Neodgovorno ponašanje roditelja

odgovora

Objavljeno

Dakle, šta smatrate ekstremom neodgovornog ponašanja?

Evo navešću jedan primer koji nisam dugo mogla da izbijem iz glave.

Pre skoro dve godine, šetajući dete (tada još u kolicima) i prolazeći u blizini Merkatora, ispred NIS-a u NS (govorim gde je, čisto da žene iz NS-a steknu bolju sliku), put mi prepreči jedno uplašeno dete od oko 6-7 godina. Posle par minuta koliko mi je trebalo da razumem šta govori dolazim do sledećeg zaključka - majka je ostavila bebu od svega par meseci u kolima sa starijim detetom od 6 godina u kolima, a ona je otišla u Merkator da kupuje!!!!! Naravno, sinu je naredila da ne izlazi iz kola, ali beba je počela da plače i dete se, naravno, uspaničilo, POGOTOVO što nema pojam o vremenu, pa je njemu već 5 minuta kao pola sata! Naravno, dete ne zna mamin mobilni niti bilo šta slično.

Posle 10tak minuta koliko sam bila tu, sve vreme se nadajući da će neki milicajac naići, dolazi mama sa kesama i kad sam je pitala kako je mogla tako nešto da uradi, meni je rekla da se ne mešam u tuđa posla, da ona nema dadilju da joj čuva decu (???!!!!). Nije mi bilo jasno zašto beba nije mogla u kolica, a drugo dete za ruku, pa u kupovinu.

Dete je na kraju izgrdila što je tražio pomoć od stranca na ulici! Pokupila se brže bolje i otišla.

Ostala sam zatečena i dugo sam bila pod utiskom.

Zaista sam pokušala da shvatim stanje svesti osobe koja ostavi na parkingu dvoje dece (od to dvoje, jedno je BEBA od par meseci) i bude odsutna bar 20minuta!

Eto, to je jedan primer gde sam bila svedok vrlo vrlo neodgovornog ponašanja roditelja.

EricaAstronomica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatecena sam, ne mogu da verujem :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neodgovorno, nema šta! Po meni je neodgovorno i puštati decu da gledaju televizor svakog dana i to više od dva sata... primera ima dosta. Ja nekad sebi nabijam tenziju koliko sam odgovorna, ali smatram- od viška pažnje glava ne boli. Legnem da spavam a san mi ne dolazi jer stalno razmišljam šta treba da se uradi da bi bebi bilo bolje, prijatnije i sl. Samim mojim učešćem na ovom forumu (godišnjica! jupiiiiii!) i temeljnim proučavanjem bebologije tešim sebe da radim sve što je u mojoj moći da budem najbolja mama i da nikada ne budem neodgovorna.

kotahila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, to je vec za prijavljivanje! To sto si napisala je strasno! Trebalo bi da su zakonom zabranjene takve stvari... :unsure: Jadna deca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stotinjak metara od moje kuce zivi porodica. Muz oko 50tak godina, zena oko 20tak, dvoje dece... Oko 2,5god i beba oko 6 meseci.... Dok je bila trudna, ona je cerkicu ostavljala u vrticu-ogradici sa tanjiricem smokija i flasicom vode, i lepo sa muzem u kola i u voznju kroz grad :(. Prvo dete je rodila pre punoletstva.

Ovaj i Phoenix primer su bas ekstremni primeri gde bi vec strucne osobe trebale da reaguju.

A ''sitnih'' neodgovornosti vidjam svaki dan, naravno, napravim ih i ja, ali sutradan mi to vec ne bude neodgovorno. Primera radi, Aleksa mi mora svaki dan pojesti neku vocku, prosto nekad nece, ja zaboravim kasnije ponuditi i prodje bez vitamina taj dan.... Ali to ne ostavlja posledice na dete, prethodni primeri su da se najezis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo stvarno grozno i bukvalno posao za socijalne radnike,ali najezim se i na sliku majke koja na suvozacevom sedistu drzi bebu u rukama,sto sam skoro imala prilike da vidim.Ili recimo komsinica koja je imala jako zivahno dete,rano je pocelo da stoji,a kad bi bio u kolicima,nikad ga nije vezivala,jer dete ne voli.Naravno neprestano bi joj u voznji tako ustajao i cak i kad je jednom prilikom zavrsio na betonu,nije se opametila.Ista osoba ne koristi autosediste za dete jer ono mozete misliti ne voli da sedi u njemu,pa ga tako drzi u rukama doduse ona na zadnjem sedistu za razliku od ovog prvog primera ali opet nije nimalo bezazleno.Strasno!Mada ja umem cesto i za mm da kazem da je neodgovoran,kad recimo ostane da cuva kao Lakija,a ustvari bleji u tv,a ovaj mali luduje po sobi,dira sve ono sto ne bi smeo,bar kod mene,ili mu da nesto da gricka dok je u ogradici pa izadje iz sobe,ja se prepadam da ce da se zagrcne ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je dotična mama bila vrlo neprijatna, šta više, ponašala se kao da sam ja nju nešto ugrozila, a ne ona svoju decu, pokušala sam da joj objasnim i to da je milicija došla, da bi bila podneta krivična prijava i sl., ali ona je jako žurila da se skloni od mene.

Dakle, to je nešto što po meni spada u esktremnu neodgovornost.

Manje neodgovornosti, tipa - mame vode decu na igralište, zavale se na klupe, ćaskaju i svakih 5 minuta eventualno bace pogled da vide šta im rade deca, koja se inače guraju ili udaraju su ipak manje neodgovornosti.

I taj primer što je Legenda napisala je zaista za oduzimanje dece.

Najiskrenije me zanima šta se u glavama takvih osoba dešava kad tako nešto sebi mogu da dozvole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

w7w-dete-v.jpg

Ovo je šokantno!!! Prosto ne mogu da verujem.

"Dete visilo iz kola pri brzini od 90 km/h

Kroz prozor su izbacili bespomoćno dete. Dečaka, koji je vrištao i plakao, držali su rukama, a suluda vožnja trajala je najmanje jedan kilometar. Posle toga, preplašeno dete ponovo su vratili u automobil i auto je jednostavno - odjurio."

Ovo je skoro bilo objavljeno na BEBCU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

w7w-dete-v.jpg

Ovo je šokantno!!! Prosto ne mogu da verujem.

"Dete visilo iz kola pri brzini od 90 km/h

Kroz prozor su izbacili bespomoćno dete. Dečaka, koji je vrištao i plakao, držali su rukama, a suluda vožnja trajala je najmanje jedan kilometar. Posle toga, preplašeno dete ponovo su vratili u automobil i auto je jednostavno - odjurio."

Ovo je skoro bilo objavljeno na BEBCU.

STRASNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Užas....nemam reči....puno sličnih slučajeva imamo svi u našoj okolini.....šta činiti....ništa....jer se, nažalost, ništa ne može 'uraditi' po tom pitanju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, Legenda strasno!!! Sta reci?! Ali svako danas ima decu, a onaj ko bi bio savrsen roditelj se cesto muci godinama da ih dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zima,januar...-10c...Romkinja u blizini trznog centra prosi sa malom bebom koja nije imala vise od 3 meseca.Ja sam posla s drustvom posle skole negde na kafu i kada sam to videla...Pridjem joj,pocnem da vicem na nju kako moze to da radi,ona me opsova,ja nju osamarih i pravac centar za socijalni rad koji se nalazi veoma blizu,a ostali pazili da ne pobegne.I znate sta su mi tamo rekli?"Ako nju nije briga nije ni nas!Ne moze sad niko da izadje, nismo mi terenski radnici,kod nas se samo prijavljuje..."JA kazem evo ja prijavljujem...Oni nista...Nisam mogla celu noc da se smirim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam bila u srednjoj skoli,pauze smo cesto provodili u pekari preko puta,jer smo tu mogli da sedimo,imali su pusacki i nepusacki deo,manje bitno. Stalni posetilac je bio mali Rom, osam godina star tada,sa cigaretom u ustima koju mu daje majka napolju. Dolazio je da prosi, dok ga mama ceka i po izlasku kupi sav novac koji je on dobio, odlazi, a njega salje u naredni lokal.

Moje komsije u Srbiji decu ostavljaju samu po dvoristu, ali ne tamo gde bi se oni mogli igrati, vec iza kuce, gde imaju krave,bika i sta vec, a klinc iimaju 2-4 god.

Primera je mnogo, ali sta se moze komentarisati u uraditi kada ti isti roditelji svoje postupke smatraju ispravnim. To da su za prijavu gore navedeni primeri Phoenix, Legende i ostalih stoji, ali iz istih se vidi da malo ljudi mari za takve postupke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedan primer ne odgovornog ponasa, dete od 5, 6 godina voza se jutros liftom, gore dole kad sam ga putala sta radi, a on kaze mama me poslala da se igram. Sta se ovo desava gde ide ovaj svet.

Svaki dan sve gore i gore, da li roditelji vode racuna o deci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj slulčaj je katastrofa

Imam kolegicu koja dijete od 6 godina ostavi samo kod kuce, onda kasnije nazove telefonoe spremi pa opet da krene u skolu .... Ne znam da li je to neodgovornost ili šta ....

Što se mene tiče MOJA NEODGOVORNOST se grainči sa tim da Stefanu ponekad zaboravim da dadnem d3 kapi i onda se pojedem zbog toga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedan primer ne odgovornog ponasa, dete od 5, 6 godina voza se jutros liftom, gore dole kad sam ga putala sta radi, a on kaze mama me poslala da se igram. Sta se ovo desava gde ide ovaj svet.

Svaki dan sve gore i gore, da li roditelji vode racuna o deci :(

:blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah wase postowe na owu temu.... :blink: uzas ne zna se sta je weci,al meni licno je najuzasnije to sto socijalce boli uwo a owamo pricaju o prawima deteta ma daj!!! Swaki put kada idem da podignem platu widjam gomulu romkinja kako prose al mi je najextremnije bilo kada sam prosle godine widela romkinju kako prosi u hladu a decacic ne stariji od 2 god go, golcat ko od majke rodjen stoji na zezi!!!!!!! A napolju 40!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovi predhodni slucajevi su da se smrznes u najmanju ruku. Ne znam kako vama, ali u meni ovakve teme izazivaju neverovatan bes.Molila sam Boga godinama da je dobijem i kada vidim kako ima ne odgovornih roditelja, zapitam se da li je pravilna "raspodela" i da li dete zasluzuje svako ko ga ima.Radno mesto na kom sam radila mi je potvrdilo da postoji puno "roditelja" koji radjaju mnogo dece samo da bi od drzave DOBIJALI raznorazne pomoci i tako se izdrzavali. Kad dodje i kaze ako mi ne uradite to i to NECU DOBITI MATERIJALNO. Alo bre, novac se ne dobija novac se zaradjuje.I tako iz generacije u generaciju. Uzas.

Takodje se grozim cigancica koji prose na semaforima i to one male mrvice ni ne vidis ga kad se umuva izmedju kola.A ja razmisljam da pokrenem peticiju da se u ispred nase kuce, koja je u centru, a u blizini je i skola, stavi lezeci policajac.Ko je lud?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj slulčaj je katastrofa

Imam kolegicu koja dijete od 6 godina ostavi samo kod kuce, onda kasnije nazove telefonoe spremi pa opet da krene u skolu .... Ne znam da li je to neodgovornost ili šta ....

Što se mene tiče MOJA NEODGOVORNOST se grainči sa tim da Stefanu ponekad zaboravim da dadnem d3 kapi i onda se pojedem zbog toga ...

Dobro, mene su moji ostavljali samu u prvom razredu da idem u školu sama i da se vraćam, i podgrevala sam sebi ručak i ništa mi nije falilo. Čak sam usput i kupovala hleb. Moji su bili na poslu, babe i dede isto na poslu. Prababa nije živela u istom gradu, tako da su se snalazili, a i tog perioda se stvarno ne sećam kao perioda neke patnje gde sam bila ugnjetavano dete. Naravno, po svakom detetu znaš da li je dovoljno zrelo da izvede tako nešto ili ne. Mene su moji proveravali prve dve nedelje, ali posle su me puštali.

Ali ovi ostali primeri su užas...Ima nas stvarno svakakvih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima mnogo više odgovornije djece od samih roditelja.

Otkad je postavljena ova tema ja razmišljam, došla sam do zaključka da je u mojoj okolini stvarno situacija poražavajuća. Konkretne primjere ne smijem ni navoditi...samo kažem, kuda ide ovo sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idealna knjiga vezana za ovu temu je "Antiroditelj" od Marijana Kosiceka!U dahu sam je procitala!Preporucujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditelji uglavnom ne razmišljaju o posledicama svojih nepromišljenih postupaka...ali jednog dana će ih ta nepromišljenost nažalost "otrezniti" i možda bude kasno za neke ispravke.

Takođe, roditelj može da proceni "zrelost" deteta i poveriti mu određene zadatke, ali samo uz prethodno ponavljanje istih uz prisustvo roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditelji uglavnom ne razmišljaju o posledicama svojih nepromišljenih postupaka...ali jednog dana će ih ta nepromišljenost nažalost "otrezniti" i možda bude kasno za neke ispravke.

Takođe, roditelj može da proceni "zrelost" deteta i poveriti mu određene zadatke, ali samo uz prethodno ponavljanje istih uz prisustvo roditelja.

Lepo rečeno.....

Elem,kolika je odgovornost/neodgovornost mame koja konstantno puši u trudnoći.....a često čujem priču pa i Marija/Jelena/ ili već neka, je pušila, pa je rodila zdravo dete :angry: .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno sta sve ljudi rade...sto kaze Ruskinja i ne razmisljaju o svojim glupostima!!!!

skoro sam videla dokumentarac o jednoj zeni u Americi koja je sad na lecenju u nekom centru za zavisnike...naime zavisna je od kocke,jedno vece oko 1h preko noci je udari ludilo za ruletom i ona lepo uzme svoju bebu staru 3meseca i povede je sa sobom u kazino,posto je beba spavala ostavi je u kolima dok ona malo igara....kaze da nije bila ni svesna da je u kazinu ostala 11 sati jer joj je to izgledalo kao 2 sata.....beba nije jela ni pila nista jutarnje sunce przilo u kola pa je temperatura u kolima rasla i beba je na kraju umrla od dehidracije...sto je najgore bebu je videla neka zena pa je digla frku oko toga cija su kola i gde je mama pa su je tako nasli!!!! neki ljudi jednostavno ne treba da budu roditelji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno sta sve ljudi rade...sto kaze Ruskinja i ne razmisljaju o svojim glupostima!!!!

skoro sam videla dokumentarac o jednoj zeni u Americi koja je sad na lecenju u nekom centru za zavisnike...naime zavisna je od kocke,jedno vece oko 1h preko noci je udari ludilo za ruletom i ona lepo uzme svoju bebu staru 3meseca i povede je sa sobom u kazino,posto je beba spavala ostavi je u kolima dok ona malo igara....kaze da nije bila ni svesna da je u kazinu ostala 11 sati jer joj je to izgledalo kao 2 sata.....beba nije jela ni pila nista jutarnje sunce przilo u kola pa je temperatura u kolima rasla i beba je na kraju umrla od dehidracije...sto je najgore bebu je videla neka zena pa je digla frku oko toga cija su kola i gde je mama pa su je tako nasli!!!! neki ljudi jednostavno ne treba da budu roditelji

Užas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.