije mogla da se snadje. Meni ovo pokrece pitanje kakav je to covek kod kojeg je radila kada je morala da krije da je trudna i kako njega pozvati na odgovornost.

Morala je da krije jer posao u kafani nij nimalo lak ni psihicki ni fizicki, i zato bi je gazda otpustio bas kao sto je i mene. Nije luda da mu trudnica seta po kafani i nosa gajbe od jutra do sutra. Jednostavno, to je kafana i tu trudnice nisu pozeljne i to svaka konobarica zna. Momak joj radi i zaradjuje solidno. Jednostavno ona je takva!

Sto se gazde tice, covjek je na mjestu i uvijek nam je svima izlazio u susret, ali pravila kafane su takva i nikad se nece promjeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac je sad pusten na mjesec dana pa ce da ga prate.

Morala je da krije jer posao u kafani nij nimalo lak ni psihicki ni fizicki, i zato bi je gazda otpustio bas kao sto je i mene. Nije luda da mu trudnica seta po kafani i nosa gajbe od jutra do sutra. Jednostavno, to je kafana i tu trudnice nisu pozeljne i to svaka konobarica zna. Momak joj radi i zaradjuje solidno. Jednostavno ona je takva!

Sto se gazde tice, covjek je na mjestu i uvijek nam je svima izlazio u susret, ali pravila kafane su takva i nikad se nece promjeniti.

Izvini, ali meni ovo sto ti pricas potire jedno drugo. Covek otpusta trudnicu, umesto da je posalje na trudnicko i porodiljsko, a onda je ok? To nije ni ljudski, ni moralno, ni legalno, te stoga ne moze biti ok covek koji to radi, niti onaj ko to podrzava. Razmisli jos jednom, za sopstveno dobro, da li je to stvarno izlazenje u susret, ako trudnicu otpusti jer su 'pravila kafane takva'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ali meni ovo sto ti pricas potire jedno drugo. Covek otpusta trudnicu, umesto da je posalje na trudnicko i porodiljsko, a onda je ok? To nije ni ljudski, ni moralno, ni legalno, te stoga ne moze biti ok covek koji to radi, niti onaj ko to podrzava. Razmisli jos jednom, za sopstveno dobro, da li je to stvarno izlazenje u susret, ako trudnicu otpusti jer su 'pravila kafane takva'?

Jako je puno radnih mesta podeljeno sa unapred naznacenim pravilom o tome , i mislim da je to ok , makar postenije od smestanja otkaza trudnici kroz koji ona prodje zescu torturu da bi ga sama na kraju dala , ovo mi je u svakom slucaju postenije , na kraju krajeva , nasim privatnicima to zakon dozvoljava i niko nema prava da im odredjuje pravila kod zaposljavanja a to je kriva drzava ... Sad sam skroz OT , sory ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ali meni ovo sto ti pricas potire jedno drugo. Covek otpusta trudnicu, umesto da je posalje na trudnicko i porodiljsko, a onda je ok? To nije ni ljudski, ni moralno, ni legalno, te stoga ne moze biti ok covek koji to radi, niti onaj ko to podrzava. Razmisli jos jednom, za sopstveno dobro, da li je to stvarno izlazenje u susret, ako trudnicu otpusti jer su 'pravila kafane takva'?

Kao i u vecini kafana, konobarice nisu prijavljene, tako da nema trudnickog bolovanja. Sto kaze Sanja, takva je drzava. Ja sam tu radila i bez drzavljanstva i bez prijave boravka. Znaci, bila sam ilegalac. A sto se tice izlazenja u susret, nisi me razumjela, ali nema veze. Nije ovo tema za objasnjavanje odnosa i rada u kafani. Jednostavno, tako je u 90% kafana i kafica.

Stvar je u tome sto je ona to sve znala, a opet je uradila to sto je uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bi mogla da dadnem komentar na ovo trebalo bi jos hiljadu detalja tipa da li je stambeno situirana, sa muzem ili bez njega ako ga i ima kakav je on (mislim ni jedan normalan to svojoj zeni ne bi dozvolio) i sl tome. Tuzne su zivotne price I NIKADA NE MOZES DA ZNAS STA JE NEKOG NAVELO DA POSTUPI KAKO JE POSTUPIO. Najlakse je osuditi a kada bi se mi nasle u istoj koži pitanje je kako bi postupili. Vjerovatno nije bila svjesna rizika + zivot je natjerao + mozda je mislila da svom djetetu obezbjedi najbolje a to je stan i hrana + mozda je stekala pare da ima za osnovno kada beba dodje PA NJOJ JE NAJTEZE BILO .... Mislim da je htjela da rodi tu bebu, po svaku cjenu da je zadrži i obezbjedi joj egzistenciju ali na zalost život sam piše stranice naše sudbine bez prethodne konsultacije sa nama.

Ovo me asociralo na jednu pricu, pricu o mojoj mami. Moji roditelji su zivjeli od crkavice, tata je radio, mama godinama nije mogla da nadje posao (jer nije bila u savezu komunista), mala beba u kuci, podstanari .... zivjeli su od tatinog baksisa ... i kada ga je nasla posao ostala je trudna, nosila je mene a ugovor na određeno. Posto je to bilo predstavnistvo iz drugog grada nije nikome rekla da je trudna jer je radila sama u kancelariji a kada se porodila rekla je da je imala gripu :( :( :( i nakon 20 dana se vratila na posao ,nekada je i mene nosila na posao, nekada trcala kuci da me nahrani pa se vracala .... mislim tuzna je to prica. Nikada to ne bi uradila DA JE ZIVOT NIJE NATJERAO, ZAVRSILI BI NA ULICI DA NISU IMALI I TA SITNA MAMINA PRIMANJA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta vise da napisem, jer nisam vicna "prenosenju osjecanja na papir". Sve sto napisem, moci ce se pogresno protumaciti.

Ima pametnijih i pismenijih osoba od mene da raspravljaju i sa cijim misljenjem se slazem i ne slazem. Ne bih nikog da vrijedjam, posto ne mogu bas da napisem kako sta i zasto, jer ionako sam previse rekla. Imam osjecaj da sam pogrjesila, ali me to stalno proganjalo , pa sam htjela da cujem i druga misljenja. Sad ovo izgleda kao povlacenje, i jeste, jer stvarno ne mogu da detaljisem stvari. Nije u redu ni sto sam ovoliko napisala, ali eto. To sam uradila, jer sam bila u slicnoj situaciji kao i ona, mozda cak i goroj, ali sam postupila drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala namjeru nikog da kritikujem, ja sam eto samo napisala svoje misljenje jer mi je u momentu bilo zao te zene i asociralo me ja na onu pricu koju sam napisala

Izvini, nisam ja nista lose mislila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bi mogla da dadnem komentar na ovo trebalo bi jos hiljadu detalja tipa da li je stambeno situirana, sa muzem ili bez njega ako ga i ima kakav je on (mislim ni jedan normalan to svojoj zeni ne bi dozvolio) i sl tome. Tuzne su zivotne price I NIKADA NE MOZES DA ZNAS STA JE NEKOG NAVELO DA POSTUPI KAKO JE POSTUPIO. Najlakse je osuditi a kada bi se mi nasle u istoj koži pitanje je kako bi postupili. Vjerovatno nije bila svjesna rizika + zivot je natjerao + mozda je mislila da svom djetetu obezbjedi najbolje a to je stan i hrana + mozda je stekala pare da ima za osnovno kada beba dodje PA NJOJ JE NAJTEZE BILO .... Mislim da je htjela da rodi tu bebu, po svaku cjenu da je zadrži i obezbjedi joj egzistenciju ali na zalost život sam piše stranice naše sudbine bez prethodne konsultacije sa nama.

Ovo me asociralo na jednu pricu, pricu o mojoj mami. Moji roditelji su zivjeli od crkavice, tata je radio, mama godinama nije mogla da nadje posao (jer nije bila u savezu komunista), mala beba u kuci, podstanari .... zivjeli su od tatinog baksisa ... i kada ga je nasla posao ostala je trudna, nosila je mene a ugovor na određeno. Posto je to bilo predstavnistvo iz drugog grada nije nikome rekla da je trudna jer je radila sama u kancelariji a kada se porodila rekla je da je imala gripu :( :( :( i nakon 20 dana se vratila na posao ,nekada je i mene nosila na posao, nekada trcala kuci da me nahrani pa se vracala .... mislim tuzna je to prica. Nikada to ne bi uradila DA JE ZIVOT NIJE NATJERAO, ZAVRSILI BI NA ULICI DA NISU IMALI I TA SITNA MAMINA PRIMANJA!!!

Slazem se, zao mi je i nje ibebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala namjeru nikog da kritikujem, ja sam eto samo napisala svoje misljenje jer mi je u momentu bilo zao te zene i asociralo me ja na onu pricu koju sam napisala

Izvini, nisam ja nista lose mislila

Ne, ne! Nemoj da se izvinjavas! Nisi nikog ni kritikovala. Ja sam onaj post napisala zbog sebe, a ne zbog bilo cijeg komentara! Mislim, sto se tvoje mame tice, svaka joj cast, sigurno joj nije bilo nimalo lako. Tako da nema potrebe da se izvinjavas, nisi nikog uvrjedila. Samo ja sam sebi postavila granicu, da ne bih otisla predaleko, jer treba stvarno vise cinjenica da bi se pisalo na ovu temu, a ja ne mogu da ih dam, jer sam prekardasila i sa ovim sto sam napisala. A i ako budem pisala, necu biti bas najobjektivnija, pa ne bilo u redu.

Odoh OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Zavisi kolika je nuzda tog cina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je je po vama ok da se dete od nekoliko meseci ili godinu dana salje kod babe i dede u drugu drzavu na 3 nedelje ili cak mesec dana?Interesuju me vasa misljenja.

Ako je dete dojeno NIKAKO nisam za to. Ukoliko nije dojeno jedino bi mi se činilo ok ako roditelji imaju debelo opravdanje za to a ne da je iz čista hira kako bi tobož imali vremena da se "odmaraju" :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi kolika je nuzda tog cina.

Ako je dete dojeno NIKAKO nisam za to. Ukoliko nije dojeno jedino bi mi se činilo ok ako roditelji imaju debelo opravdanje za to a ne da je iz čista hira kako bi tobož imali vremena da se "odmaraju" :angry:

Ma koja kod da je nuzda. a Nuzda nije nuzda nego posao ili put negde i slicno. Meni to nije normalno, ili ja nisam normalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da... na te "gastabajterske" fore se ježim do granice odvratnosti.... Nikada neću skontati to opravdanje "idu da rade" ... Pa valjda postoje dadilje i vrtići i u tim zemljama gde idu da rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koja kod da je nuzda. a Nuzda nije nuzda nego posao ili put negde i slicno. Meni to nije normalno, ili ja nisam normalna.

A da li im od tog posla zavisi egzistencija?

Ne opravdavam nego uvek smatram da kad cujem tako nesto ne skocim sa osudom nego sagledam da li su bili primorani,da li nisu imali drugog izbora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.